İnceleme DİOR EAU SAUVAGE PARFUM

ibrahimB.

Perfume Lover
Satış Onaylı
0668be3ef5bd1214._christian-dior-eau-sauvage-parfum-eau-de-parfum-spray-100-55ml.jpg

Bu kadar parfüm üstadının bulunduğu bir forumda yorum yapmak haddime düşmez ama naçizane affınıza sığınarak,bu çok sevdiğim parfüm hakkında birkaç şey söylemek istiyorum :)

Dior'un 2012 yılında piyasaya sürdüğü bu parfüm tam olarak bir gentleman parfümü bence.Açılışı citrussla başlıyor ve sonrasında mür'ün etkisine giriyor.Kremsi bir parfüm.Çok fazla değişim göstermemesine rağmen sonlarına doğru birazcık tatlılaşıyor.

Nota işinden pek anlamadığım için birazcık parfümün hissettirdiklerinden bahsetmek istiyorum.
Parfüm son derece kaliteli olduğu için kendinizi seçkin biri gibi hissediyorsunuz,kesinlikle sıradan bir parfüm değil,biraz da iyi giyim isteyen bir parfüm,kot-tişört parfümü değil kesinlikle,taşıması biraz zor diyebilirim,zaten benzediği hiçbir parfüm yok,gelelim bazı eleştirilere...Genellikle''orta yaş''parfümü deniyor ESP için,ben buna katılmıyorum,sadece çok gençlerin ve gevşek adamların kaldıramayacağı bir parfüm :)
Bugüne kadar çevremde çok beğenildi,birçok kez ismi soruldu ve insanların fazlaca etkilendiklerini tepkilerinden anlayabildim ve vaz geçilmez parfümlerimden biri oldu,şu anda bende bu parfümden 1050 ml bulunmakta :)
Şuna da değineyim bu parfüm 2017 de reformüle oldu,koku olarak benziyorlar ama 2017 versiyonu 2012 kadar etkileyici değil diyebilirim,bunda da muhtemelen yeni formülde mürün çıkarılması ve daha çok citruss ın eklenmesi etkili olmuştur.Performans olarak gayet iyi,sabah sıktığınızda akşamı çok rahat çıkarıyor,denemeyenlerin mutlaka denemesini öneririm,çok farklı bir parfüm çünkü.

SAYGILAR :)

MD

Founder Administrator
Yönetici
Hala denememiş olabilirim bu kokuyu designer kategorisinde maalesef ki çok zayıfım çünkü parfüm tutkusu bende hasıl olduğunda bir iki designer sonrası hemen niche lere geçiş yapmıştım, bu bir hataydı tabiki, en kısa sürede detaylıca deneyeceğim, teşekkürler paylaşım için İbrahim Bey, önemli olan ne yazdığınız değil, emek etmeniz bildiklerinizi kendinize saklamadan paylaşmanız, lütfen paylaşmaktan çekinmeyin kıymetli olan bu bence, kendim ve forum adına teşekkür ederim.

Ntmm22

Pure Parfum
Hala denememiş olabilirim bu kokuyu designer kategorisinde maalesef ki çok zayıfım çünkü parfüm tutkusu bende hasıl olduğunda bir iki designer sonrası hemen niche lere geçiş yapmıştım, bu bir hataydı tabiki, en kısa sürede detaylıca deneyeceğim, teşekkürler paylaşım için İbrahim Bey, önemli olan ne yazdığınız değil, emek etmeniz bildiklerinizi kendinize saklamadan paylaşmanız, lütfen paylaşmaktan çekinmeyin kıymetli olan bu bence, kendim ve forum adına teşekkür ederim.
Haydaaa designerda pişmeden nişe nasıl geçiliyor hocam valla şaşırdım:),,

ibrahimB.

Perfume Lover
Satış Onaylı
Çok teşekkür ederim hocam,sizlerin büyük katkılarının yanında benim ufacık bi katkım olabiliyorsa ne mutlu bana.

Pomak

Perfume Lover
Moderatör
İbrahim hocam çok güzel anlatmışsın ESP benim de en sevdiğim kokuların başında gelir 2017 sini nispeten daha sıcak havalarda kullanıyorum 2012 si gerçekten sanat eseri bence

murat0625

Perfume Lover
Satış Onaylı
Dün akşam bileğime sıkmıştım bugünde yorumu gördüm elinize sağlık. Bende bu parfümü düşünüyordum, koku gerçekten çok güzel, mür beni biraz zorluyor, ama alttan alttan vetiverin kendini göstermesi ama böyle nasıl denir tuzlu vetiver varmı bilmiyorum ama :) öyle bir şey, en sonda vetiver kendini daha çok gösteriyor, bence tende farklı daha güzel vetiver tende sonlara doğru daha belirgin, kıyafette mür daha etkin daha çok kalıyor gibi zaten kıyafete sıkmayı tavsiye etmem leke yapan yoğun bir parfüm

ruhi_

Perfume Lover
Satış Onaylı
elinize sağlık, koku güzelliği ve performansına büyük saygım var ama bence biraz yaş isteyen bir parfüm :) doğru kişi için rahatlıkla imza kokusu yapılabilir.

Yavuz14M

Pure Parfum
Satış Onaylı
Açıkçası bana görede belirli bir yaştan sonra kullanılabilecek bir parfüm

sahinksylmz

Eau de Cologne
2014 de 200 ml alıp iyi ki yedeklemişim dediğim parfümlerdendir. En çok da 1960 lardaki orjinal kokusunu merak ederim, efsane olsa gerek