Gece Parfümleri

asumer

Founder Administrator
Yönetici
tek tek marka model vermektense genel hatlarından bahsetmemiz daha doğru olacak.gece kokusu nasıl olmalıdır?

1- kesinlikle sıcak,yoğun olmalı ama baymamalı hem kullananı hem koklayanı

2-tematik özellikteki kokular geceleri daha iyi kendini gösterir.bu sebepten gündüz parfümeride denediğiniz black afgano ile gece başbaşa kaldığınız partnerize kullandığınız black afgano asla aynı kokmayabilir

3-EDP ve parfüm extrait konsantrosyonunda olması bana göre tercih sebebidir.

4-gece özel bir davetteyseniz tene yakın,kalabalık ve basık bir ortamdaysanız kalıcılığı yüksek,açık alanda ve doğaya karışmışsanız silajı yüksek kokuları tercih etmelisiniz.

5-kıyafet,ambiyans ve mekandan bağımsız olarak ruhunuzla bütünleştirebileceğiniz nitelikte olmalıdır.ayrıca beden dilinize destek olacak kadar iletişiminize ve kullanma amacanıza uygun yayılmalıdır.

asumer

Founder Administrator
Yönetici
bir yaz akşamı hatta bodrum akşamında hard leather kullanan @İSKeNDeR in aldığı iltifatları gördüğüm gün benim için yazlık kışlık parfüm anlayışı en azından gece ullanımında bitti diyebilirim.aynı gece bende bond amber kullanmıştım.sonuç aynı ;)

A☆MEN

Perfume Lover
images (47).jpg

İSKeNDeR

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
bir yaz akşamı hatta bodrum akşamında hard leather kullanan @İSKeNDeR in aldığı iltifatları gördüğüm gün benim için yazlık kışlık parfüm anlayışı en azından gece ullanımında bitti diyebilirim.aynı gece bende bond amber kullanmıştım.sonuç aynı ;)

Kesinlikle haklısın Abdullah abi , yaz ve kış parfüm ayrımı yapardım , yaz boyu yazlık ferah parfümler kullandım ve pek etkili olmadı geri dönüş alamadım ne zaman edp ve extrait gibi ağır diyebileceğimiz yoğun kışlık parfümler kullanmaya başladım o zaman işler değişti çoğu kişi parfümümü sorar oldu karşı cinsten beğenen çok oldu ve sonra bende karar verdim yaz akşamı notaları öd gül ve hayvansallık içeren parfümlerin dışında çoğu parfüm kullanılabilir olduğuna şahit oldum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mirtillo

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Sevdiğim parfümlerin yaz,kış,gece,gündüz ayırmadığını farkettim. Her duruma uyum sağlayabilen parfümler de yok değil. French Lover ve Santal 33 benim için öyle

azzura

Perfume Lover
Moderatör
Çok fazla var sıralama yapsam bitmez:) ancak ben öd kokularının geceye yakışmadığını düşünüyorum

ERGUN

Administrator
Yönetici
hiç şüphesiz ki gece planınıza göre değişecek olan parfümdür :)

@asumer başkanın dediği gibi yaz gecelerinde zalım kokular kullanırım en kışlık parfümleri seçerim ki geridönüşleri hep olumlu olmuştur. zaten benim gibi kafa bölgeniz çok terliyorsa kullanacağınız o yazlık edt ler 30dk içinde hikaye olur. yaz geceleri bu sebeplerden özellikle giysiye parfüm uygularım.

ekseriyetle gece parfümüm amouage olur "en kral gecelerin kral markası" :) minibüsçü staylaa

eğer geceden kasıt aksiyonsuz evde sakin bir gece ise de beni rahatlatan temiz duru sakin parfümler tercihimdir. ertesi gün işle alakalı kafamı kurcalayacak durumlar varsa odunsu / yeşil parfümler kullanırım.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Genelde ağır parfümler gece parfümleri olarak daha fazla benimsense de, Narciso Rodriguez Fleur Musc benim için gece çıkarken kullanılabilecek enfes bir parfüm.

Özgün Demir

Eau de Toilette
Kullandığınız o kadar parfümün ardından nasıl hatırlıyorsunuz bunları arkadaşlar hangisinin geceye giden olduğunu? Benim bunu hatırlamam için tüm parfümlerin listesini gözden geçirip "hımm şu şöyleydi, bu böyleydi evet bu olabilir" vs gibisinden bir değerlendirme yapmam gerekiyor. Şimdi sokakta bana bunu sorsalar norveçli balıkçı görmüş fok balığı gibi bakakalırım öyle. Alzheimer mı olacaz nedir. :)

drekremcakal

Pure Parfum
Yasaklandı
Hafif esintili bir bahar akşamı hava 20 derece yaklaşık kokum Amouage Reflection olurdu.
Kış akşamları İnitio Blessed Bakara-Kilian Sth extreme-Xerjoff c. 1888 güzel olur.
Sıcak bir yaz akşamı Green İrish Tweed ve Aventus hatta birçok Creed parfümü(Original santal-smw-Royal Mayfair)

mm.olcayto

Pure Parfum
Satış Onaylı
Dior Parfum, Guerlain Santal Royal ve Davidoff Zino geceye yakisan parfumler.

debian_lnx

Eau de Parfum
Gece için az dozajlama ile chanel allure homme sport extreme güzel sonuç veriyor