En Son Aldığınız Parfüm

ozlemcixxx

Pure Parfum
Satış Onaylı
Vasat bir parfüm yorumu bence fazla acımasızca. Blue parfümler arasında gerek genel beğeni,gerek performans,gerekse koku güzelliği açısından bence kendine en üstlerde yer bulan bir parfüm. Tabiki herkes beğenecek diye bir kaide yok ama ne zaman kullansam iltifat aldıran bir parfüm kendisi.
peki edp versiyonu mu edt mi?

cakcetin

Perfume Lover
Satış Onaylı
IMG_5379.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cakcetin

Perfume Lover
Satış Onaylı
nasil ilk izlenimler?

Beni gerçekten etkiledi. Verdiği temayı çok net hissediyor kullanıcı. Kalite çok üst seviyede geçişler çok belirgin ve net. Parfümü Paristen Aldırırken Tambour Sacre’nin sample’ını vermişler. O da çok farklı unik bir african kahve baharat çalışması. Markanın diğer parfümlerini de koleksiyona eklemeyi düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Libra

Pure Parfum
Dior Homme Intense EDP aldım. Kokusu burnumda tütmeye başlayınca dayanamadım. Eşim aslında çok sevmiyor bu parfümü. Ondan çok ben kullanıyorum zaten. Eskiye göre hafiflemiş gerçekten ama hala mükemmel kokuyor.

a735

Eau de Cologne
Bugün Lattafa Asad elime ulaştı. Fragrantica'da Dior Sauvage Elixir kopyası olduğu söylendiği için merak ettim ve ikisini kıyaslama imkanım oldu.

Öncelikle kesinlikle ($30-40 bandında veya Türkiye'de 700-800 TL civarına bulunduğunu varsayarak) fiyatına değecek bir parfüm olduğunu belirteyim. Lattafa son zamanlarda iyi işler çıkarıyor. Asad, Elixir'in biraz daha baharatlı ve genel kullanıma nispeten daha uygun bir versiyonu olmuş bana göre. Şahsen Elixir yaş itibariyle benim için olgun kaçan bir koku, Asad'ı daha rahat kullanabileceğimi düşünüyorum. Kalıcılığı gayet iyi, yayılım olarak Elixir'in gerisinde fakat bence bu da negatif bir durum değil. Elixir (ilk batchler, 100 ML olanları deneme fırsatım olmadı) çok saldırgan, girilen odayı dolduran ve bazen boğucu olabilen bir koku. Asad bu kadar iddialı değil, tene daha yakın kalıyor ve bu durum bence pozitif bir yön.

Elbette fiyatından da anlaşılacağı üzere Elixir kadar kaliteli bir hissiyat beklenmemeli. Ucuz klon parfümler gibi değil fakat sonuçta 30-40 dolar arası bir fiyata satılıyor bu parfüm, Fragrantica yorumları bu noktada biraz abartı geldi bana. Beklentileri çok yüksek tutmamak lazım.

Sonuç itibariyle ben Asad'ı beğendim. Elixir ve benzer çizgideki parfümlerden hoşlanıp ucuz bir alternatif arayanlara öneririm.

Ekli dosyalar

• IMG_2250.jpg
    IMG_2250.jpg
    142 KB · Görüntüleme: 80

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Roberto Cavalli Florence Blossom aldım. Coco Mademoiselle 'ye benziyor oldukça ancak çok daha ferah ve gayet kalıcı bir parfüm. Mutlaka alın derim. Nereden satın aldın Fatma Hoca'm derseniz, Nokta Kozmetik der susarım.
Parfüm bir günde tertemiz geldi.

Ü

Üye silindi 4352

Misafir
Vasat bir "blue" parfüm. Dekantını almıştım pek beğenmedim oda kokusu yaptım :)
Vasat çok ağır kalmış hocam YSL'nin en başarılı parfümüdür bana göre. Henüz Bleu Electrique'yi denemedim ama YSL'de 20-30 parfüm koklamışımdır Y EDP En iyi işlerinden biridir. Gerek kalıcılık gerek koku güzelliği gerek de notaların dengesi bence Sauvage ve Bleu Chanel kadar hype almasa da çok iyi bir parfümdür diğer 2sine nazaran underrated kalsa da çok iyi parfümdür bence.

Sirab

Pure Parfum
Satış Onaylı
Vasat çok ağır kalmış hocam YSL'nin en başarılı parfümüdür bana göre. Henüz Bleu Electrique'yi denemedim ama YSL'de 20-30 parfüm koklamışımdır Y EDP En iyi işlerinden biridir. Gerek kalıcılık gerek koku güzelliği gerek de notaların dengesi bence Sauvage ve Bleu Chanel kadar hype almasa da çok iyi bir parfümdür diğer 2sine nazaran underrated kalsa da çok iyi parfümdür bence.
Zevk meselesi tabi ki birşey diyemem ysl parfümleri genel olarak bana hitap etmiyor. O paraya çok daha iyi alternatifler var diye düşünüyorum o yüzden vasat dedim.

Ü

Üye silindi 4352

Misafir
Zevk meselesi tabi ki birşey diyemem ysl parfümleri genel olarak bana hitap etmiyor. O paraya çok daha iyi alternatifler var diye düşünüyorum o yüzden vasat dedim.
Haklısınız hocam aklınızdaki daha iyi alternatifleri yazabilir misiniz malum yeni koku arayışındayım ysl y edp de beğendiğim parfüm belki önerilerinizden yeni bir fenomenimi bulurum 😆

Sirab

Pure Parfum
Satış Onaylı
Haklısınız hocam aklınızdaki daha iyi alternatifleri yazabilir misiniz malum yeni koku arayışındayım ysl y edp de beğendiğim parfüm belki önerilerinizden yeni bir fenomenimi bulurum 😆
Yazlık olarak
Mfk Gentle Fluidity Silver
Amouage Honour Man (belki yaza biraz ağır kaçabilir ama bana göre uygun)
Montblanc Explorer
Bleu de Chanel Edp

Kışlık olarak
Dior Sauvage Parfum
Dior Homme Intense
Parfums De Marly Pegasus Exclusif
Initio Oud For Greatness

Aklıma ilk olarak gelen bunlar ancak hepsini denemenizi tavsiye ederim bu tamamen zevk meselesi

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Mall Of İstanbul 'dan bildiriyorum, parfümlerde indirim var. Kaçırmayın. Boyner 'de indirim.