Giorgio Armani Myrrhe Impériale for women and men kadın ve erkek

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Myrrhe Impériale Giorgio Armani for women and men.jpg
Myrrhe Impériale Giorgio Armani for women and men reçine ve şişe.jpg

Myrrhe Impériale Giorgio Armani for women and men güzel koku ama hemen söyleyelim, eğer sılaj önemliyse bu parfüm bir soru işareti. Almayı düşünürsünüz bu kokuyu kokladığınızda hele vanilya kokularını seviyorsanız. Sılaj önemliyse mesela gidin Givenchy Pi bakın derim güvenli yerlerden.. PArfüm öyle olduki kokuyu bilseniz de testerını denemek gerekebiliyor, reformuleler ve sahte parfümlerden ötürü..

Gelin size anlatayım, kendimce bu parfümü, neye benzediğini. Kısaca givenchy pi nin dalları budanmış hali gibi, koku notaları açısından. Onun gibi sivri uçları çok yok, çok köşeli değil. Sivri yanı benim için pembe biber oldu. Mür'de bence baharatımsı hava da var ve belki karabiberin pempemsi hali pembe biber bu yüzden kullanıldı.. Pembe biber dışı pembemsi zar ileçevrilidir ve içindeki meyva karabibere benzer. Tadı da kokusu da pempemsi karabiber denir.. Tadını biliyorum, Adana'da yetişiyor bu meyve. İsteyene yanına götürebilirim bu ağaçların ve karabiber ağacınında :D.. KArabiber ağacı büyükçe bir ağaçtır.. Givenchy pi nin daha yuvarlak hali ve ilk başlar açısından. Daha femineni mi derseniz o kadar değil. Uniseks, her iki cins belki ama feminen değil bence..

Ben ağır parfümleri seviyorum ve bu parfüm kimine arabik, ağır gelecektir, bunu söyleyeyim ama sılaj oalrak da ağır olmasını isterdim. Bence bu parfüm sılajlı olsa çok daha meşhur olabilirdi ve yok satabilirdi. En azından bence daha yoğun olsa şimdikinden daha çok satabilirdi bence.. 100 ml 700-1000 tl civarlarında, az para değil sılajı iyi olmayan bir parfüm için. Aslında kimine yeterli olabilir sılajı ve kışın soğukta kullanılmalı bence performans daha çok olsun diye. Sıaljı bana bazen yetrli geliyor bazen yetersiz, arada kaldım :)..

Parfümü ilk başta da koklayasınız geliyor, 1-2 saat sonrada daha çok koklayasanız geliyor parfümü, sıktığınız teninizden.

Evet kıyafet üzerinde denediğimin düzenlemesini yapayım ek paragraf veya paragraflar olarak. Parfüm bence yeterli sılajı, etkisi. Çok çok sılaj bekliyorsanız bilemem ama bana sılajı yeterli geliyor tabiki fazladan sılajlara bir şey diyemem olursa :).. 4-5 ve fazla giysiden çıkmıyor kokusu ve belirgin. Zaten koku güzelliği için gene alırım bu parfümü

Normalde mür pahalı bir ürün kilosu 100 tl dedi aktarım. Gene de iyi fiyat aslında. Günnük reçinesi ise 35 tl kilosu.. Bu parfümde başrol oyuncusu mür. Yere bakan yürek yakan diyorum bu parfüm için.

Tom Ford Tobacco Vanille sert trip atan bir yar ise, Giorgio Armani - Myrrhe Imperial yere bakan yürek yakan sevgili, yumuşak huylu güzel bir sevgili..

Daha ek düzenlemelerim olabilir bu parfümle ilgili :) ''

İçinde yasemin yok ama varmış gibi kokuyor. Canım yasemin dediysek, kısmen erkeksi yasemin diyelim... Belki safran ve bitkisel amber bu hissiyatı vermiş veya az kullanılmış ama açıklanmamış yasemin notası. Ve PArfüm daha erkeksi 1-2 saat sonra ama gene de uniseks, her iki cinse uygun..

Myrrhe Impériale Giorgio Armani 190-200 dolara bulursanız iyi fiyat sayılacak bir rakam anladığım kadarıyla, şu an. Türkiye de bulmak mümkün ve daha da bulunacak gibi bu koku güzelliğiyle.

Fakat '' giorgio armani '' yi ve kimi firmaları çok fazla private ürün çeşidi ve diğer normal ürünlerinde de çok çeşit çıkarmasından dolayı eleştiriyorum ama çoğu iyiyse sorun yok. Şunu da unutmamak lazım az olsun öz olsun. Kimi koku çok ürün olduğu için, parakende satıcıları tarafından getirtilmeyebilir ve arada kaynayabilir.

Myrrhe Impériale Giorgio Armani for women and men reçine resmi NMC1LY8_ak.jpg

resimde reçineleri görüyorsunuz . koku notaları kısmına da yazacağım inşallah :cool:;):) . bu parfümde ismindede olan mür kullanılmış. benzoin reçineside var .

Myrrhe Impériale Giorgio Armani for women and men içerik sılaj etki parfüm.jpg

104 mür , 81 benzoin, 78 bitkisel amber, 67 vanilya, 43 safran, 33 pembe biber
Parfüm ilk baştan sonra daha sıcaklaşmaya, daha şefkatle sarılan bir yapıya dönüşüyor benim açımdan. Daha çok koklayasım geliyor bileğimi ki zaten güzeldi ( Zaten yeşildi fındık dallları şarkısındaki gibi haha :D )

Daha ek notlar ekleyebilirim bu yazıya ve ek mesajlarda yazabilirim dediğim gibi.

Benzer parfümler kısmına bakabilirsiniz. Fragrantica.com da '' kabul aoud - montale '' ye benzetilmiş.

Mür koku notasınıda başlatıyorum koku notaları bölümünde inşallah, bakabilirsiniz . Alıntı yapacağım o konuda.

Reçine rengi yüzünden sarı ve turuncu renkli falan yazıları kullandım. Normalde parfümün rengi saydamsı...

+Düzenleme, edit : '' Parfümün kokusu çok sıcak değil o kadar ilk başlardan sonra. İçinde soğukluk(kötü anlamda değil) hissi veren koku notalarıda var ama dengeli, öyle çok bir cool water gibi değil.. ''

iyi kokular, iyi günler :) :cool::cool:;):)

Son düzenleme:

ERGUN

Administrator
Yönetici
parfümün son adresinin sen olmana ayrı bir sevindim. güzel günlerde kullan inşallah başkan ;)

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
parfümün son adresinin sen olmana ayrı bir sevindim. güzel günlerde kullan inşallah başkan ;)
Sağol rasta başkan .

Darısı daha nicelerine inşallah bizlere rasta hocam .

Parfümün eksiği yok fazlası var..

Maşallah daha kapağını açmadan kokuyor kapak etrafı çünkü çok kalıcı parfüm.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi