En Son İzlediğiniz Film

innotes

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Man Of Tai Chi. Safi dövüş filmi. İko Uwais çok az rol almış oysaki teknik olarak en üstünü o. Keanu Reeves yanlış yapmış. Dövüş kompozisyonları iyi, beğendim.

Valla çiğ çiğ yerdi onu teknik olarak iyi olabilir ama Tiger'da ulti açıp doğrardı :)

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
47 Ronin adlı yapımı izledim. Konusu: Japonya'da efendisi ölmüş samuraylara Ronin denmektedir. Ako bölgesinin hakimi lord Asano, son derece adil bir şekilde bölgesini yönetmekte, samuraylar onu çok sevmektedir. Komşu bölgenin aşırı yayılmacı hakimi lord Kira allem edip kallem edip Ako bölgesine hakim olmayı istemektedir. Bunun için yanındaki kadın görünümlü şeytani varlıkla var gücüyle çalışmaya başlar. Bu arada Ako samurayları içinde ''melez'' takma adlı Kai ile prenses Mika arasında büyük bir aşk başlar. Bu aşk, Ako bölgesini isteyen lord Kira'nın ekmeğine kan doğrayacaktır. Aksiyon bölümleri çok iyi, şirk kısmını-taşa tapınma- sevmedim. Tür aksiyon, fantastik diyor ama bence gayet de epik film örneklerinden.

K

kuzgun1984

Misafir
The Devil All The Time

Dine ve Tanrıya bakışın hastalıklı kısımlarını yüzümüze vuran bir film. Bu yönüyle bana özellikle 2016 yapımı Brimstone u hatırlattı. İlerleyiş olarak genelde sakin bir seyri var ama alt metni zengin, mesajları dolu, oyunculuklar da gayet başarılı. 8/10

feba2008

Pure Parfum
Satış Onaylı
Cinayet süsü yerli film yönetmenliğini Ali Atay in yaptığı. Fakat bu sefer olmamış rezalet.

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Alone 2020. Düşük bütçeli, nefis bir gerilim filmi. Konusu: Jessica'nın eşi intihar etmiştir ve Jess bundan dolayı psikolojik olarak dengesiz bir dönemdedir. Bir gece Jess, bulunduğu yerden başka bir yere gitmek için yola çıkar. Yolda aynı adamla birkaç defa karşılaşması onun canını çok sıkar, bir şeylerin normal olmadığını hissetmeye başlar. Ölüm-kalım mücadelesine girmesine ramak kalmıştır.
Gerilimi gayet iyiydi; hani süper bir film vardı: Hush, işte onun açık alanda çekilmiş hali diyebilirim. Çok beğendim 7,5/10.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Kaçış Planı 2013. Çok güzel bir hapishaneden kaçış filmi, aksiyonu çok iyi. Ne hikmetse Müslümanlar bu filmde kötü gösterilmemiş bu beni fazlasıyla memnun etti. Yalnız anlamadığım bir şey var: Brigitte Nielsen, Slyvester Stallone ile evliyken eşini Arnold Schwarzenegger ile aldatmış ve onun üzerine Slyvester ile Brigitte ablamız boşanmıştı. Şimdi nasıl oluyor da bu iki adam(aldatan ve aldatılan) beraber film yapabiliyor? Çok garipsedim, bu bana medeniyet gibi gelmiyor. Benim bu durumu değerlendirme şeklim bu. Aksiyonu çok iyi, konusu çok güzel, üstelik tek bir açık saçık sahnesi yok. Daha ne olsun...

guardi

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
pride & prejudice.
başroldeki kızı çok beğeniyorum. ama keşke 2 saat 15 dakika yerine 1 buçuk saat falan sürseymiş film. sıktı biraz.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Meg Derinlerdeki Dehşet 2018 yapımı. Komedi filmi olarak iyi ama korku diyorsanız asla değil. Jason Statham 'ın ağzını yamultarak konuşması, mimikleri berbat. Ruby Rose için herkes güzel demiş, suratı tam üçgen bir kadını ben güzel bulamıyorum. Zannediyorum özel tercihleri sebebiyle bu kadar abartılıyor. Holivud pek sever bu tipleri. Ayrıca 8 yaşındaki çocuğun çöpçatanlık yapması da çok iğrençti. Güzel olan tek şey derin okyanus görüntüleri. Suyu çok ama çok severim.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Gabriel's İnferno. Ben bu filme aşırı ön yargılıydım çünkü afişine baktığımda açık saçık sahnesi olabilir demiştim. Netten araştırdım iyice, öyle olmadığını anladım, koyuldum izlemeye. İzlenimler:
-Konusu: Gabriel, Kanada'da bir üniversitede profesör. Kişilik bölünmesi problemi var dense de bence hödüklükten gayrı bir sorun yok ortada. Sonra bunun sınıfına Julia adında, Elçin Sangu'nun Kiralık Aşk dizisindeki embesil karakter gibi sözümona saf, duygusal, dürüst ve elbette sakar bir kız dahil olur. Bu kız saflığı ile profun ilgisini çeker ve saçmasapan olay döngüsü başlar.
-Baş rol kadın oyuncu boş boş bakışlarıyla filmi katlederken, baş rol erkek oyuncu da ''en maço ben olacam'' diye rol kasarak, hanım kızımızdan aşağı kalmıyor katliamda.
-35 yaşındaki baş rol hanım kızımızın arkasında nasıl bir kuvvet varsa, 35 yaşıyla, üniversite 1. sınıf öğrencisini canlandırmış.
-Bence bu film ''aşık olabilirim ama gururum var benim'' mottosuyla kesinlikle Kiralık Aşk dizisinden çalıntı. İzleyenler ''ABD, BİZDEN ARAKLAMIŞ'' gururuna kapılabilir ki, bu gurura kapılmakta kesinlikle haklılar.
-Baş rol kadın oyuncu Melanie Zannetti, Elçin Sangu ve Mükerrem Selen Soyder'in karışımı.(Mükerrem Selen Soyder eski Türkiye güzeli. Kıpkızıl saçlarıyla bu hanım kız da Türkiye güzeli seçilmişti. Kızıl saçlar ve Türkiye güzeli olmak... Bana anormal absürt gelmişti bu olay ki, hala daha kızıl saçlı bir kadının Türk kızını nasıl temsil edebileceği fikri aklıma kesinlikle yatmıyor.)Yani ABD baş rol oyuncusunu bile bizim oyunculardan araklama seçmiş.
-Filmin süresi, anlatılanlara bakıldığında inanılmaz uzun tutulmuş. Filme 39 dk yeter de artarmış bile.
-Kurgu adına bir şey yok, adamakıllı senaryo yok.
İsteyen izlesin. Bence vakit kaybı.

Sxxxx

Eau de Toilette
Bende bir film tavsiyesinde bulunayım. Hidden figures gizli sayılar. Nasa da görev alabilmiş 3 bayanın uğradığı ayrımcılığı konu edinmiş. İzleyin ve abd nin 1960 larda nerde insan haklarında temel haklarda nerde olduğunu görün.içinizi karartacak bir film değil kesinlikle eğlenceli güzel akıcı bir film. Bugün de batının sömürgeci kendini üst kimlik gören tavrı maalesef değişmemiştir. İslam derki siyahın beyaza arabın arap olmayana üstünlüğü yoktur. Üstünlük ALLAH cc katında ancak takva iledir. 1400 yıl önce verilen mesaja bugün bile ne çok ihtiyacımız var. Diyorum . İyi seyirler şimdiden

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Bende bir film tavsiyesinde bulunayım. Hidden figures gizli sayılar. Nasa da görev alabilmiş 3 bayanın uğradığı ayrımcılığı konu edinmiş. İzleyin ve abd nin 1960 larda nerde insan haklarında temel haklarda nerde olduğunu görün.içinizi karartacak bir film değil kesinlikle eğlenceli güzel akıcı bir film. Bugün de batının sömürgeci kendini üst kimlik gören tavrı maalesef değişmemiştir. İslam derki siyahın beyaza arabın arap olmayana üstünlüğü yoktur. Üstünlük ALLAH cc katında ancak takva iledir. 1400 yıl önce verilen mesaja bugün bile ne çok ihtiyacımız var. Diyorum . İyi seyirler şimdiden
Üstünlük takvadadır +1

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Çok ama çok güzel bir gerilim filmi Black Box. 2020 yapımı. Konusu: Nolan, bir kaza geçirmiştir ve hafıza kayıpları yaşamaktadır. Bir kızı vardır, her şeyiyle o ilgilenmektedir. Bir gün bu hafıza kayıplarından çok bunalır ve Dr Brooks ile hipnozla tedavi yöntemine başvurur. Bu seanslarda Nolan aslında bambaşka biri olduğunu anlayacak ve büyük bir açmaza düşecektir. Phylicia Rashad çok iyiydi. Baş roldeki Mamadou Athie filmi adeta yaşattı. Konusu farklı, gerilimi çok iyi, oyunculuklar gayet iyi... Bu filmin İMDB puanı nasıl 5.9 olabilir aklım almıyor. Çok beğendim.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
John Wick 2. Birincisinden kat kat daha güzel. Aksiyonu 1000000/10. Sadece tek bir açık saçık sahnesi var, onu sevmedim ve ileri sardım. Siz de ileri sararak izleyebilirsiniz. Ne diyeceğim, insanın sevmediği ot burnunun dibinde biter hakikaten. Üçgen poğaça surat Ruby Rose tekrar karşıma çıktı. Bu filmi ikinci defa izliyorum ve ilkinde o kaknem suratlı kızın Ruby Rose olduğunu bilmiyordum(Ya da unuttum mu, onu da bilmiyorum. Epey zaman geçti üzerinden ilk izleyişimin)Ama kızın hakkını teslim etmelidir ki, iyi dövüşüyor gayet de hızlı. Ama elbette John Wick-Keanu Reeves karşısında sönük kalıyor. Keanu'nun babasını gördüm nette, Çin asıllı Havai'li. Keanu'nun bu derece dövüş sanatlarına tutkun olmasını, çok iyi dövüşmesini Uzak Doğu genetiğine bağlıyorum. Filmin aksiyonu bir harika. Serinin 3. filmini önceden izledim ve pek beğenmediğimi hatırlıyorum. Belki tekrar izlerim ancak ben de İnnotes kardeşim gibi 4.yü heyecanla bekliyorum. 2022'de gösterime girecekmiş. Keşke Ocak ayında falan gösterilse. Beklediğimize değer umarım.