Favori Filmleriniz Hangileri?

Lupetus

Eau de Cologne
Hep aklınızın bir köşesinde duran, hatırladıkça tüylerinizi diken diken eden ve hayatıma anlam kattı dediğiniz filmler var mı?

Ben çok sevdiğim bu alanda bir kaç film önerebilirim.
Gerçekten hepsi inanılmaz başarılı.

-Otomatik Portakal
-Hayat Güzeldir
-Yeşil Yol
-Esaretin Bedeli
-Soysuzlar Çetesi
-Dövüş Kulübü
-Forrest Gump
-İyi, Kötü ve Çirkin
-12
-Piyanist
-Tanrı Kent
-Başlangıç

little-fish-strange-pond u seyredin çok değişik bir film....

Meursault

Perfume Lover
Satış Onaylı
Yabacı
1. Citizen Kane
2. The Man From Earth
3. 12 Angry Man
4. Truman Show
5. Unusual Suspects

Yerli
1. Gölgesizler
2. Sen Aydınlatırsın Geceyi
3. Korkusuz Korkak

Benden gelsin bunlar:).

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

taskin_gul

Perfume Lover
Satış Onaylı
1- Esaretin Bedeli
2- Yesil Yol
3- Akil Oyunlari
4- 3 İdiot
5- Can Dostum
Aslinda daha cok var ama benim ilk besim bunlar...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

lütfiye43

Eau de Toilette
The Thing 1982.
8061dccd2c0d0b2d87a2686cb3bbdd9f.jpg

Pixel cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ö

Ömer Şimşek

Misafir
Cesur yürek
Yeşil yol
Yüzüklerin efendisi serisi
Er ryanı kurtarnak
Kara şahin düştü
Kasırga denizi

Zulkarneyn

Perfume Lover
Satış Onaylı
yeni seyrettim dangal..
tam anlamıyla harika bir film bu adamın tüm filmleri böyle ya..kesinlikle tavsiye ederim

Mengish

Eau de Toilette
Eh madem Kokular hakkında acemiyim, bari buraya bir şeyler yazayım :-)

- Burnt by the Sun (Güneş Yanığı)

Dönem filmlerine yönelik eğilimimden kaynaklı bir ilgi ile izlediğim, sonra çok sevdiğim bir film. Ahir zamanlarda TRT2 bir kültür ve sanat kanalı iken de izlemiştim sanırım. Ne güzel günlerdi. Başrolde filmin yönetmeni Nikita Mikhalkov var. Çok insancıl bir film. İçinizi ısıtır. Sonunda da içinizi kırar. Ayrıca, buradan Mikhalkov'un Sibirya Berberi filmine geçiş yapmanızı sağlayabilir.

- Luck, Stock & Two Smoking Barrels (Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana)

Madonna ile evlenip, ünlenmeden çekmişti Guy Ritchie bu filmi. İlk filmlerinden. Senaryo dur, durak bilmiyor. Espirili bir anlatımı olan bir saf elemanlar vs mafya hikayesi. Sting'in küçük bir rolle görünmesi ise bonusu. Bundan sonra çektiği Snatch daha ünlü olmasına rağmen, bence bu filmi EDP ise o EDT. Eğlenceli dakikalar için tavsiye ederim.

- The Others (Diğerleri)

Bu filmin sinema tarihinde daha fazla yer almamasının nedeni The Sixth Sense'den biraz sonra gösterime girmesi olabilir. Bence ondan çok daha iyi bir film. Atmosferi, oyunculukları (Nicole Kidman başrolde), ve tabi ki sonu:-) Eğer bir Norveç vatandaşıysanız ve gerilmeye ihtiyacınız varsa mutlaka izleyin.

- Amadeus

Müzikle ve özellikle klasik müzikle ilgili iseniz zaten izlemişsinizdir. Mozart'ın biyografik hikayesini anlatır. Yönetmen ise usta Milos Forman. 3 saatlik epik bir Mozart anlatısı. Büyüleyici.

- Immortal Beloved (Ölümsüz Sevgili)

Bir başka dahi Beethoven'ın hayatından bir kesit. Yarı kurgu yarı gerçek. Ama çok etkileyici. Ben Gary Oldman'a bu filmde hayran oldum.

- Dirty, Rotten Scoundrels (Kirli, Çürük ve Adi)

Steve Martin ve Michael Caine başrolde. 80'lerden bir kahkaha klasiği. Bu aralar 2-3 kez izledim. Steve Martin'i keşfetmek için güzel bir başlangıç. Buradan da The Jerk'e zıplanabilir.

- Ben Hur

Klasik Holywood'un temel taşlarından olan Roma temalı filmlerin en öndegelenlerinden. Charles Heston alıp götürüyor filmi. Epik bir hikaye ve film. Şiddetle tavsiye ederim klasik film sevenlere.

- Spartacus

Yine aynı kanaldan devam. Burada da Kirk Douglas'a seyir olmuyor. Yönetmen ise Stanley Kubrick. Bu filmi izlerken prodüksüyona hayran olmamak elde değil. Çünkü yıl 1960. Genç arkadaşlar bu EDP'nin kolonya versiyonunu dizi olarak son yıllarda izlemiş olabilir.

- A fish Called Wanda (Wanda Adında Bir Balık)

Yine zekice işlenen bir kahkaha fırtınası. Jamie Lee Curtis, Kevin Kline ve hem yazar hem yönetmen olması yetmemiş gibi bir de başrollerden birinde yer alan John Cleese. John Cleese benim gibi yontma taş devrini görmüş arkadaşlar için oldukça tanıdık: Monty Python diyeyim.

- Four Weddings and a Funeral (Dört Nikah ve Bir Cenaze)

Bir Habamam Sınıfı vari şekilde dönüp dönüp izlediğim süper bir romantik komedi. Hugh Grant'i şöhrete ulaştıran harika bir İngiliz filmi. Andie Macdowell da başrolde. Sonradan bol bol makyaj reklamında oynamıştı kendisi. Hugh Grant'ten devam ile Nothing Hill ve, Söz ve Müzik (Music and Lyrics) keşfedilebilir.

- Mediterrano (Akdeniz)

Buram buram Akdeniz kokan sıcak bir komedi, savaş, romantik film. Evet hepsi var bu filmde. Biz Türkleri de güzide bir satıcı arkadaş temsil ediyor filmde küçükbir rol ile :-)

- Some Like It Hot (Bazıları Sıcak Sever)

Aslında bu filmi anlatmaya gerek yok. Bir Holywood klasiği. Renkli olsa hiç de olduğu kadar komik ve sıcak olmayacak bir siyah-beyaz dilm. Toni Curtis, Jack Lemmon ve Marilyn Monroe gibi mihenk taşları başrolde. Yönetmen ise klasik Holywood'un klasik yönetmenlerinden Billy Wilder. Amerikalıların Ertem Eğilmezi desek yanılmayız sanırım.

Şimdilik bu kadar. Tabi ki, anlatılmayı bekleyen birçok film var...

sedobey

Pure Parfum
Satış Onaylı
Son 5 yıldır çok fazla film izlememe rağmen eskiden çok sıkı bir film izleyicisiydim..
Benim yazdığım filmlerden bazılarını pek bilen yok ya da beğenilmemiş olabilir ama kesinlikle öneririm bu filmleri

1- Requiem For A Dream - Bir Rüya İçin Ağıt Usta yönetmen Darren Aronofsky filmi, (siyah kuğu, Pi, The Wrestler) imdb puanı 8.6/10
Uyuşturucu ve bağımlılık üzerine yapılmış bir çok ülkede yasaklanmış, imdb en iyiler listesinde olan harika bir film. Filmi hiç bilmeyenler ilk izlediklerinde filmin soundtrackini duyduğunda "aa bu filmin müziği miydi bu " diyecektir.

2- Amores Perros - Paramparça Aşklar ve Köpekler Önemli filmlerin (Diriliş, Birdman, Babil) Meksika'lı yönetmeni Alejandro Gonzalez Inarritu'nun 30 ödüllü bir filmi imdb 8.1/10, bu filmi izlerseniz diğer filmlerini de izlemek istersiniz diye düşünüyorum.
Her ne kadar filmin adı farklı bir şekilde çevrilmiş ise de ingilizcesi "love is a bitch" film isminin hakkını fazlasıyla veriyor. Aşkın en vahşi halleri işleniyor filmde..izlemenizi tavsiye ediyorum.

3- Trainspotting - Trainspotting (1996) Yine filmlerini beğendiğim bir yönetmen Danny Boyle'un (slumdog milyoner(izlemedim), 28 gün sonra vs) efsane filmi imdb 8.2/10
Film uyuşturucu bağımlısı gençlerin hayatını anlatan sıradışı sahnelerin olduğu bir film..müzikler harika "perfect day" özellikle

4- The Saw - Testere
5- Interstaller - Yıldızlar Arası
6- The Silence Of The Lambs - Kuzuların sessizliği
7- Sixth Tense - Altıncı his
8- Lord of the Rings serisi
9- Dövüş Kulübü
10- Kasımda Aşk Başkadır
11- Terminatör

Sinema tarihinin en iyi filmlerinden gösterilen bazı filmleri ise pek beğenmedim ben

örneğin
Olağan Şüpheliler benim için vakit kaybı olmuştu, çünkü Kayzer Şoze'nin :) kimliği finalde çoğu izleyiciyi ters köşe yaparken bence kim olduğu o kadar belliydi ki ben filmi sadece tüm bunları ne için yaptığını anlamaya çalışmak için izlemiştim,

Esaretin Bedelinde ise Kahramanımızın hapisten kaçacağı ve müdürü yakalatacağı gün gibi aşikardı, klişe bir gelişim ve sonuç ile karşı karşıya kalmıştım. filmin umut repliği "umut kötü bir şeydir çünkü sadece işkenceyi uzatır"gençken sosyal medyada forumlarda imzamdı :)

Finalde ters köşe olmayı severim bu yüzden 6. his, testere, dövüş kulübü bu anlamda liste başıdır..

karmenas

Eau de Cologne
Shutter Island,Woody Allen 'in tum filmler Play It Again Sam , Annie Hall, Mac Sayisi basta olmak uzere

K

kuzgun1984

Misafir
Otomatik Portakal (A Clockwork Orange)
Kayıp Otoban (Lost Highway)
Paramparça Aşklar Köpekler (Amores Perros)
Kaynak (The Fountain)
Boş Ev (Bin-jip / 3 iron)
Koku: Bir Katilin Hikayesi (Perfume: The Story Of Murderer)
Old Boy (Oldeuboi) (Kore yapımı olan)
Asabiyim Ben (Relatos Salvajes)
The Hateful Eight
İçinde Yaşadığım Deri (La Piel Que Habito)
Brimstone
Split (Parçalanmış)
28 Hafta Sonra (28 Weeks Later) (Bu filmde küçük mantık hataları olsa da gerilim ve aksiyon çok sağlam)
Interstellar (Yıldızlararası)
Who Am I (Ben kimim?)

Moderatör tarafında düzenlendi:

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Hitchcock'un tüm filmleri(Sapık, Vertigo ve Cinayet Var başta olmak üzere.)
Terminatör 1 ve 2
Orson Welles'in Üçüncü Adam ve Bitmeyen Balayı filmleri(Yurttaş Kane de çok iyidir, çok önceden izlemiştim. Hayal meyal aklımda.)
Çifte Tazminat
Beklenmeyen Şahit
Alcatraz Kuşçusu
(Evet, eski filmleri seviyorum. Ve yine evet Terminatör hastasıyım. Yaşasın bilim kurgu.)
Türk filmlerinden:
Tosun Paşa
Süt Kardeşler
Şekerpare(Şener Şen'in müthiş oynadığı film.)
Çöpçüler Kralı(İhsan Yüce'nin adeta döktürdüğü, ders niteliğindeki film. İhsan Yüce temizlikçi Ayşen Gruda'nın babası rolünde.)
Banker Bilo(Yine Şener Şen'in döktürdüğü film.)
Ne Olacak Şimdi?(Levent Kırca, Perran Kutman, Şener Şen. Başka açıklamaya gerek yok.)
Ek olarak:
Sefertası-Hint
Pink-Hint
Şeytanı Gördüm-Kore
Kahaani-Hint
Drishyam-Hint
Sarkar-Hint
Thani Oruvan benim favorilerim arasında artık.

sedobey

Pure Parfum
Satış Onaylı
Otomatik Portakal (A Clockwork Orange)
Kayıp Otoban (Lost Highway)
Paramparça Aşklar Köpekler (Amores Perros)
Kaynak (The Fountain)
Boş Ev (Bin-jip / 3 iron)
Koku: Bir Katilin Hikayesi (Perfume: The Story Of Murderer)
Old Boy (Oldeuboi) (Kore yapımı olan)
Asabiyim Ben (Relatos Salvajes)
The Hateful Eight
İçinde Yaşadığım Deri (La Piel Que Habito)
Brimstone
Split (Parçalanmış)
28 Hafta Sonra (28 Weeks Later) (Bu filmde küçük mantık hataları olsa da gerilim ve aksiyon çok sağlam)
Interstellar (Yıldızlararası)
Who Am I (Ben kimim?)
28 hafta sonrayı görünce aklıma geldi, 28 gün sonra filmi vardı serinin ilk filmi, aylarca 28 ay sonrayı bekledik ama maalesef 28 yıl sonraya doğru gidiyor.
28 gün sonra daha iyi bir filmdi, eger ilkini izlemediyseniz mutlaka izleyin

ERGUN

Administrator
Yönetici
ilk 10 um şu şekilde dicektim bi baktım 10 çok az geldi :) (sıralama karışıktır) çevirir çevirir izlerim hiç sıkılmam başka film çıkmasa bunlar bana yeter; aklıma geldikçe de eklerim buraya...

godfather (ilk film)
scarface
rocky (ilk film)
goodfellas
once upon a time in america
carlito's way
gangs of new york
taxi driver
one flew over a cockoos nest
fight club
apocalypse now
the shining
raging bull
lord of the rings(hepsi tabi ki)
matrix (ilk film)

K

kuzgun1984

Misafir
28 hafta sonrayı görünce aklıma geldi, 28 gün sonra filmi vardı serinin ilk filmi, aylarca 28 ay sonrayı bekledik ama maalesef 28 yıl sonraya doğru gidiyor.
28 gün sonra daha iyi bir filmdi, eger ilkini izlemediyseniz mutlaka izleyin
izledim.. 28 gün sonra filminin senaryosunu, işlenişini daha iyi bulmakla bulmakla beraber, 28 hafta sonra bana gerilimi daha fazla yaşatabildiği için tercihimi ondan yana kullandım. ikisini de çok severim. ben de ''28 ay sonra'' yı bekliyorum, umarım durum mitik bir hal almaz da yakın zamanda izleme şansı buluruz.

K

kuzgun1984

Misafir
ilk 10 um şu şekilde dicektim bi baktım 10 çok az geldi :) (sıralama karışıktır) çevirir çevirir izlerim hiç sıkılmam başka film çıkmasa bunlar bana yeter; aklıma geldikçe de eklerim buraya...

godfather (ilk film)
scarface
rocky (ilk film)
goodfellas
once upon a time in america
carlito's way
gangs of new york
taxi driver
one flew over a cockoos nest
fight club
apocalypse now
the shining
raging bull
lord of the rings(hepsi tabi ki)
matrix (ilk film)

Rocky serisi içerisinden ilk filmi bu listeye yazmanızı takdir ettim. Serinin diğer filmlerindense birinci filmi tercih edenlere özel bir saygım var

ERGUN

Administrator
Yönetici
Rocky serisi içerisinden ilk filmi bu listeye yazmanızı takdir ettim. Serinin diğer filmlerindense birinci filmi tercih edenlere özel bir saygım var

serinin diğer filmlerini de severim ama ilk filmin yeri apayrıdır. bizim nesil rocky ile büyüdü..filmleri izler evde ne kadar yastık divan varsa tekme tokat girerdim büyük zevkti :)

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Elle yakında profil fotonuzda sizi hint kıyafetiyle ve iki kaşınızın ortasında kırmızı bir pul ile görürsek hiç şaşarmayacağım :)
Hahahaaa... Kırmızı pulu evli kadınlar takıyor,Hindu geleneğinde öyle. Ama şöyle yeşil bir sari giyebilirim tabii. Neden olmasın. :confused::confused::confused::confused::confused::confused:

sedobey

Pure Parfum
Satış Onaylı
izledim.. 28 gün sonra filminin senaryosunu, işlenişini daha iyi bulmakla bulmakla beraber, 28 hafta sonra bana gerilimi daha fazla yaşatabildiği için tercihimi ondan yana kullandım. ikisini de çok severim. ben de ''28 ay sonra'' yı bekliyorum, umarım durum mitik bir hal almaz da yakın zamanda izleme şansı buluruz.
28 ay geçti ama 28 haftadan sonra, benim pek umudum yok..
Sıkı bir zombie filmi takipçisi olmama rağmen ki Gedrge A. Romerorunun tüm zombie filmlerini defalarca izlemişliğim vardır ancak bu film daha iyi bence.. Film rage (kuduz) virüsünün yayılmasıyla insanların kudurmuş halde sağa sola saldırmaları, mezardan kalkan yaşayan ölünün insanları ısırmasından daha iyi tabi :)

sedobey

Pure Parfum
Satış Onaylı
Hahahaaa... Kırmızı pulu evli kadınlar takıyor,Hindu geleneğinde öyle. Ama şöyle yeşil bir sari giyebilirim tabii. Neden olmasın. :confused::confused::confused::confused::confused::confused:
Bak ben dedim, kültürlerini yavaş yavaş öğreniyorsunuz, bir müddet sonra da hayatınıza geçmeye başlar, artık tatilde Ganj nehri ziyareti filan :)