Tom Ford Private Blend Serisi

asumer

Founder Administrator
Yönetici
Moda dünyasında çığır açan atan tasarımları,cüretkar pazarlama kampanyalarıyla öne çıkan Amerikalı modacı Tom Ford'un parfüm dünyasında devrim yaratan niş parfüm kolleksiyonudur.Niş parfüm olgusunun tüm dünyada bilinmesine ve talep görmesine yüzyıllık markalardan daha fazla katkı sağladığı su götürmez bir gerçektir.kolleksiyondaki 10 larca model arasında öne çıkan ve beğendiğniz modelleri yazarak bu efsane serinin özelliklerini öne çıkan yönlerini eksilerini bu başlıkta tartışalım arkadaşlar.benim için en iyi private blend parfümleri;
italian cypress,tuscan leather,tobacco vanille ve noir de noir.....

NemesisSephiroth

Eau de Parfum
Seride birkaç parfüm kullanılabilirlikten öte tematik parfümler bence , Tobacco Vanille , Jasmin Rouge gibi tek bir notanın sivrildiği kokular bana aradığım derinliği vermiyor...Kullanılabilir komplekslikte olanların başında İtalian Cypress ile Noir de Noir geliyor bence.

fiske

Eau de Toilette
Sevgili Mehmet sayesinde TV ve Noir de Noir deneme imkanım oldu. Tv tekdüze ama sadece bir işe odaklanıp onu da mükemmel yapan bir şahsiyet gibi. Noir de Noir ise hep bedelinin altında bir koku gibi yorumlara maruz kalırdı. İlk kullandığımda hissettiğim buydu. Neyse ödenen bedellerden bağımsız olarak değerlendirecek olursam erkek kullanıma uzak, kaliteli bir gül kokusu dışında bir şey almadım. Gurme bir burnum tabii ki yok. Parfüm konusunda pek deneyimi olmayan sıradan bir vatandaşın yorumu alarak alabilirsiniz.

Selamlar.

Son düzenleme:

Daniel

Eau de Toilette
Üst düzey parfümlerden beklentim genellikle koku kalitesi ile ilgili. Diğer unsurlar hep daha az önemli benim için,
Ana temaları güçlü vurgulayan bir marka olarak Tom Ford, moda devi olmasının yanında hatırı sayılır bir parfüm koleksiyonunun da yaratıcısı.
Noir de noir benim tarzım olmayan bir koku.
Tobacco Vanille bir parfümden öte bir mihenk taşı gibi. Mükemmel bir tütün parfümü olmakla birlikte, tüm vanilya parfümlerinin de kıyaslandığı bir eser.
Bunlardan başka söz edilebilecek o kadar çok parfüm var ki her biri en az bir tarzda ilk 10a giriyor.

İSKeNDeR

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Tom Ford markasının en Çok Sevdiğim kokuları noir de noir , tobacco vanille ve tuscan leather en sevmediğim ise Black orchid , muamma da kaldığım koku ise İtalian cypres

Daniel

Eau de Toilette
Mesela İskender kardeşin dediği Tuscan en iyi 10 deri parfümünden biri. Black Orchid en iyi 10 oryantal şipre..Ndn en iyi ilk 10 gül temalı kokudan sayılabilir..

insensible

Eau de Parfum
İtalyan cypress deki o ekşilik olmasaymış mükemmel olabilirmiş...

Erkan Ağa

Founder Member
Satış Onaylı
Tobacco Vanille benim için de derinlik içermese de tütün vanilya kombosu eşsiz olması nedeniyle favorilerimden.

İsa

Eau de Toilette
En favorim Tuscan , 2. ise Noir de noir , Tv kokusu çok sert ve beni fazlasıyla yoruyor.

hantsome36

Eau de Toilette
dekant halinde bulunan Noir de noir ile tuscan leatheri begenerek kullanıyorum. Ama Tobacco Vanille atıl bir vaziyette ,diğer parfümlerin yanında sıranın gelmesini bekliyor. Elim bir türlü Tobacco Vanille ye gitmiyor..Kimileri için bir baş yapıt olarak nitelendirilebilen bir koku,bazımız içinde basit bir designerden öteye gidemiyecek kadar itici olabiliyor. Ama Tom Fordun gerek kokuları ,gerekse moda dünyasındaki ürünleri beni benden de almıyor değil..

M

Mehmet

Misafir
Sevgili Mehmet sayesinde TV ve Noir de Noir deneme imkanım oldu. Tv tekdüze ama sadece bir işe odaklanıp onu da mükemmel yapan bir şahsiyet gibi. Noir de Noir ise hep bedelinin altında bir koku gibi yorumlara maruz kalırdı. İlk kullandığımda hissettiğim buydu. Neyse ödenen bedellerden bağımsız olarak değerlendirecek olursam erkek kullanıma uzak, kaliteli bir gül kokusu dışında bir şey almadım. Gurme bir burnum tabii ki yok. Parfüm konusunda pek deneyimi olmayan sıradan bir vatandaşın yorumu alarak alabilirsiniz.

Selamlar.

TV gerçekten tek düze olup, mükemmel bir koku. Noir de noir'in gülden ziyade paçuli ve çikolata hissiyatı ile desteklendiğini takip etmen gerekir. Parfümün girişinin ardından, takip etmen daha sağlıklı olacaktır. Güle güle kullan.

wolvy

Eau de Toilette
Valla arkadaşlar, ben private Private Blend serisine bir miktar kılım.

Şimdi, Tom abinin maşallahı var, iyi kazanıyor; daha da iyi kazansın ama, biraz da Allah gözünü doyursun. 2007 yılından beri üretim yapan bir seride bu kadar parfüm piyasaya sürmek bana ilginç ve nahoş bir strateji olarak geliyor. 100 yıllık parfüm firmalarının 8 yıllık private blend serisindeki kadar parfümü yok. Aşağıdaki listeye bir göz gezdirin.

Amber Absolute,2007, Arabian Wood 2009, Shanghai Lily 2013, Fleur de Chine 2013, Plum Japonais 2013, Rive d’Ambre 2013 Azure Lime 2010, Black Violet 2007, Bois Marocain 2009, Bois Rouge 2007, Champaca Absolute 2009 Costa Azzurra 2014, Italian Cypress 2008, Japon Noir 2007, Jasmin Rouge 2011, Lavender Palm 2011, London 2013, Mandarino di Amalfi 2014, Moss Breches 2007, Neroli Portofino 2011, Noir de Noir 2007, Oud Fleur 2013, Oud Wood 2007, Patchouli Absolu 2014, Purple Patchouli
2007, Santal Blush 2011, Tobacco Oud 2013, Tobacco Vanille 2007, Tuscan Leather 2007, Velvet Gardenia 2007, Jasmine Musk 2009, Musk Pure 2009, Urban Musk 2009, White Suede 2009 Cafe Rose 2012, Jonquille de Nuit 2012, Lys Fume 2012, Ombre de Hyacinth 2012.

denondj

Pure Parfum
Satış Onaylı
NdN, TV, Plum japonais, Tuscan Leather, Mandarino di Amalfi, Soleil Blanc benim favorilerim.. tabi firma öyle bir abarttı ki parfüm çıkarmayı deneyimleyemediğim bir çok kokusu kaldı.

ERGUN

Administrator
Yönetici
NdN, TV, Plum japonais, Tuscan Leather, Mandarino di Amalfi, Soleil Blanc benim favorilerim.. tabi firma öyle bir abarttı ki parfüm çıkarmayı deneyimleyemediğim bir çok kokusu kaldı.

Patchouli Absolu yu denemediysen tavsiye edebilirim. tam havaları şu an...

drekremcakal

Pure Parfum
Yasaklandı
Oud wood kış için
Yaz için neroli portofino forte kesinlikle öneririm. Tuscan ise kendi alanında bir şaheser
Noir de noir
Tv
Soleil blanc bana hitap etmedi

Yavuz14M

Pure Parfum
Satış Onaylı
Oud Wood / Noir de Noir
Bir ömür biiznillah bana eşlik edecebilecek türde kokular