Parfüm kullanımı/hobiniz ile alakalı anekdotlar/hoş anılar/komik konuşmalar , aldığınız tepkiler ...

wolvy

Eau de Toilette
Back to black kullandığım bir gün yemekhane gitmek için asansöre yöneldim. Birimdeki hanım arkadaşlar, ben yanlarına gidince bir anda "Kötü bir koku var alıyor musunuz" diye muhabbet etmeye başladılar. Bir tanesi "suda beklemiş vileda kokusu bu" dedi, "bir diğeri at kokusu gibi garip bir koku, bu ne ya hu" derken bir anda kafalar bana döndü. "Bu koku senden mi geliyor" diye eğilip kokladıktan sonra bir anda sus pus olduk. Sonrasında asansöre bindiğimde herkes şikayet etmeye başladı. Kabus gibiydi. Bir daha da kullanmadım zaten.

Erkan Ağa

Founder Member
Satış Onaylı
Back to black kullandığım bir gün yemekhane gitmek için asansöre yöneldim. Birimdeki hanım arkadaşlar, ben yanlarına gidince bir anda "Kötü bir koku var alıyor musunuz" diye muhabbet etmeye başladılar. Bir tanesi "suda beklemiş vileda kokusu bu" dedi, "bir diğeri at kokusu gibi garip bir koku, bu ne ya hu" derken bir anda kafalar bana döndü. "Bu koku senden mi geliyor" diye eğilip kokladıktan sonra bir anda sus pus olduk. Sonrasında asansöre bindiğimde herkes şikayet etmeye başladı. Kabus gibiydi. Bir daha da kullanmadım zaten.
Btb yi hanimlar seksi bulur sanardım halbuki

wolvy

Eau de Toilette
Valla yerin dibine soktular abi, seksi bulmak bir yana. Beğenen de oldu bu arada, ama sadece 1 kişi. Onun haricinde linç ediliyordum nerdeyse. Oda arkadaşım bile, normalde tüm parfümlerime alışmışken, "kardeş bugün sıktığın çok fena" demişti btb sıktığım gün.

blerox

Perfume Lover
Satış Onaylı
Valla yerin dibine soktular abi, seksi bulmak bir yana. Beğenen de oldu bu arada, ama sadece 1 kişi. Onun haricinde linç ediliyordum nerdeyse. Oda arkadaşım bile, normalde tüm parfümlerime alışmışken, "kardeş bugün sıktığın çok fena" demişti btb sıktığım gün.
her yerde dile getiriyorum btb'nin özellikle alt notalarından iğreniyorum.. bu konuda yalnız olmadığımı anladım o bayanların ve çevrenizin tepkisini görünce..

wolvy

Eau de Toilette
her yerde dile getiriyorum btb'nin özellikle alt notalarından iğreniyorum.. bu konuda yalnız olmadığımı anladım o bayanların ve çevrenizin tepkisini görünce..

Açıkçası ben denediğim by killian parfümlerinden "bu çok güzel" diyeceğim herhangi birine rastlamadım daha. Tek fena değil diye düşündüğüm btb oldu, onu da seven çıkmadı. Sanırım o içki teması beni pek memnun etmiyor.

wolvy

Eau de Toilette
Tahir bey size ayıp olmasın diye yorumu mu değiştirdim nede olsa iş arkadaşlarınızmış ama back to black ile atın paspasın ne alakası var Allahaşkına:)

Vallahi şimdiye kadar parfümlerime o kadar ilginç yakıştırmalar yapıldı ki, paspas kokusu yorumu o kadar da ilginç gelmiyor:)

Daniel

Eau de Toilette
Benim de vardı böyle bi tuhaf anım. Guerlain s.d.v kullandığım bir balo ortamında, yanımdaki arkadaş kek koktuğumu idda edip bide diğerlerine teyid ettirdi. 5 kişiden sadece bir kişi farklı yorum yaptı o da eti puf dedi :)
Yiyin de kurtulayım dedim :)

MD

Founder Administrator
Yönetici
Ben zer bir durumda benim başıma geldi.
İş ortamında Tom ford TV kullandığım bir gündü. Arkadaşlardan biri "abi parfüm mü sıktın?" diye sordu. Neden diye sorduğumda "vanilya kokusu acıktırdı" demişti.

TV kullandığım bir gün istasyona girdiğimde Şerif Abi'miz var bizim orada takılan bir Abi'miz hocam çaya tarçın mı koydunuz tarçın koktu dedi :)

wolvy

Eau de Toilette
Sıcağı sıcağına yazayım, az önce başıma geldi :) Şu an bir şehirlerarası otobüsün en ön koltuğunda oturuyorum. Bugün Grey Flannel kullanmıştım; içeri giren iki tane kız "Bu ne ya millet pis pis parfümler kullanıyor" dedi. Zevksizler :)

blerox

Perfume Lover
Satış Onaylı
Meger tv icin ne kadar çok dönüş alınıyormuş :) serif bey Sizinkiler parfumden anlıyor bence bakin parfumun içeriğindeki bariz iki notadan birini bilmişler en azından ya benim çevremdekilere ne demeli? Tv kullandığım bir gün burası lahmacun kokuyor demisti bir arkadas sonrasında onun gibi düşünen bir iki kişi daha olmustu :)

Green

Pure Parfum
Satış Onaylı
a*men için bir kaç kere "ya burası yanık şeker kokuyooo" şeklinde tepkiler almıştım. bir kaç kere de beğeni aldığımı hatırlıyorum.

en çok terre'den beğeni aldım şu ana dek. tepkiler genelde "parfümün ne?" şeklinde kısa ve özdü :D

bir keresinde incanto pour homme vardı üzerimde. simitçiden simit alırken teyzenin biri "pardon parfümünüz ne oğluma almak istiyorum da ?" demişti.

bir de issey miyake l'eau d'issey'i tekin acarda arkadaşlara böyle hevesle koklatmıştım. hiç biri beğenmemişti :D

Mode XL

Pure Parfum
Satış Onaylı
Terre sıktığım bir gün dolmuşa binmiştim. Ayakta para uzatacağım sırada 45-50 yaşlarında ki şoför dayı, parfümün de şekilmiş yeğen adı ne bunun diye sormuştu :) Tabii herkes bir anda bakınca hafiften bir gülme tutmadı değil.
Black Aoud sıktığım bir kış akşamı da hastane de çalışan arkadaşım bu ne olum aynı morg gibi kokuyorsun demişti bir türlü anlam veremedim halen veremiyorum morg nasıl kokar acaba?
Cdg Vettiveru sıkıp otobüse binecektim Allah var dozajı bayağı bir abartmıştım, o sırada durağa orta yaşlarda 3 tane kadın geldi, direk bu ne be böyle iğrendim bu nasıl koku bu otobüse binmeyelim demişti. Hamileydi herhalde kadınlardan birisi, usulca duraktan uzaklaştım hemen kahveye gidip bir çay içtim:)

Son düzenleme:

Green

Pure Parfum
Satış Onaylı
Terre sıktığım bir gün dolmuşa binmiştim. Ayakta para uzatacağım sırada 45-50 yaşlarında ki şoför dayı, parfümün de şekilmiş yeğen adı ne bunun diye sormuştu :) Tabii herkes bir anda bakınca hafiften bir gülme tutmadı değil.
Black Aoud sıktığım bir kış akşamı da hastane de çalışan arkadaşım bu ne olum aynı morg gibi kokuyorsun demişti bir türlü anlam veremedim halen veremiyorum morg nasıl kokar acaba?
Cdg Vettiveru sıkıp otobüse binecektim Allah var dozajı bayağı bir abartmıştım, o sırada durağa orta yaşlarda 3 tane kadın geldi, direk bu ne be böyle iğrendim bu nasıl koku bu otobüse binmeyelim demişti. Hamileydi herhalde kadınlardan birisi, usulca duraktan uzaklaştım hemen kahveye gidip bir çay içmiştim :)

ahahaha :D çok iyi.

Şerif23

Pure Parfum
Satış Onaylı
Roja dove fetish sıktığım bir gün ,parfumum dersine girdiğim 3 sınıfta tartışma konusu yarattı. Öğrenciler parfumumun güzel olup olmadığını bir tarihi konuyu tartışır gibi tartıştilar:)
Teneffüs zili çalınca başka sınıftan gelen bir öğrenci, hocam parfümünuz tüm sınıfı doldurmuş deyince roja ya tam not vermem gerektiğini anladım o gun:)

SM-N7505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ark

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Kızım bugün parfüm yaptı bana :) 2 ml Vakko infiniti vial şişesine portakal çiçeği ve su koydu ...yarım saat sonra -Al babacığım sana çok güzel bir koku yaptım ,güle güle kullan dedi ...koku koleksiyon yapmıyorum ,kullanıyorum :) reklamda diyor ya Cem Yılmaz -yemek için hocam ,satmak için değil :) kızımın yaptığı kokuyu saklamaya karar verdim,kıyamam kullanmaya bitecek diye...

U

Ustad

Misafir
Roja dove fetish sıktığım bir gün ,parfumum dersine girdiğim 3 sınıfta tartışma konusu yarattı. Öğrenciler parfumumun güzel olup olmadığını bir tarihi konuyu tartışır gibi tartıştilar:)
Teneffüs zili çalınca başka sınıftan gelen bir öğrenci, hocam parfümünuz tüm sınıfı doldurmuş deyince roja ya tam not vermem gerektiğini anladım o gun:)

SM-N7505 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güzel kaynatmışlar dersi ;)