En Çok Övgü Aldığınız Top 5 Parfümleriniz

guardi

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
costume national scent intense
chanel coromandel
amouage honour
dior homme intense
şuan aklıma ilk gelenler

guardi

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
bir de son zamanlarda gucci oud intense inanılmaz övgü aldı.

Sparfume

Perfume Lover
Satış Onaylı
E... hepsi :)
Ciddiyim...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

puredistance

Eau de Parfum
Konuya son zamanlarda yazılmamış. Yeni kokular sürekli deneniyor, kullanılıyor hâliyle sıralamalar da değişiyordur. Yeni sıralamalar varsa paylaşılırsa çeşitlilik olur

Ömer Atmaca

Eau de Toilette
Mfk satin mood edp
Amouage honour woman
Dior homme edt
Nishane hacivat
Nişhane wlong cha
Daha çok var..

Veysel07

Pure Parfum
Satış Onaylı
Sırasıyla.
1-Ysl - Y Edp ( En çok iltifat alan parfümüm)
2- Parfums De Marly - Carlisle
3-Xerjoff - Naxos
4-İnitio - Oud For Greatness
5-Dior - Sauvage Elixir

Libra

Pure Parfum
Chanel Chance EDP
Black Orchid EDP ve Parfum
Insolence EDP
NR For Her EDT
Narciso Rouge EDP
Son senelere baktığımda en fazla iltifat aldığım parfümlerden ilk aklıma gelenler

Rayihaa

Pure Parfum
Satış Onaylı
Hiçbiri.

(Aslında nadiren bazıları. Chloe Love, Dior Absolutely Blooming, EL Tuberose Gardenia gibi yayılımı yüksek olanlar.)

Bunda parfüm seçimlerimin mi, yoksa az miktarda kullanmamın mı payı daha büyük, bilmiyorum.

Ömer Atmaca

Eau de Toilette
Geri dönüşlerde dozajın fazla olması önemli bence. Bende çoğu kez az sıkarım ve sonraları farkettim ki dışarıya yansımıyor koku;ama biz az sıksakta üzerimizde olduğu için duyuyoruz kokuyu.

Libra

Pure Parfum
Hiçbiri.

(Aslında nadiren bazıları. Chloe Love, Dior Absolutely Blooming, EL Tuberose Gardenia gibi yayılımı yüksek olanlar.)

Bunda parfüm seçimlerimin mi, yoksa az miktarda kullanmamın mı payı daha büyük, bilmiyorum.
Çok sıkınca da ister istemez dikkat çekiyor tabii. Ben çoğu parfümü 6-7 fıs sıkarım. Daha az veya çok sıktıklarım da oluyor. Yayılımı yüksek parfümler hemen farkedilip soruluyor👍🏻 Ama yukarıda yazdıklarım az da sıksam hep soruldu. Kendim üzerimde hiç hissetmediğim zamanlarda bile..Bunlara Chloe Love, Florabotanica ve Michael ı da ekleyebilirim. Kızımın kullandığı Paradoxe da çok beğeniliyor. Sadece 3 fıs sıkıyor. Geçenlerde ona sarılan arkadaşlarım, çok güzel kokuyor. Hangi parfümü kullanıyor diye bana sordular☺️ Sıkalı saatler olmuştu.

Rayihaa

Pure Parfum
Satış Onaylı
Çok sıkınca da ister istemez dikkat çekiyor tabii. Ben çoğu parfümü 6-7 fıs sıkarım. Daha az veya çok sıktıklarım da oluyor. Yayılımı yüksek parfümler hemen farkedilip soruluyor👍🏻 Ama yukarıda yazdıklarım az da sıksam hep soruldu. Kendim üzerimde hiç hissetmediğim zamanlarda bile..Bunlara Chloe Love, Florabotanica ve Michael ı da ekleyebilirim. Kızımın kullandığı Paradoxe da çok beğeniliyor. Sadece 3 fıs sıkıyor. Geçenlerde ona sarılan arkadaşlarım, çok güzel kokuyor. Hangi parfümü kullanıyor diye bana sordular☺️ Sıkalı saatler olmuştu.
Beyaz çiçekler ve vanilyalar genelde güzel yayılıyor... Ben elimi korkak alıştırdım herhalde, minik minik 4 fıs çoğunlukla. Çok veya yüzüme yakın sıkınca boğuluyorum; bir de sabahları işe servisle gidiyorum, kapalı ortamda 45 dakika insanları da bunaltırsam diye çekiniyorum. En çok açık havaya çıkacağım zaman rahatım, o zaman bol bol sıkabiliyorum :)

ozlemcixxx

Pure Parfum
Satış Onaylı
paradoxe intense mi normal mi acaba

xPixa

Perfume Lover
Moderatör
Creed Aventus (4-5 ay önce forumda spliti yapılan 17 üretim batch)
FM Promise
Xerjoff Naxos
Amouage Beach Hut
Rogue Mousse Illuminee

Aventus’a şahsen pek bayılmıyorum ancak splitten aldığım versiyonu 2-3 defa kullandım. Bugüne kadar yakın çevremden öyle iltifat alan başka bir parfümüm olmadı. Mesela Promise’i de 4-5 yıldır kullanıyorum, şişesini bitirdiğim yegane parfümlerden. Arkadaşlar da artık benimle bağdaştırdılar Promise’i, kokusunu da seviyorlar ancak övgü alma anlamında Aventus başka bir dünya.

Bonus olarak da Bond NY Amber. Bazen nefret ediliyor bazen de inanılmaz övgü alıyor.

Burakc

Eau de Parfum
Bu hobide beni en rahatsız eden konulardan biri parfümlere ilgimi bilen çevremin afrodizyak etkili parfüm önerisiyse başka biride bayıldığım, inanılmaz kaliteli ve lüks bulduğum kokuların iltifat almaması:)

1)Hugo boss bottled intense
2)Mancera Cedrat Boise
3)Armani Eau de Cedre
4)Bois Imperial (Hiç sekmez)
5)Amouage Jubilation xxv (Tek istisna)

Acemiburun

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Tek hatirladigim şuan
Tmov-Venetian blue intense
Aynı kişilerin güniçinde tekrar tekrar güzel demesi şaşırtıcı, bir kere parfümün güzelmiş dendiği zaman pek geçmiyor ama bu parfümde birden fazla oluncada ne oluyor felan demişliğim var ve gizliden gizliye kıyafetimi kokladım, böyle triplere girmiştim

Ömer Atmaca

Eau de Toilette
Parfüm tamamlayıcı bir unsur olduğu için, parfümde övgü olayında birkaç kriter var. Parfümü kullanan kişi ;mesleği,zenginliği, konumu vb. Misal beyaz yaka bir çalışan iseniz daha kolay, işçi sınıfından biri iseniz daha zor iltifat alırsınız. Sonra etrafındaki insanların parfüme, kokuya karşı duyarlılığı;yani o insanların yaşam tarzı. Mesela hiç koku sıkmayan, sürmeyen insanlar var. Onun yanında kralını sıksanız tınlamaz. Bazı insanlar fesattır, sizi övmek istemez. Velhasıl övgü meselesi çok değişken bir mevzu.