Uygun fiyatlı bayan parfüm önerileri (200TL altı)

Tuberose

Eau de Parfum
Aslı hanım çok teşekkür ederim :)
Yves Rocher Evidence için detaylı bir yorum alsam sizden hiç denemedim fiyatı gayet uygundu onun da öyle hatırlıyorum 120 Tl civarı
Atelier rebul da denemedim ama bu gün ne kullandım da yazdığınız kadarıyla güzel bir hissiyatı var fiyatları nasıl acaba?
@almıla canım Yves rocher evidence , Guerlain Iddyle tarzında bir parfüm...eğer Iddyle in kokusunu biliyorsan çok benziyor Evidence de...

fyodor

Eau de Parfum
Irak usulü dior.. sabah sabah gune kahkahayla başlattı:D
000d0fb0bf623bfa0679f57a98cec737.jpg
Konuyu dağıtmak gibi olmasın da benim elimde Bağdat tan gelme bir parfüm var. Üretim yeri de Suudi Arabistan yazıyor. Çok kıymetli bir Türkmen arkadaşım kokulara ilgimden dolayı hediye etti. Kokuyu tarif etmek gerekirse zaman zaman burberry classic, ck one ı ve brut ü andırıyor.
aa2ebf01e36fabae501665320817a650.jpg
Ancak hani metalik his diyoruz ya bu direk ağır metal grubundan. Şöyle anlatayım tavanı paslı ve delik deşik bir banliyö treninde yolculuk yaparken asit yağmuru başladığını düşünün üzerinize tavan boşluklarından sızan sular damlıyor işte öyle bir havası var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

almıla

Perfume Lover
Britney Spears Maui Fantasy bu koku ile ilgili inceleme yazmadıysam yazacağım geçen sene bahar ayları gibi almıştım yaz için.
yazlık kışlık çok ayırmam normalde ama antakyada maalesef ayırmak zorunda kalıyorum.
britney_spears_maui_fantasy_2.jpg

Kısaca bahsedecek olursam tam bir tropik tutku, güneşli havalarda sıkıp efil efil gezmelik bir parfüm kalıcılığı gayet iyi silajı düşük
Hissiyatı aynı kutusunda Britney'ın yazdığı gibi 'Aloha from Hawaii' havasında :)
100 ml fiyatı 150TL civarı

almıla

Perfume Lover
Britney kokuları tam genç işi cici cici kızlara hitap ediyor ama gel gelelim parfüm şişeleri o kadar ağırki bildiğiniz gülleden farkı yok
Aslında parfümde yaş olaylarına farklı bakıyorum ben, bunla ilgili bi yazım vardı örneğin bu Maui Fantasy için değil de normal pembe şişe Fantasyden bahsedelim işte bu tam genç kız kokusu ya da x parfüm 40 yaş üstü kullanıma uygun deniliyor ben katılmıyorum.
İnsan kendine neyi yakıştırıyorsa kaç yaşında olursa olsun kullanabilir o kokuyu,o kıyafeti, o rengi ya da o x'i diyelim. Çünkü başkaları için değil kendimiz beğendiğimiz için kullanıyoruz nesneleri.
Ben 31 yaşındayım ama genç kokusu diye adledilen Pink Sugar, Fantasy, J.Bieber parfümlerini de kullanıyorum yeri geliyor 40 üstü kullanımına uygun dedikleri Jadore, Cerutti 1881, Chergui vs de kullanıyorum. Aslında dünyada moda olan güzellik akımları, beden akımları, estetik algısı gibi dayatmalara da karşıyım ama konu bu değil :) Parfümün ağırlığı konusunda dediklerinize tam destek ama :)

almıla

Perfume Lover
yaklaşık bi 10 sene olmuştur eşime çilekten almıştım hatırladığım kadarıyla buram buram çiçek kokan bi parfümdü
Aynen çok güzel bir çiçek kokusu bu arada Strawberry ve bellamola kapandığından beri biz fakirler huzursuzuz :)) şaka bi yana çeşit çoktu ona üzülüyorum

ҠƱĿҠƐDĪSĪ

Eau de Parfum
Burberry Classic-İnternette 160 TL’ye kadar bulunan bi parfüm. Senelerdir hep kullanırım şişelerce bitirdim.. aşığıyım çok seviyorum hep dolabımda olur:)

D&G L’impereratrice 3- bu yaz keşfettim müthiş bir meyve şöleni ayrıca boyner gibi mağazalarda bile cok uygun fiyata satılıyor ben boynerden almıştım. Ferah meyveli bir koku, yazın kullanıyorum.

Calvin Klein Beauty- 200 tl altımı tam emin değilim ama ben rossman indiriminde hem beauty hem davidoff cool water sea rose parfümünü 250 küsür tlye almıştım diye hatırlıyorum. Müthiş bir yasemin kokusu oldukça kalıcı gene bahar ve yaz aylarında tercih ediyorum hafifliğinden dolayı.

U

ukiyo

Misafir
Lolita Lempicka. Artık 200 tl altına koku kaldı mı pek emin değilim ama diğerlerine nazaran uygun fiyatlı olup çarpan, hipnotize eden, ortamı ele geçiren, tam bir genel beğeni kokusu olan başka bir koku yoktur heralde. Kimseden ama kimseden en ufak bir kötü yorum da duymayarak sığınabileceğiniz bir liman. Üstelik herkesin üstüne yakışıyor. Yani yaşı vs. yok bu parfümün, zamansız bir koku.