Bugün Hangi Parfümü Denediniz?

SRK

Pure Parfum
Bugün Ormonde Jayne Isfarkand'ı test ettim. Açılışı resmen dereotu gibi... O kadar doğal, o kadar net dereotu kokuyor ki cidden beni şaşırttı. Sonrası için yorum yapamayacağım :)

olcun

Extrait de Parfum
Dünden beri sel de vetiver deniyorum. Sanki bütün ellena ların bir uzantısı gibi zaman zaman un jardin serisi geliyor burnuma zaman zaman terre ilginç bir koku başlangıcını herkes sevmeyebilir ancak orta notalarında ana aktör vetiver ve tuz devreye girince harika bir ten parfümü oluveriyor ki orta notalarından itibaren sevmeyen pek çıkmaz. Vetiver çok güzel yedirilmiş hiç rahatsız etmiyor. Vetiver sevmeyenin bile kullanabileceği bir vetiver parfümü olmuş. :) yaz aylarında günlük kullanımda size iyi hissettirecek bir koku. Farkedilirliği başlarda iyi sonra tene yakın durduğunu ve size hitap ettiğini söyleyebilirim. Kalıcılık gayet yeterli. Ben o kadar para vereceğim kokumu herkeste alabilsin diyenlerdenseniz uzak durun çünkü bu size özel. Başta benzettiğim babasının parfümlerine her nekadar benzesede bir designerden daha kaliteli malzemelerle hazırlamış celine bu parfümü. Kalite bariz belli. Bu parfümü önce kullansaydım belki başta saydığım parfümleri beğenmeyebilirdim. O denli doğal ve kaliteli. 35 derece üstü sıcaklarda daha güzel bir alternatif bence yok.

Parfümün 90 ml'lik metal şişelerde satılan versiyonu mevcut. Şişe meraklısı değilseniz tam alınası. Bence'de yazın olmazsa olmazı. Koku kullanıldıktan sonra sahilde güneşlenmiş denize girmiş çıkmış ancak duş almadan eve dönmeye kara vermiş kişilerin teni gibi kokuyor. Muazzam bir yazlık bence, vetiver olarak demek ne derece doğru bilmiyorum ancak sahil temalı kokularda türürün en başarılı örneklerinden biri. Deneyimli parfüm severlerin gardrobunda bulunası bir ürün.

ark

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Sospiro Grazioso ( EdP ) denedim (erkan hocama teşekkür ederim).kokular alemine yeni girmiş bir arkadaşınız olarak bu parfümün bende uyandırdığı hissiyattan biraz bahsedeceğim...
http://www.fragrantica.com/perfume/Sospiro-Perfumes/Grazioso-18657.html
sitede oryantal flaral ve ünisex olarak sınıflandırılan oud,gül ve baharat içerikli bir koku olduğunu okudum
ilk sıkıldığında çok yoğun sert bir açılışla abroksan mı? aldehit mi? safran mı ? anlamadığım keskin bir giriş birkaç dakika sonra durulup hafif dumansı hisssiyat açıldıktan sonra bulutlar arasından sanki gül ve amber güzel bir reçine bileşimi gibi bir koku yaklaşık 3-4 saat aktif bir şeklide kendini hissettiriyorardından 5-6 saatte tende hafif bir şekilde oturuyor...biraz tom ford noir biraz bond no 9 ambere benzettim kokuyu (bu kokuyuda yeni kokluyorum :) ) sanki ikisinin karışımı veya yakın akrabası gibi bir koku hissiyatı uyandırdı bende
arkadaşlar ben sadece izlenimi mi yazdım sizlerdende görüş almak isterim kokular dünyasındaki her konuda ,baştada söylediğim gibi alemde yeniyiz :) tercübe edinmek ve güzel paylaşımlarda bulunmaktır niyetimiz ,haddi aştık veya kusur ettiysek af ola...

SRK

Pure Parfum
Love by Kilian denedim. Bir bayanda harika duracak bir koku... Açılıştan sonra koku tam olarak, Adana'da bulunduğum dönemlerde yediğim bicibici/karsambaç 'ı hatırlattı bana :) Sanırım içeriğindeki gül ve şekerden kaynaklanıyor. Bir bayana hediye edilecek, arada da kullanılacak bir koku olmuş :)

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bu aralar düzenli olarak capucci vintage deniyorum. Her deneyişimde yeni bir materyal algılıyorum. Çok zengin bir koku. Değişen hava koşulları ile sürekli denedikten sonra bir yorum yapabileceğimi sanıyorum.

M-rah

Pure Parfum
Satış Onaylı
Geçen hafta Harveyde denediğim ve çok hoşuma giden bir parfümden bahsetmek istiyorum.
Van cleef arpels orchidee vanille

İsmini ilk duyduğum zaman dedim işte benim parfümüm orkide ve vanilya...Şuanada kadar kokladığım en yumuşak ve kibar vanilya kokusu diyebilirim.Odunsu notalarla biraz sertleştirilmiş ama bana daha çok feminen geldi ve bütün vanilya kokuları gibi yumuşak bir ofis kokusu sıfatıyla tanımlayabiliriz.Sonralarına doğru çiçeksi kokuları duyabildim.Black orkid gibi degıl yanı..
Parfümde dikkatimi çeken bir özellik ise bileğimdeki reaksiyonu oldu şöyle ki normal bir parfüm tenden kurur gider bu ise yağ gibi ve yoğun bir şekilde tenimde dans etti ;) Sanırım esans yağı normalden daha fazla.. fiyatı ise % 30 indirimli 450 TL

Ekli dosyalar

• nd.6463.jpg
    nd.6463.jpg
    52.3 KB · Görüntüleme: 97

M-rah

Pure Parfum
Satış Onaylı
Aslında tam senin parfümün ve benim ;) SDVG tadında diyebilirim tek farkı biraz daha maskülen geldi bana.. yani daha iyi...
Ben alacaktım ama farkedilirliği düşük işte :( ...yalnız özel koleksiyon olmasına rağmen fiyatını çok uygun....

M-rah

Pure Parfum
Satış Onaylı
Neyse kardeşim Les nombresimi bekliyorum heyecanla...Ondaki vanilya daha baskın ;)

M-rah

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bu parfümde mutlaka denenmeli..2015 yılının bombası olacak bir koku kesinlikle ama marka tanınmış değil pek...
Yorum yapamıyorum çünkü üsttteki kokuya odaklanmıştım ama bunuda notlarıma almışım koku...Şişeside fena değil..

Parfüm yeni çıkmıştır...

o.32587.jpg

ark

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Capucci pour homme ;ağır bir açılıştan yaklaşık bir yarım saat sonra tene oturan başlayışı : burnu tırmalayan küflü turunçgil (yaklaşık 15 -20 dk)
orta ve sonu : meşe yosunu (orta ve son derken yaklaşık 2 saatte koku sadece tende derin bir kollamakla hissediliyor)
kalıcılık ve farkedilirlik çok ama çok düşük :( ben pino 'nun iyi harmanlanmış kaliteli bir versiyonuna benzettim kokuyu .Başlayışı yorucu orta son daha dayanılabilir ...Adından anlaşılacağı gibi ağır abi kokusu :) şaka bir tarafa maskülen tarz kokulara güzel bir örnek fakat tatminkar değil
Vintage olanı ile çok farklı değil, vintage olanı daha metalik küflü bir hissiyat uyandırmıştı bende.kalıcılık ve koku kalitesi açısından vintage ve yeni sürüm atadında hemen hemen hiç farkı yok.
Siz ne düşünüyorsunuz bu koku hakkında ?

wolvy

Eau de Toilette
Dün Tekin Acar'a gittim, babalar günü kampanyası için bir tane Costume National Soul, Bir tane de Prada Infusion aldım. Bu sırada baya bir parfüm denedim. Ayrıca bu alışverişten sonra beni "sample"lara boğan TA çalışanına sevgilerimi yolluyorum :)

Denediğim parfümler arasından Costume National 21 çok dikkatimi çekti. Kesinlikle daha ayrıntılı bir şekilde incelenmeyi hak ediyor. YSL Opium'u tekrar denedim. Açılışı çok hoşuma gitse de, devamında nedense aynı çizgiyi devam ettiremedi. Sanırım almayacağım, ama bir dekant falan bulup denesem daha iyi fikir edinebilirim. Bu arada Opium'un kadın serisinden Belle d`Opium'a bayıldım. Ona da bir ara tekrar bakacağım. Başka bir sürü parfüm denedim ama, aklımda bunlar kalmış sadece.

blerox

Perfume Lover
Satış Onaylı
tahir bey prada infusion benim de radarımda olan bir koku yakında almayı planlıyordum. tekin acarın bu kampanyasında alırım belki ben de.. sizden ayrıntılı değerlendirme beklediğimi de belirteyim bu koku hakkında.. bu arada güzel günlerde kullanın parfümlerinizi ;)

wolvy

Eau de Toilette
Prada Infusion'u kendime değil kız arkadaşıma aldım :) Erkek versiyonu ve kadın versiyonu arasında pek fark yok zaten. Bana biraz feminen bir koku gibi geliyor ve oldukça güzel. Hatta dün bir ara " acaba vermesem de kendim mi kullansam" diye düşünmedim değil :D Eğer hafif bir yazlık istiyorsanız ve feminenliğini dert etmezseniz çok iyi bir parfüm. Ama çok performans beklemeyin derim.

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
Evet Mehmet Tahir beyin dediği gibi baştan sona iris hakimiyetinde bir koku. İrisin bu kadar baskın kullanıldığı bir pour homme sanırım yoktur. Capcanlı taze temiz Yalnız şöyle bir dipnot da düşelim kokuyu beğenirsen yakınındaki birine hediye et mutlaka. Ben bu kokuyu tenimden değil başkasından daha güzel alıyorum. Benimkine de küçük kızım el koydu onda bu kokuyu koklamaya doyamıyorum.

wolvy

Eau de Toilette
Evet Mehmet Tahir beyin dediği gibi baştan sona iris hakimiyetinde bir koku. İrisin bu kadar baskın kullanıldığı bir pour homme sanırım yoktur. Capcanlı taze temiz Yalnız şöyle bir dipnot da düşelim kokuyu beğenirsen yakınındaki birine hediye et mutlaka. Ben bu kokuyu tenimden değil başkasından daha güzel alıyorum. Benimkine de küçük kızım el koydu onda bu kokuyu koklamaya doyamıyorum.

İnanır mısınız dün birebir aslında aynı şeyi düşündüm :) Acaba ben böyle mi kokmak isterim, yoksa çevremde başka birinin böyle kokması daha mı çok hoşuma gider diye baya düşündürdü beni.

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
İnanır mısınız dün birebir aslında aynı şeyi düşündüm :) Acaba ben böyle mi kokmak isterim, yoksa çevremde başka birinin böyle kokması daha mı çok hoşuma gider diye baya düşündürdü beni.
Aynen öyle Tahir bey. Kokuyu yakınınızdaki birisinden alırsanız müthiş diyorsunuz ama aynı hevesle kendi teninize uygulayınca o kadar da beğenmiyorsunuz. Tabi dışarıdan birisinin de aynı hisleri siz kullanınca düşünmesi kuvvetle muhtemel :) bu nedenle bu parfümün başkaları tarafından bolca övgü alacağını ancak iyi hissetmek için bir başkasının kullanıma sunmanın da yanlış olmayacağını düşünüyorum. Küçük kızım sağolsun fısır fısır hem kendisine hemde bücür dostlarına sıkarak beni mutlu ediyor. (Öyle de hoşuma gidiyor ki bu kokulara olan merakını benden alması anlatamam.)

maximus

Extrait de Parfum
İşyerinde bayan bir arkadaşımın YSL Manifesto'sunu denedim. Merak edenler için yazmak istedim, koku resmen bana Rochas Man'ı hatırlattı. Fragrantica'da baktım çok benzeten yok ama notalarına bakınca kendime hak verdim :)

Şerif Aydoğar

Pure Parfum
Mancera Cedrat Boise, Mancera intensive aoud black denedim.
Mancera Cedrat Boise pek aventusa benzetemedim ama aldık. Bakalım hayırlısı.

SRK

Pure Parfum
Versace Oud Noir denedim. Girdiğiniz ortamdaki herkesi bayıltmak istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim :)

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
Mancera Cedrat Boise, Mancera intensive aoud black denedim.
Mancera Cedrat Boise pek aventusa benzetemedim ama aldık. Bakalım hayırlısı.
Aventusa ben de benzetemedim. İnternette yaz kokusu diyorlar ama Antalya da ancak bahar kokusu olur. Enteresan bir şekilde bir meyve parfümü değilken meyveli kokuyor. Bunu sevenlerin fiyatı ucuz olduğu için iyi bir alternatif gözüyle görebileceği Liz claiborne curve denemelerini önerebilirim.

alisofya

Eau de Parfum
Bu aralar şu Nasomatto-Black Afgano en merak ettiğim parfümler arasında ;):(

Sonunda deneme imkanım oldu ve gerçekten bazen çok fazla beklenti içine giriyorum ve öyle çok merak ediyorum ki efsaneleştiriyorum, ya sev ya nefret parfümlerine bir örnek olarak gösterebilirim Black Afganoyu ve benim için maalesef hayal kırıklığı oldu :(

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bu gün Mehmet (Blerox) kardeşim sayesinde 2 parfüm denedim.
İmaginary Authors Failing into the sea: İlk izlenimim müthiş bir yazlık koku olduğu yönünde Liçi adlı uzakdoğu meyvesi kokusu ile turunçgil özellikle greyfurt karışımı parfüme deniz esintili bir odunsu hissiyat vermiş ben ilk izlenim olarak gayet başarılı buldum.

T.D.C De bachmakov: Genel beğeniye uygun çok niş diyemeyeceğimiz ama atası Un jardin sur le nilin biraz daha karizmatik yorumu. Bence bu da yazın gayet kullanılabilir çok komplike olmayan ama sevilesi bir parfüm. Evet bir yenilik getirmez belki ama kabul edelim nil den daha ciddi bir havası var. (Parfüm yeni yeni oturmaya başladı bence nil den çok daha iyi t shirt ümün yakasına sıkmıştım efil efil geliyor burnuma)

Son düzenleme:

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
failing into the sea nin gelişme bölümleri de çok başarılı, daha önceki deneyimlediğim cape heartache deki gibi bir dumansılığı çok hafif koymuşlar. Bunu da gelecek yaza şişesiyle bulmak gerekecek sanırım. Sitesinde 85 dolar fiyatları ama nereden buluruz bilemiyorum. (Şimdi sonlarına geldim kum kokusu geliyor sonu da bana göre güzel)

Son düzenleme:

blerox

Perfume Lover
Satış Onaylı
failing into the sea nin gelişme bölümleri de çok başarılı, daha önceki deneyimlediğim cape heartache deki gibi bir dumansılığı çok hafif koymuşlar. Bunu da gelecek yaza şişesiyle bulmak gerekecek sanırım. Sitesinde 85 dolar fiyatları ama nereden buluruz bilemiyorum. (Şimdi sonlarına geldim kum kokusu geliyor sonu da bana göre güzel)
Yılmaz abi bu parfümü begenecegini adım gibi biliyordum :)