Xerjoff - Fars (2012)

azzura

Perfume Lover
Moderatör
46620951_367316620710024_3126609778111346339_n.jpg

Kokuyu ilk versiyon olan eski şişe formülasyondan denedim. İlk sıktığınız an oldukça yoğun bir bergamot ve hafif hayvansal – sucul bir gri amber (ambergis) karşılıyor. Bu açılış garip bir şekilde hafif öd’ü de andırmakta. Sanırım lavantadan kaynaklı. Açılışta kullanılan ambergis oldukça kaliteli. Doğal olabilir veya çok iyi kalite sentetik ama ayırtetmesi oldukça zor. Bu açılışın ardından kokuya ambergis önderlik ederken arkasına çok kaliteli bir sandal hafif meyvemsilik ve sedir ile karışık bir lavanta eklenmekte ve böyle yayılımına başlamakta. Sardunya kokuya biraz sonralarda eklenip soğuk metalik bir his katmakta ancak genel olarak açılışı ilk başlarda zor gelse de sonra alıştıkça en çok sevdiğiniz kısım oluveriyor. Sonrasında sardunya ve ambergisin birleşip daha belirgin bir sandal ile kararında tatlı bir aromatik olarak kokunun yayılımına devam ettiğini söyleyebilirim. Koku ilerledikçe bu ambergis iyice geriye çekilmekte ve cypriol yağı, sedir, vetiver üçlüsü ile odunsu ancak çok kuru olmayan hafif kremsi bir yapıya büründüğünü ve tatlılığını neredeyse kaybettiğini belirtebilirim. Tam bir maskulen ve oldukça etkileyici. Bu arada ismini İran’dan almakta. İran’ın Güneybatısına verilen bu isim ile uygun bir temayı canlandırmış. Köklü tarihi olan bir millete ithaf edilmiş başarılı ve kaliteli notalardan oluşan Xerjoff’un oldukça çizgisinden uzak niş kavramını dolduran bir parfüm. Ateş ve suyun birbiriyle dansını iliklerinize kadar hissettiriyor.

Koku güzelliği: 9
Farkedilirlik: 7
Yayılım: 7
Fiyat/Performans: 6
Genel Puanım: 7,5

Umut Aras

Perfume Lover
Satış Onaylı
Çok güzel yorumlamışsın abi kalemine sağlık bende beğendim kokuyu ama zannımca ne fars nede al-khatt ülkemizde pek beğenilecek kokular değil koklayan insanlar hac esansı kullanıyorsun sanıyor :)

azzura

Perfume Lover
Moderatör
Çok güzel yorumlamışsın abi kalemine sağlık bende beğendim kokuyu ama zannımca ne fars nede al-khatt ülkemizde pek beğenilecek kokular değil koklayan insanlar hac esansı kullanıyorsun sanıyor :)
Orası öyle :) ancak enteresandır bu parfüm ile çevremden çok olumlu dönüşler aldım xerjoff markasında en kötü geri dönüşleri 1888 ile yaşadım inanır Mısın Umut:)

Umut Aras

Perfume Lover
Satış Onaylı
Orası öyle :) ancak enteresandır bu parfüm ile çevremden çok olumlu dönüşler aldım xerjoff markasında en kötü geri dönüşleri 1888 ile yaşadım inanır Mısın Umut:)
İnanırım valla abi 1 milionun ambre narguile den fazla beğenildiğini gördü bu gözler herşey olur :)

Benan

Perfume Lover
Satış Onaylı
Siz de olmasanız neredeyse parfüm yorumlayan kimse yok gibi, var olun Kürşat Bey ;) İsmi yüzünden ağır bir koku olduğunu düşünüp, fiyatı yüzünden de üzerini çizdiğim kokulardan biriydi. Ateş ve Suyun dansı mesajınız merak uyandırdı, en yakın zamanda denemeye karar verdim. Kaleminize, yüreğinize sağlık :)

azzura

Perfume Lover
Moderatör
Siz de olmasanız neredeyse parfüm yorumlayan kimse yok gibi, var olun Kürşat Bey ;) İsmi yüzünden ağır bir koku olduğunu düşünüp, fiyatı yüzünden de üzerini çizdiğim kokulardan biriydi. Ateş ve Suyun dansı mesajınız merak uyandırdı, en yakın zamanda denemeye karar verdim. Kaleminize, yüreğinize sağlık :)
Sağ olun Zeynep Hanım :) denemeniz için hediye edebilirim her zaman :) Açıkçası üyelerimizden yorum okumak bende çok istiyorum kullandığı ve zevkleri örtüşen üyeler var ama ya üşengeçlik ya çekingenlik sebebiyle sanırım onları yüreklendirmek lazım :)

Temuçin özkaya

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Çok güzel açıklamışsınız Kürşat hocam severek okudum gerçekten

Ben bu kokunun gerçekten diğer çoğu kokunun çizgisinden farklı olduğunu düşünüyorum alışılmışların dışında bir koku istiyorsanız denemeniz gereken bir koku başına bayıldım ortalarıda güzeldi tek hoşuma gitmeyen kısmı sonu oldu metalimsi ve biraz ekşi gibi gelmişti ama yaratıcı bir parfüm mü sonuna kadar :)

tyf

Eau de Toilette
Elinize sağlık,gerçekten çok merak ettim kokusunu

Yavuz14M

Pure Parfum
Satış Onaylı
Elinize sağlık deneme fırsatı bulduğum ve çok hoşuma giden bir parfüm şişesine zaten denecek yok xerjoff özeniyor işine

Gonca

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
xerjoff'un şu ana kadar en beğendiğim kokusu sanırım.