Ormonde Jayne Taif

mehmet mutlu

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Ormonde Jayne Taif

Ormonde kokularında bir dna oldugunu öncede söylemiştim ambre royal kokusunu yorumlarken o dnaya taif kokusundada rasladım.

Ormonde jayne parfümlerinde dikkatimi çeken bir unsur cok fazla sentetiklerin rol oynaması ve tamamiyle genel beğeniye oynayıp satın alan kişilerin mutlu olması için kendine bir furya oluşturan boş gereksiz bir dertli parfüm evi anlaşılan, bi kaç parfümü hariç fazla sıcak bakmayacağım kendisine ormonde jayneler ne kadar niş seğmentte dursada bilmiorm ama desinger kokularda daha kalitede rol oynayan parfümler mutlaka var.

Ve o her kullandıgı dna cogu parfümüne aynı tonu katıyor. Buda benim için rahatsız edici oldugunu söyleyebilirim
.
Parfüm dominesi çiçeksi kadife gibi tozlu kremsi yapıda

Parfümün notaları şu şekilde
Üst: Safran Hurma, Pembe Biber

Orta: Taif Gülü, Frezya, Yasemin, Neroli

Dip: amber, süpürge otu (funda)
Açılışında başlayan safrana temas olarak adından da aldıgı taif gülü eşlik ediyor hafif bir hurma ve kıyıdan köşeden pembe biber yalandan baharatsal bir yapı eklemiş kokuya tüm kokuda eşlik ediyor.
Saten o dedigim sentetiksel dna varya uçta bucakta heryere koymuşlar kakule mi diyim karanfil mi diyim iso e super mi diyim bilemedim

Orta kısımlar kadifemsi ılık bir domine ile floral ( çiçeksi) etkisini alıyor. Taif gülü daha net birşekilde belli iken tozlu bir içerik ile frezyanın ve yaseminin kremsiligini alarak etkili bir yapıya bürünüyor

Dip notaların amberi aslında tüm kokuya sıcaklık eklediğini söylebilirim fundaya benzer pek bir koku işitemedim açıkcası
Parfüm genel beğeniye oldukça uygun. Yani kimse kötü demez taif kokusuna. O yüzden puanlamama bir etkisi oluyor

Dört mevsimde kullanabileceğiniz bir koku feminen bir yapısu oldugunu kadın kullanıma güzel olabilecegini düşünüyorum :) Koku 10/6.5 ( bu benim notum siz daha iyi puan verebilirsiniz. Genel beğenisi ve sevilecek yapısından dolayı)

Kalıcılık 10/7
Silaj 10/8
Farklılık 10/5 ( mutlaka benzeri vardır)

Sevgilerle
0ef1407e34e54bbb00ee18c4acf35640.jpg

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yavuz14M

Pure Parfum
Satış Onaylı
Deneyimlediğim kadarıyla tertemiz hissettiren tarzda güzel bir parfüm