Old Spice Classic Cologne Eau de Cologne

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
old spice cologne 188 6 37 fl oz resim küçük.jpg

Aslında 1938 üretimli isim ve şişe resmi şu fragrantica'da. Normalde vintage resimleri başka. Onu da vereceğim daha altta.. :

Old Spice Original Shulton Company for men
old spice original cologne shulton.jpg

Ben tarçını fazla hissetmedim. Daha çok karanfil çiçeği, gri amber, misk, vanilya gibi notaları hissettim. İlk yarım-bir saat karanfil çiçeği fazlaca hissedilsede sonraları azalıyor.

Şu an 3 günde her gün üst üste 10-12 pıs sıkılmış tişörtüm, en son 12 saat sonraki 10-12 pısdan sonra odaya girdiğimde kokusu hissediliyor. Buram buram değil belki ama geçer not benim için. Tabi vintage'e bir şey demeyiz, olsa iyi olur. :cool::)

Vintage diye satılanlardan almayı düşünüyorum bir ara.

Daha denemelerim olacak bu parfümle ilgili, o zaman mesajı tekrar düzenleyebilirim. Takipte kalabilirsiniz.

Koku kokladığınızda, sizi mest eden kokulardan. Kiminiz daha yoğun olsaymış keşke diyecektir. Ben kullanılan gri amberin(ambergris) doğal olduğunu düşünüyorum ama genede belli olmaz.

Normalde amerika birleşik devletleri ve avustrulya'ya gri amber girişi yasak. Ürün kanada'da üretiliyor diye biliyorum.

Fragrantica.com 'daki şişeler sanırım 1990 dan sonra market raflarında idi. O sürüm şimdikinden daha kuvvetli diye biliyorum. O zamanlarda ayrı bir cennetmiş. Zaten 1990 da procter and gamble satın almış shulton company firmasını ..

Ben sarımsı jelini almıştım özellikle. 1992-94 ler.. Süper koku idi o traj jeli. Şimdiki traj köpüğüde güzel kokuyor. Belki Koku yoğunluğu daha az ama traj köpüğünden ziyade parfümü olsa da yeter. Hatta kimi, traj jeli ve köpüğündeki parfümü israf olarak yorumlayabilir...

6.37 fl oz, 188 ml cologne modelini, yurt dışı çok ucuz fiyatlara bulmak mümkün.

Eskiden süt cam şişede idi şimdi plastik oldu şişeler. Düşünce kırılmaz bari o açıdan iyi ;):)

Bu arada benim denediğim ürün resmi yoktu fragrantica'da. Fragrantica.com daki ürün resmi üstte verdim, isim zaten Old Spice Original Shulton Company for men erkek

vintage resimler :

old spice cologne ve aftershave shulton vintage ilk sürüm küçük.jpg

old spice cologne  vintage kutusu küçük.jpg

alıntı : ''''' Eski Spice Özgün
tarafından Shulton Şirket bir Oryantal Baharatlı koku erkekler için. Eski Spice Orijinal başlatılan 1938. Burun arkasında bu koku Albert Hauck. Üst notalar küçük hindistan cevizi, limon, portakal, yıldız anason ve aldehit; orta notlar karanfil, yasemin, sardunya, Tarçın, lavanta ve yenibahar; baz notlar amber, misk, sedir, vanilya, tonka fasulyesi ve misk. '''''

Bu da benden ( küçük resimlerin üzerine tıklarsanız büyüyebilirler ) .. cam şişedeki son versiyon old spice cologne. rengini görün diye ve ondna kullanıyorum pıs pıslı diye. kimi şişeler dökme biliyorsunuz :) :cool::)

old spice cologne içerik rengi kutusu köpük resmi ek.jpg
old spice orijinial  üye oylara göre tablo küçük.jpg

139 Tarçın ( Cinnamon ) , 129 Karanfil çiçeği ( Carnation ) , 101 Küçük hindistancevizi ( Nutmeg ) , 76 Yıldız anason ( Star anise ) , 73 Benzoin ( Benzoin ) , 62 Misk ( Musk ) , 60 Vanilya ( Vanilla ) , 55 Aldehit ( Aldehtdes ) , 52 Tonka fasülyesi ( Tonka bean ) , 50 Sedir ( Cedar ) , 49 Portakal ( Orange ) , 40 Sardunya ( Geranium ) , 36 Gri amber, Ambergris ( Ambergris ) , 35 Limon ( Lemon ) , 25 Kediotu ( Heliotrope ) , 21 Yasemin ( Jasmine ).

bu parfümü kullananların yorumunu bekliyoruz efendim.

Son düzenleme:

debian_lnx

Eau de Parfum
Baba kokuları :) old Spice ve brut zamanında babam coo kullanmıştı ama reformüle edildi galiba eski kokusu yok ayrıca bir de White Water versiyonu var yaz için ideal bence

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Ne yazık ki sentetiklik artmıştı en son denediğimde.
Ya ilginç ve olabilir mi olabilir hani. Old spice 'dan iyi para kazanıyordur Procter and gamble, bu riske gireceğini düşünmüyorum. Genede belli olmaz.

1-2 ay sonra alım yapacağım inşallah sentetik çıkmaz.

Zaten Ambergris 'ini falan sentetik koyuyor olabilirler. Doğal koku notaları var kullandığım Old spice cologne 'da.

Güzel bir koku Old dpice. Fireş, taze, canlı ve tatlı koku aynı zamanda. O karanfil çiçeği bağırıyor ama bence o da güzel..

Yasin hoca HOCA, beğenmiyordu karanfil çiçeğini

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: