Dior Homme Parfum vs Dior Homme Intense

Hangisi.. ?

• Dior Homme Intense

Oy: 53 56.4%
  • Dior Homme Parfum

Oy: 41 43.6%

• Kullanılan toplam oy
    94

Doc

Eau de Cologne
Dior homme parfümü denedim ve tek kelime bayıldım. İntense deki tatlılık ve ruj gibi gelen koku biraz azaltılmış, gerçekten harika olmuş, kıyafete sıktığım halde nota değişimlerini bariz hissettim.

Doc

Eau de Cologne
Dhi performansı azalmasa güzeldi ama gün geçtikçe kolonyaya doğru gidecek diye korkuyorum.

Dhp daha güzel

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kullanım kolaylığı ve bana daha çok hitap eden koku formatıyla dhi.

Sayın üstadlar, dior homme parfümün reformüle olduğu söyleniyor fragrantica da varmı acaba böyle bir şey?

ruhi_

Perfume Lover
Satış Onaylı
DHP tam bir karadelik. Koku gayet güzel ama o kadar baskın ve güçlü bir koku ki, etrafındaki bütün kokuları resmen içine çekiyor. Kapalı ortam ve dozajlama yapmayı bilmeyen ellerde büyük tehlike.

Doc

Eau de Cologne
DHP tam bir karadelik. Koku gayet güzel ama o kadar baskın ve güçlü bir koku ki, etrafındaki bütün kokuları resmen içine çekiyor. Kapalı ortam ve dozajlama yapmayı bilmeyen ellerde büyük tehlike.
Herhangi bir reformüle yok değil mi hocam? Ben sevilde denedim, kalıcılık baya iyiydi ama farkedilirliği anlamadım, fragda okuyuncada kafam karıştı.

ruhi_

Perfume Lover
Satış Onaylı
Herhangi bir reformüle yok değil mi hocam? Ben sevilde denedim, kalıcılık baya iyiydi ama farkedilirliği anlamadım, fragda okuyuncada kafam karıştı.
Hocam reformüle olup olmadığı ile ilgili bir şey diyemeyeceğim çünkü kokuya çok hakim değilim. Ama dior bu tarz işleri seviyor... Zincir mağazalar dışında, stokları biraz daha eski olan güvenilir satıcılardan kokuyu temin ederseniz sıkıntı çıkmayacaktır diye düşünüyorum.

Doc

Eau de Cologne
Hocam reformüle olup olmadığı ile ilgili bir şey diyemeyeceğim çünkü kokuya çok hakim değilim. Ama dior bu tarz işleri seviyor... Zincir mağazalar dışında, stokları biraz daha eski olan güvenilir satıcılardan kokuyu temin ederseniz sıkıntı çıkmayacaktır diye düşünüyorum.
Alırken checkcosmetic denmi sorgulayacağız hocam. Boynerden almayı düşünüyorum. Bir sıkıntı olmaz sanırım.

Meursault

Perfume Lover
Satış Onaylı
Alırken checkcosmetic denmi sorgulayacağız hocam. Boynerden almayı düşünüyorum. Bir sıkıntı olmaz sanırım.
Yanlış bilgilendirmiş olmayayım ama Dior da kutunun altında, sağ altta bir numara var. DHI de formul değiştiğinde bu numaranın da değiştiğini söylüyorlardı yabancı forumlarda. Bende 2 şişe DHP var. 2016 ve 2017 batch. Her ikisinde de o numara şu şekilde;

4a3f150b8a27015b421eb598ae9c16ed.jpg

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

K

kuzgun1984

Misafir
dior dhpyi yaklaşık 2,5 - 3 yıl önce reformule etti. fakat bu iyi yönde gerçekleşen bir reformule oldu. ilk batchteki deri kullanımı birçok kullanıcıyı zorlamıştı. o deri yumuşatıldı daha kullanılabilir hale getirildi. iki halini de biliyorum performans problemi asla yaşatmayan bir parfum dhp. sonra tekrar reformule olup olmadığını duymadım ama.

Doc

Eau de Cologne
dior dhpyi yaklaşık 2,5 - 3 yıl önce reformule etti. fakat bu iyi yönde gerçekleşen bir reformule oldu. ilk batchteki deri kullanımı birçok kullanıcıyı zorlamıştı. o deri yumuşatıldı daha kullanılabilir hale getirildi. iki halini de biliyorum performans problemi asla yaşatmayan bir parfum dhp. sonra tekrar reformule olup olmadığını duymadım ama.
Evet ilk çıktığındaki acı deri olayını yumuşatmışlar, eyvallah hocam içim rahatladı.

Doc

Eau de Cologne
Yanlış bilgilendirmiş olmayayım ama Dior da kutunun altında, sağ altta bir numara var. DHI de formul değiştiğinde bu numaranın da değiştiğini söylüyorlardı yabancı forumlarda. Bende 2 şişe DHP var. 2016 ve 2017 batch. Her ikisinde de o numara şu şekilde;

4a3f150b8a27015b421eb598ae9c16ed.jpg

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler

Benan

Perfume Lover
Satış Onaylı
Dior Homme Intense, genel beğeniye daha uygun nefis bir koku. Ama Dior Homme Parfum çok daha güzel ;)

Son düzenleme:

Akropolis

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
2011 2012 yillarinda piyasada olan dior homme ile bu siralar piyasada olan dior homme edt arasinda koku bakimindan fark var mi acaba kalicilik ve ya yayilim bakimindan degil sadece koku icerigi bakimindan

ahmeticz

Eau de Parfum
İkisi de çok güzel ama DHİ sanki genel beğeniye daha uygun gibi.Yayılım ve kalıcılık tartışılmaz DHP(reformüle olduktan sonra bile) ama koku güzelliği olarak bence DHİ bir adım önde.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Suox

Eau de Parfum
Dior Homme parfümün üretimi durduruldumu arkadaşlar bilgisi olan varmı?

Starboy

Perfume Lover
Satış Onaylı
Dior Homme parfümün üretimi durduruldumu arkadaşlar bilgisi olan varmı?

fragrantica ve youtube da üretiminin durdurulduğuna dair söylentiler var ama ne derece doğrudur bilemiyorum. ülkemizde hala satılıyor sevenleri bence bir an önce stoklasın üretimi durdurulduğuna dair söylentiler gerçek olabilir. şu anda 700 liranın üstünde satılıyor giderek de artıyor

Suox

Eau de Parfum
Yani bugün bende bir parfümcüden duydum inanasım gelmedi,neden durdurulur acaba! tamam intense daha çok satıyor ama parfümde belli bir kitleye hitap ediyor ilginç

K

kuzgun1984

Misafir
dhp cok secici bir parfum. adam secer, gun secer, kiyafet secer, ambiyans secer, yetmezmis gibi genel begeniye hic uymayan bir parfum, durdurulmasini istemezdim tabi ama ticari kaygilarla atilmis bir adım, alirsin bir şişesini bir senede zor biter, kac şişe satacak dior bunu?

sedobey

Pure Parfum
Satış Onaylı
Ben intense diyorum..
Geçenlerde biriisi kullanmıştı adama sordum konuştuk, tabi parfümünü bilince biraz da havalara girdi