Tom Ford - Ombré Leather

TheDoors

Eau de Cologne
Sephorada ve Sevilde denediğimde çok hoşuma gitti,yana yakıla biraz da yorumlara bakıyım dedim ama ilginç bi şekilde (hala) çok az yorum var:),bu kış için bi parfüm bakıyodum kendime ,derken bana kendimi gerçekten iyi hissettirdiği için bi şişe aldım.Başlangıcındaki deri kokusu çok temiz,ilerleyen dakikalarda açıldığında çiçek notalarını hissedebiliyosunuz deriyle birlikte ,baharatı çok fazla alamadım ben,kış ve sonbahar mevsimleri için gayet uygun,hatta ilkbaharın o hafif rüzgarlı günlerinde bile kullanılabilir ,yalnız silaj konusundaki gücü beklentimin altında sanki.ne biliyim,gerçi geçen gün kardeşime sordum,dirsek mesafesindeydim kendimi hiç zorlamıyorum hafif bi şekilde hissediliyo dedi,ofis içi kullanıma da uygun.

xPixa

Perfume Lover
Moderatör
Sephorada ve Sevilde denediğimde çok hoşuma gitti,yana yakıla biraz da yorumlara bakıyım dedim ama ilginç bi şekilde (hala) çok az yorum var:),bu kış için bi parfüm bakıyodum kendime ,derken bana kendimi gerçekten iyi hissettirdiği için bi şişe aldım.Başlangıcındaki deri kokusu çok temiz,ilerleyen dakikalarda açıldığında çiçek notalarını hissedebiliyosunuz deriyle birlikte ,baharatı çok fazla alamadım ben,kış ve sonbahar mevsimleri için gayet uygun,hatta ilkbaharın o hafif rüzgarlı günlerinde bile kullanılabilir ,yalnız silaj konusundaki gücü beklentimin altında sanki.ne biliyim,gerçi geçen gün kardeşime sordum,dirsek mesafesindeydim kendimi hiç zorlamıyorum hafif bi şekilde hissediliyo dedi,ofis içi kullanıma da uygun.

Tuscan leather'ın hafifletilmiş hali olduğu söyleniyor. Doğru mu acaba ? Bir de performans açısından değerlendirmeniz ne şekilde?

Erbey

Pure Parfum
Satış Onaylı
Tuscan leather'dan daha hafif naif bir deri yorumu. Bir tarafı hafif çiçeksi bir tarafı tütsülü deri yorumu.

Guns

Pure Parfum
Satış Onaylı
Ombre leather kaliteli gerçek deri gibi kokuyor. Açlışında kapanışında sadece deri hissediliyor. Beğendim ben.

xPixa

Perfume Lover
Moderatör
Denemek istediğim kokulardan biri. Ombre Leather'a göre daha az giyilebilir ağır deri koktuğu söyleniyor.
Ağır deri koktuğu kesinlikle söylenemez. Evet isminden anlaşılacağı üzere deri parfümü, ağır deriden ziyade deri+süet kombinasyonu hakim kokuya. Açılışı meyveli ama bu kısım çok uzun sürmüyor. Süetimsi bir şekilde ilerliyor koku. Bence deneyin, Ombre Leather'ın daha performanslı hali olarak düşünebilirsiniz Tuscan'ı.

Guns

Pure Parfum
Satış Onaylı
Ağır deri koktuğu kesinlikle söylenemez. Evet isminden anlaşılacağı üzere deri parfümü, ağır deriden ziyade deri+süet kombinasyonu hakim kokuya. Açılışı meyveli ama bu kısım çok uzun sürmüyor. Süetimsi bir şekilde ilerliyor koku. Bence deneyin, Ombre Leather'ın daha performanslı hali olarak düşünebilirsiniz Tuscan'ı.

İkisi arasından hangisinde deri notası daha baskın daha çok hissediliyor size göre hocam?

Molossus

Eau de Toilette
Dekant edinip birkaç deneme yaptım.
İlginçtir; bir denemede baştan sona deri baskınlığını korurken, diğer denemede çok sevdiğim yasemin çiçeğinin doğala yakın kokusu hakim oluyor. İki türlü de ben çok beğendim.
Hatta aklıma gelmişken bugün tekrar kullanıp ekleme yaparım.

Babaerenler

Pure Parfum
Satış Onaylı
Tuscan Leather’ı çok ağır, sert ve kalıcı bulanlar için biçilmiş kaftan. Açıkçası deri sevdalıları kış için tuscan leather tercih edebilirken bahar ayları için de ombre leather’ı rahatlıkla kullanabilirler.

MD

Founder Administrator
Yönetici
Tuscan Leather’ı çok ağır, sert ve kalıcı bulanlar için biçilmiş kaftan. Açıkçası deri sevdalıları kış için tuscan leather tercih edebilirken bahar ayları için de ombre leather’ı rahatlıkla kullanabilirler.
Kesinlikle katılıyorum bu yorumunuza hocam

Meursault

Perfume Lover
Satış Onaylı
Denemek farz olmuş desenize:).

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MODDANGER

Eau de Cologne
Hepsiburada dan aldım ben farklı bir şey göremedim parfümde sadece deri kokusu yani kalıcılık falan aşırı kötüydü hemen geri iade ettim.

Starboy

Perfume Lover
Satış Onaylı
vasat bir parfüm bence ayrıca çok abartılıyor deneyince ne demek istediğimi anlarsınız

Vintage

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Bence feminen bir koku. Uniseks diyemem. İlgimi çekmedi.