En Son İzlediğiniz Film

Kukla

Pure Parfum
Satış Onaylı
Yaa bu Requiem For A Dream(Bir Rüya İçin Ağıt) nasıl bi filmdir? Ekşi'de ''Aman izlemeyin.'' deniyor. Çok mu korkunç, çok mu iğrenç, ne bileyim fazlasıyla insanlık dışı bir film mi? Bir de Repulsion(Tiksinti -yinePolanski filmi, gerilim filmi ararken buldum-) var. Nasııl filmler bunlar? Repulsion'u izleyesim var. Catherine Deneuve'yi çok beğenirim. Polanski'yi daha iyi anlamak istiyorum. Salt Rosemary's Baby ile değerlendirmek olmaz.
Requiem'i izlemeyen müziklerini dinlesin.
İnsanın içi sıkıla sıkıla anlamsızca filmi izleyip bitiriveriyor...

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
15 dk. önce Repulsion'u izlemeyi bitirdim. Taze taze yorumumu yazayım: MÜ-KEM-MEL. Bilmiyorum izleyeniniz var mı, Hitchcock amcamızın Marnie diye bir filmi var. 1964 yapımı yani Repulsion'dan 1 yıl önce çevrilmiş. İşte konu itibariyle biraz Marnie'den etkilenmiş bir film bu. Nette hakkında araştırma yaparken özellikle tavşan ve çimlenmiş patatesin olduğu sahneler insanı çok geriyor denmiş. Patateste hemfikirim, Polanski'nin nereden aklına gelmiş böyle bir şey kullanmak anlamadım gitti. Hakikaten acayip bişi. Sonracıma bisküvi sahnesi, ahlaksız ev sahibini doğradığı sahneler gerçekten iyi. Bu arada Katrin Dönöv ablamız bu filmde olağanüstü güzel. Zaten çok beğenirim hem fiziken hem de oyunculuk açısından. Filmin böylesine dev bir yapım olmasında Katrin ablamızın ''Ne eksik ne fazla, tam kararında'' oyunculuğu çok büyük pay sahibi bence. Tamam; konu acayip, yönetmen-senarist çok iyi ama Katrin abla bu filmi uçurmuş. Sanki ondan başkası ''Deli kız'' rolünü bu filmde oynayamazmış gibime geliyor. Sonuç olarak gerçek bir başyapıt olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Marnie mi yoksa Repulsion mu derseniz, Repulsion fersah fersah ilerde diyebilirim.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Evet, Polanski Amcamızın Apartman üçlemesinin son filmi Le Locataire-The Tenant'ı da bugün izledim. Çok güzeldi. Sümsüğün teki olan Trelkovsky'in delirme sürecine şahit oluyoruz. Muhteşem bir film, çok başarılı bir psikolojik gerilim. Mutlaka izleyin.

K

kuzgun1984

Misafir
elle hanim, filmleri begenmenize sevindim fakat ufak ufak spoilerlar verip, filmi izlerken kesfetmemiz gereken kucuk ayrinti ve surprizleri acik ediyosunuz, yapmasaniz :)

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Şimdi El Cuerpo(Ceset) filmini izledim. Senaryo, yönetim, oyunculuklar, müzikler(Hele son bitiş müziği bayıldım.) mükemmeldi. Çoğu kişi sonu tahmin edememiş ancak ben ettim. İpucu vermeyeyim şimdi. Kesinlikle 10 üzerinden 10 alacak muhteşem bir görsel şölen. Gerilim seviyorsanız izleyin.

K

kuzgun1984

Misafir
Şimdi El Cuerpo(Ceset) filmini izledim. Senaryo, yönetim, oyunculuklar, müzikler(Hele son bitiş müziği bayıldım.) mükemmeldi. Çoğu kişi sonu tahmin edememiş ancak ben ettim. İpucu vermeyeyim şimdi. Kesinlikle 10 üzerinden 10 alacak muhteşem bir görsel şölen. Gerilim seviyorsanız izleyin.
çok çok sağlam bir ispanya yapımı, 2 sene kadar önce izlemiştim. arasıra (belki de çoğu zaman) hollywood dışına çıkmak gerekiyor. ben de gönül rahatlığıyla tavsiye ederim bu filmi.

K

kuzgun1984

Misafir
dün gece relatos salvajes (asabiyim ben) isimli arjantin-ispanya ortak yapımı çok klas bir film izledim. filmimiz kara mizahın tanımını yeniden yapıyor.mükemmel sosyal mesajlarla dolu 6 farklı hikayeden oluşan bu filmi ısrarla öneririm.
187876.jpg-c_300_300_x-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
dün gece relatos salvajes (asabiyim ben) isimli arjantin-ispanya ortak yapımı çok klas bir film izledim. filmimiz kara mizahın tanımını yeniden yapıyor.mükemmel sosyal mesajlarla dolu 6 farklı hikayeden oluşan bu filmi ısrarla öneririm.
Ekli dosyayı görüntüle 3742
Hocam Hodejegerne adlı Norveç yapımı filmi izlediniz mi? Yarın onu izlemeyi planlıyordum siz araya bir de Relatos Salvajes'i sıkıştırdınız. Norveç filmi için yorumunuz ne olur? Ayrıca zaman bulabilirsem İnception'u da seyredesim var.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Şimdi Relatos Salvajes'i izledim. Özellikle ''Park Cezası'' bölümüne aşık oldum. Genel olarak eğlenceli bir film. Farklı hikayelerin anlatıldığı sanırım 6 bölümden oluşan bir film. Bu bölümler birbirinden çok farklı olsa da insanda alakasızlık algısı oluşmuyor. Bugünlük bu kadar film yeter, biraz bulmaca çözeceğim.

K

kuzgun1984

Misafir
Hocam Hodejegerne adlı Norveç yapımı filmi izlediniz mi? Yarın onu izlemeyi planlıyordum siz araya bir de Relatos Salvajes'i sıkıştırdınız. Norveç filmi için yorumunuz ne olur? Ayrıca zaman bulabilirsem İnception'u da seyredesim var.
hocam kafa avcıları (Hodejegerne) nı harici hard diskime kaydetmiştim, araya birçok dizi ya da film girdi. unutmuştum. tam film ararken iyiki hatırlattınız. mısırımı patlatır geçerim filmime ohh. şu sömestr bitmesin nolur bitmesin.

K

kuzgun1984

Misafir
Hodejegerne.. norvec yapimi suc/macera/gerilim.
buyuk surprizlerle dolu olmasa da , hatta sonlari biraz oldu bittiye getirilse de fena iş cikmamis. klasik tabirle "oyun icinde oyun"
7.4 /10
hodejegerne-headhunters.jpg

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Bugün önce Hodejegerne ardından Gone Girl'i izledim. Hodejegerne 8/10, Gone Girl 5/10. Kayıp Kız'ın romanını da okumuştum. Romanı adamı çok daha dehşet içinde bırakıp meraktan merağa koşturuyordu. Bir de İMDB notu 8.1. Herhalde David FİNCHER hayranları basmış İmdb'yi. Kafam almıyor arkadaş, El Cuerpo-Ceset filmi 7.5 almış, tamamen zorlama Gone Girl 8.1 almış. Olacak şey değil.

K

kuzgun1984

Misafir
Bugün önce Hodejegerne ardından Gone Girl'i izledim. Hodejegerne 8/10, Gone Girl 5/10. Kayıp Kız'ın romanını da okumuştum. Romanı adamı çok daha dehşet içinde bırakıp meraktan merağa koşturuyordu. Bir de İMDB notu 8.1. Herhalde David FİNCHER hayranları basmış İmdb'yi. Kafam almıyor arkadaş, El Cuerpo-Ceset filmi 7.5 almış, tamamen zorlama Gone Girl 8.1 almış. Olacak şey değil.
imdb de sadece bizim gibi basit userlar oy kullanmiyor.belli basli sinema elestirmenlerinin bir oyu mesela 3000 oy degerindeydi sanirim.3000 olmasa da ona yakindi.tam hatirlayamadim.ve bu adamlarin onemli kismi hollywood dan dogrudan dolayli para rant indiregandisi yapiyor.imdb cok objektif bir site degil ne yazikki. ve daha da ne yazikkisi de su: imdb en buyuk otorite bu konularda.nerdeyse gise basarisini bile kolayca etkiliyorlar.

canim acaip sekilde "paramparca asklar kopekler (amores perros)" cekiyor ya.tekrar izlememek icin kendimi zor tutuyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

A☆MEN

Perfume Lover
Gone Girl'i romani okumadan izledim ve ilgi cekici enterasan bir yapimdi
Muhtemelen oylayanlarin buyuk cogunlugu da filmi,romani okumadan izleyenlerden olusuyodur.

Belki romani yansitamamistir ama romandan bagimsiz bakarsak enteresan bir yapimdi..

Kukla

Pure Parfum
Satış Onaylı
Gone Girl'i romani okumadan izledim ve ilgi cekici enterasan bir yapimdi
Muhtemelen oylayanlarin buyuk cogunlugu da filmi,romani okumadan izleyenlerden olusuyodur.

Belki romani yansitamamistir ama romandan bagimsiz bakarsak enteresan bir yapimdi..
IMDB'de aldığı yüksek puana anlam veremediğim filmlerden birisi.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Fa Yeung Nin Wa/Aşk Zamanı adlı filmi izledim. Bu aldatma olayını benim kafam almıyor. Eşine sevgin bittiyse çek git, ondan sonra dilediğini yap. Git padişahın oğluyla/kızıyla evlen, kim ne diyecek? Böyle şeyler çok saçma bence. Filmi salt sanat açısından değerlendirecek olursam, oyunculuklar son derece iyiydi. Hiç bir abartı yoktu. Kadının çiçekli elbiselerine bittim, çok tarz sahibi bir kadınmış. Müziklere bayıldım, özellikle Quizas Quizas Quizas enfesti. Korece şarkıyı sevmedim bir tek. Puanım 7/10.

Kukla

Pure Parfum
Satış Onaylı
Fa Yeung Nin Wa/Aşk Zamanı adlı filmi izledim. Bu aldatma olayını benim kafam almıyor. Eşine sevgin bittiyse çek git, ondan sonra dilediğini yap. Git padişahın oğluyla/kızıyla evlen, kim ne diyecek? Böyle şeyler çok saçma bence. Filmi salt sanat açısından değerlendirecek olursam, oyunculuklar son derece iyiydi. Hiç bir abartı yoktu. Kadının çiçekli elbiselerine bittim, çok tarz sahibi bir kadınmış. Müziklere bayıldım, özellikle Quizas Quizas Quizas enfesti. Korece şarkıyı sevmedim bir tek. Puanım 7/10.

nd.2576.jpg

Loewe - Quizas Quizas Quizas

Bu koku da enfes @elle61 hanım, güzel kombin olur. ;)

K

kuzgun1984

Misafir
John Wick

Aksiyon sahneleri baya uğraşılmış, basit senaryosuna karşın oldukça etkileyici bir film.
sizin de bahsettiğiniz gibi basit bir senaryosu var. keanu reeves bence tırt bir aktor olsa da oynadığı bazı derinlikli filmlerde edindiği saygınlığı korumak adına bence böyle filmlerde rol almamalı. bu film tam statham lık bir iş olmuş. kaldıki bu rolü statham, reeves tan kat kat daha iyi oynardı.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Şimdi İnception/Başlangıç filmini izlemeyi bitirdim. Güzel filmdi, fazlasıyla kafa yormayı gerektiren türdendi. İyi bir bilim-kurguydu. 9/10 diyorum. Ayrıca ilk defa Leo'nun oyunculuğunu bu kadar derin gördüm. Aferin. Bir nokta daha: Sanırım yönetmenle Leo'nun arası açıkmış. Nereden çıkardın derseniz, e adamın karşına Cillian Murphy'i koymuş. Cillan hem fiziken hem de oyun gücü olarak Leo'nun karşısında nasıl parlamış öyle... Çok iyiydi, çok.