İçinden Geçeni Söyle

Rayihaa

Pure Parfum
Satış Onaylı
Madem EYT dediniz ben de bu konuda içimden geçeni söyleyeyim...

Sigorta hesaplarından anlamam, konuya dahil değilim, kim neden haklı, neden değil, bir fikrim yok ama şunu sorguluyorum;

42 yaşındaki bir yakının 18 yaşını doldurduğunda babası onu sigortalattığı için çalışma süresi benden az olduğu halde emeklilik hakkı elde etti. Ama aralıksız 21 yıldır çalışmakta olan ben, ancak 57 yaşında emekli olabiliyorum.

Sağlığım elversin, verimli olduğum sürece çalışırım, işimi seviyorum. Ama emekli olup başka bir hayat da yaşamak isteyebilirdim.

Şimdi 42 yaşındakiler emeklilikte yaşa takıldıydılarsa, ben neye takılmış oluyorum, onu merak ediyorum.

Zulkarneyn

Perfume Lover
Satış Onaylı
Sistem komple yanlış malesef.eyt ayağına geleceğimize ve gelecek nesillere sıktılar..benimemeklilikten beklentim kalmadı artık.60 yaşında ne yapayım ben emekliliği ya:( ama söylediğiniz gibi şu an da emekli olsam farklı bir yer de kendimi oyalayarak yaşamayı tercih edebilirdim..

ersan_u

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Madem içimizi döküyoruz ve arkadaşlar da haklı olarak isyanlarını dile getirmişler, bir şeyler de ben karalayayım.

Yıllarca aldığım her ürün, malzeme için sırtımdan geçinen asalakları beslemekten bıktım.
Devlet memuru emeklisi anne babanın çocuğu olarak, yani vergisi seve seve devlet tarafından alınan insanlar tarafından yetiştirilen biri olarak, her türlü kaçakçının kayırılmasından midem bulandı.
Devlet eliyle fakirleştirilmekten bıktım. Kümülatif düşünme yeteneği olmayan insanlar ya da nato kafa nato mermer solcular öfkelerini üzerime kusabilirler ancak kaçak gecekonduya verilen imar da beni fakirleştirir, kentsel dönüşüm adı altında önüne gelen yere verilen arsa statüsü de.
Hele hele imar barışı vs. gibi şeyleri hiç saymıyorum zaten.

Her halta ehliyet isteniyor, üremeye de ehliyet getirilsin dediğimizde de bizden kötüsü olmuyor ama yobaz aileler tarafından yetiştirilen ve onların baskısından kurtulacağız diye, ya da ortam yapacağız, üniversitede kızlar teklif ediyormuş yeaaah diyerek halı kilim dokuma okuyan, hiçbir amacı, hedefi olmayan umumi tuvaletten hallice sözüm ona üniversiteleri işgal edip bir de sanki roket bilimi okuyup da ülkeye fayda sağlayacaklar gibi burs verilen tiplerin 3-5 oy kaygısıyla ya da popülizm uğruna borçlarının affedilmesinden bıktım.

Benden buraya kadar, size, simülasyonda kalanlara başarılar dilerim.
Ana dil seviyesinde İngilizce orta seviyede Fransızca konuşan, Türkiye'de kaldığı süre boyunca ülkeye ülkenin hiçbir kaynağını kullanmadan online çalışarak başka ülkelerden dolar getiren, aynı zamanda elektrik elektronik mühendisi, uluslararası İngilizce ve Türkçe öğretmeni biri olarak söylüyorum:
2 hafta sonra Avustralya'ya göçüyorum, varlığım bundan sonra kendime armağan olsun artık.
Burada yazdıklarımı okuyan gençler varsa onlara söylüyorum, 17 yaşında istesem Oxford kalitesinde üniversitelerde okurdum, hem İngilizcem vardı hem de matematik olimpiyatlarında madalyam.
Bin pişmanım kalıp da kendime yazık ettiğime. Aradaki farkı kompanse edeceğim diye 20lerin sonunda ders çalışmak zorunda kalmazdım en azından.
Bir an önce kurtulmaya bakın bu sistemden. Ha diyorsanız ki ben de zaten lacivert rengimden başka bir farklılık ihtiva etmiyorum. O zaman bol şanslar, üste çıkanlardan olmaya bakın. Bir de altta kalırsanız vay halinize.

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Bugün forumdaşlarıma gördüğüm bir rüyayı anlatmak ve yorumlama kabiliyeti / vergisi olanlar elbette vardır onlardan yorumlamalarını rica edeceğim:
Rüyamda akşam yemeği için yapacağım lazanya harcı olan Bolognese Ragu’nun olmazsa olmazı Pancetta almak için BİM’e gidiyorum ama onun yerine ışıl işlem görmüş piliç sucuk görünce büyük hayal kırıklığına uğrayıp BİM önündeki minibüsle soluğu Roma’da alıyorum…
Yer Roma Olimpiyat Stadyumu ve etkinlik Francesco Totti’nin jübilesi. Tribünler tıklım tıklım ve yanımda Akrep Nalan ile Massimo Moratti; Nuri Bilge Ceylan mı yoksa Zeki Demirkubuz mu daha iyi yönetmen tartışmasındalar hararetli bir şekilde…
Bir ara gözüm protokol tribününde imparator Caligula ve Marquis de SADE arasında kefir ve şalgam karışımını içen Autumn Falls’a takılıyor ve o an stadyum hoparlörlerinden gözyaşları eşliğinde konuşmasını yapan Totti’nin ağzından şu sözler yankılanıyor: Hakkı Bulut can gerisi heyecandır ve bir anda tüm onbinler tek bir ağızdan: ”Henüz üç yaşında bir kardeşim var seni ondan bile kıskanıyorum, kıskanıyorum, kıskanıyorum…” dizelerini bilmem kaç desibel söylemeye başladılar. O anda gözüm dev ekrana takıldı ve bu şarkı eşliğinde robot kostümleriyle Bangalter ve Christo ikilisi yani Daft Punk; araya aldıkları CZN Burak ve Sırrı Süreyya Önder ile bozkurt selamı çakıyorlardı…
Şimdi yarı uyanık ve hanımla karşılıklı kahve içerek tam ayılmaya ve fondaki Umay Umay ile Uruguay hakkında düşünüyorum.
Allah hayırlara çıkarsın diyerek yorumlarınızı bekliyorum…

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Bir de rüyalarımda sürekli kendimi lisede bütünlemeye girerken görüyorum.Daha tuhafı rüyaların içinde kendime soruyorum yahu ben üniversite mezunuyum ne işim var lise bütünlemesinde :S
Hocam, bu tip rüyayı Türk eğitim sisteminden geçen herkes görüyordur bence. Ben de zaman zaman öğrenci olduğumu görüyorum rüyamda.

Rayihaa

Pure Parfum
Satış Onaylı
İçiçe rüyadan rüyaya uyanan oldu mu Inception misali? Ben bir kez yaşadım, çok tuhaftı. İlk rüyada gece uyanıp oda penceremin açık olduğunu farkediyorum, "hırsız girmiş midir" diye endişe ederken panjurlarımın aslında o renk olmadığını farkedip "rüya görüyorum" deyip uyanıyorum, başka olaylar oluyor, sonra ondan da uyandım... Çok tuhaf bir deneyimdi.

Günün rüyası; bir arkadaşımla yazlığın ulaşımı zor bir koyuna yüzerek gitmemiz, denize dik inen mağara kovuğu gibi bir yere tırmanıp sedir gibi düz bir kayaya oturmamız, ve benim kovuğun kayadan duvarında beyaz PVC'den yapılma küçük bir vasistas (was ist das? mı ola) pencere farketmem, daha da absürdü o pencereden günışığı gelmesi... Çarpık yapılaşmadan muzdaribim...

Son düzenleme:
D

daraldım

Misafir
epey bir zamandır rüya görmüyorum. görüyorsam da uyandığımda hatırlamış olmuyorum malesef. önceden öyle miydi? nükleer bulut olup bursa'nın üzerinden geçerken yağmamalıyım diye kendimi tutuyordum (çişim gelmiş).
dünyanın tamamı çizgi film olmuş bir tek ben gerçeğim, herkes bana düşman olmuş. evimde küçük küçük yanardağlar besliyordum falan.
veletken lucid rüyalar da görüyordum. madem rüyadayım neden uçmiyim (çocukken hayal gücü anca o kadar, şimdi olsam dünyanın en zengin adamı olayım falan derdim :D ).
şimdi nasıl yatıyorsam öyle kalkıyorum, eşek ölüsü gibi.

shero_1985

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Bende günlerdir düşünüyorum. Nokta kozmetik halen neden getiremedi Essential Parfums leri . acaba seçimden sonra ya saklayıp fiyatı mı yükseltecek. onlarda mı stokçuluğa başladı (: direk yurt dışından kendim mi sipariş edeyim acaba? yok yok bir sıkıntı var.

Keşke Şenol hoca daha erken gelseydi. belki şampiyon olurduk o zaman . Ama lige heyecan kattık orası kesin.

Ulan ben niye hiç rüya görmüyorum. herkes kısa film tadında rüya görürken.

Ya bide doğalgazı bedava yaptılar. ama havalar sıcak. yakıp tadını mı çıkarsam tişörtle evde dolaşmalar felan. Peki o kadar yaktık ettik, hükümet değişirse ben yapmadım kardeşim benim sorunum değil deyip kallavi bir fatura gönderirse(: Kafam çok karışık orası kesin...

egemen

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bugün forumdaşlarıma gördüğüm bir rüyayı anlatmak ve yorumlama kabiliyeti / vergisi olanlar elbette vardır onlardan yorumlamalarını rica edeceğim:
Rüyamda akşam yemeği için yapacağım lazanya harcı olan Bolognese Ragu’nun olmazsa olmazı Pancetta almak için BİM’e gidiyorum ama onun yerine ışıl işlem görmüş piliç sucuk görünce büyük hayal kırıklığına uğrayıp BİM önündeki minibüsle soluğu Roma’da alıyorum…
Yer Roma Olimpiyat Stadyumu ve etkinlik Francesco Totti’nin jübilesi. Tribünler tıklım tıklım ve yanımda Akrep Nalan ile Massimo Moratti; Nuri Bilge Ceylan mı yoksa Zeki Demirkubuz mu daha iyi yönetmen tartışmasındalar hararetli bir şekilde…
Bir ara gözüm protokol tribününde imparator Caligula ve Marquis de SADE arasında kefir ve şalgam karışımını içen Autumn Falls’a takılıyor ve o an stadyum hoparlörlerinden gözyaşları eşliğinde konuşmasını yapan Totti’nin ağzından şu sözler yankılanıyor: Hakkı Bulut can gerisi heyecandır ve bir anda tüm onbinler tek bir ağızdan: ”Henüz üç yaşında bir kardeşim var seni ondan bile kıskanıyorum, kıskanıyorum, kıskanıyorum…” dizelerini bilmem kaç desibel söylemeye başladılar. O anda gözüm dev ekrana takıldı ve bu şarkı eşliğinde robot kostümleriyle Bangalter ve Christo ikilisi yani Daft Punk; araya aldıkları CZN Burak ve Sırrı Süreyya Önder ile bozkurt selamı çakıyorlardı…
Şimdi yarı uyanık ve hanımla karşılıklı kahve içerek tam ayılmaya ve fondaki Umay Umay ile Uruguay hakkında düşünüyorum.
Allah hayırlara çıkarsın diyerek yorumlarınızı bekliyorum…
günde 3-5 çeşit parfüm koklamayı bırak bi de fazla adult film izleme manyak olursun bunlar hep ondan.