Bugün Hangi Parfümü Denediniz?

M-rah

Pure Parfum
Satış Onaylı
Beymen denediğim ve aşık olduğum bir parfüm van cleef & arpels amber imperial Vanilya ve amberin muteşem buluşması....
Parfüm yeni çıkmış olmasına rağmen büyük ilgi görüyor yurt dışında ve bence hakediyor..Oryantal amber karakteri ve vanilya ile tatlılık barındıran güzel bir imza kokusu olabilcek bir düzeyde ve fiyatıda niş parfüm statüsünde olmasına rağmen çok uygun. 450 TL
Van cleef ilk tanışmamız yumuşak bir vanilya kokusuyla oldu ama bu parfüm ondan çok daha iyi kalıcı ve komplike duruyor ve imza kokum olabilecek düzeyde. Eylül gibi almayı düşündüğüm bir parfüm oldu şimdiden..

o.33443.jpg

Miriel

Eau de Parfum
RL Polo Green - Çam ağacı, bence enfes bir koku..
Terre D'Hermes - Testerın dibinde çok az kalmıştı, doğru düzgün test edemedim yalnızca beğendiğimi söyleyebilirim. :)

Havalar güzel yağmurluyken bir de Encre'yi test edeyim dedim ancak iki mağaza dolaşmama rağmen yine bulamadım.

Şerif Aydoğar

Pure Parfum
Profumum Roma Victrix bugün denedim nihayet.
Unisex kullanıma uygun, odunsu aromatik bir koku. İçeriğinde vetiver, misk, kişniş, pembe biber, defne yaprağı ve meşe yosunu bulunuyormuş.
İlk sıktığınızda yeşil koku tokat gibi vuruyor. Sonrasında kendimi yağmurlu bir ormanda kurumuş kütükler arasında geziyormuş gibi hissettim.
Güzel bir kör alış oldu diyebilirim.

maximus

Extrait de Parfum
Kilian BB denedim, ve bayıldım. Fakat inanılmaz feminen sexy bir koku olsada severek kullanabileceğim bir şaheser bence.

Miriel

Eau de Parfum
RL Polo Green - Çam ağacı, bence enfes bir koku..
Terre D'Hermes - Testerın dibinde çok az kalmıştı, doğru düzgün test edemedim yalnızca beğendiğimi söyleyebilirim. :)

Havalar güzel yağmurluyken bir de Encre'yi test edeyim dedim ancak iki mağaza dolaşmama rağmen yine bulamadım.
Bu mesajı yazdığım gün Dior Homme Intense'i de denemiştim. Sanırım gördüğüm en performanslı parfümlerden. İlk etapta biraz ağır gelse de sonları harika. Tabi bir de tester kağıdından kokunun hala fark edilmesi var.

sercankaf

Pure Parfum
Kilian - Vodka on the Rocks
Bu parfum adindan da anlasilabilecegi gibi guya sadece Rusya pazari icin piyasaya surulmus ama bana pek inandirici gelmedi. Acilista hakikaten vodka/gin/martini ucgeninde bir alkol kokusu aliyorsunuz. Kesinlikle rahatsiz edici boyutta degil. Floral, odunsu notalar aldim. Gul, oak, sandal gibi. Kaliciligindan hic memnun kalmadim, max 4 saatte bir tazelemek gerekir diye dusunuyorum. Straight to Heaven gibi feminen degil, maskulen.

Kilian - Incense Oud
Oud notasini iceriginde bulunan diger gul, paculi, labdanum, sandal, biber ve tutsu gibi notalardan hep daha cok aldim. Bana gercekten ileri yas kokusu gibi geldi. Tenimde denemedim, ne kadar degisiklik de gosterir bilemiyorum ama sevemedim.

sercankaf

Pure Parfum
Xerjoff - Comandante!
Bugun Beymen'de dolasirken birkac parfum denemek istedim. Gozum Xerjoff'un standina ilisti. Aklimda herhangi birsey yoktu ama satis gorevlisi ile sohbet ederken bana direkt bunu getirdi. Comandante! Xerjoff'un Join the Club Collection serisine ait. Bu seriye ait 10 adet klup bulunuyor ve bu parfumde tutun notasi oldugu icin puro klubune ait oluyor. Parfumu satin aldiktan sonra icinden cikan kartta yazan seri numarasi ile bu klube internet uzerinden uye oluyorsunuz. Ayrica cok sik ve limited bir mavi sisede 50 ml olarak satiliyor. Iceriginde meyvemsi, tutun, vanilya ve tatli notalar var. Acilista sizi yogun ve biraz da keskin notalar karsiliyor. Tutun notasini ben cok fazla alamadim; drydown'a gectikten sonra gayet klasik ama daha sofistike bir PR - One Million oldu. Satis gorevlisinin 'su anda bir tane kaldi, bence kacirmayin', 'limited edition oldugu icin her zaman bulunduramiyoruz', 'geldigi zaman onceden siparis verip, genelde 2 sise aliniyor' gibi iddialarina ragmen bana cok ustduzey bir parfum olarak kesinlikle gelmedi ve hatta bence gunluk kullanima da uygun degil; ozel zamanlarda ya da gece kullanilmali fakat kaliciligi gayet basarili.

Memo - Leather Serisi
Memo'nun gayet basarili oldugu deri serisine de bir goz attim. Bu seride yanilmiyorsam 4 adet parfum bulunuyor.

African Leather - Vetiver/Musk/Deri - Acilistaki geranium ve turunc aromalarindan sonra oud ve vetiver sayesinde deri on plana cikti ve kalici hale geldi.
French Leather - Gul/Sedir/Suet/Deri - Gul notasinin suet ve deri ile yarisini saatler boyunca hissettim. Kimi zaman gul, kimi zaman suet one gecti ama deri hep vardi. Feminenlik diger serideki parfumlere gore on plandaydi.
Irish Leather - Amber/Tonka Fasulyesi/Deri - Diger serilere gore cok daha gunluk, fresh, yesil ve kullanmasi kolay. Etrafi rahatsiz etmeyen, kendi halinde bir deri serisi.
Italian Leather - Vanilya/Myrrh/Benzoin/Musk/Sandalwood/Deri - Vanilya ve derinin gayet guzel bi uyumu. Sicak, kimi zaman tatli, zaman zaman yesil notalarla dolu bir deri versiyonu. Daha cok feminen tarafa yakin oldugunu soyleyebilirim.

Son düzenleme:

ERGUN

Administrator
Yönetici
Bağdat caddesindeki sevilde çeşit çok maaşallah. yalnız hemen tepene biri çöreklenip şunu deneyin bu çok güzel falan diye rahat bırakmıyor. hangi parfümü kullanıyorsunuz diye sorunca : bacım 100 den fazla var hangi birini söyliyim sana dedim de allahtan peşimi bıraktı:) uzun zamandır merak ettiğim zegna özel seriden indonesian oud u denedim ve bana fena halde ADP oud intensa yı anımsattı. ADP yi de fazla beğenmediğimden olsa gerek zegna nın üzerine de bir çizik atıp geçtim. oud notası ile turunçgil kullanımı bana göre değil.

None

Extrait de Parfum
Terre hermes edt denedim ve epey başımı ağrıttı.Ne olmuş bu kokuya yapay bir citrus kokusuna dönüşmüş.Performans iyi ama busefer dogallık yok.

LeventH

Eau de Toilette
Chanel - sycomore, fazla bir özelliği olmayan vetiver kokusu

sercankaf

Pure Parfum
V Canto
Yeni kesfettigim bu markanin burnu aslinda niche parfum dunyasina biraz ilgisi olan herkesin yakindan bildigi unlu Tiziana Terenzi parfum evinin CEO'su Paolo Terenzi. Bazi gorusler alt marka olarak da yorumluyorlar. Yanilmiyorsam markanin 10 adet referansi var. Siselerin formu basit gibi gorunse de bence oldukca elegan ve cok hos bir mavi tonundan kadife ile kapli. Elinize aldiginizda kaliteyi hissediyorsunuz; farkli bir his uyandiriyor. V Canto daki hersey hep bir seylere veya yerlere gonderme yapiyor ya da bazi duygular ifade ediyor. Az once bahsetmeye calistigim mavi kadife siseler, Floransa'dan surgun edilen insanlarin denizde gecen omurlerini ve yurtlarindan uzakta vatan sevgisi ile olen insanlari anlatiyormus.
Benim deneme firsati buldugum Irae, askin olume goturen atesine gonderme yapiyor. Bu odunsu, baharatli ve aromatik bir parfum ama bir o kadar da taze. Mese ve amber ile extract olmasi sayesinde butun parfumleri gibi Irae de gercekten kalici. Kesinlikle yapay veya sentetik degil; ayni zamanda kristal, toz, metal vb. gibi ozlerden de yararlanilmis.
Denedigim diger bir referans ise Cor Gentile. Bu ise kesinlikle risksiz, genele hitap eden tam bir beyefendi kokusu. Her ortamda cekinmeden kullanilabilecek hatta gun icinde tazelense bile rahatsiz etmeyecek cinsten. Icinde benim cok hoslandigim ve kullanmaktan gercekten keyif aldigim myrrh, gul, sandalagaci, paculi, deri, vanilya gibi birbiriyle harmanlandiginda sorun teskil etmeyecek notalar bulunuyor. Her asamada farklilasan ve tekduze olarak da hissedilmeyen bir parfum ortaya cikmis, denemenizi gercekten tavsiye edebilirim. 100 ml extract olarak satilan V Canto'lar niche parfum dunyasinda kullanilan icerikleri ve arkasindaki parfumevini de hesaba katarsak nispeten uygun fiyat seviyesinde geziniyorlar.

aksoy84

Eau de Cologne
Bugün uzun zamandır merak ettiğim Aventus'a benzetilen Mancera Cedrat Boise denedim.Benim için tamamen hayal kırıklığı oldu.Aventus nere Mancera nere:(

Mode XL

Pure Parfum
Satış Onaylı
Dün Lalique Hommega a L'homme Voyageur deneme fırsatı buldum, sağ olsun mağaza çalışana ufakta bir sample hediye etti. Uzun zamandır bu kadar beğendiğim designer bir parfüm olmamıştı. Açılışı baharatlı diyebileceğimiz tarzda biraz yoğun olarak gerçekleşiyor. Daha sonra topraksı paçuli ve encre noire kadar olmasa da kullanımı benzeyen koyu vetiverle devam ediyor. Odunsu-baharatlı diyebileceğimiz çok hafifte olsa tatlılık barındıran değişik bir parfüm. Kalıcılığı çok iyi farkedilirlik başlarda oldukça yüksek daha sonra tene yakın kalıyor.

I

ibrhm

Misafir
hocam burası duty free değlil, dubai mall'deki paris gallery. ATU duty free'de bence gayet iyi. Bond no:9, Tom Ford Private Blend, Chanel'in Dior'un ve Guerlain'in exclusive serileri dahil birçok niş parfüm bulunabiliyor. En son Xerjoff ve escentric molecules gibi markaları da gördüğümü hatırlıyorum.
Evet gerek Dubai gerekse Doha daki freeshoplarin ustune yok... Bizim Atu freeshop bunlarin yaninda fasa fiso... Creed bile yok ....

Eternal77

Pure Parfum
Dubai Mall olduguna dikkat etmemisim...Duzeltme icin tesekkurler....Ama gonul isterdi ki gerek ADP gerekse Creed freeshoplarimizda olsun...

hocam burası duty free değlil, dubai mall'deki paris gallery. ATU duty free'de bence gayet iyi. Bond no:9, Tom Ford Private Blend, Chanel'in Dior'un ve Guerlain'in exclusive serileri dahil birçok niş parfüm bulunabiliyor. En son Xerjoff ve escentric molecules gibi markaları da gördüğümü hatırlıyorum.