Kabe samanlı(Vetiver) parfümler, Mevsimleri ve Performansları, Performanslıları

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
vetiver yaşil kabe samanı küçük.jpg

Yukarıda, kabe samanının yeşil hali görülüyor toprakta canlı..
sev ya da nefret et, vetiver... konusu var arkadaşlar, oradan isteyen kabe samanının özelliklerine bakabilir, bende okuyacağım inşallah :)..

Tom Ford - Grey Vetiver for men erkek , Performanslı bir erkek parfümü ve rahatsız etmiyor. Teyzem sabunsu kokan ne demişti kardeşime :).. Sabah sıkın, Gece odaya girildiğinde kokun. Turunçgili daah bol olsaymış diyorum ama bu hali ile güzel. Kuru kuru güzel bir parfüm.. Bence yazın iyi gider, kış için seven sıkabilir..

Hermes - Terre d'Hermes - for men Güzel bir 4 mevsim kokusu bence. BASENOTES EN IYI 500 MODERN PARFÜM 'de en iyi 1.seçilmişti ki bence daha güzlleri var ama güzel mi güzel..

Bence birinci olması, oylama sisteminden de geliyor. Kısmen veya tamamen bilmiyorum artık. Yani oylaam birinci hangisini görmek şeklinde olsa, birinci seçilemeyebilirdi Terre d'Hermes.. Bence Basenotes üyeleri sevdiği , sevmediği parfümlere belli oylar vermişler. Genelinde oyunu alan bir parfüm olmuştur ki sevmeyeni bile nefret etmediği, saygı duyduğu bir parfüm genel olarak..

Portakal ve kabe samanı birleşimi mükemmel bir birleşim. Aslında ikiside özellikle baharlık ve yazlık kokular. Odunsu kokularla , Turunçgil gibi canlı, fireş kokular birleşimi benim hoşuma gidiyor..

Karabiber bence kışlık bir koku ama.. Topraksı kokusu takdire şayan, takdire değer..

Dior Vetiver , ( Dior Vetiver ) üretimden kalktı diye biliyorum. Başlangıcı mükemmel başlıyor ama sonra yeşil kahve sanırım, çok baskınlaşıyor.. Tekrar üretime gireceğini düşünüyorum, formulasyonu, bileşimi değiştirilip..

Kışlık olarak söylenen Encre Noir var, karanlık olduğu söylenen. Deneyeceğim inşallah :)..

Montale - Red Vetiver ise 2 kat kuvvetli olduğu söyleniyor kimince, kimi de zayıflatıldı diyor. Evde var ama denemeye sıra gelmedi, naz falan yaptık :).. Deneyeceğim, editlerim, düzenlerim mesajı inşallah..

Jovoy - Private Label 'de övülüyor kuvvetli vetiver kokusu olarak, kışlıkmış ve karanlık bir koku imiş. Rasta92 haha :p:D:D..şaka şaka Rasta hocam @rasta82 hocamın değerlendirmelerini ve diğer arkadaşların, beylerinde değerlendirmelerini bekleriz efendim :).

@rasta82 hocanın yazılarından ve diğer arkadaşlardan, hocaalrdan da da alıntı yaptım:
Bugün Hangi Parfümü Kullandım ?

Tamamdır. :) Aslında Şerif Bey'de Acqua di Sale şişeli var. İletişime geçebilirsiniz. Jovoy Private Label şişesini 2. el bulmanız ise zor. Çünkü hem koku güzelliği hem kutusu tam bir şaheser. Genel beğeni ile birlikte zor bir koku olmasa, benim de mutlaka elimde tutmak isteyeceğim bir parfüm.

Derby Vintage aldık çok şükür sıra geldi jean patou poor homme vintage'e.

Bu arada alınacaklara bakıyorum gerçekten süper parfümler.

Private label'ın şişesi ve koku derinliği beni çok cezbediyor. Ancak kış parfümü

Bu sene jovoy private label şov yaptı beğenmeyen yok

Sent from my iPhone using Tapatalk

cuma günü klasiği jubi yle güne başlayacakken elim jovoy private label e gitti. Yanık tozlu karanlık enfes bi vetiver kullanılmış muazzam derinliği ve değişkenliği olan bi şaheser. keşke daha önce tanışsaymışız dedim...bağımlılık yapacak kadar güzel

jovoy private label diyorum. son favorim bu oldu, hastalık derecesinde titiz ve şık bir serikatil kokusu :)

jovoy private label / Encre noire nin görmüş geçirmişi :)

Jovoy private label soğuk havaya yakıştı

private label ile yaşasın kötülük!!! paçuli deri vetiver nazik tek nota yok aga...

gece yaklaşırken BDP beyefendiliğine Private Label ile son verip karanlık tarafa adımımı attım...

enfes bi harmoni gerçekten dakika dakika değişip son demde imza atıyor nefasetiyle :)"dark Side" ın aşığıyız zaten private label de karanlık tarafıyla gönlümüzde yerini sağlamlaştırdı iyice. vetiverin bu halleri çok güzel be :)

Jovoy private label

Nasomatto duro

Jubilation xxv

Derby

Hdp 1740

Grey flannel

Aramis Classic

Drakkar noir

Caron yatagan

Gucci pH 1

Polo classic

Azzaro pour homme

Adp İntensa oud

Hard Leather

Straight to heaven

Rasta hocam ruh yaşlanmıyor aslında, yaşlanan beden, Allah gençlikler versin :)..

Arkadaşlar, beyler aynı şeylerde olsa yazın lütfen ;).. Sürç-i lisanlar affola :)..

Son düzenleme:
M

Mehmet

Misafir
Abi eline sağlık. Private label elinde yoksa, en kısa sürede elinde olan arkadaştan denemen için 3-5 ml rica ederiz.

Seni kimse kırmaz eminim. :)

ERGUN

Administrator
Yönetici
Baykal başkan vetiverin karanlık kullanımını daha çok seviyorum daha önce de söylemiştim. Encre noire ve private label denediklerim Arasında buna en güzel Örnekler. fresh ve karanlık parfümlere ortak olarak yakışan bir nota vetiver. loccitane vetyver guerlain boise guerlain vetiver de beğendiğim parfümlerdendir. deneyemediğim ve merak ettiklerim ise creed original vetiver ve dior vetiver...

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Sağol rasta hocam :), Mehmet hocam:)..

Guerlain Vetiver 2000 i test ettim, ayrıntıları daha yazarımda burada da yazmaya çalışayım.

Dior Vetiver deki kahve ☕ kokusunu merak eden bu parfüme baksın. Yeşil kahvemsi koku.. Bu arada açıklanan içerikte kahve yok..

Dior Vetiver 'den daha az yoğun. 2-3 saat sonra yeşil kahvemsi koku azalıyor. Parfüm ilginç bir hal alıyor. Sanki Dior Vetiver 'in başlangıcı gibi ama o kadar kuvvetli ve keskin değil..

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
U

Ustad

Misafir
Standart fresh kullanimin disinda vetiver deneyimlemek isterseniz yukaridakilere ek olarak Vetiverus , Vetiver 1948 ve vetiver royal bourbon u tavsiye edebilirim.
Bu arada dior vetiver hicbir zaman uretimden kalkmadi sadece satisi paris te yapiliyor.

mirtillo

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
TF Grey Vetiver performans olarak en iyi vetiverlerden biri bence. Dior Vetiver ve Lorenzo Villoresi Vetiver de en sevdiklerim arasında.

debian_lnx

Eau de Parfum
Tom Ford ve Guerlaini çıkarırsak YSL L Homme alt notlarında oldukça güzel kabe sabanı kullanımı var ama maalesef sentetik bir yerden sonra sıkmaya başlıyor..))

Palavur

Pure Parfum
Eskiden uzak durdugum vetiver parfumleri son donemde daha bir guzel gelmeye basladi. Grey vetiver, Terre ve encre noire siklikla kullandigim parfumler olmaya basladi.