CHRİSTİAN DİOR MİSS DİOR BLOOMİNG BOUQUET

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Hafif ve çok temiz bir koku. Özellikli falan değil ancak alınabilir. Özellikle yaz ayları için iş yapar bence. İçeriğine bakalım:
Açılış: Portakal
Orta Notalar: Gül, şakayık, kayısı ve şeftali
Baz: Misk
Kalıcılığı hafifliği ile eş değer bir parfüm. Çok sempatik bir koku. Eskiden özelliksiz diye sevmezdim ancak inanın böyle kokuların da hayatımızda olması gerektiğine inanıyorum artık. Sade ve sadece hoş ve sevimli kokuyor. Absolue olanını da merak ediyorum.
Genç kızlar, muhakkak bir deneyin derim.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Şu anda elimin üzerinde bu parfüm var. Keşke projeksiyonu daha güçlü olsaydı... Hafif, kibar, güzel, herkesin beğenebileceği, kısaca güvenli liman parfümlerden. Absolutely olanını deneyen, bilen var mı?

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Absolutely olanını bugün Sephora'da denedim. İzlenimlerim:
- Kesinlikle bir kış kokusu. Kalıcı mı kalıcı, yayılımı çok iyi.
- Bu parfüm için Dior'dan Lancome La Vie Est Belle'ye adeta bir yanıt diyebiliriz çünkü parfüm oldukça şekerli. La Vie Est Belle'den farkı, yoğun bir gül kokusunun hakim olması. Aslında La Vie Belle'ye yoğun gül eklenmiş ve Parfums De Marly Delina Exclusif'e yakın bir koku elde edilmeye çalışılmış. İlk notalar gerçekten -yaklaşık 45 dk- Delina Exclusif ile çok benzer. Ancak tatlı-güllü açılış, orta notalarda biraz daha tatlılığa evrildiği için, Delina Exclusif'teki o çok kaliteli floral tınıdan tamamen ayrılıyor. Orta notalardan itibaren çok aşina olduğumuz gurme bir koku ortaya çıkıyor. İster La Vie Est Belle deyin, ister La Nuit Tresor deyin, ister YSL Black Opium deyin... Hepsinde aynı tatlılık.(bunların içinde en güzeli La Nuit Tresor)Durdukça bana biraz da Miss Dior edpyi anımsattı. Dedim ya, çok tanıdık gelen bir tatlı parfüm.
- Tam bir kadın parfümü. Asla erkek kullanımına uygun değil.
- Yaş aralığı 25+ derim. Tatlı ancak uçuş uçuş bir koku değil. Belli bir ağırlığı var.
- Hediye için riskli koku, herkes bu derece tatlı parfüm sevmeyebilir.
- Parfums De Marly Delina'ya o kadar para vermek istemeyenler için şahane bir alternatif olur.
- Alışılagelmiş olsa da, fazla tatlı olsa da ben parfümü sevdim. Alabilirim. Kardeşim ben ayıla bayıla Angel kullanıyorum, bu parfümü sevmem bence çok normal. :D:D:D
Ekleme: Orta notalardan itibaren Delina/Delina Exclusif ile çok alakalı olmasa da, bence bu parfüm iyi bir dupe. Delina/Delina Exclusif için daha kaliteli bir alternatif düşünemiyorum.

Son düzenleme:

Rayihaa

Pure Parfum
Satış Onaylı
2019 kışı boyunca severek kullanmıştım. O aralar güllü ve tatlı bir parfüm arayışı içindeydim, deyim yerindeyse canım çekiyordu, normalde çok tatlı kokularla aram yoktur. O gün Delina Exclusif'i tekrar denemiştim, ama hem ud'un bir süre sonra zorlamaya başlaması hem de etiketi beni almaktan alıkoymuştu. Beymen'den çıkıp Sephora'da arayışıma devam ederken gözüm daha önceleri sadece kapaktan koklayıp yerine bıraktığım Miss Dior'lara takıldı. içlerinden denediğim Absolutely Blooming arayışıma denk düştü ve aynı gün satın aldım.

Tatlı olmasına karşın bana dolaptan yeni çıkmış, üzerine şeker serpilmiş ekşi ahududular gibi serin geliyor bu parfüm. Tatlı ama yapışkan değil. Tabi az miktarda kullanılırsa, aksi halde bir faciaya dönüşebilir.

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Satışa koyduğum parfüm, çok hevesle almıştım ancak piyasaya daha güzelleri çıktı. Hevesim kaçtı.