İçinden Geçeni Söyle

Lyrica

Perfume Lover
Satış Onaylı
Hobiye merak salan yeni arkadaşlarım. Dizaynırları bitirmeden niş sevdasına düşmeyin. Tek tük niş var seveceğiniz çoğu dizaynır kopyası. Bu yolu çizenler bizimkiler, geliştirmeye çalışanlar gözü cüzdanınızda olanlar.
Benim gibi kitabı sondan başa okumayın!.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Ekşi Sözlük 'te, memur zammı ile ilgili yazılanlara bakıyorum. Okumuş insan gücüne bu derece nefret duyulan pek az ülke vardır. Özellikle öğretmenler topa tutuluyor. Bu büyük öfkenin en büyük sebebi aşırı derecede kıskançlık bence. Adam çalışıp da memur olamamış, hayatı kaymış, memurlar da mahvolsun istiyor. Türk milleti ruhsal açıdan hiç iyi bir yere gitmiyor. Yazık vallahi.
Birinin başına iyi bir şey geldiğinde tüm çevre negatif enerjisiyle, o mutluluğu yok etmeye çalışıyor.
Nedir ya, alt tarafı bir hayırlı olsun diyeceksin. Bunu yapamayacak kadar kara yürekli olma ne insan oğlu.
Neyse konuyla alakalı bir söz söyleyeyim: KISKANANLAR ÇATLASIN, KISKANANLAR ÇATLASIN.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Siz cidden ekşisözlüğü okuyup ciddiye alıyormusunuz? Eski ekşi yok artık. Ben orada yazarım fakat yazmaya ara vereli uzun zaman oldu. Şuan orası çok büyük oranda troll, her şeyden herkesten nefret eden, hayata tamamen negatif pencereden bakan,her şeye eleştirel yaklaşan ama eleştireyim derken kin ve nefret kusan cahil cühela topluluğu.
Hocam,
Orada yazar değilim. Ancak ne var ne yok diye bakıyorum aradan. Belki Ankara kulislerine yakın birileri bir şeyler söyler de, özellikle zam konusunda bir şey öğrenirim düşüncesiyle bakıyorum.
Orada tamamen negatif enerjisiyle insanların pozitif enerjisini emmeye çalışan çok fazla insanımsı var, buna da katılıyorum. Çok fazla kıskanç insan var, Allah iyilik versin.

y4s4r_

Eau de Cologne
Hocam,
Orada yazar değilim. Ancak ne var ne yok diye bakıyorum aradan. Belki Ankara kulislerine yakın birileri bir şeyler söyler de, özellikle zam konusunda bir şey öğrenirim düşüncesiyle bakıyorum.
Orada tamamen negatif enerjisiyle insanların pozitif enerjisini emmeye çalışan çok fazla insanımsı var, buna da katılıyorum. Çok fazla kıskanç insan var, Allah iyilik versin.
Maalesef ülkenin genelinde " benim durumum kötüyse herkesin kötü olsun " Anlayışı var. Bazı şeyleri toplum olarak aşmamız lazım. Haset ve kıskançlık dahil.

Pervane

Pure Parfum
Satış Onaylı
Ekşi Sözlük 'te, memur zammı ile ilgili yazılanlara bakıyorum. Okumuş insan gücüne bu derece nefret duyulan pek az ülke vardır. Özellikle öğretmenler topa tutuluyor. Bu büyük öfkenin en büyük sebebi aşırı derecede kıskançlık bence. Adam çalışıp da memur olamamış, hayatı kaymış, memurlar da mahvolsun istiyor. Türk milleti ruhsal açıdan hiç iyi bir yere gitmiyor. Yazık vallahi.
Birinin başına iyi bir şey geldiğinde tüm çevre negatif enerjisiyle, o mutluluğu yok etmeye çalışıyor.
Nedir ya, alt tarafı bir hayırlı olsun diyeceksin. Bunu yapamayacak kadar kara yürekli olma ne insan oğlu.
Neyse konuyla alakalı bir söz söyleyeyim: KISKANANLAR ÇATLASIN, KISKANANLAR ÇATLASIN.
Aynı durum Twitter'da da söz konusu. Takıldıkları iki nokta var. Birincisi yaz tatili. Ne yapsın öğretmenler, yazın içinde öğrenci olmayan boş binalarda beklesinler mi? İkincisi ek ders. Sanıyorlar ki herkes tam ek ders alabiliyor. Bir arkadaşım Çarşamba'da öğretmen. Sadece 20 saat dersi var. İstese de başka ders yok. Alacağı ek ders ücreti 2500 lira civarı. Başka bir arkadaşım ders saatini tamamlamak için okul okul geziyor. Kaldı ki Amerikan filmlerinde gördüğümüz öğrenci tablosu artık birçok okulda mevcut. İstanbul'da çalışan bir arkadaşım öğrencilerinin içinde bulundukları halleri üzülerek anlatıyor. Tek mutlu oldukları an diyor, son derste telefonlarını aldıkları an... Eskiden bir reklam filmi vardı, ağzı olan konuşuyor diye. Maalesef böyle. İnsanlar daha doğru düşünüp tartışmayı bilmeden sadece konuşuyorlar. Öğretmenlerin yaşam standartları ve maaşlarının konuşulduğu bir tartışma iki tweet sonra bambaşka bir mecraya kayıyor. Eğitimin kalitesi! Eğitimin kalitesi onlarca farklı sebebe bağlı, çok ciddi bir sorun. Ama başka bir konu.

Bunlar insanı yoran sözler, tavırlar. Türkiye'de insanların başka insanları beğenmemesinin temelinde bir ezilmişlik duygusu yatıyor. Hastalar doktorları beğenmezken, ustalar mühendisleri beğenmezken, kimse kimseyi beğenmezken hep bu duygu var altta. Biz hayat üniversitesini bitirdik aslanım. Son yıllarda servet düşmanlığı da, eğitimli düşmanlığı da bu eziklik duygusuyla artıyor.

Çok takılmayalım. İşimizi iyi yapalım. Duyma geç, görme geç demişler. Allah işini iyi yapan öğretmenleri, mühendisleri, doktorları, memurları ve sair çalışanları iyilerle muhatap kılsın. Hiçbir şeyden memnun olmayanlar kendi aralarında takılsınlar.

Son düzenleme:

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Eskiden biri bir şey alsa hayırlı olsun denirdi. Öyle bir görgü vardı, şimdi insanlar çıldırmış gibi saldırıyorlar. Kıskançlığı maalesef damarlarıma kadar hissediyorum.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Aynı durum Twitter'da da söz konusu. Takıldıkları iki tane nokta var. Birincisi yaz tatili. Ne yapsın öğretmenler, yazın içinde öğrenci olmayan boş binalarda beklesinler mi? İkincisi ek ders. Sanıyorlar ki herkes tam ek ders alabiliyor. Bir arkadaşım Çarşamba'da öğretmen. Sadece 20 saat dersi var. İstese de başka ders yok. Alacağı ek ders ücreti 2500 lira civarı. Başka bir arkadaşım ders saatini tamamlamak için okul okul geziyor. Kaldı ki Amerikan filmlerinde gördüğümüz öğrenci tablosu artık birçok okulda mevcut. İstanbul'da çalışan bir arkadaşım öğrencilerinin içinde bulundukları halleri üzülerek anlatıyor. Tek mutlu oldukları an diyor, son derste telefonlarını aldıkları an... Eskiden bir reklam filmi vardı, ağzı olan konuşuyor diye. Maalesef böyle. İnsanlar daha doğru düşünüp tartışmayı bilmeden sadece konuşuyorlar. Öğretmenlerin yaşam standartları ve maaşlarının konuşulduğu bir tartışma iki tweet sonra bambaşka bir mecraya kayıyor. Eğitimin kalitesi! Eğitimin kalitesi onlarca farklı sebebe bağlı, çok ciddi bir sorun. Ama başka bir konu.

Bunlar insanı yoran sözler, tavırlar. Türkiye'de insanların başka insanları beğenmemesinin temelinde bir ezilmişlik duygusu yatıyor. Hastalar doktorları beğenmezken, ustalar mühendisleri beğenmezken, kimse kimseyi beğenmezken hep bu duygu var altta. Biz hayat üniversitesini bitirdik aslanım. Son yıllarda servet düşmanlığı da, eğitimli düşmanlığı da bu eziklik duygusuyla artıyor.

Çok takılmayalım. İşimizi işi yapalım. Duyma geç, görme geç demişler. Allah işini iyi yapan öğretmenleri, mühendisleri, doktorları, memurları ve sair, iyilerle muhatap kılsın. Hiçbir şeyden memnun olmayanlar kendi aralarında takılsınlar.
Âmin hocam. Dediklerinizi altına imzamı atarım. Saygılar.

Sparfume

Perfume Lover
Satış Onaylı
Edepli, edebinden susar… Edepsiz, ben susturdum sanır...

09e83856c305ceb28b10ac18a581e6f8.jpg

CPH2219 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Yarın dananın kuyruğu kopuyor, memur zammı açıklanacak. Hayırlısı olsun, herkes kazansın.

fsater

Pure Parfum
Satış Onaylı
Gross markete gidip stokçuluk yapmaktan nefret ediyorum.bugün gidip şampuan falan aldık yarında detarjan alıcaz.arabayı bügün bakıma götürdüm,ustadan indirim istedim.önümüzdeki hafta yüzde 25 zam olacakmış.bişey demedim istediği parayı verdim.rezil bir durumdayız.sanırım parfüm hobimin sonuna geliyorum

Sparfume

Perfume Lover
Satış Onaylı
Gross markete gidip stokçuluk yapmaktan nefret ediyorum.bugün gidip şampuan falan aldık yarında detarjan alıcaz.arabayı bügün bakıma götürdüm,ustadan indirim istedim.önümüzdeki hafta yüzde 25 zam olacakmış.bişey demedim istediği parayı verdim.rezil bir durumdayız.sanırım parfüm hobimin sonuna geliyorum
İnternetten alin hocam... Dicem ... De ayni sey... Yaklasik 2 aydir stok yapiyorum... Kar yapmak icin ..? Aslinda bilincaltimdaki korkulardan... Normal yasantimda yaptiklarimi bir daha yapamayacak olma korkusu... Kiler islak mendil ve detarjan dolu... Ama gerçekten her defasinda daha pahaliya aliyorum... Ve farkettim ki bir sure sonra islak mendil lux olacak.. Babaannemler gibi islak bez kullanmaya baslicaz... Cok uzuluyorum cok...

fsater

Pure Parfum
Satış Onaylı
İnternetten alin hocam... Dicem ... De ayni sey... Yaklasik 2 aydir stok yapiyorum... Kar yapmak icin ..? Aslinda bilincaltimdaki korkulardan... Normal yasantimda yaptiklarimi bir daha yapamayacak olma korkusu... Kiler islak mendil ve detarjan dolu... Ama gerçekten her defasinda daha pahaliya aliyorum... Ve farkettim ki bir sure sonra islak mendil lux olacak.. Babaannemler gibi islak bez kullanmaya baslicaz... Cok uzuluyorum cok...

Bırakın ıslak mendili peçete bile lüks oldu.açıklanan kdv zamlarının düşük olduğunu düşünüyorum.yakın tarihte yeni yeni vergiler icaat edilecek.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Annem ve ablamla bir yere kahvaltıya gittik. Bize servis veren kadın bir garsondu. Annem ona ''Sen ne güzel bir kızsın, maşallah yavrum'' diyerek kıza iltifat etmeye başladı. Hemen yan masamızda bir kadın küçük bebeğiyle oturuyordu. Kadın ''Sabah sabah böyle pozitif insanlarla karşılaşmak ne güzel bir şey'' demeye başladı. Annem de ona teşekkür etti. Garson kadın inanılmaz sevindi. Güzel söz kadar güzel bir şey yok, yeniden kavradım bunu. üstelik bedava.

Minerva

Eau de Toilette
Kısa zaman önce satıp ardından özlediğim Gris Charnel parfümünü geri almak istedim. Ara ara dolapta alım satım yapan bir kullanıcıyım. Müşteri yorumlarından güvenilir olduğunu anladığım bir beyefendide olduğunu gördüm siparişini verdim. Beyefendi iki gün boyunca ölü taklidi yapıp üçüncü gün adıyla kendini tanıtarak sanırım onu tanımamı bekledi maalesef tanımıyorum.( Muhtemelen forumdan) Ardından telefon numarası istedi iletisim için. Bu tip uygulamaları kullanmamızın amacı zaten adres ve isim güvenliği sağlaması hâlbuki... Şimdi uygulamanın doğasına aykırı bu davranışından dolayı sipariş iptali verdim bekliyorum.. ne ürünü gönderiyor ne cevap veriyor ne de iptali onaylıyor.. Ürün elinde mevcut olmayabilir, satışta unutmuş olabilir veya o fiyattan satmak istemiyor olabilir. Hepsinin çözümü basit bir iptal. Bu tip satış uygulamalarını olması gerektiği gibi kullanmayanlardan gerçekten yildim. Koca bir hiç uğruna dört gün paramı bloke etmiş oldu sistem. İçimden geçenleri döktüm vaktinizi aldıysam kusura bakmayın 🌼

Minerva

Eau de Toilette
Kısa zaman önce satıp ardından özlediğim Gris Charnel parfümünü geri almak istedim. Ara ara dolapta alım satım yapan bir kullanıcıyım. Müşteri yorumlarından güvenilir olduğunu anladığım bir beyefendide olduğunu gördüm siparişini verdim. Beyefendi iki gün boyunca ölü taklidi yapıp üçüncü gün adıyla kendini tanıtarak sanırım onu tanımamı bekledi maalesef tanımıyorum.( Muhtemelen forumdan) Ardından telefon numarası istedi iletisim için. Bu tip uygulamaları kullanmamızın amacı zaten adres ve isim güvenliği sağlaması hâlbuki... Şimdi uygulamanın doğasına aykırı bu davranışından dolayı sipariş iptali verdim bekliyorum.. ne ürünü gönderiyor ne cevap veriyor ne de iptali onaylıyor.. Ürün elinde mevcut olmayabilir, satışta unutmuş olabilir veya o fiyattan satmak istemiyor olabilir. Hepsinin çözümü basit bir iptal. Bu tip satış uygulamalarını olması gerektiği gibi kullanmayanlardan gerçekten yildim. Koca bir hiç uğruna dört gün paramı bloke etmiş oldu sistem. İçimden geçenleri döktüm vaktinizi aldıysam kusura bakmayın 🌼
Güncelleme yapayım, satıcı gün içinde sisteme girip iptal talebini görüp ısrarla onaylanmadı. Dolap sonunda iptal etti. Sana buradan da selam olsun "Mustafa hocam"?!. Saygısız ve etikten yoksun insanlar bazı köşeleri tutmuş keyiflerine göre hareket ediyorlar..

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Güncelleme yapayım, satıcı gün içinde sisteme girip iptal talebini görüp ısrarla onaylanmadı. Dolap sonunda iptal etti. Sana buradan da selam olsun "Mustafa hocam"?!. Saygısız ve etikten yoksun insanlar bazı köşeleri tutmuş keyiflerine göre hareket ediyorlar..
Hocam,
Çok geçmiş olsun. Sonunda uygulama tarafından iptal edilmiş, buna sevindim. Aynı durumda kalmamak için ben parfüm satmıyorum artık. Koleksiyon yaptım ve hepsini çok seviyorum. Kıyamıyorum. Tekrar geçmiş olsun.

Minerva

Eau de Toilette
Hocam,
Çok geçmiş olsun. Sonunda uygulama tarafından iptal edilmiş, buna sevindim. Aynı durumda kalmamak için ben parfüm satmıyorum artık. Koleksiyon yaptım ve hepsini çok seviyorum. Kıyamıyorum. Tekrar geçmiş olsun.
Yakından tanımadığım insanlarla alışveriş yapmamaya yemin ettirdi bu olay sonunda beni. Çok teşekkür ederim ayrıca 🤍🌼

samosbabos

Perfume Lover
Satış Onaylı
İnsanlar 50 lira 100 lira için ne şekillere giriyorlar. Hem yalan söylüyorlar hem de yalanlarına başkalarını alet ediyorlar. Pes doğrusu.
En sonunda ya bir daha parfüm almayacağım(ki elimdekiler ömrümün sonuna kadar bana yeter)
Ya da merak ettiğim olursa gidip beymene boynere neyse parası bayılacağım.
Milletin ağız kokusunu çekmekten iyidir.

Parfüm satın alırken ikili ilişkilerde tat kaçınca gerçekten insan hobiden soğuyor.

Minerva

Eau de Toilette
İnsanlar 50 lira 100 lira için ne şekillere giriyorlar. Hem yalan söylüyorlar hem de yalanlarına başkalarını alet ediyorlar. Pes doğrusu.
En sonunda ya bir daha parfüm almayacağım(ki elimdekiler ömrümün sonuna kadar bana yeter)
Ya da merak ettiğim olursa gidip beymene boynere neyse parası bayılacağım.
Milletin ağız kokusunu çekmekten iyidir.
Bu sözleriniz benim içinse 50 100 lira için şekilden şekile girmisligim yok, satıcı neyi talep etse ödeyip alacaktım zaten bir indirim yada pazarlık sohbetine girmemistim. Ne tür bir yalan söyleyip kimi alet etmişim onu da anlamadim yine eğer bana ise sözleriniz. Neyseki özellikle Instagramda parfüm yorumlayan çok hoş hanımefendiler var, karşılıklı parfüm alışverişi de yaptığımız. O sebeple ben alışverişten sogumuyorum;)

Minerva

Eau de Toilette
Hanımefendi inanın sizi tanımıyorum.dm den yazıp sorsaydınız yazdıklarımın sizinle hiç alakası olmadığını söylerdim zaten.
Benim meselemde pazarlık ta yoktu ben pazarlık istemem. Sadece o açgözlülük yaptı diye düşünüyorum.
Öyleyse size de ayrıca geçmiş olsun. Aynı konu üzerine ardarda mesaj gelince inanın üzerime alındım. Alıcının da satıcının da çokça kâr etmek istediği bir dönemdeyiz, sattığım parfümleri üç katına satışta görüyorum sonra. Sizi anlıyorum..

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Beyonce & Kendrick Lamar'ın şarkısı America Has A Problem ne kadar güzelmiş. Günde bir 10 sefer falan dinliyorum. İnanılmaz güzel. Hele sonundaki sözsüz müzik... Mod yükseltici bir çalışma olmuş. Kendrick Lamar çok başarılı. Şu sıcakta çok güzel gidiyor. Sıcaktan cinnet geçireceğine müzikle kendini mutlu et. Güzel iş.