Diptyque Philosykos

fuat

Extrait de Parfum
Gurmekokular berkan bey 3 gün önce restorantımıza ziyarete gelmişti.Malum konumuz parfümlerdi ve 2 saate yakın parfümlerden konuştuk tabiki...Sonrasında Philosykos'dan bahsetti,benimde denemem kaçınılmazdı artık.Dün kavaklıdere beymende gittik ve parfümü denedik...Parfümün açılışı parfüm gibi değilde,bildiğin taze incir yaprağı hatta ağacı gibi kokuyor.Nasıl bu kadar doğal kokuyor,hayranlık verici ama bana göre başlangıcı genel beğeniye çok uygun değil sadece tematik olmuş...Orta notaya geçinçe işin rengi değişiyor ve kremamsı hindistan cevizi ekleniyor,incir tam olmamakla birlikte biraz geri çekiliyor ve kapanışda biraz odunsu notalarla kapanıyor,ben orta notadan sonra bayıldım bu parfüme...Bizim küçüklüğümüzde bilen bilir; turbo sakızlar vardı orta notadan sonra onun gibi koktuğunu düşündüm.Tabiki hafızam beni yanıltıyor olabilir
smile.png
Bu parfüm daha çok bende aromaterapi etkisi gibi birşey yaptı,sakinleştirici etkisi oldu üzerimde.Sanki yalın ayak bir yaz günü bir incir bahçesinde dolaşıyorsunuz hissi veriyor...
Kalıcılı tende 4-5 saat civarı oluyor...Edp olanını denedik nişanlımla ve biz kesinlikle beğendik.Tabiki nişanlım bir parfüm daha beğendi,keşke beğenmeseydi.O yaramaz kız çoçuğunun adıda "amouage reflection woman" Öleceğim kahrımdan,Başlarda nişlere burun bükerdi hanımefendi,galiba burnu evrilmeye başladı ve artık devamlı ana akım kokularla,nişleri karşılatırıyor ve beğenileri nişlerden yana olmaya başladı...Ben naptıım dostlar,iyimi ettik yoksa kötümü ettik bilemiyorum
smile.png

o.3865.jpg

Mode XL

Pure Parfum
Satış Onaylı
Philosykos ilk denediğimde beni de çok şaşırtmıştı. Açılışında gerçekten bu kadar doğal, incire yakın bir koku beklemiyordum. İncir kokusunu pek sevmememden dolayı bende güzel bir anı olarak kaldı ama sevenleri kesinlikle denesinler.

Yavuz14M

Pure Parfum
Satış Onaylı
İncir kokusunu çok seven bir insanın elinde kesinlikle bulundurması gereken bir parfüm

fragranceholic

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Yasaklandı
Çok güzel bir incir yorumu olduğu herkes tarafından söyleniyor neredeyse ki inciri de oldukça severim bakalım denk gelir inş splitlerde.