Parfümü Yapılsa Yok Satacak Şeyler

anosmi

Eau de Cologne
Pure havana bana oldukça tatlı geldi bana daha az tatlı bir puro kokusu lazı hatta içind hiç tatlılık barındırmasa da olur.
The soft lawn ı ise denemedim hemen not edeyim. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Bunları yazacağım ama biliyorsunuzdur:

Tom Ford - Tobacco Vanille
By Kilian - Back to Black

asumer

Founder Administrator
Yönetici
Belki backwood toscanello tarzı aromalı cigarillo kokuları tv ve btb için geçerli ama el sarması bir Cuban cigar yok ki can hocam :)
Son çare demeter humidor kokusu :)

U

Ustad

Misafir
Bunları yazacağım ama biliyorsunuzdur:

Tom Ford - Tobacco Vanille
By Kilian - Back to Black
Onları biliyorum evet.
Benimki bir takıntı sanırım. Geçmişimin peşinde koşuyorum o yüzden bulamıyorum. Zamanında bir komşumuzun evi puro kokardı ve ben onlara her gittiğimde bu kokuyu derin derin içime çekerdim.Çok hoşuma giderdi.
Hiç bir parfümde yakalayamadım maalesef.

Özgün Demir

Eau de Toilette
Adam gibi hanımeli temalı bir parfüm. Biliyorum bu temada sade veya karma parfümler var bende denedim ama hanımeli esansının zayıf ve çabuk uçucu olmasından dolayı bu işi tam kotarabilene rastlamadım. Halbuki o kadar severim ki kokusunu, benim için dünyadaki en güzel kokulardan bir tanesi hanımeli kokusu.

U

Ustad

Misafir
Adam gibi hanımeli temalı bir parfüm. Biliyorum bu temada sade veya karma parfümler var bende denedim ama hanımeli esansının zayıf ve çabuk uçucu olmasından dolayı bu işi tam kotarabilene rastlamadım. Halbuki o kadar severim ki kokusunu, benim için dünyadaki en güzel kokulardan bir tanesi hanımeli kokusu.
Uzak olduğum bir nota ama aklımda Creed Chevrefeuille kalmıştı markaya olan ilgimden dolayı. Kullanma imkanım olmadığı için kalıcılığı hakkında bilgim yok maalesef

sercankaf

Pure Parfum
Ben de Annick Goutal - Le Chevrefeuille onereyim size nacizane.

asumer

Founder Administrator
Yönetici
Memleketimde(Muş), eskiden çok ekilen Şemamok diye en fazla bir tenis topu büyülüğüne ulaşan kokulu kavunlar vardı. Muhtemelen @asumer Hocam ve @Bahaddin Hocam biliyorlardır. Bunun kokusundan bir parfüm notası olsa sıkılmadan hergün kullanabilirdim.
Bilmem mi bahar gelse de koklasak :) bilmeyenler için salatalık kavun ve hafif yesilimsi bir rayihasi var.

Bahaddin

Perfume Lover
images (1).jpg

Kukla

Pure Parfum
Satış Onaylı
Evet ve incelerken o kokuyu hissedebildim...
Imaginary Authors - The Soft Lawn

Harika bir vetiver. İnce kıyılmış badem salatalık. Sedir ağacının hem burna batan biberli, hem burun gıdıklayan kadifemsi kokusu. Imaginary Authors odun kullanımına bayılıyor. Memoirs of a Trespasser ve Cape Heartache'te yoğun tatlı kereste kullanımıyla birbirlerine öykündüklerini o incelemelerde söylemiştim. Kurumuş sardunyalar. Parfümün isminde içeriğinin gizli olduğunu belki kanıksadık ama gerçekten büyülü bir şekilde tenis
kortu tadında yeşil çimen kokuları alıyorum.
Orta notalara gelindiğinde karabiber tanelerini andıran kırmızı biber taneleri. Kimyonlu bayat ekmek gibi kokuyor. Naneli saman.
Sonlara gelindiğinde koku az daha kuruyarak tuzlu ahşap kıvamına geldi. Müthiş başlayarak beni heyecanlandıran parfüm ne yazık ki devamında aynı başarımı gösteremedi. Huş ahşabı son alınanlar.
Benzerlikler üzerine;
Cartier - Déclaration: The Soft Lawn'ın orta notalarda Cartier'e tıpatıp benzeyen sedir-karabiber doğrusunda ilerlediği izlendi. Islak karabiber tanelerini hissettiren Déclaration'a karşın The Soft Lawn'ın kuru yapısının burun büktüğü gözlendi.