BURBERRY - BURBERRY MEN ( Classic ) - for men - 1995

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Burberry Men Burberry for men ve for woman mankenler reklam afişi commercial.jpg

BURBERRY - BURBERRY MEN ( Classic ) - for men - erkek için - 1995

Burberry Burberry Women for women kadın isteyen bu bayan parfümüne de bakabilir, üstüne tıklayıp..

burberry-classic-for-man reklam afiş bayan erkek.jpg

Burberry desenli kumaşlar çok meşhur artık. Sanırım ekose desen oluyor, deniyor. Erkek ve bayan için ayrı renkler veya renk tonları oluyor ama aynı tonlarda kullanılıyor olabilir.. Ekose denince iskoç erkeklerin giydiği etekler akla gelmeden olmaz :D. Arap kardeşler gibi onlarda bayanlarla iyi empati yapıyorlar :D..

Yani giyip gezmek isterdim ama toplum baskısını da göz önüne almak lazım maalesef. Hayırlısı.. Bu arada pek çok ekose etek çeşidi varmış İngiltere'de ama bunların kimini sadece kraliyet ailesi kullanabiliyor diye bir yazı okumuştum.

Parfüm çok güzel başlıyor, ama bu parfümde, bozuluyor kokusu ilerleyen zamanlarda, genel olarak. Nasıl bir koku derseniz aromatik, biraz fresh/canlılık, güzel bir baharatımsı incelikli keskinimsilik, çok hoş başları. Böyle devam etse bırakılmayacak, sıkca kullanıma uğrayacak bir parfüm kimilerince. Bu haliyle bile sevenleri var, yani başlangıcından sonra sentetikleşmesine rağmen..

İlk başta, ya sentetik diyorlardı bu mu diyorsunuz, ama ileriki 15-20 dakikada sentetiklik hissedilmeye başlıyor. Bu süre hava sıcaklığına göre değişebilir, ben kimi klimalı ortamda yazın denedim kokuyu. Koku bence kışlık gibi duruyor. İlk başları 4 mevsime benziyor ama.

Sonra sentetiklik başlıyor dediğim gibi ve doğallık az da olsa ek olarak eşlik ediyor. 1-2 saat sonra doğallık biraz daha ön planda gene ama sentetiklik hatırı sayılır düzeyde var ve çok çok da rahatsız etmese de benim şu an tercihim olacak bir parfüm değil.. Yani kimi sentetik kokular daha rahatsız edici olabiliyor ama bu parfümde daha az rahatsız ediyor beni..

5.saatte koku azaldı ama var tende. kıyafette daha uzun olacaktır. Ömür performansı fena değil.. giderek erkeksi bir kokuya dönüştü, erkek terimsi koku, bu koku sentetikliğe vücudun verdiği tepkiden de olabilir..

Kimi şişelerinde altta LONDON yaıyor, sakın BURBERRY - LONDON FOR MEN ile karıştırmayın. Sadece üretildiği veya merkezi London'u kastediyor..

London for Men çok övülüyor kimi özellikleri. Alacağım parfümlerden. BURBERRY BRIT ile de tanıştım ve güzel koku , incemsi aromatik..

Burberry Men Burberry for men kutu şişe k.jpg

Fragrantica.com içerik yazısı : ''

Burberry Erkek Burberry erkekler için odunsu aromatik bir koku. Burberry Men1995 Bu koku arkasındaki burun yılında başlatılan Yaptıklarım Aromatiques . Orta notaları sandal ağacı, yasemin ve sedir vardır; Baz notları misk ve vanilya vardır.Burberry Erkekler tarafından oluşturulan Creations AROMATIQUES ve Michel Almairac .

Parfüm değerlendirmesi: 3.93 üzerinden 5 ile 835 oy ( Fragrantica.com 'a göre... )

Ana koku özellikleri azalarak önce, Aromatik, odunsu, Canlı baharatlı, sonra daha da çok oranda azalarak yeşil ve pudralı olarak nitelendirilmiş..
''
İçerik tablosunu ekleyeyim mi diye düşündüm.. Sentetik koku notlarının tablosunu pek vermek istemiyorum ama bu kısmen doğal :) ve aşağıda verdim bakalım tabloyu :)..

Burberry Men Burberry for men üye oy içerik tablosu oranları sılaj ömür etki tablo k.jpg
Burberry Men Burberry for men üye oy içerik tablosu oranları k.jpg

204 Sedir ( Cedar ) , 200 Nane ( Mint ) , 189 Sandal ağacı ( Sandalwood ) , 157 Lavanta ( Lavander ) ,
134 Bergamut ( Bergamot ) , 110 Yasemin ( Jasmine ) , 107 Vanilya ( Vanille ) , 95 Misk ( Musk ) , 95 Sardunya ( Geranium ) , 79 Kekik ( Tyhme ) , 56 Meşe yosunu ( Oakmoss ) , 55 Bitkisel amber, Amber ( Amber ).

Hatalarımıza özür, affola, iyi kokular, iyi günler :)..

Son düzenleme:

Mühendis.91

Perfume Lover
Satış Onaylı
Burberry classic özellikle esmer tenlere ve belli bir yaş üzerine yakışıyor diye düşünüyorum. Bir de merak ettiğim bir durum var, tekin Acar ve sevilde 200-250 civarı olan burberry Classic, gratis ve küçük parfümerilerde Nasıl hep 99tl??

debian_lnx

Eau de Parfum
Bunun vintage versiyonu bulunabilirse muhteşem bir kokudur..Yalnılmıyorsam 1982 yılına ait.Yeni formülesi maalesef oldukça sentetik kokuyor..

K

kuzgun1984

Misafir
Burberry classic özellikle esmer tenlere ve belli bir yaş üzerine yakışıyor diye düşünüyorum. Bir de merak ettiğim bir durum var, tekin Acar ve sevilde 200-250 civarı olan burberry Classic, gratis ve küçük parfümerilerde Nasıl hep 99tl??
Aslında ben de bu soruyu tersten soruyorum: gratiste ucuz olan bu koku neden tekin ve sevilde pahalı?

drekremcakal

Pure Parfum
Yasaklandı
Bu burberryye de falarca şans verdim ama bana yapay gelenbirşeyler var bu kokuda. Hatta doğal hiçbir nota algılamadım diyebilirim

denondj

Pure Parfum
Satış Onaylı
sahteleri bezdirdi beni orjinal kokusundan da, gerçi orjinali de rahatsız ediyor beni.. Belki debian hocanın dediği gibi vintage versiyonu güzeldir.. Çünkü markanın kendi adına çıkarttığı parfümün serinin en iyisi olması gerekir, benim kanaatimce.

K

kuzgun1984

Misafir
burberry nin sevdiğim kokuları brit for men ve london.. touch ta fena değil.

Palavur

Pure Parfum
Eski formulasyonu 4 yil kullanmis biri olarak yeni halini cok kalitesiz buldugumu belirtmek isterim. Bu markanin en iyisini london olarak goruyorum.