hangi gözlüğü kullanıyorsunuz

Yinthei

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Optik olarak Ray Ban.
Güneş gözlüğü olarak Eschenbach. Aslında Ray Ban almak için gitmiştim, optikçi nasıl yaptıysa vazgeçirip bu markayı aldırdı :)

Ozhan

Pure Parfum
Benim gözlükteki değişmez kriterim kesinlikle polarize ve içi anti glare siyah camlı ayrıca hafif olması.Kemik yada asetat çerçeve tercihimdir . Marka bu konuda umrumda değil açıkçası. Tarz olarak Persol'ü beğeniyorum sadece.

Yinthei

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Forumda optik gözlük camları hakkında bilgili arkadaşımız var mıdır?
Göz muayenesinde numaram ilerlememiş olmasına rağmen net göremediğimi ifade ettiğimde doktor bey camlarımın kötü olduğunu, değiştirmemin iyi olacağını söyledi.
Her zamanki optikçim camların bir süre daha idare edeceğini söyleyip numara da değişmediği için kullanmaya devam etmemi önerdi. İçime sinmedi. Başka bir optikçiye gittim, burası ise doktorun söylediğinin aynısını söyledi. Eski camların standart markasız bir cam olduğunu, Seiko veya Carl Zeiss marka bir camla değişim yapılırsa belirgin fark olacağını söyledi. Ben de bütçeyi çok fazla zorlamasın dedim, kendisinin önerdiği giriş seviyesi Seiko camları taktırdım. Garanti kartı filan da verdi. Eski camdan kalite olarak çok çok üstün olduğunu söyledi. İlk taktığımda plasebodan mıdır nedir iyi gibiydi, sonraları ise görmemde eskiye nazaran hiçbir düzelme olmadığını fark ettim, özellikle trafikte beni rahatsız ediyor, ışıklardaki saniye rakamlarını epeyce yaklaşana dek net göremiyorum. Göz miyop+astigmat bu arada, numara 1.5’a 1.25 astigmat 1.0 gibi bir şeydi.
Bu ara çok ders çalışıyorum göz yorgunluğundan olabilir diye düşünsem de neticede HD görmek varken 480p görüyorum gözlükle bile, doktor yanlış ölçmüş olamaz diye düşünüyorum, peki bu camları niye değiştirdim ki ben?
Problem camda mıdır ölçümde midir, Seiko yerine Carl Zeiss alsaydım daha mı iyi olurdu diye aklıma takılıp duruyor.

Mode XL

Pure Parfum
Satış Onaylı
Carolina Herrera'nın bu modeli. Yüzüme her gözlük olmuyor maalesef şu zaman kadar en beğendiğim gözlük bu oldu.
IMG_20190711_151549.jpg

M-rah

Pure Parfum
Satış Onaylı
Benim gözlerim çok hassas ışığa ve güneşe fazla duyarlı olduğu için uzun araştırmalarım sonucu serengeti markasını almıstım ve yıllardır kullanıyorum, oldukça memnunum.
Serengeti dünyanın en güneş gözlüğü markası ve bir camda olması gereken bütün özellikleri kendinde toplamaktadır, kristal cam polarize içten antirefle gibi bir çok özelliklere sahiptir. Ayrıca fotokromiktir camları ve bu özelliklerin hepsini bir camda toplayan hiç bir marka yok.
Araba kullanırken veya çok güneşli bir günde sahilde gözlerinizi rahatsız etmeden etrafı net bir şekilde görebiliyorsunuz.

Evet fiyatları biraz pahalıdır ama emin ol değer.

Benim kullandığım;
images_huges_16__3E_2C3_24T_2CS_24V7S_24R_2CC_3CT.38W-SDU_3BS_28R-C0T-_23_2CW-SEO_0A_60_0A.jpg

Almayı düşündüğüm;

view011.jpg

Hakan B

Eau de Toilette
Serengetiyi çok merak ettim. Araştırayım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Zulkarneyn

Perfume Lover
Satış Onaylı
13 senelik emektar osse' m:)
Sanırım artık Vintage olmuştur hurda olmaz ise:)
İki tane daha var ama halen severek kullandığım ve aynı modeli bulursam yenileyeceğim model bu.

IMG_20191002_163216.jpg

Zulkarneyn

Perfume Lover
Satış Onaylı
Maşallah diyelim çok dayanıklı çıkmış

sıkıntıları yok değil hocam :) malum onca yıldan sonra camlarda hafifi çizikler,kemik kısımlarında gevremeler flan :)
ama sevince göz görmüyor bazı şeyleri. ;)

taskin_gul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Persol Steve ...

aytaç

Eau de Toilette
Rayban justin modeli ve armani kullaniyorum

SM-A705FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mufettis

Eau de Toilette
Bugün dolce gabbana 2222 aldım, agent smith mode on

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

özgür

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Genelde rayban , persol gibi sadece gözlük üreten markaları kullanmaya dikkat ediyorum.:)

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Tom Ford marka optik gözlük kullanıyorum, memnunum.

Swann

Perfume Lover
Satış Onaylı
Bu zamana kadar kemik gözlük kullanma konusunda tereddütlerim vardı, geçen gözlerim beş numara olunca değiştireyim dedim çerçeveyi camı... Eski çerçevem kate spade idi, çok da severdim:
0273A4E5-8CCF-4313-95EC-64633DD95F06.jpeg

Osse’nin el yapımı kemik çerçevesini önerdi optikçim, büyük nimetmiş meğer kemik gözlük aşırı memnunum, kullanımı çok rahat. (N’apıyoruz, parmağımdaki mürekkep lekelerini görmezden geliyoruz:))

24C4635C-BF37-49D8-A065-39D194D3D066.jpeg