Guerlain - Tonka Imperial

azzura

Perfume Lover
Moderatör
"Guerlain'in L'Art et la Matière koleksiyonunda yer alan bu koku mükemmel bir gourmand olma özelliğini taşıyor. Açılışta biraz alkolümsü bir hava olsa da birkaç saniye içerisinde bu olay ortadan kalkıyor. İlk yarım saat kadarı kirazlı marzipan (badem ezmesi) şeklinde biraz feminen tarafa yakın kokuyor. Sonrasında ise parfümün isminden de anlaşılacağı üzere asıl nota olan tonka devreye giriyor ve baskın bir şekilde kokuya ağırlığını koyuyor. Bu kısımdan itibaren parfüm aslında Ameretto ismindeki liköre benziyor koku olarak ama haliyle Guerlain kalitesinden ötürü o bayıcı şeker havası yok bu kokuda. Genel olarak çok naif bir gourmand, tatlı bir koku mu evet tatlı ama kullanan kişide tatlılıktan ötürü baş ağrısı yapmıyor, burnu rahatsız etmiyor, kapalı sıcak ofis ortamında çevreye sıkıntı yaratmıyor ve kokuyu sürekli almak istiyorsunuz açıkçası. Ben sample şişesinden boynuma totalde 4 fıs sıkarak ilk 3 saat boyunca hep hissettim kokuyu burnumda, sonrasında ise çok nadir burnuma vurdu. Bileğimde denediğimde ise kalıcılık yaklaşık 10 saat sürdü. Yayılım açısından oda dolduran cinsten değil, siz hissediyorsunuz kokuyu ama yayılım ilk 3 saat için en fazla kol boyu mesafesinde diyebilirim, biraz tene yakın gidiyor. Gourmand severlere şiddetle tavsiye edebileceğim bir parfüm, kendi klasmanındaki en yakın koku olan Dior Feve Delicieuse'den erkek kullanımına daha uygun kaçıyor Tonka Imperiale."

@xPixa ya yorumu için teşekkürler:)

Benan

Perfume Lover
Satış Onaylı
Dior Feve Delicieuse'un tatlılığı bir süre sonra bayıyor/bayabiliyor insanı. Tonka İmperial'da ise badem ile o tatlılık çok güzel dengelenmiş, rahatsız etmiyor.
Ellerinize sağlık Kürşat Bey, Çınar Bey :)

azzura

Perfume Lover
Moderatör
Dior Feve Delicieuse'un tatlılığı bir süre sonra bayıyor/bayabiliyor insanı. Tonka İmperial'da ise badem ile o tatlılık çok güzel dengelenmiş, rahatsız etmiyor.
Ellerinize sağlık Kürşat Bey, Çınar Bey :)

@xPixa Çınar Bey'in emeği ben de ona teşekkür ediyorum tüm üyelerimizden bekliyorum böyle incelemeler:)

@Benan Sizden de beklediğimi tekrar edeyim:)

Umut Aras

Perfume Lover
Satış Onaylı
Ellerine sağlık abi benim gibi tatlı kokuları sevmeyen birini bile bıktırmıyor:) Guerlain kalitesi diye bir gerçek var