En Son Aldığınız Parfüm

buddyguy

Eau de Cologne
Tom Ford Ombre Leather, benim için yeri hep ayrı olan full siyah ve deri ceket giyilen hafif rüzgarlı akşamların vazgeçilmezi :)
DC297F6C-9A6C-4DFA-AD00-9682696CDEAA.jpeg

xPixa

Perfume Lover
Moderatör
Sanırım bu kokuyu aklımıza koyan ilk kişi @xPixa olmuştu, kendisine teşekkür ediyorum. Gerçekten bahara ve yaza gidebilecek güzel ve sade bir koku olmuş, Morillas hocama da teşekkürler. 🙂
Ben de @Pomak İsmail Bey’in yorumlarını görüp ondan sonra deneyip almıştım. İyi günlerde kullanmanızı dilerim 🙂

yanqoue

Pure Parfum
Satış Onaylı
Ulaşılması güçleşmeden, eski versiyonundan bir şişe bulabildim çok şükür.

2020 versiyonu ile kıyaslama yapma fırsatım oldu, yorumcuların geneli iyimser değerlendirse de ben öyle bahsedildiği gibi %90 oranında bir benzerlik hissetmedim. 2020 versiyonu ile elimdeki bu şişeyi kıyasladığımda çok daha transparan ve ferah bir varyasyonunu yaratmışlar gibi geliyor bana. 2020'de iris notası daha berrak iken (neredeyse Prada L'Homme gibi) reformülasyon öncesi versiyonunda çikolatamsı hava çok daha ağır basıyor. Performans konusunda yine 2020 versiyonu oldukça başarısız.

Böyle bir efsanenin de sonu geldi anlaşılan.

dhi.jpg

xPixa

Perfume Lover
Moderatör
Ulaşılması güçleşmeden, eski versiyonundan bir şişe bulabildim çok şükür.

2020 versiyonu ile kıyaslama yapma fırsatım oldu, yorumcuların geneli iyimser değerlendirse de ben öyle bahsedildiği gibi %90 oranında bir benzerlik hissetmedim. 2020 versiyonu ile elimdeki bu şişeyi kıyasladığımda çok daha transparan ve ferah bir varyasyonunu yaratmışlar gibi geliyor bana. 2020'de iris notası daha berrak iken (neredeyse Prada L'Homme gibi) reformülasyon öncesi versiyonunda çikolatamsı hava çok daha ağır basıyor. Performans konusunda yine 2020 versiyonu oldukça başarısız.

Böyle bir efsanenin de sonu geldi anlaşılan.
Bu diyarlardan Guerlain Derby, Patou PH, Gucci Nobile gelip geçmiş. Daha başka aklıma gelmeyen niceleri de cabası. O yüzden çok da şey etmemek gerek. Her parfüm bir gün maalesef tarihin tozlu raflarındaki yerini alacak. O yüzden eldeki güzellikleri en güzel şekilde değerlendirmek lazım. İyi günlerde kullanın Yankı bey 🙂

Theia

Eau de Toilette
bitmek üzere olan giorgio armani si şişeme istinaden 30mllik boyunu aldım trendyolda kampanya varken.

Rayihaa

Pure Parfum
Satış Onaylı
Lolita Lempicka şişelerini biriktiriyorum. Rossmann'a uğradığımda internete göre çok uygun fiyatla Sweet'e rastladım ve aldım. Arada bu tür kozmetik marketlerin raflarına bakmakta fayda var. Bazen reformülasyon öncesi eski tarihli vb. parfümlere denk gelebiliyorsunuz.

Biryerlerde Lempicka parfümlerine rastlarsanız haberdar edin olur mu ☺️

Çepete

Extrait de Parfum
Rossmann daki parfümlerin orjinalliği ya da paralel ithalatı hakkında bilgi ve deneyimleriniz oldu mu hiç,
fiyatı uygun olduğu için Terre D'Hermes EDT almayı düşünüyorum ama distribütor dağıtımlı mağazalarla arasında 2 kat fiyat farkı olunca acaba diyor insan

Rayihaa

Pure Parfum
Satış Onaylı
Rossmann daki parfümlerin orjinalliği ya da paralel ithalatı hakkında bilgi ve deneyimleriniz oldu mu hiç,
fiyatı uygun olduğu için Terre D'Hermes EDT almayı düşünüyorum ama distribütor dağıtımlı mağazalarla arasında 2 kat fiyat farkı olunca acaba diyor insan
Açıkçası çok bilgim yok. En iyisi ithalatçı etiketlerini kontrol etmek. Fiyatı çok uygun olanlar, bir ihtimal mağaza rafında kalıp vadesi dolunca veya listeden çıkınca distribütörce toplanıp geri giden, sonra da internete ve bu tür mağazalara verilen ürünler olabilir. Üretimi duran bir Guerlain parfümü ile ilgili olarak resmi firmayı aradığımda bana bu şekilde geri topladıklarını, ambalajı zarar görenleri tekrar paketleyip alternatif kanallara verdiklerini söylemişti.

Yeni çıkan parfümler de görüyorum raflarında, ama onlar piyasa fiyatlarıyla satılıyorlar.

Aldığım Lempicka da eski şişe. Bundan sonra köşeli tasarımlı bir şişe çıkmıştı.

Son düzenleme:

Swann

Perfume Lover
Satış Onaylı
Ben daha yeni Ckin2u aldım. Mm kozmetik ithalatçısı. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Daha evvel de Armani Si aldım çok uygun fiyatta, bir sıkıntı yaşamadım.