M.F. Kurkdjian - Oud Mood C. Serisi "Oud Satin Mood'a" Extrait de Parfum" Eklenmesi

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
francis-kurkdjian-pempe-kazakla-ud-serisi-parf%C3%BCmleri-santran%C3%A7-gibi-damal%C4%B1-%C3%BCzerinde-k-jpg.1349

Maison Francis Kurkdijan 'ın Edp olan "Oud Satin Mood'a" Extrait eklenip Edp Extrait olacak veya "Extrait de Parfum" yazacak altta diğer 3 parfüm gibi.

Normalde bu koleksiyonda, seride "Oud Satin Mood" Edp ama diğer "Oud Cashnere Mood", "Oud Silk Mood","Oud Velvet Mood" serileri ise "Extrait de Parfum". Genelde MFK'nın, Oud(Udu az deniyor), Baccarat Rouage 540,Oud Satin Mood, Oud Cashmere Mood modelleri çok seviliyor. Tabi ben mesela Grand Soir 'i de çok seviyorum ve denedikçe artabilir.. Kimi Oud Velvet Mood ve Oud silk mood 'u o kadar sevmiyor..

MFK ve kimi niş parfümleri deneyince kimi parfümlere ki bunların içinde başka niş kokular da olabilir, boş yere para verdiğinizi düşünebilirsiniz..

Parfüme geçelim. Efendim sizler için masraftan çekinmedik ve Fransa'ya gidip Maison Francis Kurkdijan ile irtibat kurduk, hatta araya hatırlı kişileri sokup ve bu haberleri aldığımız gibi, sıkı durun, yeni çıkacak olan bu "Extrait de Parfum" formundaki parfümü üstelik denedik.

Şaka şaka.. Fakat belki Türkiye de sayılı kişiler denedi bu parfümü şu an.. Yani sizlere deneyenler ağzından anlatacağım, merak etmeyin maşallah :D..

Bilgiler için teşekkürler ediyorum ve yazacak arkadaşlara da..

Bu arada nette yabancı sitelerde bile güncel Edp "Oud Satin Mood'' için Extrait de Parfum denebiliyor. Bunu karıştırmayın. Şişede bir yazı yok bunla ilgili, ordan anlayabilirsiniz. Oud Satin Mood 2015 çıkışlı..

Extrait de Parfum gül daha belirgin ama gidişat aynı imiş. Kimileri günümüz piyasa parfümleri gibi bir tatlılıktan bahsedebiliyor Edp için. Mesela Nişkokulardan Semih Bey.. Bu Extrait da ise bu soruna kafa takanlar için, giderilmiş ve diğer koku notaları daha zengin beliriyormuş..

Keskinimsilik varmış güzelce ve koku daha netmiş. Oud keskin bir koku notası olabiliyor bu arada.. Gül dediğimiz gibi daha belirginmiş. Bu arada Edp versiyonunda Bulgar Gülü ve Türk Gülü beraber kullanılmış, ilginç güzel bir olay. Gerçi farklı model olarak kullanılabilirdi ama o zaman çeşit artıyor ki bu durum her zaman istenen bir durum değil.. Vanilya da belirgin olabilir deniyor.. Tatlılık, eski tatlı kokunun tozluluğundan sıyrılmış, daha netmiş.

Sılaj gene buram burammış ve 1 tık en az daha belirgin ama bu konuyu zamana bırakalım çünkü ram deneme imkanı yeni yeni başlıyor. Bu bilgiler bile şu an çölde bir vaha Maşallah, Elhamdulillah :) :p:D:).. Benim görüşüm bu, herkes için aynı olmayabilir, saygımız var..

Forumumuzda Oud Satin Mood konusu olacaktı bu arada...

Bu arada Extrait çıkarsa, Edp ne olur bilmiyorum. Yani üretimden kalkar mı bilemeyeceğim. Aslında her sılajın ayrı müşterisi olabiliyor, üretimde kalabilir bu açıdan.. Birde şu duyumu aldık, yeni Extrait formundaki parfüm aynı fiyatta olacakmış diğer Extraitlerle falan..

Hatalar affola.. İyi kokular, iyi günler dilerim :cool:;):)...

Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

murrjm

Eau de Toilette
Satin mood şu an ki haliyle aşık olduğum bir koku. La Deesse'den extrait satin mood sample alan bir arkadaş yazmıştı sanki gülü birazcık daha baskın dediğini hatırlıyorum.
Hal böyle olursa şişeli EDP 3x11 ml'lik şişelerden de extrait kışın iş görür :)

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
MFK Satin mood extrait de parfum tanıtım ilk resimlerden-extrait-720x720-216.jpg

Evet haberimiz de doğru çıktık maşallah :D.. Parfüm yakın zamanda tanıtıldı arkadaşlar. Satin mood sitesinde MFK'nın, 195 euro 2.4 fl oz 70 ml ve Satin mood Extrait de parfum modeli ise 275 euro.

Altta diğer abileri gibi '' Extrait de parfum '' yazmışlar. Bir dahaki mesajda inşallah kutu ve şişe yayınlarım, çıkmış, sitesinde var.

Yeftah

Perfume Lover
Satış Onaylı
Satin mood şu an ki haliyle aşık olduğum bir koku. La Deesse'den extrait satin mood sample alan bir arkadaş yazmıştı sanki gülü birazcık daha baskın dediğini hatırlıyorum.
Hal böyle olursa şişeli EDP 3x11 ml'lik şişelerden de extrait kışın iş görür :)
Gül baskın evet..Ben de sample aldım Ladesse den..Bu koku aşık olunası bir koku.Üzerinizi soğuk havalarda sizi sarıp ısıtan bir battaniye gibi sarıyor :) Etrafınızda oluşturduğu auro sizi mutlu ediyor :)