En Son İzlediğiniz Film

fragranceholic

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Yasaklandı
1609260293429.png

Geçenlerde izlediğim Contratiempo ile oldukça benzer yapıda . DNA'ları çok benzer filmler, sürpriz sonlu filmleri hep sevmişimdir zaten. Yönetmenleri de aynı zaten. Tavsiye ederim.

Şerif23

Pure Parfum
Satış Onaylı
Tenet'i izledim. Klasik Christopher Nolan filmi, beyin yakan senaryo etkileyici sahneler. Bir İnception olmasa da beğendim.
İki defa denedim bitiremedim... Aslinda severim bu tarz filimleri ama bu filmin atmosferine giremedim bir türlü

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
SON OF THE SEA/2014. Fantastik, duygusal bir film. Konusu: Bir anne-baba oğulları ile bir deniz fenerinde yaşamaktadır. Anne bir deniz perisidir ve bir gece kızını dünyaya getirirken bir anda yok olur. Baba, kızını kurtarır ve fenere getirir. Kızın adı Saoirse koyulur. Ağabeyi Ben, annesinin yok olmasından kız kardeşi Saoirse 'yi sorumlu tuttuğu için ona kötü davranmaktadır. Ancak bir gün Ben, kardeşinin de deniz perisi olduğunu ve kötü cadı tarafından kavanozlara kapatılan varlıkların ancak kardeşinin şarkılarıyla kurtulabileceğini anlar.
Fantastik film olduğundan, Poseidon falan da içeriyor. Hristiyanlık propagandası da var. Bunları sevmedim. Ama bunlar hariç filme bayıldım. Çok duygusal, son derece heyecanlı, merak duygusunu sürekli taze tutan bir yapım olmuş. Ancak ben bu filmi çocuklara tavsiye etmiyorum. Kafa karıştırıcı olabilir. Daha çok yetişkine uygun bir animasyon.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Kod Adı U.N.C.L.E Yapım yılı 2015. Konusu: Nükleer silahlanmada Rusya, ABD ve Almanya büyük bir yarış içindedir. Almanlar'ın ürettiği bir nükleer başlığa ve yapım kaydına sahip olmak isteyen ABD ve Sovyetler Birliği, iş birliği yapmaya karar verirler. Sovyet ajanı Kuryakin, nefret ettiği Amerikalı ajan Solo ile çalışmaya başlar ve ortaya müthiş bir cümbüş çıkar.
2 fuzuli kısmı var, sardım ileri.
Bunlar haricinde çok eğlendim, James Bond'un eski yapımlarına benziyor. O tarz ajan filmi seviyorsanız beğenirsiniz.
Armie Hammer, mükemmel rol yaptı; zaten Rus asıllı bir aileye sahip. Rolü oynarken adeta yaşadı ve yaşattı.
Henry Cavill de süper oynadı.
Ben aksiyon filmlerinde komedi sosu sevmem ama bu çok iyi bir film.

Son düzenleme:

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Loving Vincent. Konusu: Van Gogh'un ölümünü haber alan postacı Roulin, oğlundan taziye mektubunu, Gogh'un erkek kardeşi Theo'ya ulaştırmasını ister. Çok zorlanarak da olsa oğlu bunu kabul eder ve Theo Van Gogh'a mektubu ulaştırma sürecinde. Vincent Van Gogh'un hayatına ve son günlerine dair pek çok bilgi sahibi olacak, bunlar onun yaşamını derinden etkileyecektir. Van Gogh'un arkadaş bulabilmek için sarhoş ve kendisini devamlı aşağılayan gençlerle takılması, herkes tarafından hor görülmesi, ailesi tarafından bile sevilmemesi... Hepsini geçtim, aile tarafından sevilmemek, inanılmaz ağır bir şey. Hep derim Allah ve ailem yanımda olsun, benim için yeterlidir. Her şeyi yapabilirim. Oysa Van Gogh aile sevgisinden mahrum büyümüş, sevgiyi aradığı insanlar onu kullanmış, onu aşağılamış ve en sonunda tek çıkar yol olarak kendini öldürmeyi görmüş. Yazık... Bir de, pek çok kreatif sanatçının ve dahinin mustarip olduğu Bipolar Disorder (iki uçlu duygulanım bozukluğu) hastalığıyla boğuşuyormuş. Öyle yalnızmış ki; balkonunda, penceresinde gördüğü kargalarla arkadaşlık etmeye çalışıyormuş. Dayanamamış bu yalnızlığa ve 37 yaşında intihar etmiş. Resim sanatının, gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından olan Van Gogh'un yaşamından sarsıcı kesitler sunan filmi duygusal bağlamda beğendim. Çok ağır ilerleyen bir sanat filmi. Genelde saf aksiyon, gerilim sevsem de; film kalbime dokunduğu için beğenimi kazandı. Van Gogh ile ilgili bir de anım var: Efendim ben üniversite 3'e giderken öğretmenlik stajına gidiyordum. IQ'su karekök üç kadar olan staj öğretmenim bana bir gün ''Van Gogh'u tanıyon mu yeaaa'' tarzında fuzuli bir soru sormuştu. Muhtemelen kendisi yeni öğrenmişti embesil. Cevap olarak ''ünlü Hollandalı ressam, bir buhran anında kulağını kesmiştir'' dedim. Cevabı verince, bizim çok zeki!!! staj öğretmeni apışıp kalmıştı. Ben Van Gogh'u ilkokulda öğrendim, eve günlük 6 adet gazete giriyordu.

Swann

Perfume Lover
Satış Onaylı
Loving Vincent. Konusu: Van Gogh'un ölümünü haber alan postacı Roulin, oğlundan taziye mektubunu, Gogh'un erkek kardeşi Theo'ya ulaştırmasını ister. Çok zorlanarak da olsa oğlu bunu kabul eder ve Theo Van Gogh'a mektubu ulaştırma sürecinde. Vincent Van Gogh'un hayatına ve son günlerine dair pek çok bilgi sahibi olacak, bunlar onun yaşamını derinden etkileyecektir. Van Gogh'un arkadaş bulabilmek için sarhoş ve kendisini devamlı aşağılayan gençlerle takılması, herkes tarafından hor görülmesi, ailesi tarafından bile sevilmemesi... Hepsini geçtim, aile tarafından sevilmemek, inanılmaz ağır bir şey. Hep derim Allah ve ailem yanımda olsun, benim için yeterlidir. Her şeyi yapabilirim. Oysa Van Gogh aile sevgisinden mahrum büyümüş, sevgiyi aradığı insanlar onu kullanmış, onu aşağılamış ve en sonunda tek çıkar yol olarak kendini öldürmeyi görmüş. Yazık... Bir de, pek çok kreatif sanatçının ve dahinin mustarip olduğu Bipolar Disorder (iki uçlu duygulanım bozukluğu) hastalığıyla boğuşuyormuş. Öyle yalnızmış ki; balkonunda, penceresinde gördüğü kargalarla arkadaşlık etmeye çalışıyormuş. Dayanamamış bu yalnızlığa ve 37 yaşında intihar etmiş. Resim sanatının, gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından olan Van Gogh'un yaşamından sarsıcı kesitler sunan filmi duygusal bağlamda beğendim. Çok ağır ilerleyen bir sanat filmi. Genelde saf aksiyon, gerilim sevsem de; film kalbime dokunduğu için beğenimi kazandı. Van Gogh ile ilgili bir de anım var: Efendim ben üniversite 3'e giderken öğretmenlik stajına gidiyordum. IQ'su karekök üç kadar olan staj öğretmenim bana bir gün ''Van Gogh'u tanıyon mu yeaaa'' tarzında fuzuli bir soru sormuştu. Muhtemelen kendisi yeni öğrenmişti embesil. Cevap olarak ''ünlü Hollandalı ressam, bir buhran anında kulağını kesmiştir'' dedim. Cevabı verince, bizim çok zeki!!! staj öğretmeni apışıp kalmıştı. Ben Van Gogh'u ilkokulda öğrendim, eve günlük 6 adet gazete giriyordu.

Hocam maşallah size ya, ne güzel her gün bir film izleyebiliyorsunuz, ben kitap okuyorum çoğu zaman ve vakit kalmıyor ya:D Van Gogh’un kardeşine yazdığı ‘Theo’ya Mektuplar’ kitabı da çok güzeldir okumadı iseniz.. Karekök üç, iyimişş! =D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Swann

Perfume Lover
Satış Onaylı
Bir de sanırım kulağını kendi kesmiyordu başkası kesiyordu kavgalı olduğu

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Bir de sanırım kulağını kendi kesmiyordu başkası kesiyordu kavgalı olduğu

Kulağını kendi kesip kız arkadaşına vermişti. Filmde de böyle anlatılıyor. Karekök üç anca var zekası. Hepimiz saat 8.30'da geliyorduk staja, bir arkadaş hariç. Bu arkadaş uyanamıyormuş daha erken. Ben de hocaya ''hocam, biz erken geliyoruz. O geç geliyor, haksızlık bu'' demiştim. Ne oldu biliyor musunuz hocam? Bana dönem notu olarak 50 verdi. Sebebini sordum, arkadaşını bana ispiyonladın, ben sizin birlik olmanızı isterim dedi. Ben hak aradım, o beni nasıl itham etti... Gerçi fakülte 98 verince staj dosyama, kaldı öylece. Haksa bu, asla helal etmiyorum. Haksız mıyım zekasına anca karekök üç demekte? 🤩 🤩 🤩 Eskiden çok fazla okurdum, bir günde 300 sayfayı rahat bitirirdim. Artık film izlemeyi daha çok seviyorum. Teşekkür ederim. 😊😊😊

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Şimdi Blood On Her Name adlı 2019 yapımı film bitti. Çok kısa bir yorum olacak: ÇÖP. Rotten Tomatoes puanına aldandık.

feba2008

Pure Parfum
Satış Onaylı
2012 dünyanın sonu filmini tekrar izlemek güzel. Baştan sona hareketli bir film izlemeyenlere tavsiye edilir

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fragranceholic

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Yasaklandı
A Quiet Place , güzel film 2.si de çıkacak yakında tavsiye ederim korkmak isteyenler için. Kalite bir korku - gerilim filmi.