Creed Aventus Klonlari

burhany

Founder Member
Satış Onaylı
Taklitler aslini yansitir,sizce en basarili Creed Aventus klonu hangi parfumdur;parfumlerdir ?

Afnan ve The Orchid Man Aventusa oldukca yakin iki koku olarak goruyorum.

Meursault

Perfume Lover
Satış Onaylı
Micallef RV dumansı batchlere benziyormuş, dumansı batch denemediğim için bilemiyorum:). Ama Aventusa göre genel beğenisi daha zayıf sanki.
Bir de Lomani AB Silver var. Koku güzel, Aventusa da gercekten benziyor ama kalıcılık sorunu çok. 1-2 saat sonra yok gibi bişey.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

taskin_gul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Mancera cedrat boise nasil sizce?? Onun icinde
%90 ‘in uzerinde bir benzerlik var deniliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

lawyerzzz

Eau de Toilette
Cedrat Boise da çok güzel ve meyveli bir parfüm ama Aventus ve Cedrat Boise arasında çok ciddi bir benzerlik yok bence. Daha doğrusu Cedrat Boise kesinlikle bir Aventus klonu değil, kendine has tarzı ve duruşu olan bir parfüm .

azzura

Perfume Lover
Moderatör
TT - Gumin bence en iyi Aventus klonu:) daha kalıcısı tabi Nishane-Hacivat da var. Zara'da da Rich Leather ilk 30 40 dk boyunca Aventusu andırıyor.

burhany

Founder Member
Satış Onaylı
Cedrat Boise da çok güzel ve meyveli bir parfüm ama Aventus ve Cedrat Boise arasında çok ciddi bir benzerlik yok bence. Daha doğrusu Cedrat Boise kesinlikle bir Aventus klonu değil, kendine has tarzı ve duruşu olan bir parfüm .
İlk koklama ile benzetilebilir ama dediğiniz gibi ikisi de ayrı iki parfüm.Cedrat boise kör alışa çok uygun bir parfüm;beğenmeyen insana daha denk gelmedim.

Mühendis.91

Perfume Lover
Satış Onaylı
İlk koklama ile benzetilebilir ama dediğiniz gibi ikisi de ayrı iki parfüm.Cedrat boise kör alışa çok uygun bir parfüm;beğenmeyen insana daha denk gelmedim.
ben maalesef denk geldim, sevgili eşim beğenmeyince satmak zorunda kaldım:D:D Aventus ve cedrat boise gerçekten çok farklı kokular, yorumları okuyup aventus benzeri koku beklediğim için bendeki cedrat boise sahte ya da bozuk sanmıştım:D

Mühendis.91

Perfume Lover
Satış Onaylı
Afnan gerçekten benziyor ama çok sentetik, kalite farkı hissediliyor. RV ve orion ise sadece kapaktan koklandığında benziyor Aventus a.

Şerif Aydoğar

Pure Parfum
Bir aralar micallef RV için aventustan daha iyi deniyordu, noldu ona...
Yalan oldu.
Elinde 2013 ve öncesi olan varsa değerini bilsin. 2014 te idare eder. :)
Gayet güzel dumansı ve iyi. Yeniler pek hoşuma gitmedi. Ben aventusa benzemesinden ziyade ayrı bir parfüm olarak beğeniyordum.

Dip Not: Aventusun yerini başka bir parfüm tutmaz. :)

lawyerzzz

Eau de Toilette
Afnan gerçekten benziyor ama çok sentetik, kalite farkı hissediliyor. RV ve orion ise sadece kapaktan koklandığında benziyor Aventus a.
Afnan'ın açılışını Aventus'dan ayırmak cidden çok kolay değil. Ama Aventus'da bulunan bir iki nota Afnan'ın açılışında ve ilerleyen bölümlerde yok, Aventus'a tatlılık veren farklı bir yapısı var ama Afnan böyle değil. Acemi bir buruna sahip olduğum için bunların ne olduğunu sormayın bilmiyorum :)

denondj

Pure Parfum
Satış Onaylı
Aventusun klonları kendinden pahalı olmaya başladılar :). biz de merak edip denedik bu ucuz pahalı klonları ama aslını yaşatmaktan başka bir şeye yaramadılar.. micallef'in klonu da çok başarısız, hiç beğenmediğim bir koku..

Gökhan Burak Erdem

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bence club de nuit intense i merak ediyorum baya ama bi yandan da bütün firmaların kalitesiz, birbirini kopyalayan parfümler çıkarmasına üzülüyorum, eskiden 5-6 senede 1 parfüm çıkarırdı parfüm evi, şimdi ise seriler halinde bi çıkarıyo adamlar 8-10 parfüm birden, üstelik her sene, hal böyle olunca orjinallik, kalite açısından ne bekleyebilirsin ki? e güzel kokuyolar mı? kokuyolar da zaten güzel kokmak mesele olsa bas aventusu geç başka parfüm kullanma

Şerif Aydoğar

Pure Parfum
Aventusun klonları kendinden pahalı olmaya başladılar :). biz de merak edip denedik bu ucuz pahalı klonları ama aslını yaşatmaktan başka bir şeye yaramadılar.. micallef'in klonu da çok başarısız, hiç beğenmediğim bir koku..

Micallef klonundan kasıt RV ise bence aynı kefede görmemek lazım. Başlı başına bir güzellik 2013 ve öncesi. Dumansılık farkedilirlik ve kalıcılık çok başarılı. Aventustaki meyve onda yok mesela daha bir odunsu.

Şu an üretilen RV lerden alırmısın deseniz almam. :)

denondj

Pure Parfum
Satış Onaylı
Micallef klonundan kasıt RV ise bence aynı kefede görmemek lazım. Başlı başına bir güzellik 2013 ve öncesi. Dumansılık farkedilirlik ve kalıcılık çok başarılı. Aventustaki meyve onda yok mesela daha bir odunsu.

Şu an üretilen RV lerden alırmısın deseniz almam. :)

Ben sevemedim Şerif hocam ya, dediğiniz eski versiyonu denemiştim bundan 2-3 sene önce elimdeydi, ilk çıktığı vakitte şişe almıştım, çok beğenmedim sonra da sattım.. Servi'nin kokusu (cypress) parfümü Aventusluktan uzaklaştırıyor zaten, benim de aramın olmadığı bir nota parmalardan da bi cipresso toscana bana kullanması zor gelir ki o RV'den bence çok çok daha başarılı bir parfüm..

RV şöyle de perişan etmişti beni, tıkanan ve boyası atan sprey, yanlarından damlama falan da yapıyordu.. Universalcosmetics'ten gelme bir üründü, 250-300liraya geliyordu zamanında şişesi vay be :).. Tabi şahsi görüşlerim bunlar..

Aventus benzeri herhangi bir şey aldıysam Aventus'u daha çok arar oldum.. :)

Şerif Aydoğar

Pure Parfum
Aventusun yerini Aventus dolduruyor. :)
Sprey olayı dediğiniz gibi Micalleflerin hepsinde aynı. Belli bir kullanımdan sonra bozuluyor. Sinir bir durum.
Benim demek istediğimde aslında sizin söylediğinizle aynı ilk sıkıldığında Aventusu andırıyor ancak sonrasında tamamen farklı geliyor bana da.