Merak Ettiğiniz Parfümler

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Bayağı alıntı yaptım. 5 sn ter şişeden sıvı gelmemesi bwni şaşırttı. Galiba eterik yağ değilde tentür söz konusu.. Eterik yağda vardır ek olarak o olabilir..

Evet ud ağacı yakmak güzel bir olay. Bende ud ağacı var, sandal yağına batırılmış ve buhurlu mu ne.. Şeftalimsi odun kokuyor çok hoş. Arapların bir bildiği var diyordum bu Ud konusunda, haklılarmış bence..

Odun ve diğer buhurdanlıklarda püf nokta dumansı, içten içe yanıcak. Çakmakla ateşe tutuyorum kaliteli udu ve çıra gibi yanıyor, sonra alevi çekiyorum, dumansı köz olarak yanıyor. Bu dengeyi sağlamak lazım.

Çünkü alev, çıkan etetik yağını, kokuyu yakıyor, yok ediyor. Dumanlı yanması lazım. Çakmağı falan ara sıra çekmek lazım alev olduğunda..

Eğer közle yakıyorsanız bendeki kaliteli ud, sorun çıkarmadı. Nargile kızgın kömürü üzerinde dumanlı yandı. Video ilerde paylaşabilirim..

Bif ud daha var aktardan aldığım, o daha değişik kokuyor..

O siyah koyu parfünde reçine tentürü de olabilir.. Seyreltik daha çok kokabilir. Çok koyu her zaman iyi değil. Parfümün karşıda kokmasını sağlayan aynı zamanda tentür uçucu maddesi..

Jajabo yağı gibi uçucu olmayan sabit yağlarda tentürde kullanılabiliyor. Hint yağı da..

Ben koyu parfümlerde, yağlarda şeker iğnesi kullanıtorum. Sonra alkolle temizliyorum ama bu katrandan da yoğun gibi..

Taşıma açusından ve depolama, evde saklama açısından yağ parfümleri bence daha iyi. Leke olmaması için çoğunun seyreltilmesi lazım ama içinde sentetik katkı maddesi yoksa, saça, bedene sürülebilir... Daha iyi olur..

Şimdi Youtube'da bir video izledim. İçine ataç batırıp atacın ucundan sürüyorlar daha fazlası boğar diye de uyarı yapıyor.:) Böyle kullanılırsa uzun süre gider aslında.

Tabac Grande'a baktım Enigma'nın pabucunu dama atabilir anlatılanlara bakılırsa.1 Ml'si 50 pound amao_O

Yabancı sitelerde yorumcularda ufak deneme setleri var ama artık satılmıyormuş herhalde. Bunu bölmesi de mesele zamk gibi sıvısı enjektör de çekmez bunu. Şişeyi ters çeviriyorlar bir beş saniye boyunca sıvı yerinden hareket etmiyoro_O Bunu anca devre mülk gibi şişesini elden ele dolaştırısın.:)

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

camor

Extrait de Parfum
5 saniye sıvı yerinden hareket etmedi derken mübalağ yaptım Baykal Hocam.:) Ama katran kıvamında Tabac Grande.

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Elle61 hanım ilk sizin sorunuzu cevaplayayım, Atatürk ile alakalı olunca..

Anıtkabir 'e uğramıştım. Duamı da yapgım, askeri nöbet değişimi videosu da çekmiştim. Duygulanmıştım. Çok kötü idi yğzüm o zamanlar, fotojenim değil ama gene de videoyu yayınlayayım burada birazdan.. Resim de koyayım Anıtkabir ile ilgili.

Atatürk ün çok gğzel eşyaları var. Eskiler zevkliymiş ve Atatürk 'de ayrı güzel zevkli biri maşallah..

Demek istediğim eğer parfüm, kolonya kullanmışsa orada vardır. Yarın kardrşime ve teyzelerime sorayım. Bir teyzemle gidecektim, babam rahatsızdı gerçi diğer teyzem ve annemde evdeydi. Ne bileyim o an kısmet olmadı Ankara'ya gitmek ama sonra nasip oldu elhamdulillah..

Onlar bilemezse yolu düşenlere, sizi giderseniz bakarsınız.

Normalde özel odada resim, video yasak ama ben flaşı kapatım iki üç şey çekmiştim. Sanırım ışığın fotonları zarar verir dşye ki loş ışık da vardı.. Sonuçta uzun yıllar söz konusu, inşallah ahirete ve sonsuza kadar...

Atatürk anıtkabir nöbet değişiminden kesit :).. duygusal anlar maşallah :) :) videosu.. Beğenmeyi unutmayın videoyu, beğenmeyenler var maalesef..:

Bulursam vetiver dikecem ben önce :D
Haha, bu zevk nelere kadir.. Adana'ya gelin eker, biçeriz inşallah ..

Aslinda attar'i baykal'a sormak lazim bir ara ilgileniyordu boyle seylerle. parfum isinde son bolum yok bizler yaziyoruz senaryoyu

Sağol Bülent. Gerçi daha önce cevapladım ama gene yazmış olalım .. Şu kargo olayı evde parfüm yapımına büyük engel. Sanatı bile engelliyor maalesef Tekin Acar gümrük zorluk yasaları iddiaya göre...

Evde tentür sabır işidir. 1-2 yıl kimi zaman en az..

Bölüm sonu canavarına ulaşamadık bir türlü, belki de budur. Her seferinde aha bundan fazlası olmaz diyorum, son bölüm bu, daha manyağı çıkıyor :D Bunun sonu kendi parfümümüzü, attarımızı yapmak herhalde :)

Bu arada attar yapımı daha kolay sanki parfümü göre, bilemiyorum.

Fotoğraflardan parfümlerinin ne kadar yoğun olduğu belli oluyor. 3 ml'lik parfüm yağına laboratuar pipetleriyle mikroskopik bir split yapılabilir aslında:)

Bilirim o labaratuvar pipetlerini.. 12 li ağızlığı olanı falan da var. Makinası var basmalı. Mesela üstten 0.1ml ayarlıyorsun, pipeti takıyorsun yani uçluğu, o kadar çekiyor. Pipet değişiyor tabi..

Bu aralar şu Nasomatto-Black Afgano en merak ettiğim parfümler arasında ;):(

Hocam konusu yazıldı forumda. Çok hoş, efsanebir koku, bir parfüm.. Mutlaka deneyin derim. Ağaç üzerine sedef işldmeyle harikalar yaratırlar ya öyle güzel bir parfüm. Ud zaten güzel bir koku notası.. Keşke 100 lük yapsalarmış ya, 30 ml lik bana abartı cimrilik gibi geldi...

Mustafa Kemal ATATÜRK benim için gücün ve sevginin simgesi. Atam'ın kullandığı özel parfüm neydi? Bilen var mı? Yoksa çalışmaktan parfüme zamanı olamadı mı?

Son düzenleme:

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Elle61 hanım ilk sizin sorunuzu cevaplayayım, Atatürk ile alakalı olunca..

Anıtkabir 'e uğramıştım. Duamı da yapgım, askeri nöbet değişimi videosu da çekmiştim. Duygulanmıştım. Çok kötü idi yğzüm o zamanlar, fotojenim değil ama gene de videoyu yayınlayayım burada birazdan.. Resim de koyayım Anıtkabir ile ilgili.

Atatürk ün çok gğzel eşyaları var. Eskiler zevkliymiş ve Atatürk 'de ayrı güzel zevkli biri maşallah..

Demek istediğim eğer parfüm, kolonya kullanmışsa orada vardır. Yarın kardrşime ve teyzelerime sorayım. Bir teyzemle gidecektim, babam rahatsızdı gerçi diğer teyzem ve annemde evdeydi. Ne bileyim o an kısmet olmadı Ankara'ya gitmek ama sonra nasip oldu elhamdulillah..

Onlar bilemezse yolu düşenlere, sizi giderseniz bakarsınız.

Normalde özel odada resim, video yasak ama ben flaşı kapatım iki üç şey çekmiştim. Sanırım ışığın fotonları zarar verir dşye ki loş ışık da vardı.. Sonuçta uzun yıllar söz konusu, inşallah ahirete ve sonsuza kadar...

Atatürk anıtkabir nöbet değişiminden kesit :).. duygusal anlar maşallah :) :) videosu.. Beğenmeyi unutmayın videoyu, beğenmeyenler var maalesef..:

Haha, bu zevk nelere kadir.. Adana'ya gelin eker, biçeriz inşallah ..

Şimdi vaktim yok, akşama güzel bir teşekkür yazısı yazacağım.

Sağol Bülent. Gerçi daha önce cevapladım ama gene yazmış olalım .. Şu kargo olayı evde parfüm yapımına büyük engel. Sanatı bile engelliyor maalesef Tekin Acar gümrük zorluk yasaları iddiaya göre...

Evde tentür sabır işidir. 1-2 yıl kimi zaman en az..

Bilirim o labaratuvar pipetlerini.. 12 li ağızlığı olanı falan da var. Makinası var basmalı. Mesela üstten 0.1ml ayarlıyorsun, pipeti takıyorsun yani uçluğu, o kadar çekiyor. Pipet değişiyor tabi..

Hocam konusu yazıldı forumda. Çok hoş, efsanebir koku, bir parfüm.. Mutlaka deneyin derim. Ağaç üzerine sedef işldmeyle harikalar yaratırlar ya öyle güzel bir parfüm. Ud zaten güzel bir koku notası.. Keşke 100 lük yapsalarmış ya, 30 ml lik bana abartı cimrilik gibi geldi...

Kukla

Pure Parfum
Satış Onaylı
watermark.php

Igor-Ilic-Serval_l00004.jpg

Son nokta bu diyorum.;)

Son düzenleme:

NemesisSephiroth

Eau de Parfum
MFK-Grand Soir'i cidden merak ediyorum...Bana Ambre 144'ün kullanılabilir arabik olmayan haliymis gibi geliyor nota tablosuna baktığımda...Umarım öyledir.

Serdar73

Pure Parfum
Satış Onaylı
Arkadaşlar Ajmal parfümleri hakkında bilgisi olan var mı ? Ajmal Accord Boise diye bir parfüm gördüm , daha doğrusu merak ettim. Kahve notası ve paçuli :)

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Ajmal Baykal hocamin ilgi alani;en iyi yorumu o yapacaktir :)
Sağol Burhan hocam :).. Bilgim olsa verirdim ama şu an yok.. Ben yağlarla uğraştım ki onda da yeniyim.. Bazen Beymen 'e gidip Edp versiyonlarını denesem iyi olur inşallah. Amber Musk ( Kehribar amberi Demişler), gibi serileri..

Ud u hindi yağlı parfümleri meşhur.. Hindistan'da dev yatırımları var Ud ağacı için..

Bir ara Hindistan Ud-uHindi satışını yasakladı çünkü yerel halk kendi doğadan topluyormuş, nesli tükenmesin diye ve düzenlemeler yapıldıktan sonta kalkar sonra bence..

Bir de kast sistemi olduğu için fakir halkın tüccar olması istenmemiş de olabilir..

ASAQ ise okyanus dibinden Amber topladığını duymuşsunuzdur ( Balina amberi, Ambergris).. Güzel gelişmeler, parfümseverler için..

Son düzenleme:

Bahaddin

Perfume Lover
Jubilatio-İnterlude -Noir de Noir -Dior Homme -Musc Ravegeur -Herod

Baya Uzun bir süre de merakım dinemeyecek . :)

BAŞŞAD

Eau de Cologne
Merhabalar, foruma yeni üye oldum ilk sorumu sorayım :)

Fahrenheit Le Parfum daha önce deneyen oldu mu?

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Nishane'nin kadın kokularını acayip merak ediyorum.

blerox

Perfume Lover
Satış Onaylı
Merhabalar, foruma yeni üye oldum ilk sorumu sorayım :)

Fahrenheit Le Parfum daha önce deneyen oldu mu?
Evet denedim bayık bir şeker bombası.. ismini aldığı klasik fahrenheit ile alakası Yok o beklentiyle almayın veya denemeyin..

alfie

Eau de Toilette
Aramis Calligraphy Rose, beğeneceğimi umduğum bir koku.

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Selamlar. Şu parfümleri Uzay parfümeride gördüm. Acaba nasıl kokular, ucuz mu ki amber ve musk pahalıdır da genede sorayım dedim?.. Bilgisi olan arkadaşları, forumdaşları bekleriz lütfen :)..

Initio Parfums Prives perfumes and colognes

Country: France
Main activity: Fragrances
Brand website: link
This is a niche designer

Tasarımcı Initio Parfums PRIVES vardır 10 bizim koku üssü parfüm. Initio Parfums Prives, yeni bir parfüm markası. İlk baskısı 2015 yılında üretildi ve en yenisi 2016'dan geldi. Initio Parfums Prives kokuları, parfümeri Alexandra Kosinski, Pierre-Constantin Gueros, Maurice Roucel, Alberto Morillas, Guillaume Flavigny ve Hamid Merati-Kashani ile işbirliği içinde üretildi.

İngilizcesi : '' Designer Initio Parfums Prives has 10 perfumes in our fragrance base. Initio Parfums Prives is a new fragrance brand. The earliest edition was created in 2015 and the newest is from 2016. Initio Parfums Prives fragrances were made in collaboration with perfumers Alexandra Kosinski, Pierre-Constantin Gueros, Maurice Roucel, Alberto Morillas, Guillaume Flavigny and Hamid Merati-Kashani. ''

Magnetic Blend
Magnetic Blend 1
2015for women and men

Magnetic Blend 7
2015for women and men

Magnetic Blend 8
2015for women and men

The Absolutes
Absolute Aphrodisiac
2015for women and men

Son düzenleme:

Debussy

Pure Parfum
Satış Onaylı
Abolute Aphrodisiac, Kilian Love'u andıran bir koku Baykal hocam, vanilya kullanımı benziyor, Love'a nazaran biraz daha erkeksi. Maskülen olduğu anlamına gelmiyor ama bu, uniseks bir koku. Fragrantica'daki görünen hayvansal notaya aldanmamak lazım.

Bu markadan bir de Divine Attraction parfümünü biliyorum. Yanık, sert bir parfüm bu da. Bazılarını çok zorlayıcı gelebilir.

U

Ustad

Misafir
Sultan Pasha nın kokularını şu sıralar çok merak ediyorum. Sanırım artık bu sevdanın son noktasına ulaşmaktayım. Başka kokular beni heyecanlandırmıyor