Bugün Hangi Parfümü Denediniz?

blerox

Perfume Lover
Satış Onaylı
Hdp 1899'u denedim ve oldukça beğendim.. vanilya amber eksimsi bergamot ve tarçın.. pure havane ve herod'daki ekşimsi açılış bu parfumde de var ve bunu cok sevdim, adeta sevdiğim notalar bir araya toplanmış bana özel bir koku yapılmış.. kalıcılığı ve farkedilirligi cok iyi.. Deneyenler benim gibi hemen diyecektir aaa bu victor&rolf spicebomb! Evet oldukça benziyor ona ama bu parfum çok daha kompleks ve elegant.. Sonuçta şişesi alinacaklara bir parfüm daha eklemiş bulunuyorum..

swen

Eau de Toilette
Chanel bleu edp denemiştim dün. Bugün bi şekilde aldırttı kendini bana.Türk insanının fireş kalıcı parfüm mottosuna birebir :)

Erkan Ağa

Founder Member
Satış Onaylı
Hdp 1899'u denedim ve oldukça beğendim.. vanilya amber eksimsi bergamot ve tarçın.. pure havane ve herod'daki ekşimsi açılış bu parfumde de var ve bunu cok sevdim, adeta sevdiğim notalar bir araya toplanmış bana özel bir koku yapılmış.. kalıcılığı ve farkedilirligi cok iyi.. Deneyenler benim gibi hemen diyecektir aaa bu victor&rolf spicebomb! Evet oldukça benziyor ona ama bu parfum çok daha kompleks ve elegant.. Sonuçta şişesi alinacaklara bir parfüm daha eklemiş bulunuyorum..
Mehmet ben de denedim beymen de muhtesem buldum. Turuncun o buruklugunun yaninda tatlimsi vanilyanin esligi sahane durmus. Benim de listeme girdi

wolvy

Eau de Toilette
Haftasonu Tom Ford Noir Extreme'i denedim. Bilmiyorum parfümeride denediğim için mi öyle geldi ama çok piyasa parfümü hissiyatı var maalesef. Bir kere TF Noir EDp ile alakası yok kokunun. Gereksiz tatlımsı bir parfüm. Gittiğim yerdeki satış görevlisi "Bunu Araplar satın alsın diye yapmışlar resmen, kokuyu deneyen Araplar 3-5 alıp çıkıyor" dedi. Hakikaten bende de aynı izlenimi yarattı, TF'ye yakıştıramadım.

blerox

Perfume Lover
Satış Onaylı
olfactive studio flashback denedim.. buruk bir citrusla açılan parfümün ortalarında açığa çıkan kuru vetiver kullanımını sevmedim.. nerdeyse başladığı gibi biten çok zayıf bir parfüm, bileği burna yaklaştırmadıkça kokuyu alamıyorsun.. cık! hiç olmamış..

M-rah

Pure Parfum
Satış Onaylı
Pazar günü hugo boss intenseyi test ettim ve gayet başarılı buldum.Kalıcılığı ve farkedilirliği çok iyi yalnız kokusu guzel olmasının yanısıra biraz basit geldi bana sanki ama genel beğeniye hitap eden çekici bir yapısı var...

insensible

Eau de Parfum
Bond no 9 Queens gourmand tarzı açılışı oldukça tatlı bir koku bir saat sonra daha çekilebilir oluyor kalıcılık oldukça iyi, unisex, deselerde bence bayan kullanımına daha uygun (Adı queens olup unisex demeleride ilginç) kışın kullanalabilir diğer zamanlarda zor, sample ı işyerimden birine hediye ettim:)

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
Dünden beri sel de vetiver deniyorum. Sanki bütün ellena ların bir uzantısı gibi zaman zaman un jardin serisi geliyor burnuma zaman zaman terre ilginç bir koku başlangıcını herkes sevmeyebilir ancak orta notalarında ana aktör vetiver ve tuz devreye girince harika bir ten parfümü oluveriyor ki orta notalarından itibaren sevmeyen pek çıkmaz. Vetiver çok güzel yedirilmiş hiç rahatsız etmiyor. Vetiver sevmeyenin bile kullanabileceği bir vetiver parfümü olmuş. :) yaz aylarında günlük kullanımda size iyi hissettirecek bir koku. Farkedilirliği başlarda iyi sonra tene yakın durduğunu ve size hitap ettiğini söyleyebilirim. Kalıcılık gayet yeterli. Ben o kadar para vereceğim kokumu herkeste alabilsin diyenlerdenseniz uzak durun çünkü bu size özel. Başta benzettiğim babasının parfümlerine her nekadar benzesede bir designerden daha kaliteli malzemelerle hazırlamış celine bu parfümü. Kalite bariz belli. Bu parfümü önce kullansaydım belki başta saydığım parfümleri beğenmeyebilirdim. O denli doğal ve kaliteli. 35 derece üstü sıcaklarda daha güzel bir alternatif bence yok.

blerox

Perfume Lover
Satış Onaylı
dior homme cologne denedim; parlak bir turunçgil patlamasıyla açılıyor koku. gördüğüm en keskin turunçgil kullanımlarından biri gerçekten.. hatta öyle ki, keskinliği ilk sıktığım anda burnumu bile rahatsız etti.. sonrasında biraz yumuşuyor ve bu şekilde sonlanıyor koku.. dior homme izleri göremedim açıkçası ben bu parfümde, farklı bir koku gibi düşünülebilir.. çok fazla değişmese de yaz sıcakları için limon kolonyası efekti yapacak kullanılabilirliği yüksek bir koku diyebilirim son olarak..

cantona8

Pure Parfum
Satış Onaylı
TSC de bachmakov denedim dün.. ama yine ısınamadım. açılışına da gerisine de. hermes nile benziyor zaten. aşırı feminen geliyor bana

wolvy

Eau de Toilette
Bugün çok çok fazla parfüm deneme imkanım oldu, önce kısa kısa bazılarını yazayım, sonra en çok beğendiklerimi yazacağım:

Aqua di Gio Profumo: Açılışı umut vericiydi, bana içinde Kokorico notaları olan bir Gio havası verdi ve hoşuma gitti. Fakat sonraki orta ve son notaları inanılmaz sıkıcı.
Salvatore Ferragamo Acqua Essenziale ve Acqua Essenziale Blu: Meh, jenerik parfümler işte, geçiniz.
L`Eau Kenzo Intense Pour Homme: Versace Eros ve PR Invictus'u karıştırıp ikisinden de daha kötü bir parfüm düşünün, işte buldunuz.
Solo Loewe Sport: Ortalama ve güzel bir yazlık parfüm, pek bir numarası yok.
Gucci Oud: Bana #oudispahan'ın daha hafif bir versiyonu gibi geldi.

Bunlar haricinde pek çok yazlık jenerik parfüm denedim, isimlerini pek hatırlayamıyorum. Ama denediğim iki parfüm beni fena çarptı.

Chanel Egoiste: Şimdiye kadar bu parfümü nasıl denememişim bilmiyorum. Açılışı ve orta notaları bambaşka. Tam kararımı vermek için birkaç gün daha tam gün kullanmam gerek fakat şimdilik gerçekten çok hoşuma gitti. Tekrar deneyeceğim.

Costume National Soul: İşte tam bir bomba! Denediğim anda vuruldum. Ya Amouage ya da TF Private Blend'in bir parfümüne benzettim ama burnum çok yorgundu, tam anlayamadım. Eğer yaza giriyor olmasaydık mutlaka alırdım. Hatta elimdeki parfümlerin belli bir miktarını elden çıkarsam yine de alabilirim. Süper bir parfüm çıkarmış CN. Bunu da 1 2 tam gün denemek isterim.

wolvy

Eau de Toilette
Unutmadan, Loewe Esencia pour Homme'u ilk defa deneme imkanı buldum. O da çok dikkatimi çekti. 10 numara bir maskülen.

Ö

Özgür

Misafir
Roma uomo vintage denedim.. Uzun aradan sonra ona kavuşmanın sevincini yaşıyorum.. mevcut roma uomo'ya göre daha oturaklı, daha az şekerli, baymayan bir koku..

Erkan Ağa

Founder Member
Satış Onaylı
Lartisan premier fuguere extreme denedim. Dandik bi incirle acilip hindistan cevizi baskin olarak devam eden sifir kalici bi parfum. Bayan kullanimina yakin.

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
Dün scent of peace ile ilk ciddi buluşmamızdı. Parfüm değişik bir parfüm. Aventusa benziyor diyenin üstüne yürürüm :)

Meyveli ferah bana biraz roberto verino pure u andırdı. Keşke şişesi ve kutusu kadar kaliteli olabilseydi. Kalite ortalama yüksek beklentiye cevap vermez. Ancak yine de kullanılabilecek bir parfüm. Kolleksiyon için harika bir şişe sunumu var. Parfümün sonları ise tam bond a özgü bir koku veriyor tüm bondlarda alabileceğiniz o hafif pudralı baharatlı koku. İlk izlenimlerim böyle yakın zamanda ayrıntılı yorumlayacağım.

olcun

Extrait de Parfum
Sol bilekte normal sağ bilekte spor Encre noire. Spor olanı can sıktı. %79 dan daha kalıcı ve farkedilirliği yüksek.

14h01 ensede 2 atomiser fıs boyunda 2 fıs. Kesinlikle konforlu bir his.

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
Dün imaginary authors cape heartache denedim. İsli yeşillikli nemli yosun ve bolca çilek kokusu. Ben beğendim. Kış için güzel bir alternatif olacak. Kalıcılığı ve fark edilirliği çok iyi.

M

Mehmet

Misafir
Farklı kokular deniyorsunuz. :) Çilek kokusu bana daha çok yazı hatırlattı. Yosun ise daha klasik eski kafa notası. Sanırım yeşillikli olunca daha git tarzında bir yeşilden bahsediyorsunuz?

olcun

Extrait de Parfum
Fındıklı vetiver, şişenin dibini gördük. birçokları için çok özel olsada benim için rağbet görmeyen kahve vetiver (D. Vetiver) den sonra gelecek.

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
Farklı kokular deniyorsunuz. :) Çilek kokusu bana daha çok yazı hatırlattı. Yosun ise daha klasik eski kafa notası. Sanırım yeşillikli olunca daha git tarzında bir yeşilden bahsediyorsunuz?
Evet bu ara çok farklı tarzda kokular denemeye başladım. Bir de şu illaki şişe alışkanlığımdan vazgeçsem çok iyi olacak :) iach da ki yeşillik git gibi canlı değil daha karanlık diyebilirim. İsli dumanlı bir koku. Ama şöyle bir düşününce git te bir çilek notası hiç de fena olmazdı. İach Antalya yazında helede benim gibi dozajlamayı beceremeyen allah ne verdiyse kullanan için öldürücü olabilir. Ama genel olarak kışın herkesin sevebileceği yapıda.

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
İmaginary authors failing into the sea diye bir parfümü var esas onu bulabilsek keşke.

YILKANT

Pure Parfum
Satış Onaylı
yılmaz abi bende var o parfümden denemelik biraz..ileride alışverişimiz olursa gönderirim merak etme ;)
Çok teşekkür ederim Mehmedim. Önümüzdeki günlerde görüşelim. Seninle uzun süredir alışverişimiz olmadı. Yapalım birşeyler. :)

blerox

Perfume Lover
Satış Onaylı
Çok teşekkür ederim Mehmedim. Önümüzdeki günlerde görüşelim. Seninle uzun süredir alışverişimiz olmadı. Yapalım birşeyler. :)
tamamdır abi yaparız ama bu gidişle senden aventus haricinde bişey alamayacağız okudum yazdıklarını piyasada ne kadar aventus var toplayacakmışsın :)

M-rah

Pure Parfum
Satış Onaylı
Dün Giorgio Armaninin yaza özel sınırlı sayıdıda üretilen kokusunu test ettim.75 ml ve 100 TL olarak cuzi bir rakama satılan bu parfüm yazlık gözdem olacak gibi gözüküyor.Missperan siparişi verdim.Haftaya daha detaylı bir inceleme yapacağım ama ilk bakışta sıcak yaz günlerinin kurtarıcı ferah ve çekici bir kokusu var..Yurtdışı sitelerindeki forumlarda farkedilirliğinin ortalama hatta üzeri olduğunu gördüm.

Code Homme Turquoise Eau Fraiche

3605522018044_1_org_thumb.jpg
3605522018044_1_org_thumb.jpg