Guerleain Vetiver Vintage 1970 - 90 yıllar arası

mehmet mutlu

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Guerlain Vetiver Vintage 70li Yıllar

Merhabalar sevgili dostlarım, bayram bitti mesailer başladı hepimiz pazartesi sendromuna maruz kaldık. O kadar stresi en aza indirebilecek parfümden başlayım dedim ve beni oldukça sakinleştirdi. Kendisini bayramda bayramlaşmak için kullandım ayrıca denedim ve test ettim, Ee o zaman geçelim parfüme

Guerlain vetiverin ilk hayat bulduğu üretim tarihi 1959 yılında imiş burunu ise üstat jean paul guerlain

Parfüm narenciye dokunuşlar ile ferah yeşil, anti deprasan etkisi ile muthiş ilerleyen bir parfüm, erkek parfümü ama bir kadında kullanır bence, çokta sert bir içerige sahip değil, koku olarak aromatik, baharatlı, odunsu benzeri bir akorlar ile oluşturulmuş , oldukça kaliteli harmana ve doğal içeriklere sahip, limon kolonyası ve tütün kolonyası karıştırmıştım benzer birşey olmuştu ne garipki o kokuyu çağrıştırdı bana
Tabi o kadar sene geçmiş bu parfüm nasıl reformule geçirmesin dimi.

ÜST : Limon.

ORTA : Vetiver. Tütün.
DİP: Kücük Hindistan Cevizi, Tütün, Biber.

Açılışında limon domineli olarak hafif ekşi bir tonda doğal olarak tozlu eski bir limon kokusu alıyorsunuz, kolonyamsı bir koku, size bir enerji veren ve uysallaştıran bir etkisi oluyor. Açıkcası ben öyle hissettim

Orta tonlara parfüm kısa süre içerisinde geçiş sağlıyor velhasıl limon bu devredede bitmiyor tütün ve vetiver eşlik ediyor. Limona vetiver ferah ve odunsu, yeşil sabunsu hava katarken tütünün etkisi ile oldukça softsike bir etki var

Dip notardada limon geri çekilmiş ama biraz ekşimsi havası var halen tütün diptede oldugu için softsike hava halen devam ediyor orta notanın vetiveri parfümün dominesi bitmeyen yeşil bir huzur, biraz biberin etkisi ile hafif aktar dükkanına girdiginizde burnunuza vuran baharat kokusu size eşlik etmiyor degil ve çok güzel harmanlanmış yakmıyor suratınıza vurmuyor parfüm

pürüzsüz rafine bir parfüm arıyorsanız vetiver sizin için başyapıt olabilir . O kadar karışık bir yapısı yok oldukça efendi
Bir takım elbise, bir bayram günü hafif resmi ton giyiminize, modern kolonya tadında bir parfüm
İlkbahar ve yaz aylarında güzel duracaktır.
Belki biraz daha uzun sürse daha heycanlı olurdu sanki

Koku 10/8
2cc47d643907a70528e8347357d7eb4a.jpg

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ERGUN

Administrator
Yönetici
Elinize sağlık hocam güzel bir anlatım olmuş. Yekten vetiver temali parfümler çok tercihim olmasa da guerlain vetiver en kullanılabilir vetiver yorumlarından biridir.

Umut Aras

Perfume Lover
Satış Onaylı
Ellerine sağlık Mehmet kardeşim anlatımda parfüm kadar güzel en giyilebilir Vetiver parfümlerinden öyle karanlık derin bir yapısı olmayan parfüm sık keyfine bak kokusu:)

mehmet mutlu

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Ellerine sağlık Mehmet kardeşim anlatımda parfüm kadar güzel en giyilebilir Vetiver parfümlerinden öyle karanlık derin bir yapısı olmayan parfüm sık keyfine bak kokusu:)
Teşekkür ederim umut hocam :) dediginiz gibi oldukça keyifle giyilebilir parfüm oldukça pürüzsüz

mehmet mutlu

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Elinize sağlık hocam güzel bir anlatım olmuş. Yekten vetiver temali parfümler çok tercihim olmasa da guerlain vetiver en kullanılabilir vetiver yorumlarından biridir.
Teşekkür ederim rasta hocam katılıyorum size her vetiver bu kadar temiz olmuyor genelde :) guerlain dediğiniz gibi oldukça şık