CHOPARD WİSH

Konusu 'Kadın Parfümleri' forumundadır ve elle61 tarafından 8 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. elle61

elle61 Pure Parfum (Satış Onaylı Üye)

Beğenileri:
    18.483
    Angel ile beraber şekerli kokular taifesinin en başı. içeriğine fragranticadan bakabilirsiniz. Öyle güçlü ve bol ürünlerle dolu bir içeriği var ki, içeriğini tek tek yazmaya biraz üşendim. Bol vanilyalı, karamelli, sütlü, hindistancevizli bir karışımdan bahsediyoruz. Parfüm dünyasında çok çok özel bir yeri var. İlk sıkıldığında Angel gibi çok yoğun. Bir yarım saat bekleyin, koku dinlensin. Yarım saatten sonra öyle yumuşuyor ki, anlatamam. Bu haliyle parfüm Angelin yumuşatıcıya batırılmış hali gibi kokuyor. Çok tatlı bir yumuşatıcı kokusu haline geliyor. Şişesinin güzelliği ayrıca konuşulacak bir şey. Şekerli koku seven herkese öneriyorum. Mükemmel bir parfüm.

aksyzlm, Libra, hypnotic poison ve diğer 14 kişi bunu beğendi.
  2. Erkan Ağa

Erkan Ağa Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    8.994
    Tamam takibe aldim bunu..

YILKANT bunu beğendi.
  3. baykalbul

baykalbul Pure Parfum (Satış Onaylı Üye)

Beğenileri:
    3.800
    Bayacak bir tatlılık var. Sentetik tatlılık genelde...

Casmir süper koku idi, yıllar önce koklamıştım. Akrabamda vardı. Aşık olunacak bir koku idi. Konusunu yazdık forumda :)..

Chopard wish ise Cashmir den esinti var ama üstünü şeker tatlılığı çok kaplamış.

Daha yoğun şekerli kokular vardır. Yani şekerli derken bence normal düzeyin üstü. Gerçi şekerli yapmışken böyle koyu olmalı belki. Şekerli demişken sentetik bir şeker ama öyle sentetik kötü kalıntı pek yok. Bayan sentetik bir şeker var genelde. Kimileri sevebilr o ayrı :), ben şu an genelde doğal kokuları seviyorum..

Bu arada mesela terre de hermes edt deki toprak ve mineral, çakmak taşı sentetikse şapka çıkarırım arkadaş o da ayrı bir konu :) .. Bana doğal yoldan elde edilmiş gibi bir his bırakıyor bu arada

Son düzenleme: 17 Ocak 2016
    hypnotic poison bunu beğendi.
  4. elle61

Beğenileri:
    18.483
    Ben Angel hastası biriyim. Wish elbet bana mükemmel gelecek. Parfüm algısı kişiden kişiye çok değişir. Wish ilk başta fazla yoğun olsa da kısa zamanda yumuşuyor. Çok güzel bir koku. Tabii bence. :D:)

aksyzlm, Libra, hypnotic poison ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  5. baykalbul

baykalbul Pure Parfum (Satış Onaylı Üye)

Beğenileri:
    3.800
    :) Tabi elle61 hanım dediğim gibi zevk meselesi ama doğal kokuların yeri ayrı benim için..

Tabi sevebilirsiniz :). Mesela buğün zara 'da zara for him gold edition 'u denedim.. Şekerli sentetik geneli ama kendine çekiyor koku ama doğal koku benim için başka.

Bir sentetik koku notası ile doğalını iki elin üstüne sürüp ikisini ara sıra koklasak bence doğal kokunun lezzeti, kıymeti anlaşılır inşallah :). Zevk meselesi ise dediğim gibi ayrı bir konu.

Şu sıralar terre de hermes edt deki falan toprak ve çakmak taşı gibi notaların doğal mı yoksa sentetik mi olduğunu araştırıyorum. Sentetikse bile çok güzel olmuş, eğer sentetikse. Değil gibi bir his var ama :)

Paylaşımlarınız için çok teşekkür elle61 hanımefendi..

Bu arada bana teşekkür eden diğer konularda Yasin hocaya-kardeşime( HOCA) , Ustad ustaya, Mehmet kardeşime, Asumer kardeşime hocaya, ve ismi aklıma gelmeyen ustalara da teşekkürler.

Ustad ustam sizlerdende maşallah yazdıklarınızdan zevk alıyorum.

Ustad ustam ve diğer hocalar bekliyoruz hayırlısıyla güzel yazdıklarınızı maşallah :) ;) :D

Son düzenleme: 19 Ocak 2016
  6. elle61

Beğenileri:
    18.483
    Bir şey değil. Biz de sizin güzel paylaşımlarınıza teşekkür ederiz.

baykalbul bunu beğendi.
  7. Mühendis.91

Mühendis.91 Moderator

Beğenileri:
    9.133
    Ben kokusunu sevmiyorum ama farkedilirliği, kalıcılığı gerçekten çok yüksek bir parfüm.

hypnotic poison ve baykalbul bunu beğendi.
  8. Burakkk

Burakkk Eau de Toilette

Beğenileri:
    271
    Sizce bir erkekte çok sırıtırmı kullanmayı çok istediğim bir parfüm çünkü. Çok kez birilerinde duyup sormuşumdur.

9. Libra

Libra Pure Parfum (Satış Onaylı Üye)

Beğenileri:
    4.451
    Bence beğeniyorsanız kullanın.Günümüzde böyle tatlı yapıda çok erkek parfümü var.Wish bence sırıtmaz.Ayrıca Wish deki tatlılık koyu,ağır bir tatlılık bana göre.Erkek kullanımına uyar diye düşünüyorum.

10. elle61

Beğenileri:
    18.483
    Burak Bey, siz Hypnotic Poison kullanıyorsunuz bunu mu kullanamayacaksınız... Kesinlikle sırıtmaz, istediğiniz gibi kullanın.

11. Hanımeli

Hanımeli Guest

Kullanın Burak bey , gayet de güzel taşırsınız bence

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hypnotic poison ve elle61 bunu beğendi.
  12. Hanımeli

Hanımeli Guest

Kalite ve koku güzelliği açısından ben de Angel diyorum ama fiyat performans açısından Wish de mükemmel...

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hypnotic poison ve elle61 bunu beğendi.
  13. ҠƱĿҠƐDĪSĪ

ҠƱĿҠƐDĪSĪ Eau de Parfum

Beğenileri:
    720
    Kullandığım zamanlarda en cok övgü aldıgım parfümlerimdendi. Yoldaki bayanlar cevirip sorarlardı parfümünüz çok güzel kokuyor nedir acaba diye:) gerçekten de ilk sıktıgınızda tm angel havası esiyor. Sonralardan wish tam anlamıyla böyle dalin gibi nasıl desem bebek gibi yumusatıcı gibi şekerimsi bir kokuya dönüşüyor. Tm angel ise aksine çikolatamsi karamelimsi bir kokuya dönüşüyor.

Libra, hypnotic poison, Rosa Del Rey ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. miss.poudree

miss.poudree Eau de Cologne

Beğenileri:
    99
    Angel ile kıyaslarsak benim icin bir angel degildir. Zira wish dopdolu iken angelda yarısına gelmişim. Wish nedense beni bayıyordu angelda böyle bi durumla karşılaşmadım. TM parfümleri her zaman favorim olacak gibi duruyor.

hypnotic poison, Tuberose ve Libra bunu beğendi.
  15. drekremcakal

drekremcakal Pure Parfum (Satış Onaylı Üye)

Beğenileri:
    5.982
    Kız arkadaş illa wish chopard diyor. Artık A101 de kasiyerin arkasında sakız gibi satılıyor. Bu kadar neymiş bu parfüm:)

16. miss.poudree

miss.poudree Eau de Cologne

Beğenileri:
    99
    Tabiki kötü bir parfum degil ama artik herkeste bu koku olunca overrated sınıfına girdi diyebiliriz. Ne kadar şişirilsede tm angel olamaz yerini alamaz :D

drekremcakal ve hypnotic poison bunu beğendi.
  17. almıla

almıla Pure Parfum (Satış Onaylı Üye)

Beğenileri:
    11.540
    ya seversiniz ya sevmezsiniz bence öyle kokulardan
    ben sevmeyenler kısmındayım 1 yılı aşkın duruyor 1 kere sıktım akşam eve kendimi zor attım boğuldum :(
    ama seven çok seviyor

Libra, Benan, hypnotic poison ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. hypnotic poison

hypnotic poison Pure Parfum (Satış Onaylı Üye)

Beğenileri:
    4.206
    Yalnız bu parfümü Lancome Hypnose'a benzeten bir tek benim sanırım. Hem de her şeyine varana kadar.

Ayrıca aşırı kalıcı, çok yoğun, seveni olduğu kadar o yoğun tatlılığıyla boğduğu için sevmeyeni de çok.

Tuberose, Libra, Benan ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. Libra

Libra Pure Parfum (Satış Onaylı Üye)

Beğenileri:
    4.451
    Bu parfümü beğeniyorum ama özellikle esmer arkadaşlarımın üzerinde.Biliyorum aslında ten rengiyle parfümün bağlantısı yok.Belki tesadüf ama birkaç esmer arkadaşımın üzerinde harika koktuğuna şahit oldumKendi üzerimde de beğeniyorum ama bazen ağır geliyor.Angel daha yoğun bir parfüm olmasına rağmen onu daha rahat kullanıyorum.

almıla, Benan, Tuberose ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. hypnotic poison

hypnotic poison Pure Parfum (Satış Onaylı Üye)

Beğenileri:
    4.206
    2 ay kadar önce ne kadar da temiz duygularla yazmışım şu satırları. Bugünse yaşadığım hayal kırıklığını kelimelere dökmek imkansızdı. Soğuk duş etkisi yarattı bende.

O halde yukarıdaki yorumuma şöyle bir düzeltme/ekleme yapayım; nerede o nükleer bomba etkisinde olan kendinden emin, güçlü koku nerede şu ürkek, kafasını kaldırıp karşısındakine bakmaya korkan naif, bir şişe yumuşatıcı kıvamına dönüşmüş koku. Yıllar insanlara iyi davranmadığı gibi parfümlere de iyi davranmıyor...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş