Sevdiğiniz Bir Kokuyu Söyleyin, Benzerini Söyleyelim

Hayrullah

Pure Parfum
Satış Onaylı
Benzer bir konu varmış gerçi ama benim bu konuda hedeflediğim şey klon parfümlerden ziyade, tema olarak birbirine yakın ve birbirinin yerini dolduracak parfümleri açığa çıkartmaktı. Örneğin: Reflection Man - Prada L'Homme.

Neyse, maksat muhabbet olsun, forum canlı kalsın :)

Sizin tanımınıza göre bir örnek vereyim

initio aphrodisiac Ve FM musc ravageur

İkisi de hafif kirli hayvansallıkla başlıyor sonra lezzetli vanilya , tarzlarını çok benzettim.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Sensual Orchid dediğimiz şey Chopard Casmir 'in meyvesiz bir benzeri. Şimdi denedim çok benziyor.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Sensual Orchid dediğimiz şey Chopard Casmir 'in meyvesiz bir benzeri. Şimdi denedim çok benziyor.
Bu arada Casmir'in eski hali yayılım olarak Sensual Orchid'i döver. Şimdiki Casmir, su tabii ki. Sensual Orchid'in kalıcılığı çok iyi olmakla beraber, yayılımı orta. Ama çok güzel kokuyor. Kirli, tozlu bir pudra kokusu. Kesinlikle denenmeli.

je sens la bohème

Eau de Parfum
Vişne içermeyen tatlı tütün vaniya parfümü arıyorum aslında.
Arabesque mesela gayet hoş, hatta mevsimsel olarak zorlamayacağını varsayarsak hayatımda tek parfüm kullansam o olurdu.

Fakat vişne hissiyatını az buçuk almıyor değilim, ki benden başka bunu diyen fragrantica yorumları var. Vişneyle alıp veremediğim yok da anlamadığım şekilde parfümü benim için geriye götürüyor. Side Effect'deki gibi boozy olsun da istemiyorum. Tatlı olmayan çok örnek var London gibi fakat kafamdaki o mükemmel tütün parfümüne uzaklar.

Franck Boclet Tobacco da gerçekten güzeldi fakat TV'nin neredeyse aynısı, sadece erik ve karanfil ayrıntısı var. Daha yumuş, kış dışında kullanabileceğim baharatsız / az baharatlı bir parfüm önerisi istiyorum. Tütün aşığı ben Naxos koklayınca midem kalkıyor. Veyahut benim kafamdaki ihtimal elimdeki decant sahte :(.

Metin_06

Pure Parfum
Satış Onaylı
Creed - Millesime İmperial var mıdır benzeri?

je sens la bohème

Eau de Parfum
CDG Hinoki
Yakı gibi kokuyor, yine cesurca kullanmış notaları.
Bu tarz camphor akorlu bildiğiniz koku var mıdır?

Son düzenleme:

Metin_06

Pure Parfum
Satış Onaylı
ed hardy love and luck ya da sean john unforgivable
ed hardy'i zamanında kullanmıştım %70 lik bir benzerlik mevcut sen john ise en çok benzeyen deniliyor

Teşekkür ederim ancak ikisi de Türkiye'de kolay bulunmuyor, hatta sean John çok saçma bir fiyat (550 TL de gördüm 800 TL de) diğeri ise Türkiye'de yok.

ihsanasri

Eau de Cologne
Biraz hatta baya spesifik bir soru olacak benim ki , mugler pure malt ve encre noir alextreme parfümleri karışınca ortaya çıkan koku.. Bana çok eskilerden bir kokuyu hatırlattığından inanılmaz hoşuma gidiyor ancak ikisini birlikte kullanamıyorum açılışı yıpratıcı oluyor. Düşün düşün hangi kokuya benzettiğimi buldum ancak o da zayıf kalıyor hem kalite hem performans açısından ( avon elite gentilman ) bu kokuya benzer bir koku bilen varsa yardımlarını bekliyorum.. yaklaşık 2.5 yıldır parfüm koleksiyonu yapıyorum 50 designer 7 niche parfümlük bir koleksiyonum var şuan bende benzeri yok fragrrantica da notalar üzerinden bir bnezerini bulamadım maalesef.

xPixa

Perfume Lover
Moderatör
Biraz hatta baya spesifik bir soru olacak benim ki , mugler pure malt ve encre noir alextreme parfümleri karışınca ortaya çıkan koku.. Bana çok eskilerden bir kokuyu hatırlattığından inanılmaz hoşuma gidiyor ancak ikisini birlikte kullanamıyorum açılışı yıpratıcı oluyor. Düşün düşün hangi kokuya benzettiğimi buldum ancak o da zayıf kalıyor hem kalite hem performans açısından ( avon elite gentilman ) bu kokuya benzer bir koku bilen varsa yardımlarını bekliyorum.. yaklaşık 2.5 yıldır parfüm koleksiyonu yapıyorum 50 designer 7 niche parfümlük bir koleksiyonum var şuan bende benzeri yok fragrrantica da notalar üzerinden bir bnezerini bulamadım maalesef.
Aradığınız tarzdaki kokuya direk ikisinin birleşimi diyemem ama oldukça odunsu olup biraz boozy nüanslar ile yumuşatılmış Terenzi Laudano Nero'yu örnek gösterebilirim.