Düğün, Özel, Kız istemek, Eşinizle özel, gibi günlerdeki parfümler

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
yılbaşı, doğum günü, bayramlar, kendi görücünüze gittiniz, kız istemeye gittiniz, nişanınızda, düğününüzde, eşinizle yıl dönümü kutlamasında, eşinizle özel bir yemekte, eş adayı sevgilinizle gezerken gibi önemli an ve günlerde ne gibi parfümler kullanırdınız veya kullandınız. kullananlarda tabi, şimdi olsa ne kullanırdı yazabilirler..

kullanılmaması gereken parfümleride yazmak isteyenler yazsın lütfen :)

yazlık, kışlık durumuna göre de parfümler yazılabilir tabi..

bu arada görücü ilk defa göreceğiniz bayan olabilir veya sevdiğiniz kızı istemeye gitme olur. ben aslında önceden görmediğim bir bayanı görücüye gitmeyi sevmiyorum ( hiç gitmedim şimdiye kadar, arkadaşın gösterdiği falan ve dışarıda buluşma dışında... onda da güya öylesine buluşmuştuk :cool: ).

ya önce bir fotoğrafını görseydik veya abla, teyzelerle bir yerde buluşsaydık . tüm aile fertlerini toplayıp görücüye gitmenin, olaya ortak etmenin anlamı yok daha bayanı hiç görmeden, yani dere yok, paçaları sıvıyok gibi :confused::confused:

Görücü manasına sözlükten bakacağım inşallh, şimdi kız istemek diye ekleme yaptım... +düzenleme : '' Evet teyzelerime sordum, kız istemek ile görücü farklı şeyler. Hiç görmeden falan gidiyorsa görücü oluyor.. isteyen görücüyü de yazabilir parfümde.. Başlıktan kaldırdım, kız istemek yazdım :) ).

'' makedon '' nikli arkadaşımızın, evlilik istemediği için ve bunu bozmak için kullandığı yöntemi paylaşayım. komik olmuş , tebrikler :) :D :

'''''''' Yakın zamanda isteme mevzuları patlak verecek gibi görünüyor; öncesinde de müstakbel kayınpeder ile bire bir tanışma yemeği geyiği vesaire basıcam Kouros'u. Baktım olmadı söz + nişan birarada olacağı planlanıyor kız evinde o zaman da Kubilay Han veya APLS döşeneceğim tabi mevsim ayırt etmiyorum
smiley_super.gif

Baktım olmadı yine sürecin önüne geçemedim düğünde de Leather Oud + Interlude + Secretion Magnifiques kombosu yaparak kendimi feda ederken yanımda da birkaç kişiyi cehenneme götürmeyi planlıyorum. '''''''''

:D:D

en altta temel koku notalarım var. o koku notalarının belirgin olduğu parfümleri severim. burda o koku notalarının kapsadığı sevdiğim kimi parfümleri yazdım.

ben düğünden önce, koyu misk ve gri-amber ( ambergris ) yağlarımı, parfümleri bir denerdim, bayanla tanışma gezmelerinde, çıkmalarında. haha :cool: şaka maka bayan bunları sevmezse, evlenmeme durumuda var ha. sevmişsek artık ev dışında kullanacağız koyu yağ ve parfümleri :cool: . cuma günüde ayrı odada kullanırım ...

misk ve gri amber sevilmişse düğün de ne kullanılacağı belli oldu :D :rolleyes::rolleyes:;);):) . beğenmemişse '' Giorgio armani - Myrrhe imperial '' kullanırız veya artı olarakta kullanırız... sakin ve şehvetli kokuyor mür, vanilya, diğer reçinelerin harika bir kompozisyon kokusu. yere bakan, yürek yakan deyimi güzel olur armani - myrrhe imperial için... bol bol sıkardım, düğünde ne kullanacaksam :rolleyes::D:cool:;):)

bayanla gezmelerde misk ve gri-amber ( ambergris ) özlü parfüm ve yağlara ek veya beraber yaz ve kış kullanabileceğim parfümler : '' givenchy - pi '', '' giorgio armani - myrrhe imperial '' , '' giorgio beverly hills - pour homme '' , '' tom ford tobacco vanille '' ( yazın ara sıra az) , kimi zaman '' terre de hermes '' ; kışın '' by killian - back to black '' , '' costume national homme '' gibi kokuları kullanırdım. yeni denediğim parfümleri eklerim inşallah listeye ama bu zevk, koku notalarında olan parfümler genelde olur gibi..

bayanla gezerken, genelde de tercih ettiğim doğal kokuları tercih ederdim...

kalıcı ve kokusu genel hitaba uyan sevdiğim parfümleri çıkma aşamasında kullanırdım, mümkün olduğunca çok. birbirinden farklı kokan parfümleri yani iki farklı aynı benzer kokuyu almak her zaman mantıklı olmayabilir... buraya sonra düzenlemede ekleyebilirim kullanacağım kimi parfümleri.. gerçi az olsun öz olsunuda unutmamak lazım.. parfüm markası, çeşidi çok :cool:

kışın joop,yazın tom ford grey vetier gibi kokularıda kullanırdık çok ara sıra. old spice classic cologne ve '' brut madalyonlu şişe'' gibi kokularıda boca ederdim ( sılajı, etkisi, düşükse). brut 33 üde arayacağız artık vintage i.. rasta arkadaşın dediği gibi brut un günümüzdeki satılan yeni versiyonları, güçlü versiyonu değil eskisi kadar . brut vintage falan diye satandan bakacağız inşallah.. altta brut hakkında yazı daha var. konusunada yazarın inşallah..

yukarıda yazdıklarımı kız istemede de kullanırdım ama terre de hermes ve costume national homme u seçmeyebilirdim çünkü daha koyu doğal tatlı kokuları daha çok seviyorum...

kız istemede veya diğer evlenmeden önceki aile ziyaretlerinde, çok pısdan kaçardım, çok yoğun kokuları. burda da kızın ailesinin kokudan tiksinip bu tiksintinin senden tiksinmeye dönme ihtimali söz konusu :eek::cool: .. bu yüzden genelin sevdiği, sevmesede saygı kokuları yazdım

kız istemek, nişan gibi daha bayanı tam kafeslemediğin zamanlarda ( düğün ve hatta düğün sonrasıda geçerli aslında ), çok bayansı kokulardan, genel beğeniye uymayan parfümlerden, sev yada nefret et parfümlerden ( ysl-kouros..., kimi için chanel antaeus) kullanmazdım. sentetik yorucu parfümlerden zaten her zaman kaçmaya çalışıyorum..

çok bayansı kokulara tam dahil olmayan parfüm '' tom ford black orchid '' ( ilk 4-5 saatini sentetik yoğun diye o kısmını pek sevmiyorum ama güzel koku... ) ama kızın babası erkekliğimize laf etmesin diye evlilik sonrasına taşımanın iyi olacağını düşünmeniz, iyi olabilir kanaatindeyim :D. ama o bayan kokusu vanilya gibi kokuları çok net veriyor ve çok kadınsı değilse kullanılabilinir...

ysl - kouros u ilk buluşmalarda denemezdim. bir misk, gri-amber, kokusu ile bunaltsada kimini, kötü denmiyor genelde. ama ysl-kouros'u şimdi beğenmemesi, bizi beğenmemesine dönebilir. mesela yanımda parfüm varken yani ysl-kouros'u, önceden uyarıp elimin üstüne sıkıp denettiririm. beğenmezse risk almaya gerek yok. evlendiğimde bir üstüme sıkıp deneriz ysl-kouros'u veya artık çok samimi olduğumu bir dönemde bir denerim:cool::rolleyes::cool: . beğenmezse giysiyi değiştiririz.. :cool:

bir arkadaşın brut ile ilgili dediklerinden : '''''' bi de şahsi fikrimdir, güncel brut'u hala kullanılabilir buluyorum.

not:
bu arada vintage brut'e özlem duyanların -tabi denemediyseler- penhaligon's sartorial'ı denemelerini tavsiye ederim. projeksiyon düşük ama on numara bi fujer. '''''''

rasta arkadaşında bu konuda dediklerinden . bu konuda açıklama bekliyoruz gene :cool::) : '' Brüt öleli uzun zaman oldu....eski brütle en ufak alakası yok hiçbirinin 30 tl yi çöpe atmayın derim. '' ,

'' Burda kastım performans düşüklüğünden çok kokudaki inanılmaz değişim; son brüt bana çiçek esanslı deterjanları hatırlattı, bunda unileverin de payı var diye düşünüyorum
smiley_tongue.gif
'' ,

'' vintage rive gauche bulmanızı temenni ve tavsiye ediyorum...bu zevke ''o''yakışır... '' ( brut 33 konusundan sonra dediği ) .

yıl başlarında, doğum günlerinde özel bir koku seçmem, ne aklıma gelirse hoşuma gidenlerden kullanırım. eğer içkili yere gidiliyorsa, içki teması yüksek parfümler kullanılmasa ebnce iyi olur, içkilerle pişti olursunuz .

bayramlarda yapılan bayram çöreği gibi kokmamak için, bayram çöreğine konan baharatların kullanıldığı parfümleri kullanmamak iyi olabilir ama genede keyif meselesi :D:cool: . tarçın, yeni bahar gibi...

sevdiğim koku notalarından örnekler (konusunada yazılacak...), ( zaten çoğu baba koku daha ek olsada bunlar baştacılığı kalkmaz bence ) . sürüsüne bereket diyecek kiminiz :D:

misk
gri amber ( ambergris )
vanilya
gül
bal
meşe yosunu
karanfil baharatı
klemantin mandalina özellikle. diğer turunçgilleride severim
mür
benzoin gibi reçineler tatlımsı...
tatlı baharatlar
toprak, mineral koku
civet+tatlı koku notaları (çünkü civet miski tek başına güzel bir koku değil bence )
sandal ağacı
iris

kullandığım koku ve parfümlerin kimi hoşunuza gitmemiş olabilir, umarım yazdıklarım hoşunuza gitmiştir, yararlı olmuştur :cool::)

güzel günlerimiz sonsuza kadar tekrar tekrar yaşayalım, bitmesin... :cool::)

Son düzenleme:

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
hoşgeldin 2017 şaka afişi 2016 geldi aslında.jpg

şaka şaka, yukarıdaki afiş, ''hoşgeldin 2017 yazıyor ama 2016 ya giriyoruz miladi olarak inşallah :), o da gelir hayırlısıyla, tüm yıllar hayırlı olsun sonzuza kadar..

Eve misafirlerimiz geldi. ''Old Spice'' kullandım.. ''Ajmal-musk gazalle limited edition'', kullanayım dedim vazgeçtim, eğer dozaşlamayı tek silgi yaparsam rahatsız etmezdi aam kapalı alanda tehlikeli yoğunluk olarak.. Bir daha ki sefere bakalım inşallah :)..

Hristiyanların noeli ile yılbaşı olayı farklı . Tabi kutlamada onlara benzememek olayı da var.. Yapay yılbaşı ağacı aam hristiyan inancı ile alakalı değil diyorlar neyse uzatmayayım :)..

Bu arada Hristiyan forum arkadaşlarının, Türkiye 'deki Hristiyanların ve tabiki tüm dünya iyi hristiyanların da geçmiş noeli de kutlu olsun :).. Dost olamasak da, bizden yana illa düşman olacak diye bir kural yok ama biz zayıf olduğumuzda bizi değiştirirler ordaki ülkelerdeki hristiyanlar falan..zorla, kuran'da da yazar. Haçlı seferleri örnek buna, en son kıbrıs olayı mesela, sonra ırak savaşı da aslında kimine göre haçlı seferi.... Bu yüzden güçlü olmalıyız... Gerçekleri yazdım kimse alınmasın, yanlış bir şey algılamasın lütfen.

Yeni yıllarda da, insanların iyiliğini isteyelim, hata yapan zaten allah'ından bulacak işin içinde kan, namus, kul hakkı yeme falan yoksa allah ıslah etsin diyelim, kin beslemeyelim çokca.. Allah ıslah etsin, eden ettiğini bulacak.. Savaş kapıda gibi, inşallah öncelikle Türkiye ve iyiler hafifçe hayırlısıyla atlatır umarım..

Son düzenleme:

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
bu arada görücü ilk defa göreceğiniz bayan olabilir veya sevdiğiniz kızı istemeye gitme olur. ben aslında önceden görmediğim bir bayanı görücüye gitmeyi sevmiyorum ( hiç gitmedim şimdiye kadar, arkadaşın gösterdiği falan ve dışarıda buluşma dışında... onda da güya öylesine buluşmuştuk :cool: ).

ya önce bir fotoğrafını görseydik veya abla, teyzelerle bir yerde buluşsaydık . tüm aile fertlerini toplayıp görücüye gitmenin, olaya ortak etmenin anlamı yok daha bayanı hiç görmeden, yani dere yok, paçaları sıvıyok gibi :confused::confused:

Görücü mü kaldı abi, alemsin :D:D

Yukarıda yazdım swen kardeşim :) . Yani sevdiğin kızı, önceden gördüğün kızı istemeye gitmede görücü oluyor diye biliyorum ama kız istemek diye ekleme yaptım :)...

Maalesef görücü hala var swen kardeşim ama azalmıştır, tam bilmiyorum.. Büyük konuşmayayım da, önceden görmeden görücüye gitmeyi sevmem ben.. Hayırlı nasipler inşallah :), verende Allah, vermeyende, alanda; Allah 'a sığındık.. :)

+düzenleme : '' Teyzelerime sordum, görücü pek görmeden gittiğin şeye deniyor.. Kız istemekte önceden kızı, bayanı tanıyorsun :) . ''

Son düzenleme:
M

Mehmet

Misafir
İsteme: New York Amber (oldu.)

Nişan: New York Amber (oldu.)

Düğün: Oynama olacağı için, aventus olur muhtemelen. Git düşünüyordum ama artık kalmadı git in önemi.

ark

Extrait de Parfum
tahmin hakkımı kullanıyorum ,Mehmet düğünde Kouros kullanır :)
Bursa'da olacaktı yanılmıyorsam,haberdar et kardeşim inşallah düğüne gelelim.hatta forum olarak bir yaz buluşması (tanışma-kaynaşma ) adına senin düğün güzel bir vesile olabilir ,iki güzel organizasyon bir arada olur

M

Mehmet

Misafir
tahmin hakkımı kullanıyorum ,Mehmet düğünde Kouros kullanır :)
Bursa'da olacaktı yanılmıyorsam,haberdar et kardeşim inşallah düğüne gelelim.hatta forum olarak bir yaz buluşması (tanışma-kaynaşma ) adına senin düğün güzel bir vesile olabilir ,iki güzel organizasyon bir arada olur

İnşallah abim hayırlısı, ben de çok isterim. Tabi ki haber edeceğim.

asumer

Founder Administrator
Yönetici
nasıl başlarsan öyle gider derler ya bir erkek olarak bu konuda çok tavizkar olmadan karar vermek lazım.malum bir ömürlük yolculuğa atılan ilk adımlarda size eşlik eden şey önemlidir.ben olsam basarım kouros u derby yi aramis i :)

debian_lnx

Eau de Parfum
Çok fazla niche kaçmadan serge lutens chergui, Dior Homme ve Guerlain L İnstant Ext olabilir bence...

MD

Founder Administrator
Yönetici
Öle birşey olursa interlude vesaire gibi birşey kullanmak istiyorum olmadan bozulur herşey :)

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
O değilde ne uzun yazmışım be, arkadaşlardan özür dilerim, inşallah okuyanda zevk almıştır hayırlısıyla.. Bende şu an üşengeçlik var, okumadım tekrar :) ilk mesajı..

Mesela kız istemeye giderken Tom Ford Black Orchid sıkılır mı? Linkleri sonra ekleyeceğim inşallah.. Ya çok kişinin kullandığını kullanmamak huyu vardır kimi zaman.. Gelin açalım bunu..

İtin ayağına düştü terimi vardır söz meclisten dışarı.. Tabi para itte de olabiliyor, söz meclisten dışarı arkadaşlar gene. Yanlış anlaşılmasın. Bu yüzden genelin kullandığı parfümler, sevilmeyebiliyor.. Yani it burada cahiller için kullanılmış.. Az olunca it sayısı az oluyor ama çok kişi olunca iş değişiyor. Şöyleki iyi niyetli birinin yaptığı iş takdir görür ve bu kişinin huyları moda olabilir, giysisine kadar, örnek peygamberimiz Hz.Muhammed. Bu olay da kötü kişi için tersidir.. Bu olayda bunun da etkisi var bence.. Birde özel anlar, özel parfümlerle daha iyi.. Aşağıda farklı açıdan başka bir teori yazalım bakalım :)..

Bir abim vardı, o zamanlar çok gençtik ve abi nasıl çıkarız ya falan, kızla nasıl konuşulur muhabbetleri vardı :D..

Bize söylediği bir söz vardı, " Bu işin püf noktası, kızın aklında soru işareti bırakacan " Haha :D :D.. Taktik 10 numara da bunu nasıl yapacağımızı anlatmamıştı Haha :D..

Yani şu mu acaba abim, arkadaşlar, muhteremlet, kızın yanına bulmaca ile gidiyorsun, en kazık soruyu soruyorsun, hani kim 500 bin, kim bir milyon ister sorusunun üstteki sorularından Haha :D..

Mesela "Gergedanın sütü ne renktir" (Pempe), Bilmem ne tarihleri arasında Fransa bayrağı ne renktir, tek renk olarak(Beyaz), gibi akla hayale pek gelmeyen kazık sorular.. Yaroçışma da sanırım, beyaz Fransız rengini verip, tarihi şıklarda sormayı :) yaparlardı, bu daha kaxık, daha zor..

Sonra kız düşünüp dursun.. Bu mudur abi aklında soru işareti bırakmak Haha :D..

Aklında fikir olanlar yazabilir..

Evet konumuz ile alakasına gelelim :D , Bilinmedik ve güzel bir parfüm sıkmak daha iyi bence. Yahu, ulan bunun parfümü neydi be, sorsak mı acaba ki, desin babası, ailesi, hatta kız .. Gerçi bayanla ilk buluşmalarda bu taktik yapılmış olunabilinir, görüşülmüşse..

Yani herkesin bildiği Black Orchid yani bilemeyeceğim, şu an banal, sıradan geldi çok önemli anlar için, tekrarı olmayan anlar içinn.... Ha layer yapılabilir Tom Ford Black Orchid ve başka parfüm veya parfümlerle.. :)..

Tabi normal buluşmalarda sıkarım yani Tom Ford Black Orchid 'i, milli parfümlerimizden, cikleten çıktı(eskiden herkeste olan şeyler için, çikletten mi çıktı derlerdi ve şimdide).. Demekki sakız firmaları hediye dağıtırmış.. Voltran 'ın bir ürünü vardı, oradan kazanmıştım bir şey, zamanında.. Voltran şimdiki Transformers gibi bir çizgifilmdi.. Sabah kalkar seyrederdik ;), 5 Robot büyük Aslan vardı ve birleşip büyük insan şekilli robotu oluştururlardı.. İçlerinde insan vardı, kullanan. Volran, Voltran, Voltran derlerdi :D.. Suyun gücü, toprağın gücü falan derdi her aslan ♌ birleşmeden önce... Belki Luck Besson 5.elementte ""Su , Toprak ,Hava ,Ateş , Aşk " olayında Voltran'dan etkilenmiş ki büyük ihtimal görünüyor..

Bu arada Steven Spilberg, Luck Besson'un projesini çalnış diyorlar.. Ben Ünlü Fransız Yönetmen Luck Besson'un söyleşisinde duydum. " ilk projelerimdrn biri, daha önce dinozorlar filmini çekecektik ve herkes bunu biliyor ve kimin yaptığını" gibi aslında tsm yazamadığım ve ünlü ABD'li Yönetmen Steven Spilberg'i suçlayan sözler söylemişti.

Steven Spilberg 'in bir filminde İndiana Jones'da kılıçla saldırmadan önce şov yapan birini silahla vurmak daha önce bir ninja filminden araklamadır veya alıntıdır..

Parfüme dönecek olursak, iş görüşmesi olsun, bayanla tanışmak olsun, önemli an ve günlerde gizli, az bilinen silahları kullanmakta fayda var.. Belki evde bu iş için parfüm ve kokulardan karışım da yapılabilinir. Veya Misk, Ud, Amber gibi bir şey de sıkıp gidebilirsiniz ama kesinlikle önceden dozajlamayı evde denemelisiniz ev halkı üzerinde :D.. Sonuçta kalitelileri zor bulunuyor ve alan da genelde her zaman kullanmıyor doğalını, böylece de özel bir koku oluyor ki kullanan da özel insanlar inşallah. Gerçi müslüman oldukları için kişi özeldir ama her müslüman da iyi olmayabiliyor maalesef....

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: