En Son İzlediğiniz Film

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
No Date No Signature. Filmde doktor rolündeki insanlık vasfı taşımayan Moosa'ya, kadınları itip kalan adi güvenlik görevlilerine sinir oldum. Oyunculuklar çok iyi, hikâye süper, tek bir +18 görüntü yok. Seyir zevki çok yüksek bir film yapmış İranlılar. Konusu: Bir gece doktor Moosa bir trafik kazası yapar. Kaza yaptığı aracın içinde anne-baba ve Amir adında bir çocuk vardır. Görünürde kimsenin bir şeyi yoktur ancak çocuk 1 hafta sonra ölür. Yapılan otopside çocuğun zehirlenme sonucunda öldüğü görülür ancak olaya dahil olan doktor Moosa, çocuğu kendisinin öldürdüğünü düşünerek bir yandan korku içine bir yandan da büyük bir vicdan hesaplaşmasına girer. Çocuğun annesinin anormal üzüntüsüne dayanamayan baba, otopsideki zehirlenmenin sebebi olabilecek, ucuz tavuk satın aldığı işletmeye gider, olay çıkarır ve tavukçuyu öldürür. Tüm bunlar birbirine eklenince çok büyük bir dram ortaya çıkar. Konu bu, mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Anneye üzüldüm ancak "güç sembolü" olarak gördüğümüz bir babanın ciğerinin adeta yanışı, filmde inanılmaz yansıtılmış. Çok çok başarılı. 10/10.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Dün gece The Wave adlı Norveç filmini izledim. Fuzuli 2-3 görüntü hariç ben çok beğendim. Felaket filmi severler kaçırmasın.
Bu akşam Jack Reacher 1 izledim. Çok dolu, heyecanlı değildi. Tom Cruise yaşlandıkça buruşturulmuş aydınger kağıdı gibi olmuş. Fena değil film.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Dün Çılgınlığın Ötesinde (1994) adlı korku-gerilim-fantastik filmi izledim. Bariz Hristiyanlık propgandası var ancak... Gerilimi, olay örgüsü, heyecanı gayet iyiydi. Tavsiye ederim.

Metin_06

Pure Parfum
Satış Onaylı
The Last Dance - 10/8,5

M. Jordan'ın, 91-93 ve 96-98 arası Chicago Bulls'ta yaşadığı toplam 6 şampiyonluğu anlatan 10 bölüm ve 50 dakikadan oluşan bir Netflix dizisi/belgeseli.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
017 yapımı Japon filmi Revenge Girl'in yorumunu yapacağım. Tür romantik -komedi. 1 saat 50 dakika. Konusu: Güzellik kraliçesi seçilen Miki, anormal ego sahibidir. Kraliçelik tacını giydiği gece bir kazaya uğramasına ramak kala, onu kurtaran gençle tanışır. Kısa sürede aralarında ilişki gelişir. Bir gün sevgilisi Miki'yi bir restorana davet eder. Evlenme teklifi alacağını düşünen Miki orada hayatının şokunu yaşar. Gittiği restorandaki tüm kadınlar, sevgilisinin diğer kız arkadaşlarıdır. Yani Miki'nin sevgilisinin pek çok sevgilisi var ve hepsini aynı yerde, aynı anda, bir arada görmek istemiştir. İşte Miki'nin sevgilisi bu kadar da şerefli!!!!! bir varlıktır. Miki bu olayı gururuna yediremez ve intikam almak için kolları sıvar: başbakan olacaktır. Konu bu. Oyunculuklar fena değil. Kısacası insana hiçbir şey vermeyen, basit-sabun köpüğü- tarzda bir film. Baş rol oyuncusu kadın yani Miki anormal derecede zayıf. Kadının boyu 1,64 m ve kilosu 38.Elbette fazla kilo da çok iyi değil ama gerçekten bu kadar zayıflık zarafet değil hastalık. Bu bilinçli yapılan bir şey. Önümüze örnek olarak 40 kiloluk insanlar koyuluyor ve bizlerin aynı onlar gibi olmamız gerektiği, bunun için ölümüne uğraşmamız gerektiği, parayı salt görünüme akıtmanın gerektiği bize alttan alttan mesaj olarak veriliyor. Böylece moda ve kozmetik sektörü akıl almaz bir hızla büyümeye devam ediyor. İnsanların sağlığı gitmiş umurlarında değil. Hatta daha iyi, ilaç sektörü de mükemmel görünmek uğruna hasta olan kişilerin ilaç almalarıyla bu büyük pastadan payını alıyor. Ne diyeyim, Allah fırsat vermesin.

Son düzenleme:

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
2019 yapmı Villains/Kötüler şimdi bitti. Bir tuvalet kağıdı rulosuna saatlerce baksam, çok daha fazla zevk alırdım. 1 saat 28 dakikalık berbat bir yapım. Berbat olmasının yanında bir de yasaklı madde özendirici. İki kere kötü. Kimseye tavsiye etmiyorum.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
The Clovehitch Killer...Amerikalılar'ın ne derecede manyak olduğunu gösteren film gibi film. Çok beğendim. Puanım 10/10. Konusu: Clovehitch adlı bölgede yıllardır genç kadınlar, işkence ile öldürülmektedir. Bir genç, babasının arabasında bulduğu bir fotoğrafla babasından şüphelenmeye başlar... Süper. Şiddetle öneriyorum.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Ofrenda A La Tormenta...İspanyol yapımı, sert bir film. Konusu: Amaia polistir ve annesi kayıptır. Annesini bulmak onda obsesyona dönüşmüştür. Bu arada annesinin kaybının, şeytana tapan bir grupla bağlantılı olduğunu fark eder ve bu grubun yaptığı her şeyi araştırmaya başlar. Ve... Korkunç şeylerle karşılaşır.
Olumsuz yönleri: Gereksiz +18'lik 2-3 görüntü olması, fazla uzun olması, Hristiyanlık propagandası içermesi.
Olumlu yönleri: Heyecanlı olması, merak duygusunu hep taze tutması, farklı bir konu ve işleyiş içermesi, iyi oyunculuklar.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Truth And Justice... 2019 Estonya yapımı çok başarılı bir dram filmi. Konusu: Genç Andres çok sevdiği eşiyle Robber's Rice'de bir çiftliğe taşınır. Ancak bu çiftlikle ilgili anormal bir durum vardır: Andres çiftliğin dördüncü sahibidir ve diğer üç sahip sınır komşusu Pearu tarafından bezdirilmiş, adamlar kaçmışlardır. Pearu çok geçmeden Andres'e de aynı numaraları çekmeye başlar, Andres de ona kesinlikle alt kalmadan yanıt vermeye başlar. İşler öyle bir hâle gelir ki, Andres günbegün komşusu Pearu kadar kötü bir insan hâline gelir. Andres gün geçtikçe zenginleşir ancak eşi onun çok istediği erkek evladı(çiftliğin varisini, varis çok önemli!!!!!) doğururken can verir. Bundan sonrası geride kalan 4 çocuk, yardımcı bakıcı, bakıcının eşi ve elbette Andres için çok zor olacaktır. Hangi din olursa olsun dine aşırı dalmanın sonuçları, aşırı hırsın insanda yarattığı yıkımları müthiş anlatmış film. Estonya yapımı olduğu için az biraz Hristiyanlık propagandası var, görmezden gelin. Andres'in köpeğe şiddet bölümüne bakamadım. Andres'in ikinci eşini -yardımcı bakıcı ile eşinin ölümünden sonra evlendi- sırf kadın ilk eşini unutamadı diye, kadının eşinin intihar ettiği urgan ile canını alırcasına dövmesi içimi acıttı. Bakıcı kadının ilk eşi Juss'un, Andres'in ilk eşi öldükten sonra, kendi eşi Mari'nin Andres'in çocuklarına bakmaya devam etmesi ve adi köy halkının Andres ve Juss'un eşi Mari hakkında dedikodu çıkarmasına dayanamayarak Juss'un intihar etmesi çok acıklıydı. Andres'in kızının Pearu'nun oğluyla kaçması, Andres'in ilk oğlunun üniversite ayağına babasının yanından kaçması hem acı hem öğreticiydi. Normalde dram filmi sevmem ancak farklı olayları birbiriyle çok iyi ilişkilendirerek anlatan bu film, drama türünde baş yapıt olmuş.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Kefernahüm... Konusu: Çok çocuklu, aşırı fakir ailenin çocuğu Zayn, kız kardeşi Seher'in 10 yaşında, ev sahibinin oğluna "çocuk gelin" olarak verilmesine çok büyük tepki verir. Baba 12 yaşındaki Zayn kadar adam olabilseydi her şey çok farklı olacaktı ama olmadı işte. Zayn evden kaçar, küçük bir çocuğu olan Etiyopyalı fakir bir işçi kadının evine sığınır. Macera burada bitmez, Zayn'ın başına gelmedik olay kalmaz. Gelir dağılımındaki korkunç farklılık, çocuk gelin evliliği, insan kaçakçılığı, uyuşturucu ticareti, anne-baba olmayı sadece üremekten ibaret sanıp üreyip üreyip ev hayatını hem kendilerine hem evlatlarına zehir eden ebeveynler, tüm bu olayların tam ortasında kalıp hayatta kalmaya çalışan bir çocuk... Tek beğenmediğim yeri, filmde Zayn'ın ailesinin Müslüman olarak işlenmesi. Çocuk gelin rezilliğinin sadece Müslümanlar'a ihale edilmesinden iğreniyorum. Dünyanın her yerinde her türlü suç işleniyor ancak bir Müslüman tek bir şey yapsa bu gökyüzüne çıkarılıyor hemen Hz Muhammed 'e iftira atılarak örnek veriliyor. Bu ara Hz Ayşe evlenirken en az 18 yaşındaydı ve yanlış algının aksine Resulullah sav 'e Hz Ayşe ile evlenmesini Hz Ayşe'nin halası teklif etti. Dinini iyi bil Müslüman, küffarın kendi çocuk tacizlerini kapatmak için peygamberine dil uzatmasına izin verme. EKLEME: Allah Azimüşşan kimseye zulmetmez ve herkesin eşit olduğunu gönderdiği tüm peygamberler ile bizlere iletmiştir. Zulmü kul kendisine ve başkalarına şeytan ve nefsine uyarak yapar. O zaman da Rabbimiz adalet için ceza verir. Olay sadece budur. Zayn, fakirliklerinin sebebi olarak Allah Teala'yı görüyordu oysaki suçlu bir türlü nefsleri doymayan zenginler. Allah'ın suçlanması da iğrençti.

Son düzenleme:

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Harpoon 2019. Konusu: Zengin bir ailenin, öfke sorunlu oğlu Richard, kız arkadaşı Sasha'nın kendisini en yakın arkadaşı Jonah ile aldattığından şüphelenmektedir. Bu şüphe üzerine Jonah ve kız arkadaşı Sasha'yı günübirlik tekne gezisine davet eder. Teknede korkunç olaylar vuku bulacak ancak filmin sonunda adalet yerine gelecektir. Tür komedi-gerilim. Oldukça kanlı-iğrenç sahneler mevcuttu. Minik twisti sevdim. Puanım 4/10.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
The Hater, 2020 yapımı bir Polonya filmi. Konusu: Tomasz hukuk fakültesinde okurken bilgi hırsızlığı yapar, okuldan atılır. Tomasz kendisine burs sağlayan küratör karı-kocaya olayı anlatmak ve yardım istemek için ziyarette bulunur. Tomasz bu zengin ailenin kızına umutsuzca âşıktır ve tüm dünyayı öldürmesi gerekse bile o kızı almaya kararlıdır. Tomasz zengin ailenin evinden çıkarken telefonunu ses kaydı alacak biçimde evde bırakır. Zengin aile Tomasz evden çıktıktan sonra parfümünden tutun kıyafetine kadar onun her şeyiyle dalga geçerler. Tomasz intikam istemektedir ve bunun için de gerekirse tüm dünyayı yakacaktır. Konu bu. Sadece iki fuzuli görüntü hariç çok beğendim. Müzikleri berbattı. Filmi ağzım açık izledim. Bir insan bir kız ve gururu için bu kadar çok kötülük yapabilir mi? Ayrıca yasaklı madde kullanımını teşvik edici sahneler barındırıyor. Yine de...Son derece ilginç olay örgüsü, çok iyi oyunculuklar, acayip senaryosu ile kendini süper izletiyor. İlginizi çektiyse keyifli izlemeler diliyorum.

K

kuzgun1984

Misafir
Erkekler (2013) - 10/7

Karakomik Filmler: Deli (2020) - 10/7,5

Karakomik Filmler: Emanet (2020) - 10/7
En iyisi bence ''deli'' iydi. hikayesi, küçüklüğümde bol bol okuduğum çizgi romanlardan birisi olan ''süper korku'' dan fırlamış gibiydi. bir de buna umutsuz bir romantizm eklenince çok keyif aldım. serinin tek vasatı ise ''kaçamak''.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Antropoid...2. Dünya Savaşı, Çek Cumhuriyeti'ndeyiz. Hitler, Çek Cumhuriyeti 'ne saldırmış, her gün yüzlerce ölü var. Hitler 'in en yakın generallerinden Reinhard Heydrich'e suikast düzenlenecektir. Bu iş için İngiltere, iki Çek subayını görevlendirir, her türlü yardımı yapar. İki subay suikast gününe kadar bir evde gizlenirler. Kendilerine yardım eden iki kadın ajana da âşık olurlar. İki kısa süreli fuzuli görüntü var, ileri sardırarak izleyebilirsiniz. Aşk işlerini zorlaştıracaktır. Fuzuli görüntüler hariç konuşacak olursam; dopdolu bir savaş filmiydi. Hristiyanlık propagandası var ama yabancı film olduğundan görmezlikten gelin. İşkence sahnelerine bakamadım, bu sahneler oldukça sertti. Çok beğendim. Yalnız kesinlikle çocuklara uygun değil. Bu bir savaş filmi, dikkat!
Ekleme: Sert görünümlü, aşırı milliyetçi Josef'in aşkı ne kadar naifti öyle... Başta hiç anlaşamadığı, kısa süre sonra ise ayrılamadığı kadına duyduğu hisler o kadar gerçekçi gibiydi ki... Cillian Murphy çok iyi oyuncu.

Metin_06

Pure Parfum
Satış Onaylı
En iyisi bence ''deli'' iydi. hikayesi, küçüklüğümde bol bol okuduğum çizgi romanlardan birisi olan ''süper korku'' dan fırlamış gibiydi. bir de buna umutsuz bir romantizm eklenince çok keyif aldım. serinin tek vasatı ise ''kaçamak''.

Bence en iyisi 2 arada (senaryosunu ve oyunculukları beğendim) en vasatı ise dediğiniz gibi kaçamak.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Savaş filmlerine ilgi duymaya başladım. Mandalina Bahçesi adlı Gürcü-Eston yapımını izliyorum.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
6,5 Metre. Her şeyiyle çok çok iyi bir İran filmi. Konusu: Başarılı narkotik dedektif Samad, bulundukları bölgenin son yıllarda aşırı zenginleşmiş uyuşturucu liderini yakalamaya ant içer. Uyuşturucu lideri Naser nişanlısı Elham'ın ifşa etmesiyle yakalanır. Ama asıl kötü olan, Naser'in; Samad'in ortağı Hamid'in oğlunu öldürdüğü şüphesidir. Hamid, Naser'i öldürmemek için kendini zor tutmaktadır. Filmden bir bölüm:
Hakim: Bak oğlum(çocuk 12 yaşında) doğruyu söyle, hapları sana baban mı çaldırdı? Babanın sana yaptırdığını söylersen, seni kurtarıp annene yollarım.
Çocuk: Annem yok ki. Derslerim kötüleşince eve geldi, beni her sabah kaldırıp kahvaltı ettirip okula yollardı. Bir gün yine böyle yaptı. Her akşam beni almaya gelirken işte o gün gelmedi. Saatlerce bekledim okulda, gelmedi. Sonra gittiğini ve gelmeyeceğini anladım.
Hakim: O halde seni akrabalarına yollarım.
Çocuk: Akrabamız yok ki, KİMSEMİZ YOK!
Tüylerim diken diken oldu. Çocuklar asla hapse girmemeli.