Sizce en iyi paçuli içerikli parfüm hangisi?

Yeftah

Perfume Lover
Satış Onaylı
Lidge..Noir de Noir

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

xPixa

Perfume Lover
Moderatör
LIDGE
Jovoy Psychédélique
FM Monsieur
Chanel Coromandel
Dior Patchouli Imperial
Tom Ford Patchouli Absolu
PdM Nisean
Etro Patchouly EDT
Davidoff Zino
Nicolai Patchouli Intense

Bunlardan mutlaka daha iyileri vardır ama ulaşılması zor ve hayatta tek sefer denk geleceğim parfümleri dekant olarak alıp kullanmayı sevmiyorum. Benim için ulaşılabilirlik ve devamlılık da önemli bir şey :)

Starboy

Perfume Lover
Satış Onaylı
Pek sevdiğim bir nota değil. paçulinin ben uyandırdığı hissiyat her zaman küflü ve nemli oldu. deneyip ve sevdiğim Lidge ve coromandel oldu

RGPDBN007

Pure Parfum
Satış Onaylı
Sıralama bana göre yanlış olmuş hocam :-)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ambrarem

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Psychedelique
Patchuli Kozha
Profumum Patchouly
Coromandel EDT
Pardon
LIDGE
Tempo

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

ERGUN

Administrator
Yönetici
Şu arkadaş varken başka macera aramam...

psychedelique.jpg

azzura

Perfume Lover
Moderatör
Şu an için deneyimlediklerim arasında en iyi paçuli yorumları;
Sandal - Paçuli - Tatlı notalar = Xerjoff - Richwood. Aynı zamanda benim için en iyi sandal parfümü.
Boozy - Paçuli - Balzamik = Frederic Malle - Monsieur. %50 oranında paçuli içeren bu parfümümüz, açılışındaki boozy his ile sonrasında da sandal ile kararında bir tatlılığı barındırmasıyla gönlümde taht kurdu.
Tatlı - Vanilya - Boozy - Paçuli = By Kilian - Straight To Heaven Extreme. Paçuli kullanımından ziyade rom kullanımı ve tatlı kuru meyvelerin vanilya ile iyi harmanlanması. Muhteşem bir parfüm. Saf şehvet.

Çinel

Eau de Parfum
Hm zor yerden geldi, paçuli severim :). Coromandel ve Psychedelique favlarımdan. Şu ara bu ikisiyle TF Patchouli Absolu da yarışır oldu. Hava da gittikçe ısınıyor kullanamayacağım diye korkuyorum :p. Lidge diyen de çok olmuş fakat bana halen kısmet olamadı koklamak ne yalan söyleyeyim :). Ama kişisel olarak Psychedelique ;)

Mehmetburuk

Extrait de Parfum
Şu an için deneyimlediklerim arasında en iyi paçuli yorumları;
Sandal - Paçuli - Tatlı notalar = Xerjoff - Richwood. Aynı zamanda benim için en iyi sandal parfümü.
Boozy - Paçuli - Balzamik = Frederic Malle - Monsieur. %50 oranında paçuli içeren bu parfümümüz, açılışındaki boozy his ile sonrasında da sandal ile kararında bir tatlılığı barındırmasıyla gönlümde taht kurdu.
Tatlı - Vanilya - Boozy - Paçuli = By Kilian - Straight To Heaven Extreme. Paçuli kullanımından ziyade rom kullanımı ve tatlı kuru meyvelerin vanilya ile iyi harmanlanması. Muhteşem bir parfüm. Saf şehvet.
Kürşat hocam Jovoy Psychedelique deneme fırsatınız oldu mu acaba? Sizin değerlendirmenizde monsieur ile boy ölçüşür mü?

yasin koc

Pure Parfum
Satış Onaylı
bu arada Kilian STH kalıcılığı ile ilgili yorumlar görüyorum genelde kimse memnun değil gerçekten öyle mi ?

yasin koc

Pure Parfum
Satış Onaylı
Extreme üretimden kalkmış diyorlar ondan onu eledim normal versiyonu soruyorum

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

orbital

Eau de Parfum
Paçuli ; tatlılığı törpüleyici , kuruluk ve tozluluk hissiyatı veren özellikleriyle 'Coromandel ve LIDGE ' ikilisini kült çalışmalar arasına koymuştur. Bir an için paçuliyi çıkaralım bu parfümlerin piramitlerinden , geriye ne kalırdı ?

mm.olcayto

Pure Parfum
Satış Onaylı
Guerlain D'orient serisinin yeni üyelerinden, Patchouli Ardent'te paçulı notası baskın olmayan güzel bir parfüm olmuş.