BURBERRY MY BURBERRY

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
İçeriğinde bezelye olan parfüm. Bezelye, bergamot, portakal, greyfurt ve limonla açılıyor. Oldukça meyveli, çok da hoşuma gitmeyen bir açılış bu. Meyveler çok keskin. Çok da yapay geldi bana. Açılışını sevmedim. Orta notalarda tutku meyvesi, frezya, geranium, şeftali, gardenya, yeşil notalar ve ayva var. Aynı yapay meyveli kokunun devamı. Orta notaları da sevmedim. Bazda şam gülü, gül, deri, menekşe, paçuli ve misk var. En sevdiğim kısım florallerin olduğu son kısım. Parfüm yoğun meyvemsi kimlikten az da olsa çıkmış, biraz yön değiştirmiş.
Tümüyle bakıldığında sevmediğim, oldukça yapay bulduğum bir koku olmuş.
Çok garibime giden şey, bu derece meyveli bir kokunun fragranticada floral olarak sınıfandırılması. Parfüm kesinlikle floral-meyveli aileye ait. Belki çok önemli değil ancak bence böyle olmalıydı. O kadar gelişmiş bir parfüm sitesinde böyle bir hata olmamalıydı bence. Neyse...
Gelelim artılarına: Kalıcı bir koku olması ve her ortama uyması.
Eksileri: Çok sıradan olması, yapay olması, yüksek fiyatı.
Güzel bir koku değil, tavsiye etmiyorum.

asumer

Founder Administrator
Yönetici
Nedense sabunsu bir rayiha aldım bu parfumden. Dediğiniz gibi fazlasıyla meyvemsi ve ciceksi bir yapıda. Sabunsu kadın parfumleri nedense bana çok avam geliyor.

maximus

Extrait de Parfum
Bu koku dediğiniz gibi rahatsız edici derecede keskin ot, meyve kokusu . Çok uzun ömürlü olacagını tahmin etmiyorum. Zaman kaybı

mm.olcayto

Pure Parfum
Satış Onaylı
Hiç beğenmedim ,yarı fiyatı olan arden parfümleri bundan çok daha iyi,özellikle klasik 5 th avenue çok hoş.

Yinthei

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Geçenlerde bu parfümü denedim, belki kızacaksınız ama ben biraz J'adore'a benzettim.

karmenas

Eau de Cologne
my burbery black kullaniyorum daha once de my burberry bitirdim sanirim benim tenimde cok iyi oldu..Arkamda kokunun izi kaliyormus cok soran oldu:)

U

ukiyo

Misafir
my burberry'nin her biri 10 ml olmak üzere edt'si, edp'si başta olmak üzere black ve blush versiyonlarını bir süre kullandım. hala da baya bir sıkımlık vardır şişelerinde(kullandığım dönemde günde sadece 3 fıs sıkıyordum). her versiyonunu da bir süre kullandıktan sonraki yorumum; evet silajı çok güçlü, akşama kadar sizinle dolaşıyor bu koku, üstelik tazelemediğiniz halde, ancak bir süre sonra mide bulantısı yapıyor.

içindeki notalarda meyvelerin baskın olduğu bu parfüm, benim burberry'nin parfümlerine karşı olan önyargımı kırmıştı oysaki... fakat burberry body bile çok çok daha kullanılabilir geliyor bana şu an. öyle ki tam boylarını almadığım için sevinmiştim bu kokulara burnum katlanamayacak hale gelince. 1 yıl kadar burnumu nadasa bıraktıktan sonra, yavaş yavaş 1-2 fıs sıkmaya başladım deneme amaçlı ve hala da çok yoğun geliyor bana. bakalım belki gelecek senelere fikrim değişir...

ama şunu özellikle belirtmeliyim ki, genel beğeniye çok uygun. bunun çeşitlerini kullandığım dönemde hep parfümümü soruyorlardı ve çok da beğeniyorlardı. bilmiyorum belki de fazlası midemi bulandırdığı için tazelemediğim için güzel gelmiştir burunlarına:D gelin görün ki bana uymadı, ki ağır parfümler beni çeker ama bu baş ağrısı yapacak kadar ağır geldi. içlerinde en beğendiğim de black versiyonu. sanki içindeki o şekerli, mide bulandırıcı meyve kısmı biraz daha bastırılmış black'te kalp notasındaki gül sayesinde.

ayrıca aldığım duyumlara göre gold versiyonu da çıkacakmış. o da çok farklı olmayacaktır diğerlerinden ama yine de denemekle bir şey kaybedilmez.

Libra

Pure Parfum
Bu parfüm hakkında diyeceğim şey kesinlikle çok kalıcı olduğu ve yayılımının çok iyi olduğudur.Birkaç arkadaşım kullanıyor ve etraflarında parfüm aurasıyla geziyorlar.Yanımdan geçen biri sıkmışsa hemen farkediyorum.Kullanan arkadaşlarım çok memnun ve parfümün başkaları tarafından sorulduğunu,çok beğenildiğini söylüyorlar.Bana göre ise biraz ekşi kokuyor.Fena değil ama çok sevdiğimi söyleyemem.Ferah ve iç açıcı dan ziyade ekşi ve buruk geliyor kokusu.Burberry London,çiçeksi bir Burberry kokusu olarak çok daha güzel geliyor bana.

cnnckr

Eau de Cologne
My burberry yaklaşık 10 gündür her gün çok severek kullandığım bir parfüm. Genel olarak ağır bir koku olarak bulunsa da benim için hiçbir rahatsız ediciliği olmayan her ortama uyumlu bir tarzı var.

Müthiş bir performansı var. Kalıcılığı ve yayılımı harika. Genel olarak burberry kokularını seviyorum.