En Son İzlediğiniz Film

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Dün akşam Apollo 13'ü izledim. Film 1995 yapımı, yönetmeni Ron HOWARD. Güzel filmdi ancak imdb'den 7,6 alacak kadar da değil. Filme torpil geçilmiş. Hak ettiği not 6.0. Aya giderken mekiğin bozulmasıyla yaşam mücadelesi veren 3 astronotun hikayesi. Baş rol Tom Hanks'in ancak ben Kevin Bacon'u daha iyi buldum. Eğer fazlaca boş vaktiniz varsa izleyin, ben bu filmde aradığımı bulamadım.

A☆MEN

Perfume Lover
Yine yeniden papillon,steve mcqueen severler icin mutamin edici bir film olacaktir.

Oyunculuklarin yani sira Senaryonun da yasanmis olmasi filmin kiymetini ziyadesiyle muspet etkilemis.

Hala izlemeyen filmseverlere tavsiye ederim..

Bu arada Steve mcqueen'in yillardir kullandigi parfumun de dior eau sauvage edt oldugu malum..

images (24).jpg

Yinthei

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
The Game (Oyun)
http://m.imdb.com/title/tt0119174/
1997 yapımı filmin başrollerinde Michael Douglas ve Sean Penn var. Yönetmen koltuğunda oturan isim ise David Fincher. Oyunculuklar çok çok iyi, fakat senaryoyu zayıf buldum. Sonu kolay tahmin edilebilir bir film olmuş. "Peki amaç neydi?" sorusunun cevabını veremiyor bana göre.

Kukla

Pure Parfum
Satış Onaylı
The Game (Oyun)
http://m.imdb.com/title/tt0119174/
1997 yapımı filmin başrollerinde Michael Douglas ve Sean Penn var. Yönetmen koltuğunda oturan isim ise David Fincher. Oyunculuklar çok çok iyi, fakat senaryoyu zayıf buldum. Sonu kolay tahmin edilebilir bir film olmuş. "Peki amaç neydi?" sorusunun cevabını veremiyor bana göre.
Bu ve Fargo'nun IMDB puanlarına hiç anlam veremiyorum.

K

kuzgun1984

Misafir
kaybedenler kulübünü 2. defa izledim biraz önce. hala basit mi derin mi sorusunun cevabını bilmiyorum.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Biraz önce Olay TV'de Yıldız Kenter'in Anneler ve Kızları filmini belki yirminci kez izledim ve yine ağladım arkadaş. Çok acayip bir şey bu. O kadar tekrardan sonra hissizleşmem lazım ancak ben yine göz yaşlarına boğuldum. Çok güzel bir Türk filmi, izlemediyseniz mutlaka izleyin.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Aslan Bacanak'ı izledim. Metin Akpınar döktürüyor filmde. Ama asıl o Perran Kutman nedir yaaa? Müthiş bir oyuncu. Film genel itibariyle çok anlamlı değil ancak sıcak komşuluk ilişkilerini, saf sevgiyi göstermesi açısından gayet güzel. Sıcak bir komedi. Ata, Şahan, Cem üçlüsünün yaptığı filmlerden ''Bence.'' çok daha iyi. Bir de bu akşam vakit bulabilirsem absürt bir komedi-gerilim filmi olan ''Beni Osman Öldürdü'' yü izleyeceğim.

H

Herobabyfb

Misafir
Suçlu. Siyah beyaz bir yeşilçam klasiği. Yanlış hatırlamıyorsam 1960 yapımı. Atıf Yılmaz reis yönetmiş. Şoför güzeli Turgut Özatay abimiz oyunculuk dersi vermiş. Erol Taş, Osman Alyanak gibi emektarlar da var. Dönemin İstanbul'una bir daha saygı duyuyorsunuz. Cevdet' in içler acısı haline dayanamayacaksınız.

maximus

Extrait de Parfum
Yine yeniden papillon,steve mcqueen severler icin mutamin edici bir film olacaktir.

Oyunculuklarin yani sira Senaryonun da yasanmis olmasi filmin kiymetini ziyadesiyle muspet etkilemis.

Hala izlemeyen filmseverlere tavsiye ederim..

Bu arada Steve mcqueen'in yillardir kullandigi parfumun de dior eau sauvage edt oldugu malum..

Ekli dosyayı görüntüle 3579

Kitabını 3 defa okumamın ardından film tam bir hayalkırıklığı yarattı bende. Kesinlikle yeniden çekilmesi gereken bir film.

Kukla

Pure Parfum
Satış Onaylı
Uzun zaman önce izlediğim, çok küçük bir bütçeyle çekilmiş ama soluksuz izlenen harika bir kurguya sahip, ters köşe yapan filmlerden birisini de burada tavsiye edeyim:

Time-Lapse-2014-movie-poster-e1423767521244.jpg

Zaman Sapması

K

kuzgun1984

Misafir
Şimdi netten Rosemary's Baby izleyeceğim. Umarım çok korkmam.
polanski nin yine kült filmlerinden birisi.
spoiler vermeyim ama bu filmdeki bazi olaylar polanski nin hayatiyla birebir iliskileniyor. ve isin tuhaf kismi polanski bu filmi o yasanmisliklarin oncesinde cekmis.

Moderatör tarafında düzenlendi:

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Filmi izlemeyi şimdi bitirdim. Korkudan ziyade psikolojik gerilim demek daha doğru. Ha, korkutucu öğeler var; hamilelik sürecinde Rosemary'nin çiğ et yediği sahneler, aşırı zayıf hali, bebeğin bir türlü gösterilmemesi(bir saniyelik bi' görüntü vardı; sanırım orada bebeği değil, şeytanı gösterdiler.) v.b adamı iyice geren detaylar. Sonuç olarak 1968 yapımı bir film, imdb notu olarak 8.00'i hak etmese de sıkılmadan izlenebilecek filmlerden. Şeytan tapınmasıyla ilgili filmlerden hiç hazzetmediğimden sanırım bu filme de sempatiyle bakamayacağım. Filmle ilgili izlemeden araştırma yaptım, aslında az buçuk biliyordum konusunu. Ancak imdb'den 8/10 aldığı için merakımı epeyce celbettiğini söylemeliyim. Merakıma yenildim, izledim. Çok iyi bir film değil, bitince ''Vay canına be!'' demiyorsunuz, aydınlanma yaşamıyorsunuz. Şansımı bir de yeni çıkan bilim-kurgu filmlerinde deneyeyim. Bilim kurguyu korku filmlerinden daha fazla seviyorum. Korkunun babası benim için Hitchcock'tu ve sanırım epeyce bir zaman da o kalacak.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Yaa bu Requiem For A Dream(Bir Rüya İçin Ağıt) nasıl bi filmdir? Ekşi'de ''Aman izlemeyin.'' deniyor. Çok mu korkunç, çok mu iğrenç, ne bileyim fazlasıyla insanlık dışı bir film mi? Bir de Repulsion(Tiksinti -yinePolanski filmi, gerilim filmi ararken buldum-) var. Nasııl filmler bunlar? Repulsion'u izleyesim var. Catherine Deneuve'yi çok beğenirim. Polanski'yi daha iyi anlamak istiyorum. Salt Rosemary's Baby ile değerlendirmek olmaz.

A☆MEN

Perfume Lover
Yaa bu Requiem For A Dream(Bir Rüya İçin Ağıt) nasıl bi filmdir? Ekşi'de ''Aman izlemeyin.'' deniyor. Çok mu korkunç, çok mu iğrenç, ne bileyim fazlasıyla insanlık dışı bir film mi? Bir de Repulsion(Tiksinti -yinePolanski filmi, gerilim filmi ararken buldum-) var. Nasııl filmler bunlar? Repulsion'u izleyesim var. Catherine Deneuve'yi çok beğenirim. Polanski'yi daha iyi anlamak istiyorum. Salt Rosemary's Baby ile değerlendirmek olmaz.
Sakin izlemeyin derken gerilimden ziyade duygusal yonu agir olan bir yapit,uzuntuye yol acabilecegi zanniyla yapilmistir o yorumlar..

K

kuzgun1984

Misafir
Çok teşekkür ederim kıymetli yorumunuz için.
elle hanim, dramin dozajinin kactigi, icinizin ezildigini hissederek izleyeceginiz filmler icerisinde liste basidir. beni cok etkilemisti.sonlarini izleyemeden biraktigim tek filmdir. film beni ezip gecmisti. arayisiniz bu yonde degilse uzak durun.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
elle hanim, dramin dozajinin kactigi, icinizin ezildigini hissederek izleyeceginiz filmler icerisinde liste basidir. beni cok etkilemisti.sonlarini izleyemeden biraktigim tek filmdir. film beni ezip gecmisti. arayisiniz bu yonde degilse uzak durun.
Kıymetli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Ben yarın Tiksinti' yi izleyeyim en iyisi. Gerilim filmlerini çok seviyorum ben. O filmden uzak durmam iyi olacak sanırım.