Stéphane Humbert Lucas 777 - Black Gemstone for women and men bayan ve erkek

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Black Gemstone Stéphane Humbert Lucas 777 for women and men net yazı.jpg

Stéphane Humbert Lucas 777 - Black Gemstone for women and men bayan ve erkek

Üst notalarda limon ve sedir; orta notalarda mür ve reçine vardır; baz notlar tik ağacı, günnük(olibanum) ve tonka fasulyesi. Bu reçineler ve bu karışım nasıl kokuyor derseniz, yaşamak lazım derim ama illa bir örnek vermem gerekirse baharatlı, tatlı, naftalin derim.. Tatlı demişken, parfüm çok şekerli bir koku değil..

Naftaline burun kıvırmayın. Kokuda sevilmeyecek bir taraf yok naftalin açısından. Zaten naftalinide severim ben :D . Amouage-Jubilation xxv severler bu parfümü kaçırmasın derim. Ama her jubilation xxv severler sevecek diye bir durum yok. Ondan daha keskin bir koku mesela, kuvvetinin yanı sıra.. Kimi naif koku sever, kimi sert, kimi güçlü yada hepsinden :)...

Oryantal bir koku olarak değerlendirilmiş ; balsamik daha çok, yarım odunsu, yarım dumansı ve daha az olarak naranciye ve aromatik...

Hem Amouage-Jubilation xxv i anımsatıyor, daha keskini hem de daha yoğun bir parfüm dediğim gibi.. Şekerlilik dozunda .. 24 saatte güzel bir şekerli kokuyor kıyafette hala parfüm ama öyle bayan sentetik bir şeker değil tabiki.. Koku tamamen doğal..

Şişesinde de dışarda durmadığı gibi durmuyor eğer parfüm kapağından koklamışsanız.. Bu ne dedim kendi kendime.. Daha sıkmamıştım hemde, dekant şişesini kokladım bas bas bağırmaya hazırlanan bir koku hissettim, şaşırdım..

Parfümü üzerime sıktığımda ilk 3 saat koku geldi sonra alıştım. Üzerime dekant şişesinden bu sefer fazla sıkmıştım. 9-10 dekant pısı. Şişesi daha hacimlidir pısları ama genede az kimi parfüm pıslarına göre ki bence yeterli bu parfüm için..

Alışılan parfümleri pek sevmiyorum aslında aam bu genel bir sorun; bunun için elin üstüne sıkıp ordanda koklamak lazım ve elbise üzeründe arma üstüne falan sıkıp yerini kolay bulup koklamak lazım :). Genede şöyle içinize çektiğinizde gelebiliyor canım..

Koku yoğun misk'im kadar değil belki ama yoğun bir parfüm. Reçineli parfüm olarak kuvvetli bir parfüm.. Okuyunca anlayacaksınız.

İlk 3 saat güzel tende. Sonra 6 saat içinde gene kokuyor tende. İlk sıkıldığından 9 saat sonra gene koku var tende ve yakınlaşma başlıyor.. Ki çok iyi rakamlar..

Kıyafete bir denememde de 6-8 pıs sıktım dekant şişesinden. Kıyafette ilk 3 saat falan veya daha fazla, odaya girdiğinizde kokuyor, 10-12 saatte yarım metreden hatta 1 metreden kıyafet üzerinden koku almanız mümkün olabilmekte. Gene 10-12 saatte geçtiğiniz yer kokabilmekte. Durun daha kokacak gene ilerleyen saatlerde :)..

Koku 12 saatten sonra kıyafette yumuşamaya başlıyor.. Amouage-jubilation xxv e daha da yaklaşıyor..

14 saat sonra odanın kapısından 2 metre ötede hissediliyor parfüm, parfümlü giysi hemen kapıya 1 metre uzakta.. Kokunun performansı beni çok memnun etti. Parfüm dediğin böyle olacak.. Amouage-jubilation xxv de böyle performanslı olsa daha çok severdim, gene seviyoruz canım :D ..

Gece kalktım, 19 saat sonra performans azalmıştı belki ama gene 1 metreden hissediliyor ve giysinin geçtiği yerler kokuyordu. + Şu an 24 saat oldu ve performans azaldı ama sanki amouage-jubilation xxv in yeni sıkılmış halinden güçlü gibi veya 1 saat sonraki hali gibi, inanılmaz… İçine abı-ı hayat (ölümsüzlük suyu ) mı koymuşlar acaba :D…

27 saat oldu yarım saatten tabiki azalmış olarak koku geliyor. Bu mükemmel aslında..

29-30 saat sonra daha bir az keskin, daha bir amouage-jubilation xxv'umsu :).. 31-32 saat sonra geçtğiniz yer çok hafif kokabilir. Bundan sonraki ve daah önceki performansı amouage-jubilation xxv gibi dediğim gibi… Tam test rakamları vermeyeyim ..

34 saat sonra yarım metreden koku alma olayı bitmiştir, şimdiye kadarki performansı için teşekkürler :) . Artık üzerimeseçtiğim parfümümü sıkabilirim, deneme için sıkamadım son aşamalarda. EE ben ve diğer arkadaşların, efendilerin, bey ve bayanların emekleri var çeşit çeşit ve tüm yazı yazan arkadaşların, efendilerin, bey ve bayanlarında kendine göre bir emeği var. Teşekkürler ve maşallah :D ..

Black Gemstone Stéphane Humbert Lucas 777 for women and men.jpg
Black Gemstone Stéphane Humbert Lucas 777 for women and men yakın.jpg
stephane-humbert-lucas-cafleurebon-2015 k.jpg
Stéphane-Humber-Lucas-.jpg

üstteki resimlerdeki zat, parfüm evinin sahibi diye biliyorum.. Değilse arkadaşlar özelden mesaj atında değiştiririm :) .. Stéphane Humbert Lucas , denen kişi :).

Gemstone, değerli taş demek, black gemstone ise, siyah değerli taş demek. Benim aklıma onyx(oniks) taşı geliyor. Birde bizim meşhur lüle taşımız var .. :)

Bu arada 7 sevdiğim sayılardandır, her sayı güzeldir aslında yerine göre.. 7 cehennemin 7 kapısı, evresi (katı) vardır ve gökyüzününde 7 katı vardır şu evrende ve dünya göğününde. Sanırım bu cehenneme dikkat çekmek için.

Yani hem bu gök hem bu evren göğü - cehennemde 7 rakamı geçiyor. Sanki bu dünyada daha çok allah'ın azabını düşünün der gibi.. Evet azab çok şiddetli, allah korusun.. Cennetinde 8 kapısı, katı vardır..

Fragrantica.com alıntı çeviri , parfümevini ve 777 nin anlamını anlatıyor parfümevi sahibince....
: ''

Stéphane Humbert Humbert Lucas 777 Stéphane Lucas, markalar Nez Nez ve bir Sooud arkasında yaratıcısı ve burun tarafından kurulan yeni bir marka.

Yedi rakamı yanı sıra tarih boyunca manevi ve sembolik öneme sahip olarak, Lucas kişisel favori olduğunu söyleyelim. Logo ve marka adı "777" maneviyat, koruma ve şans simgelemektedir.

Stéphane Humbert Lucas 777 koleksiyonu, lüks oryantal temalı şişe ve kutuları paketlenmiş, değerli esanslar ile oluşturulan kokuları sunmaktadır.

Tasarımcı Stéphane Humbert Lucas 777 vardır 12 bizim koku üssü parfüm. Stéphane Humbert Lucas 777 yeni koku markasıdır. Tasarımcı Stephane Humbert Lucas 777 olan 12 parfüm koku vardır 24.12.2015 tarihi itibarı ile. . Lucas 777 Stephane Humbert yeni bir parfüm markası. İlk baskısı 2013 yılında oluşturulan ve en yeni 2015 yılına aittir parfümler işu an için. Stephane Stephane Stephane Humbert Humbert Humbert Lucas 777 kokuları Lucas ve Lucas parfüm ile işbirliği içinde yapıldı.
''

Gene Fragrantica.com dan alınan üye oylarına göre -1 ile 3 arasında verilen içerik tablosu. Aynı zamanda sılaj ve ömür tablosu altta.. :
''
Black Gemstone tarafından Stéphane Humbert Lucas 777 kadın ve erkekler için bir oryantal bir koku. Black Gemstone 2013 yılında başlatılan bu koku arkasındaki burunStéphane Humbert Lucas. Üst notalarda limon ve sedir; Orta notalarda mür ve reçineler; Baz notları maun ahşap, buhur ve tonka fasulyesi vardır.

Black Gemstone Stéphane Humbert Lucas 777  tablo oy sılaj ömür k.jpg

29 Reçineler ( Resins ) , 26 Olibanyum, Günnük ( Olibanum ) , 25 Tik odunu ( Teak wood ) , 22 Mür ( Myrrh ) , 16 Limon ( Lemon ) , 14 Sedir ( Cedar ) , 10 Tonka fasülyesi ( Tonka bean ) .

İyi kokular, iyi günler :)…

+düzenleme : '' Ha bu arada eklemeyi unuttum, aklımda idi oysa. Mesela keklik kuşu sakız ağacının reçinesi ile yaralarını tedavi edermiş. Bu konuda aktarıma bir daha sorayım tekrar ek bilgi yaparım. Reçineli kokuların tene değmesi ve solumakta çok iyi olabilir bu yüzden ve diğer doğal kokularında yararı vardır tabi.. ''

Son düzenleme: