Bugün Hangi Parfümü Denediniz?

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Zara Leather Jardin;
Yorum yapmayacağım, içinde şu var, şöyleydi böyleydi; öyle girdi böyle çıktı yok ve uzatmadan: Bu bir Zara olamaz!!!
Aklımın ve hislerimin artık benim aklım ve hislerim olduğunu anladığım aydınlanma bilincine vardığım o anki rahmetli annem gibi kokuyor, gücünü ve güvenini hissettiğim ve idrak ettiğimbabam gibi kokuyor ve asla istediği gibi bir abi olamasam da biliyorum hem biraderimin hem de benim hayal ettiğimiz o dönem abiler gibi kokuyor…
Gidin, deneyin ve alın arkadaşlar ha yine de madem söyleyeyim; yeşil topraklı galbanum, gül metali ve dumanı henüz sönmüş ve yandığı yerde dibi tutmuş simsiyah deri katranıyla tam bir nostalji bombası ve yürek sızısı… 10/10👌🎉🍷

Anka Kuş Betwixt & Between;
Sevgili Ali’nin çalışmalarından Charlatan’a ilk günden beri kilitlenmiştim Ali’nin diyorum sanılanın veya bilinenin aksine diğer ismi lazım değil ezik müsveddenin değil; öyküyü bilenler bilmeyenlere anlatır… işte o Charlatan’ın tamamlanmış ve mükemmelleştirilmiş hali olan Jezebel’den sonra Anka Kuş’tan ikinci favorim bu eser.
Sihirli materyal Cashmeran üzerine bir ders ve onun binbir yüzünün misk buketi ve çiçeklerle derinleştirilmesi durumu. Tozlu, ruthubetli, soğuk ve oldukça karamsar başlayan yapı daha sonra gül, vanilya ve misk-i amberle sıcacık, yumuşacık ve istisnasız sarmalayan harika bir yere evriliyor…

Versace Eros Parfum (😬)
İlk çıktığı günden bu yana İnvictus ile beraber hayatımı zindana çeviren, çevirenlere de çanak tutup güç veren ve bana gittiğim her yerde büyük gareziyle arıza çıkartan Eros çocuğun bu halini; İnvictus Legend ile kendini affettirdi ve başımda daha büyük bir bela Stronger with You var hadi gel güçlerimizi birleştirelim kafasında denedim…
Çok güzel lan!!! 😅
Hem ferahlatan hem de aynı zamanda cayır cayır affetmeden yakan bir nane var kaldı ki hem algılarımı hem de tenimi yakıyor ve hemen hatırlıyorum bu hissi iki parfümde daha yaşamıştım: Geranium pour Monsieur ve Sel de Vetiver…
Naneye eşlik eden ve alttan alttan sinsice vuran tarçın/karanfil gövdesine eşlikçi erikli-elmalı meyveler ve en altta da tüm bunları sarmalayıp yöneten hakikaten insafsız ve kayışı koparmış bir tonka var… Ciddi miktarda da Ambrox ve Cashmeran alıyorum kaldı ki bunu bir yazısında yanlış hatırlamıyorsam @azzura belirtmişti…
Kompakt, dolgun, derin ve evrimini tamamlamış son Eros olmalı bu.
Semtte apaçi mode on takılmak istediğim anlarda ve hız yapasım geldiğinde muhakkak elimin altında olmasını istediğim hakikaten overdose ve patavatsız bir oryantal fujer bu; hali hazırda yeni çıkmışken ve bir süre sonra regülasyonlara kurban gitmeden yedekli yedekli edinmeli. 🌗

xPixa

Perfume Lover
Moderatör
Gerçekten benziyor mu fragrantica puanları arasında çok fark var. Notalarda benzemiyor.
Ottoman OfG’ye baya benziyor, arada nüans farklılıkları var. OfG keskin bir kokuya sahipken Ottoman daha sıcak. Hatta OfG’ye göre biraz daha fazla odunsu. İkisini de denediğinizde ne demek istediğimi daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum 🙂

İlyas

Perfume Lover
Satış Onaylı
Gerçekten benziyor mu fragrantica puanları arasında çok fark var. Notalarda benzemiyor.
Daha ileri gidip daha öncede söylediğim gibi ofg daha sentetik bence. Türk markalarına genelde mesafeliyim fakat bu kıyaslamada benim için alghabra öndedir. Ofg'de safrandan gelen kimyasal uyumsuzluk rahatsız edici. Ofg'in Şişesi daha güzel açık ara.Şişeseveri tatmin eder!

Rosa Del Rey

Eau de Parfum
Givenchy - L'Inderdit Eau de Parfum Rouge denedim. Ejderha Dövmeli Kızı reklam yüzü yapmaları da artı puan. Şişesi harika ve bordomsu kırmızı renk lüks bir hissiyat veriyor. Kokuya gelince, zevklerime uymayan bir koku fakat 50 yaş üzeri hanımlara çok yakışacaktır, kolamsı ve şurup gibi bir açılışla başlıyor, açıldıkça tende kalıcılaşıyor. DNA olarak Estee Lauder Youth Dew'e çok benzettim. Kesinlikle güçlü ve imza olabilecek bir koku, gece davetlerine de yakışacaktır.

Swann

Perfume Lover
Satış Onaylı
Zara Leather Jardin;
Yorum yapmayacağım, içinde şu var, şöyleydi böyleydi; öyle girdi böyle çıktı yok ve uzatmadan: Bu bir Zara olamaz!!!
Aklımın ve hislerimin artık benim aklım ve hislerim olduğunu anladığım aydınlanma bilincine vardığım o anki rahmetli annem gibi kokuyor, gücünü ve güvenini hissettiğim ve idrak ettiğimbabam gibi kokuyor ve asla istediği gibi bir abi olamasam da biliyorum hem biraderimin hem de benim hayal ettiğimiz o dönem abiler gibi kokuyor…
Gidin, deneyin ve alın arkadaşlar ha yine de madem söyleyeyim; yeşil topraklı galbanum, gül metali ve dumanı henüz sönmüş ve yandığı yerde dibi tutmuş simsiyah deri katranıyla tam bir nostalji bombası ve yürek sızısı… 10/10👌🎉🍷

Anka Kuş Betwixt & Between;
Sevgili Ali’nin çalışmalarından Charlatan’a ilk günden beri kilitlenmiştim Ali’nin diyorum sanılanın veya bilinenin aksine diğer ismi lazım değil ezik müsveddenin değil; öyküyü bilenler bilmeyenlere anlatır… işte o Charlatan’ın tamamlanmış ve mükemmelleştirilmiş hali olan Jezebel’den sonra Anka Kuş’tan ikinci favorim bu eser.
Sihirli materyal Cashmeran üzerine bir ders ve onun binbir yüzünün misk buketi ve çiçeklerle derinleştirilmesi durumu. Tozlu, ruthubetli, soğuk ve oldukça karamsar başlayan yapı daha sonra gül, vanilya ve misk-i amberle sıcacık, yumuşacık ve istisnasız sarmalayan harika bir yere evriliyor…

Versace Eros Parfum (😬)
İlk çıktığı günden bu yana İnvictus ile beraber hayatımı zindana çeviren, çevirenlere de çanak tutup güç veren ve bana gittiğim her yerde büyük gareziyle arıza çıkartan Eros çocuğun bu halini; İnvictus Legend ile kendini affettirdi ve başımda daha büyük bir bela Stronger with You var hadi gel güçlerimizi birleştirelim kafasında denedim…
Çok güzel lan!!! 😅
Hem ferahlatan hem de aynı zamanda cayır cayır affetmeden yakan bir nane var kaldı ki hem algılarımı hem de tenimi yakıyor ve hemen hatırlıyorum bu hissi iki parfümde daha yaşamıştım: Geranium pour Monsieur ve Sel de Vetiver…
Naneye eşlik eden ve alttan alttan sinsice vuran tarçın/karanfil gövdesine eşlikçi erikli-elmalı meyveler ve en altta da tüm bunları sarmalayıp yöneten hakikaten insafsız ve kayışı koparmış bir tonka var… Ciddi miktarda da Ambrox ve Cashmeran alıyorum kaldı ki bunu bir yazısında yanlış hatırlamıyorsam @azzura belirtmişti…
Kompakt, dolgun, derin ve evrimini tamamlamış son Eros olmalı bu.
Semtte apaçi mode on takılmak istediğim anlarda ve hız yapasım geldiğinde muhakkak elimin altında olmasını istediğim hakikaten overdose ve patavatsız bir oryantal fujer bu; hali hazırda yeni çıkmışken ve bir süre sonra regülasyonlara kurban gitmeden yedekli yedekli edinmeli. 🌗
‘Ali’nin diyorum sanılanın veya bilinenin aksine diğer ismi lazım değil ezik müsveddenin değil; öyküyü bilenler bilmeyenlere anlatır…’
Ali’yi tanımıyorum, ‘öykü’yü de merak etmiyorum ancak okurken tüylerim diken diken oldu! Bu nece toksik bir dil! Bu başlık insanları yerme, gömme, laf sokma yeri mi yoksa bir parfüm forumuna yakışacak düzeyde parfümlerin test edilip yorumlanacağı bir yer mi, biri beni aydınlatsın lütfen!

Swann

Perfume Lover
Satış Onaylı
Givenchy - L'Inderdit Eau de Parfum Rouge denedim. Ejderha Dövmeli Kızı reklam yüzü yapmaları da artı puan. Şişesi harika ve bordomsu kırmızı renk lüks bir hissiyat veriyor. Kokuya gelince, zevklerime uymayan bir koku fakat 50 yaş üzeri hanımlara çok yakışacaktır, kolamsı ve şurup gibi bir açılışla başlıyor, açıldıkça tende kalıcılaşıyor. DNA olarak Estee Lauder Youth Dew'e çok benzettim. Kesinlikle güçlü ve imza olabilecek bir koku, gece davetlerine de yakışacaktır.
Ben de denedim, designer ayarında... Ucuz malzemeye kaçmışlar gibi geldi, L’interdit edp ya da intense’i tavsiye ederim.😊

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
‘Ali’nin diyorum sanılanın veya bilinenin aksine diğer ismi lazım değil ezik müsveddenin değil; öyküyü bilenler bilmeyenlere anlatır…’
Ali’yi tanımıyorum, ‘öykü’yü de merak etmiyorum ancak okurken tüylerim diken diken oldu! Bu nece toksik bir dil! Bu başlık insanları yerme, gömme, laf sokma yeri mi yoksa bir parfüm forumuna yakışacak düzeyde parfümlerin test edilip yorumlanacağı bir yer mi, biri beni aydınlatsın lütfen!
Ali’yi tanımanıza gerek yok kaldı ki öyküyü bilmenize de hanfendiciğim ancak bir konuyu merak etmeden ve o merak dahilinde herhangi bir şeyi bilmeden (bildiğini zannetmek değil) tüylerinizin diken diken olması da çok teatral ve yersiz…
Bununla beraber ünlem koyduğunuz yazı sonunda anlaşılıyor ki diğer yazılarınızla da karşılaştırdığımda sizi galiba yine gününüzde olmayıp detoksa ihtiyaç duyan sizsiniz; parfümleri gayet güzel hatta her bir parfümü gayet güzel açıkladığıma inandığım hoş’ dilim, parmaklarım veya kalemim değil.
Son söz aydınlatma/aydınlanma meselesi de benim problemim değil sevgili yöneticiler bir kusur görürlerse gereken açıklamaları adil bir şekilde aleni veya gizli şekilde yaparlar kaldı ki bu platformun hakkaniyetli bir yer olmasından ötürü ben yeniden burada yazmaya başladım.
Keyifli paylaşımlar hanfendi.

Swann

Perfume Lover
Satış Onaylı
Ali’yi tanımanıza gerek yok kaldı ki öyküyü bilmenize de hanfendiciğim ancak bir konuyu merak etmeden ve o merak dahilinde herhangi bir şeyi bilmeden (bildiğini zannetmek değil) tüylerinizin diken diken olması da çok teatral ve yersiz…
Bununla beraber ünlem koyduğunuz yazı sonunda anlaşılıyor ki diğer yazılarınızla da karşılaştırdığımda sizi galiba yine gününüzde olmayıp detoksa ihtiyaç duyan sizsiniz; parfümleri gayet güzel hatta her bir parfümü gayet güzel açıkladığıma inandığım hoş’ dilim, parmaklarım veya kalemim değil.
Son söz aydınlatma/aydınlanma meselesi de benim problemim değil sevgili yöneticiler bir kusur görürlerse gereken açıklamaları adil bir şekilde aleni veya gizli şekilde yaparlar kaldı ki bu platformun hakkaniyetli bir yer olmasından ötürü ben yeniden burada yazmaya başladım.
Keyifli paylaşımlar hanfendi.
Hahaha, yo, günümdeyim ben. Bi’zahmet buna da ben karar vereyim ne dersiniz beyefendi?
Alenen ‘Ali’ adlı bir şahsı gömüyorsunuz parfüm-test başlığında, buna tepki verince de tiyatro yapıyor oluyorum öyle mi? Hı hım, eğer bu tiyatro sergilemek ise, evet, tiyatro yapıyorum ve bundan da onur duyarım! İnsanın saygınlığı her şeyin üstündedir benim için, velev ki tanımadığım bir insan olsun!..

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Hahaha, yo, günümdeyim ben. Bi’zahmet buna da ben karar vereyim ne dersiniz beyefendi?
Alenen ‘Ali’ adlı bir şahsı gömüyorsunuz parfüm-test başlığında, buna tepki verince de tiyatro yapıyor oluyorum öyle mi? Hı hım, eğer bu tiyatro sergilemek ise, evet, tiyatro yapıyorum ve bundan da onur duyarım! İnsanın saygınlığı her şeyin üstündedir benim için, velev ki tanımadığım bir insan olsun!..
😬 ahhh güzel hanfendiciğim; okuduğunuzu anlayamamışsınız da… Bilakis Ali Erkekli’yi yüceltip hakkını teslim ettiğim bir yazı ve inceleme o ama ne yazık ki öyküyü bilmeyince veya merak etmeyince böylesi şeyler olabiliyor üzülmeyin lütfen…
Ben şekerimin düştüğü ve kayışımın koptuğu böylesi anlarda bir büyük kavanoz Nutella kaşıklıyorum size de şiddetle tavsiye ederim 🙂
Tekrar güzel paylaşımlar; hoşçakalın.

Swann

Perfume Lover
Satış Onaylı
😬 ahhh güzel hanfendiciğim; okuduğunuzu anlayamamışsınız da… Bilakis Ali Erkekli’yi yüceltip hakkını teslim ettiğim bir yazı ve inceleme o ama ne yazık ki öyküyü bilmeyince veya merak etmeyince böylesi şeyler olabiliyor üzülmeyin lütfen…
Ben şekerimin düştüğü ve kayışımın koptuğu böylesi anlarda bir büyük kavanoz Nutella kaşıklıyorum size de şiddetle tavsiye ederim 🙂
Tekrar güzel paylaşımlar; hoşçakalın.
Eminim öyledir... Size Nutella kaşığınızla mutluluklar...(ben almayim)

Sparfume

Perfume Lover
Satış Onaylı
ANKA KUS...BETWIXT & BETWEEN

Bir sure once Ali Erkekli'nin röportajını okumus genelde tum sanatçılara oldugu gibi kendisine yapilan haksizliklara ..ureten, akil almaz seyler yaratan insanlarin maddi olanaksizliklar yuzunden cektiklerine üzülmüş ve ruhunun yansimasi olan koleksiyonundaki kokulari denemis onu anlamaya calismistim... @Makedon un adini bile anmaya deger bulmadigi "Rasai Fort " un kendisine yaptigi vefasizlik ve acimasizliktan sonra hicbir zaman vezgecmedigi icindeki o koku aski ve tutkusunu "kullerinden yeniden dogarak" yarattigi kendi markasi Anka Kus ile bizlerle paylasmasi tüm dunyada oldugu gibi bende de buyuk hayranlik uyandirmisti..
Betwixt denediklerim icinde benim ruhumu ve begenimi en iyi yansıtan koku oldugu icin Jezebel ile birlikte siseli alarak kendimi simarttim.. Acilisi beni Karadenizin o sisli puslu sert ruzgarlarin estigi sonbahar aylarina götürdü.. İcimi urperten, islak cimenlerin arasindan yukselen toprak kokusu ile rutubetli kuflu cam agaci kokusun birbirine karistigi o sisli havalari cok severim..
Parfum; kurumaya ve tene yaklasmaya basladigi anlar da degisip muthis farkli bir hale gecti ve beni, amber, beyaz cicekler, gullerin birbirleri icinde harmanlandigi hayaller alemine savurarak sok etti..
Ali Erkekli muhteşem bir adam gurur duydugum bir parfumor.. umarim birgun hayrani oldugum parfumor Volkan ile tanistigim gibi onun sayesinde de arkadasi Ali bey ile tanisirim...

CPH2219 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
475c7262f24611015e8000cbde9d04ae.jpg

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Penhaligonların The Uncompromising Sohan;
Son yirmi yılın en tanıdık akorlarından safranlı, güllü, derili ve odunlu şark kafası… Ha avm’de kürklü şişeden Osmanlı Oud koklamışım ha bunu yada herhangi bir aynı şeyi…

Penhaligonların Changing Constance;
Tatlı-tuzlu tereyağlı ve vanilyalı karamel üzerine kararında serpiştirilmiş tam batılı kuru, limoni ve cin alkollü gül tozlarının dibine çekilmiş tertemiz ve bembeyaz bir misk. Hem kiyatta hem de tende sergilediği değişimler ve geçişler gerçekten çok hoş. İç gıcıklayıcı bir parfüm; damakta, burunda ve içeride güzel izler bırakıyor… 🎉🍷👌

Penhaligonların Terrible Teddy;
Olibanum, bu kadar.

Penhaligonların Monsieur Beauregard;
Sandal, süsen ve vanilya ile bir başka açıdan ve daha bulanık/belirsiz bir Bois Farine.

Penhaligonların The Tragedy of Lord George;
Kaliteli bilmem ne fıçısı içinde bilmem kaç yıl bilmem nerede ve hangi şartlarda olgunlaştırılmış Brandy ve konyaklı traş köpüğü/sabunu. Ahşap ama her şeyi ahşap dekorlu Liverpool berber dükkanında; bizimkilerin çay eşliğinde çevirdiği her türlü beyin yakan derin/felsefi muhabbetlerin ha işte yukarıdaaa ki şeylerle döndüğü o anın kokusu. 10/10 🎉🍷👌

Penhaligonların Heartless Helen;
İngilizleştirilmiş Sümbülteber. Yeşil ve kafuru Hint özü sömürülerek alınmış ve yine geleneksel ve nasıl oluyorsa yine İngiliz aromatikleriyle/baharatlarıyla ve çaylarıyla tam bir “soylu” Brit olmuş plastik Sümbülteber.

Penhaligonların Clandestine Clara;
Acıbadem, mavi Nivea krem ve sidikli misk tınılarının eşlik ettiği pürüzsüz, hatasız, katıksız ve mutlak bir vanilik amber ile rom. Temelde ise tüm bunların kaynağı Tonka absolu.
Yine aşık olduğum Jo Malone Myrrh & Tonka’nın cazırdayıp cozurdayan o imza parlaklığının alınmış hali. 10/10 🎉🍷👌

Gördüğünüz gibi parfüm isimlerini yazarken yorum yapasım kaçmasın diye büyük uğraşlar verip değişikliğe gittim; Allah bu parfümü isteyen kullanıcının da satmaya çalışan kişinin de ve yolu bu arkadaşlarla kesişip derdini anlamaya ve anlatmaya çalışan kimselerin de yardımcısı olsun… 🌗

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Bunu baya merak ediyordum aslında ama fragrantica’da nishane b-612’ye benziyor demişler, o yüzden hevesim kaçtı denemedim. Sizce benzerliği var mı Volkan hocam ?
B-612’yi yıllar evvel daha ilk çıktığında denemiş ve tutmamıştım dostum ama hatırladığım kadarıyla floral bir fujerdi kekremsi bir tat vardı bol tozlu bir havayla beraber belki sadece o toz/duman ve gri hava ancak andırabilir ama temelde hiç alakaları yok.

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Penhaligonların Babylon;
Sandal, sedir ve vetiver > tatlı vanilik amber > gül > baharatlar… + Penhaligonların Cairo;
Sedir, sandal ve vetiver > safran > gül > tatlı misk-i amber + Penhaligonların Constantinopole;
Vetiver, sedir ve sandal > gül > dumanlı vanilik amber > çok hafif sucul his = Penhaligonların Halfeti + Çok çok çok dumanlı deri = Penhaligonların Halfeti Leather. Yani çok çok çok eşittir Penhaligon’s Halfeti çok çok çok acayip bir başyapıt helal olsun 🎉🎉🎉🍷🍷🍷👌👌👌

Tom Ford Tubereuse Nue;
Amouage İnterlude’nin ızgara biftek dumanı ve kekiği ile Tom Ford imzası Safraleine derisine olabilecek en iğrenç Sümbülteber yedirilmiş yahu Orchid Soleil’de bırak şu işi ne diye inat ediyorsun hacı Sümbülteber yapamıyorsun bitti… Hayret bi şey yawww!!!

Tom Ford Costa Azzura;
🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️

🌗

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Roja Dove Elysium Cologne;
Çok canlı, doğal, parlak ve renkli bergamot harici turunçgiller ile Aventus bergamotuna ve kendisine destek vererek açılışı yaptı sonra bir anda rengini, parlaklığını, doğallığını ve canlılığını kaybederek bambaşka bir havaya bürünüp başka bir parfüm oldu. Sucul desem sucul değil, odunsu desem değil, “musky” desem değil; Ysl Y EdT gibi gri, muallak ve düşük frekanstan seyretti bir süre daha sonra ise Aventus ve Y’nin evliliğinden gelen enerji patlaması ile ortaya Eros desen Eros değil Bleu de Chanel desen o da değil bir garip hilkat garibesi peydah oldu; izlerken lan diyorum çok acayip bir kafa hem parfüm iniyor çıkıyor gidiyor geliyor hem de materyal kalitesi aynı oyunları oynuyor; bazen market/drugstore, bazen designer e bazen de bi zahmet niş etti bir arada 4-5 parfüm ve nihayet yaz/bahar klasmanını aşan güç ve kuvvetin yani 10-12 saatin ardından arınmış, tövbe etmiş ve inzivaya çekilmiş odunsu bir traş sabunu ile veda etmek üzere ama ayık olmalıyım tetikte bekliyorum erketede her an yine bi şey çıkabilir hesaaabı…
Daha çok vakit geçirmeliyim; diyebileceğim tek şey çok garip ve hoş bir arkadaş bu….
🌗

Said

Pure Parfum
Satış Onaylı
Strangers | Scotch Peat
ismine yaraşır şekilde yarı kirli nemli balçıklı biraz boozy kafurik bir açılış sergiliyor. 5-10 dk.ya boozy kısım sönüp balçık kuruyor ve üstüne hafif isli koyu paçuli-saman nüanslı bir yapı ekleniyor, yine çok geçmeden buna yağlı yumuşak çiçekler ve sandal-atlas sediri benzeri tatlı bir odunsuluk da dahil oluyor.
Gheorghe'un geliştirilmiş hali denir mi bilemiyorum ama yakın bir versiyonu olarak toprağının daha küllü nisbeten sert sunulup son kısımdaki tatlılığının dengeli sade yapısı ile bence ondan daha güzel bir uyum yakalanmış. yine de nota çeşitliliğine rağmen birşeyler fazla kaçmış değil de eksik kalmış gibi. bu konsept için bence köşeli elementlerde de daha cesur oynanması gerek.

Son düzenleme:

Liberte

Eau de Cologne
The Woods Collection - Twilight

Marfa benzeri diyorlar. Marfa hiç denemedim. Bu ise çok hoş. Tatlı, krema-hissiyatı veren bir sümbülteber parfümü. Oldukça sıcak ve az da olsa hayvansı bir sümbülteber kullanımı. Ben çok beğendim. Başladığı gibi devam ediyor. Oldukça kalıcı, silaj ise çok iyi.

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Frederic Malle Rose & Cuir;
Uzun zaman sonra hatta nadirdir ilk defa bir parfümde mide bulantısı ve neredeyse baş dönmesi geçirdim; olabilecek en olmaması gereken bir gül/sardunya kullanımına yine nasıl olabiliyor lan böyle bi şey dedirtebilecek bir aslında deri değil de bayağı bir bekletilmiş ıslaktan nemliye geçerken de yarısı kurumuş tuvalet paspası olan sözüm ona deri var.
Ne yaptığı yada neden yapıldığı bilinmeyen ve hiçbir amaca hizmet etmeyen bununla beraber ne yazık ki artık Ellena’nın bu işleri bırakması gerektiğinin bir kanıtı olmuş.

Frederic Malle Synthetic Jungle;
Malle parfümlerini üçe ayırıyorum; birincisi amiral gemisi ve referans tematikler Musc Ravageur, Carnal Flower, Portrait of a Lady veya Vetiver Extraordinaire ve van Noten gibi, ikincisi sanatsallar; Le Parfum du Therese, Dans tes Bras, Un Fleur de Cassia, L’eau d’Hiver vb. üçüncüsü ise Night’lar Promise’ler ve Dawn’lar Moon’lar falanlarla biz de aktörüz denilen ve hedef kitlesi biz olmayan şeyler…
Ancak asıl hazineler sanatsallar ile tematikler arasında gizlenenlerde… Nedir bunlar: Noir Epices, Outrageous, French Lover, Lipstick Rose ve işte bu Synthetic Jungle gibi işler.
Bu arkadaş; bıraksan sonsuza kadar yeşil yeşil gider; markanın tüm yeşil, musky, odunsu ve çiçeksi, topraksı, dumanlı ve aldehidik dna’sını o kadar muazzam yansıtmış ki; Malle yeşilini yukarıdaki çalışmalardan bilenler bunun kesinlikle bir Malle parfümü olduğunu da bilirler, Çok beğendim.

🌗