JO MALONE POMEGRANATE NOIR

Erkan Ağa

Founder Member
Satış Onaylı
Nar tanesi tanesi de seviyom bir tanesi. Pomegranate Noir'in hastasiyiz.
f08715a1dd96da51ee109bde4d6917d5.jpg
5381087586985894ebe32c859d46547f.jpg

Yazimiza Vedat Ozan hocamizin kitabindan bir alintiyla baslayip sevenlerinin agğbi cok dogal, nar tanesinden yapmislar bu parfumu algisini yikmakla baslamak istemezdim ama durum şu;
20190527_144252.jpg

Muhtemelen hexanal ismindeki alkil aldehitlerden yapilmis, tepsiye dokulmus nar taneleri gibi kokan nar notasi cok sevilesi. Bu noktada Asumer ustadin parfum olayinin yuzde 99'u kimyadir sozu cinliyor kulaklarimda.
Jo Malone denilince aklima kült olmus siyah kurdelali hediye paketleri gelir.
Aromatik meyveli ketegorisinde siniflandirilan bu Jo Malone kokusunu fislatip icime cekiyorum. Temiz, yesil bir kokuyla karsilasiyorum. Nar ve karanfil ikilisi basrolde ve yuzunuze her daim carpiyor. Karanfilin kilise tutsusu gibi kokan bir yapisi da var. Nar ve karanfil disinda harmanda bulunan akorlarin hepsi kucuk dokunuslar halinde bulunuyor. Sanki dip notalarda hissetmeniz icin kucuk kucuk dokunmuslar. Hepsinden cok dengeli sekilde bir harman yapmislar.
Soguk hissiyatli bir koku. Gunun her saatine uygun ve mutlu eden bir yapisi var. Imza parfumu olur mesela bu kokudan.
Genel olarak basit yapida bir parfum. Saheser degil ama; saygi duydugum bir koku. Zeki olmayan ama; calisarak bu acigi kapatan ogrenci gibi. Parfum cok bir sey vadetmiyor. Alin kullanin ve mutlu olun.

Son düzenleme:

asumer

Founder Administrator
Yönetici
Ellerine sağlık abi. Konuya girisinle bir zamanlar aventus batch farklılığını ananasın hasat zamanı farklılığına bağlayan parfum üstadları geldi aklıma. :) dedigin gibi eski devirlerde olan tibet dağlarından civet pasifik kıyılarından ambergris devri biteli cok oldu.biz her Ne kadar beynimizde yarattığımız parfum algısına boyun egsek te o janjanli şişelere saklı şeyler belirli bir üretim planıyla kar zarar analizleriyle üretilen kozmetikler....
Bu arada karanfil ve kilise tutsusu baglantisini çok tuttum mükemmel tespit

Erkan Ağa

Founder Member
Satış Onaylı
Ellerine sağlık abi. Konuya girisinle bir zamanlar aventus batch farklılığını ananasın hasat zamanı farklılığına bağlayan parfum üstadları geldi aklıma. :) dedigin gibi eski devirlerde olan tibet dağlarından civet pasifik kıyılarından ambergris devri biteli cok oldu.biz her Ne kadar beynimizde yarattığımız parfum algısına boyun egsek te o janjanli şişelere saklı şeyler belirli bir üretim planıyla kar zarar analizleriyle üretilen kozmetikler....
Bu arada karanfil ve kilise tutsusu baglantisini çok tuttum mükemmel tespit
Evet hasat zamani farkliligindan oturu creed baya zora girmis, ciftcilerle de arasi bozulmustu. O sene hasat edilen ananas sadece cappy meyve sularinda kullanilmis, creed urun alimi yapmamisti. Inanmazsan dayiya sor

Erkan Ağa

Scentless

Extrait de Parfum
Hastası olduğum, resmen aşerdiğim, belki de forumda yazdığım parfüm pomegranate Noir. Olsa da koklasak. İlk duyduğum anda da yakınımda nar ağacı vardı. O güzel sokağı ve sevdiklerimi çağrıştırıyor. acı bir paçuli koklamak istiyorsanız mutlaka deneyin. Ama rahatsız edici değil asla. Erkan Ağa hayrına yollayın 2ml ağanın eli tutulmaz :):D

Erkan Ağa

Founder Member
Satış Onaylı
Hastası olduğum, resmen aşerdiğim, belki de forumda yazdığım parfüm pomegranate Noir. Olsa da koklasak. İlk duyduğum anda da yakınımda nar ağacı vardı. O güzel sokağı ve sevdiklerimi çağrıştırıyor. acı bir paçuli koklamak istiyorsanız mutlaka deneyin. Ama rahatsız edici değil asla. Erkan Ağa hayrına yollayın 2ml ağanın eli tutulmaz :):D
Bu kadar aşermeye 2 ml in lafi mi olur bi sifir ekleyip yanina gondereyim.

Erkan Ağa

MD

Founder Administrator
Yönetici
Bir tam şişe bitirdiğim genel beğenisi yüksek , karanfil ve nar ile dumansı bir hava yakalamayı başarmış, notalara bakınca kışlık oldugunu düşündüğünüz ama aksine bahara fevkalade uyacak enerjik bir parfüm, paylaşım ve yorum için teşekkürler Erkan Bey :)

Umut Aras

Perfume Lover
Satış Onaylı
Eline sağlık abi 2 şişesine sahibim güzel genel beğeni kokusu performansı da gayet tatminkar yazın Sauvage ve Bdc gibi kokulardan daha tercih edilebilir bir koku uygun fiyatlarada bulunabiliyor

chypre

Perfume Lover
Satış Onaylı
kalemine sağlık :) devamını bekliyoruz...bu markada sevdiğim wood sage sea salt diğerleri pek sarmadı beni...

ruhi_

Perfume Lover
Satış Onaylı
Elinize sağlık. Bence karanfili biraz baskın. Meyveli bir parfüm beklerken acı, karanlık bir parfümle karşılaşınca şaşırmıştım. Açıklanan notalar kağıt üzerinde çok hoş duruyor ama başından sonuna karanfil kokusu alıyorum ben. Etrafta Kıvanç Tatlıtuğ'un parfümü diye tanıtıldığını duymuştum:)

Zulkarneyn

Perfume Lover
Satış Onaylı
Elinize sağlık. Bence karanfili biraz baskın. Meyveli bir parfüm beklerken acı, karanlık bir parfümle karşılaşınca şaşırmıştım. Açıklanan notalar kağıt üzerinde çok hoş duruyor ama başından sonuna karanfil kokusu alıyorum ben. Etrafta Kıvanç Tatlıtuğ'un parfümü diye tanıtıldığını duymuştum:)
bende aynı şeyleri düşünüyorum karanfil baskın ve acı:) sanırım kilisenin acılığı :) pachulisi de acı meyvesi de acı:) özellikle açılış kısmı epey acılı ve buruk sonrasında yumuşasa da baskın karanfilden ötürü sevemem

Son düzenleme:

BaddestMan

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Genel beğeniye uygun ve bahar aylarına yakıştırdığım bir parfüm.İsmine aldırmassak karanfil çok az daha baskın nara göre.Enteresan bir şekilde bu iki notanın birleşiminden tütsülü-odunsu karışımı bir koku ortaya çıkmış.

EMREdns

Eau de Cologne
Bu parfümün hikayesi var bende. Atatürk havalimanı free shopta uçağa az bir zamanim varken ordaki kız sıkmıştı bi fıs :) kıvanç tatlıtuğun kokusu çok özel bir koku diye ama hiç hoşuma gitmedi. dolayısıyla adını filan hiç sorma gereği hissetmedim. yalnız uçakta koku bende cok hoş bir etki bıraktı. Dönerken bir umutla girdim gelen yolcu free shopa ve bizde maalesef o kokular yok diğer mağazanın da bizle ilgisi yok tarif ediyorum işte küçük şeffaf şişelerdi vs bir türlü tahmin edemediler.Neyse sonra bi araştırmalar araştırmalar google a kıvanç tatlıtugun parfümü vs yazmalar ve sonunda ulaştım pomegranate noir :) peki aldığım için memnun muyum hayır çünkü hiç hoşnut olmadığım bir karanfil baskın ve 100lük şişe resmen elimde bom ladı :)

Mode XL

Pure Parfum
Satış Onaylı
Jo Malone markasının en sevdiğim parfümü kesinlikle bu. Yaz aylarında aquatic parfümlerden sıkılan arkadaşlara farklı bir alternatif.

özgür

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Elinize sağlık keyifle okudum. Benimde 1 2 sefer deneme şansım oldu karanfil baskın gelmişti bana genel beğeniye uygun güzel bir parfüm.

Yavuz14M

Pure Parfum
Satış Onaylı
Piyasada bunun gibi nar kokusu fazla yok heralde saf ve güzel