JO MALONE POMEGRANATE NOIR

Konusu 'Detaylı Parfüm Yorumları ve Marka İncelemeleri' forumundadır ve Erkan Ağa tarafından 27 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

By Erkan Ağa on 27 Mayıs 2019 16:39
  1. Erkan Ağa

Erkan Ağa Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    8.829
    Nar tanesi tanesi de seviyom bir tanesi. Pomegranate Noir'in hastasiyiz.
    [​IMG][​IMG]
    Yazimiza Vedat Ozan hocamizin kitabindan bir alintiyla baslayip sevenlerinin agğbi cok dogal, nar tanesinden yapmislar bu parfumu algisini yikmakla baslamak istemezdim ama durum şu;
    20190527_144252.jpg

Muhtemelen hexanal ismindeki alkil aldehitlerden yapilmis, tepsiye dokulmus nar taneleri gibi kokan nar notasi cok sevilesi. Bu noktada Asumer ustadin parfum olayinin yuzde 99'u kimyadir sozu cinliyor kulaklarimda.
    Jo Malone denilince aklima kült olmus siyah kurdelali hediye paketleri gelir.
    Aromatik meyveli ketegorisinde siniflandirilan bu Jo Malone kokusunu fislatip icime cekiyorum. Temiz, yesil bir kokuyla karsilasiyorum. Nar ve karanfil ikilisi basrolde ve yuzunuze her daim carpiyor. Karanfilin kilise tutsusu gibi kokan bir yapisi da var. Nar ve karanfil disinda harmanda bulunan akorlarin hepsi kucuk dokunuslar halinde bulunuyor. Sanki dip notalarda hissetmeniz icin kucuk kucuk dokunmuslar. Hepsinden cok dengeli sekilde bir harman yapmislar.
    Soguk hissiyatli bir koku. Gunun her saatine uygun ve mutlu eden bir yapisi var. Imza parfumu olur mesela bu kokudan.
    Genel olarak basit yapida bir parfum. Saheser degil ama; saygi duydugum bir koku. Zeki olmayan ama; calisarak bu acigi kapatan ogrenci gibi. Parfum cok bir sey vadetmiyor. Alin kullanin ve mutlu olun.

Son düzenleme: 27 Mayıs 2019
    kuzgun1984, HOCA, UMUT KORKUT ve diğer 20 kişi bunu beğendi.
Tags: this article has not been tagged

Konusu 'Detaylı Parfüm Yorumları ve Marka İncelemeleri' forumundadır ve Erkan Ağa tarafından 27 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

1. rasta82
      rasta82
      Ağa eline sağlık, bu markayı çok tutmasam da mağazalarını ilk ziyaretimde mutlaka deneyeceğim.
      EMREdns, Ertuğrul, Scentless ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
    2. asumer
      asumer
      Ellerine sağlık abi. Konuya girisinle bir zamanlar aventus batch farklılığını ananasın hasat zamanı farklılığına bağlayan parfum üstadları geldi aklıma. :) dedigin gibi eski devirlerde olan tibet dağlarından civet pasifik kıyılarından ambergris devri biteli cok oldu.biz her Ne kadar beynimizde yarattığımız parfum algısına boyun egsek te o janjanli şişelere saklı şeyler belirli bir üretim planıyla kar zarar analizleriyle üretilen kozmetikler....
      Bu arada karanfil ve kilise tutsusu baglantisini çok tuttum mükemmel tespit
      EMREdns, Zulkarneyn, Ertuğrul ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
    3. Erkan Ağa
      Erkan Ağa
      Mutlaka dene sevgili dostum. Seni kesmeyecektir muhtemelen; ama o lezzeti tatmani isterim.

Erkan Ağa
      EMREdns, Scentless ve rasta82 bunu beğendi.
    4. Erkan Ağa
      Erkan Ağa
      Evet hasat zamani farkliligindan oturu creed baya zora girmis, ciftcilerle de arasi bozulmustu. O sene hasat edilen ananas sadece cappy meyve sularinda kullanilmis, creed urun alimi yapmamisti. Inanmazsan dayiya sor[emoji3]

Erkan Ağa
      EMREdns, İlyas, Ertuğrul ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
    5. Scentless
      Scentless
      Hastası olduğum, resmen aşerdiğim, belki de forumda yazdığım parfüm pomegranate Noir. Olsa da koklasak. İlk duyduğum anda da yakınımda nar ağacı vardı. O güzel sokağı ve sevdiklerimi çağrıştırıyor. acı bir paçuli koklamak istiyorsanız mutlaka deneyin. Ama rahatsız edici değil asla. Erkan Ağa hayrına yollayın 2ml ağanın eli tutulmaz :):D
      EMREdns, Ertuğrul, Erkan Ağa ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
    6. Erkan Ağa
      Erkan Ağa
      Bu kadar aşermeye 2 ml in lafi mi olur[emoji3] bi sifir ekleyip yanina gondereyim.

Erkan Ağa
      EMREdns ve Ertuğrul bunu beğendi.
    7. Scentless
      Scentless
      Selim bey diye bağıran teyze gibi bağırıcam:D
      EMREdns, Ertuğrul ve Erkan Ağa bunu beğendi.
    8. Erkan Ağa
      Erkan Ağa
      Aglaman da lazim[emoji3]

Erkan Ağa
      EMREdns, Ertuğrul ve Scentless bunu beğendi.
    9. MD
      MD
      Bir tam şişe bitirdiğim genel beğenisi yüksek , karanfil ve nar ile dumansı bir hava yakalamayı başarmış, notalara bakınca kışlık oldugunu düşündüğünüz ama aksine bahara fevkalade uyacak enerjik bir parfüm, paylaşım ve yorum için teşekkürler Erkan Bey :)
    10. azzura
      azzura
      Elinize sağlık Erkan Beyciğim:D
    11. Ertuğrul
      Ertuğrul
      Abi eline sağlık bende kötü hasadına denk gelmiştim sanırım kalıcı olmamıştı .:)
      EMREdns ve Erkan Ağa bunu beğendi.
    12. Umut Aras
      Umut Aras
      Eline sağlık abi 2 şişesine sahibim güzel genel beğeni kokusu performansı da gayet tatminkar yazın Sauvage ve Bdc gibi kokulardan daha tercih edilebilir bir koku uygun fiyatlarada bulunabiliyor
      EMREdns, Erkan Ağa ve Scentless bunu beğendi.
    13. chypre
      chypre
      kalemine sağlık :) devamını bekliyoruz...bu markada sevdiğim wood sage sea salt diğerleri pek sarmadı beni...
    14. ruhi_
      ruhi_
      Elinize sağlık. Bence karanfili biraz baskın. Meyveli bir parfüm beklerken acı, karanlık bir parfümle karşılaşınca şaşırmıştım. Açıklanan notalar kağıt üzerinde çok hoş duruyor ama başından sonuna karanfil kokusu alıyorum ben. Etrafta Kıvanç Tatlıtuğ'un parfümü diye tanıtıldığını duymuştum:)
      EMREdns, Benan, Zulkarneyn ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
    15. Zulkarneyn
      Zulkarneyn
      bende aynı şeyleri düşünüyorum karanfil baskın ve acı:) sanırım kilisenin acılığı :) pachulisi de acı meyvesi de acı:) özellikle açılış kısmı epey acılı ve buruk sonrasında yumuşasa da baskın karanfilden ötürü sevemem
      Son düzenleme: 29 Mayıs 2019
    16. BaddestMan
      BaddestMan
      Genel beğeniye uygun ve bahar aylarına yakıştırdığım bir parfüm.İsmine aldırmassak karanfil çok az daha baskın nara göre.Enteresan bir şekilde bu iki notanın birleşiminden tütsülü-odunsu karışımı bir koku ortaya çıkmış.
      EMREdns, Benan ve Erkan Ağa bunu beğendi.
    17. EMREdns
      EMREdns
      Bu parfümün hikayesi var bende. Atatürk havalimanı free shopta uçağa az bir zamanim varken ordaki kız sıkmıştı bi fıs :) kıvanç tatlıtuğun kokusu çok özel bir koku diye ama hiç hoşuma gitmedi. dolayısıyla adını filan hiç sorma gereği hissetmedim. yalnız uçakta koku bende cok hoş bir etki bıraktı. Dönerken bir umutla girdim gelen yolcu free shopa ve bizde maalesef o kokular yok diğer mağazanın da bizle ilgisi yok tarif ediyorum işte küçük şeffaf şişelerdi vs bir türlü tahmin edemediler.Neyse sonra bi araştırmalar araştırmalar google a kıvanç tatlıtugun parfümü vs yazmalar ve sonunda ulaştım pomegranate noir :) peki aldığım için memnun muyum hayır çünkü hiç hoşnut olmadığım bir karanfil baskın ve 100lük şişe resmen elimde bom ladı :)
      Scentless ve Ertuğrul bunu beğendi.
    18. Mode XL
      Mode XL
      Jo Malone markasının en sevdiğim parfümü kesinlikle bu. Yaz aylarında aquatic parfümlerden sıkılan arkadaşlara farklı bir alternatif.
      Erkan Ağa ve Scentless bunu beğendi.
    19. özgür
      özgür
      Elinize sağlık keyifle okudum. Benimde 1 2 sefer deneme şansım oldu karanfil baskın gelmişti bana genel beğeniye uygun güzel bir parfüm.
      Erkan Ağa ve Scentless bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş