En Son İzlediğiniz Film

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
AWOKEN 2019. Bu gece de ışıklar açık uyuyacağım çünkü korkunç bir filmdi. Korku filmi izliyorum ondan sonra korkuyorum.🤩🤩🤩 Hayır izlemeden türünü de biliyorum ancak kendime engel olamıyorum.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
AWOKEN 2019. Bu gece de ışıklar açık uyuyacağım çünkü korkunç bir filmdi. Korku filmi izliyorum ondan sonra korkuyorum.🤩🤩🤩 Hayır izlemeden türünü de biliyorum ancak kendime engel olamıyorum.
Film korkunç olmanın yanında aşırı derecede Hristiyanlık propagandası içeriyor. Diyeceksiniz ki, Avustralya yapımı filmde 32 farz mı konu alınacaktı, bakın onda da siz haklısınız.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Halka/The Ring (2002 Hollywood yapımı olan, Japon yapımı Ringu değil.) şimdi bitti. Konusu: Rachel çok özgür ruhlu, bir çocuk sahibi, bir gazetecidir. Oğlunun babasıyla ayrı olsa da, yine de ona olan aşkı devam etmektedir. Rachel'in kuzeninin aniden ölmesi onları çok üzer. İşin garibi, liseli kuzeni ölmeden önce erkek arkadaşı ile bir video izlemiştir. Bu videoyu seyreden kişiler 7 gün içinde ölmektedirler. Liseli kuzenin erkek arkadaşı da, o kızla aynı gün ölür. Daha da garibi, Rachel'in oğlu, annesinin kuzeninin ölümünü bir hafta önceden görüp bunu resmetmesidir. Rachel bir şeyler döndüğünü fark eder ve araştırmaya koyulur. Konu bu. Gayet sıkı bir korku-gerilim. Çok korkutucu değil ama gizemi çok iyi. Beğendim. Bir ara bu filmin asıl orijinali, Japon yapımı Ringu'yu da izlemek isterim.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
The Ring 2/Halka 2. Birincisinden daha da iyiydi ki, pek çok kişi de aynı şeyi söylemiş. İkinci filmi, Japon yapımı orijinal Halka filminin yönetmeni Hideo Nakata yönetmiş. Hollywood yapımı ilk Halka filmini Gore Verbinski yönetmişti. Hollywood yapımı 1. Halka filmini dün gece izlemiş ve gayet beğenmiştim. Dediğim gibi ikinci filmi Hideo Nakata yönetmiş ve bence filme Asya dokunuşu mükemmel olmuş. Daha derin, daha anlamlı ve zekice. Bayıldım. Korku ögeleri olsa da film aslında yoğun olarak gerilim. Gerçekten çok sıkı bir gerilim. Asla çocuklara uygun değil, lütfen çocuklarımıza izletmeyelim.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Dün akşam 2013 yapımı Carrie: Günah Tohumu adlı yapımı izledim. Kısa kısa...
Öncelikle oldukça fazla Hristiyanlık propagandası içeriyor, bunu sevmedim.
Julianne Moore, yobazlıktan kafayı yemiş anneyi güzel canlandırmış.
Carrie rolündeki telekinetik güçlü kızımızı canlandıran Chloe Grace Moretz de gayet iyi.
Gerilim ögeleri iyi ama bence filmin işlenişi biraz yavan.
The Ring filmi bunu bin kere yer.
Yine de konusu çok rast gelinen bir konu olmadığı için izlenebilir.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Şimdi Arınma Gecesi 1 bitti. Konusu: ABD'de yılın bir gecesi gece 00.00'dan sabah 7.00'ye kadar suç işlemek serbest hale getirilmiştir. Dileyen hasmından intikamını almakta, dileyen ise hiç haklılık payı dahi olmasa istediği suçu işleyebilmektedir. İşte böyle bir gecede James Sandin ve ailesi çok zor durumda kalır. Suç işlemeyi istemeyen bu aile, dışarıdaki ölüm makinelerinden kurtulmaya çalışan siyahi bir garibanı evlerine alırlar. Bu siyahiyi kurban ederek arınacaklarına inanan manyaklar, James Sandin'in evine girmeye çalışırlar. Evde korkunç bir kedi-fare oyunu başlar.
Gereksiz kısımlarını ileriye sararak izledim. Özellikle gerilimli sahneleri çok iyiydi. ABD halkının ne derecede manyak olduğunu gösteren güzel bir film. Serinin diğer filmlerini de merak ediyorum.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Fakülte. Gereksiz kısımlarını ileri sardım, siz de öyle yapabilirsiniz. Gerilimi güzel bir canavarlı bilim kurgu/korku filmi.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Arınma Gecesi 2. Şunu belirtmeliyim ki, 1. filmde oyunculuklar daha iyiydi. İkincisi ise aksiyon yönünden daha iyi. 1. filmdeki Rhys Wakefield'i 2. filmde görmeyi arzu ederdim. İnanılmaz gıcık bir tip ama 1. filme çok yakışmıştı. 2. filmde yine arınma gecesinde yaşanan büyük katliamlar ele alınmış. Frank Grillo maalesef bir Ethan Hawke olamamış. İlk film daha psikolojik gerilimliydi. 2. film daha çok aksiyon-gerilim.

Swann

Perfume Lover
Satış Onaylı
Dolls 2002 izledim ve bitmek üzere şu an, bayıldım ya aşk aşk 💓 evet aşk filmi ancak çok derin çok masum 😇

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Kokuhaku. 2. seyredişim. Konusu: Ortaokul öğretmeni, son derece saygısız öğrencilerin bulunduğu okulda görev yapmaktadır. Bir gün, öğretmeni hayata bağlayan yegane şey yani kızı öldürülür. Öğretmen kısa bir araştırma yaparak katilleri bulur. Katiller iki öğrencisidir. Bu saatten sonra öğretmen çılgınca bir plan hazırlar ve bu korkunç planla intikamını adım adım almaya başlar. 10/10, çok iyi.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Come Play 2020. Çok güzel bir gerilim-korku filmi. Konusu: Oliver konuşma engelli bir çocuktur. Terapi görmesine rağmen kayda değer bir gelişim gösterememiştir. Bir gün babası Oliver'e bir tablet alır. Ölüler diyarında yaşayan Larry bu tablet yoluyla Oliver'e ulaşır. Larry, yaptığı korkunç şeylerle Oliver, Oliver'in ailesi ve arkadaşları için büyük bir tehdit oluşturmaya başlar.
Konu bu, sonu ağlattı. Mantık hataları olsa da çok iyi zaman geçirdim.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
The Boy/Lanetli Çocuk. Güzel bir gerilim-korku. çok iyi. Gerçi ben tahmin ettiydim ne olduğunu ama... Fuzuli kısımlarını ileri sardım, izledim. Siz de öyle yapabilirsiniz.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Voces 2020. İspanyol yapımı güzel bir korku-gerilim filmi. Konusu: Eski evleri satın alıp bunları kendisi restore eden Daniel, eşi ve oğluyla birlikte yeni satın aldıkları eve taşınır. Küçük çocuk Eric, evde sesler duyduğunu anne ve babasına söyler ancak karşılığında anne ve babası onu psikiyatra götürür. Psikiyatr bir süre sonra ölü bulununca ve Eric psikiyatristin öldüğünü haber daha ailesine ulaşmadan, anne ve babasıyla paylaşınca olaylar iyiden iyiye karışır. Mantık hataları var ama heyecanlı ve güzel bir film.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Call 2020 Kore filmi. Konusu: Telefon yoluyla geçmişinde değişiklik yaptıran Seo-Yeon, böylece ölmüş babasına yeniden kavuşur. Aile bir araya gelince Seo-Yeon çok mutlu olur ve bu mutluluk çok kısa sürer. Çünkü telefonla geçmişinde değişiklik yapan kızı, Seo-Yeon, onun şeytani biri olduğunu bilmeden yine telefon yoluyla ölümden kurtarır. Seo-Yeon, ailesiyle mutlu zaman geçirirken, babasının geçmişte kaza geçirmesini engelleyen kızla arkadaşlığını azaltır. Bu durumu fark eden şeytani kız, intikam almaya karar verir.
Mantık hataları çok, ''bu kadar da olmaz'' dedirtse de, insanın yüreğini ağzına getiren, enfes bir korku-gerilim. Koreliler, film işini gerçekten çok iyi beceriyor. Akla hayale gelmeyen konuları, ustalıkla filme döküyorlar. Bu film her ne kadar mantık hataları içerse de, gerilim ögeleri öyle nefis kullanılmış ki, bunları görmezden geliyorsunuz. Sürekli ''acaba ne olacak'' merakı içinde filmi tamamlıyorsunuz ve sonu da gayet iyi. Puanım 9/10. Açık saçık sahne de yok, rahatça izlenir bir film.