Bugün Hangi Parfümü Denediniz?

Kemküm

Eau de Toilette
4.5 tl ye invictus!
Kütüphanede kokuyu duyduğumda biri invictus kullanıyor dedim. Ancak birinin bu kolonyayı kullandıktan sonra kokunun yayıldığını farkettim. Gratis'te varmış. Gittim kendime de aldım bir tane ve kolonya ama bazı parfümlere taş çıkarır kıyafetten güzel kalıyor😅. İnvictus severlere ve de en ucuza invictus klonu arayanlara duyurulur...
IMG_20220131_163735.jpg
🤪

ozlemcixxx

Pure Parfum
Satış Onaylı
4.5 tl ye invictus!
Kütüphanede kokuyu duyduğumda biri invictus kullanıyor dedim. Ancak birinin bu kolonyayı kullandıktan sonra kokunun yayıldığını farkettim. Gratis'te varmış. Gittim kendime de aldım bir tane ve kolonya ama bazı parfümlere taş çıkarır kıyafetten güzel kalıyor😅. İnvictus severlere ve de en ucuza invictus klonu arayanlara duyurulur...
Ekli dosyayı görüntüle 17880🤪
Bugün aldım ben de gerçekten invictus kokuyor sonlara doğru meyvemsi bir hal aliyor ama çok iyi yapmışlar. Başka bildiğiniz var mı buna benzer?

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Frapin Caravelle Epicee;
Çok ama çok kaliteli allspice yani sıcak, soğuk, ferah, aromatik, yumuşak ve karakterli tüm baharat buketiylen odun kombosu. Hoş bir tatlılığı da var ama ömrü 15dk falan…

Moschino Toy Boy;
Yani ne diyeyim bilemiyorum..?
Nice şekil şişelerin içindeki iğrenç sıvılar, nice sade şişelerin içindeki benzersiz sıvılar, nice garip şişelerin içindeki tanımlanamayan sıvılar yada nice olumlu veya olumsuz şeylerin ilginç bir isim ve kampanyayla ya gökyüzüne çıkışı yada yerin dibine girişi… de yahu biri de demez mi lan aga tamam kafayı yaşadık güzeldi de bunun düşüşünü de hani beraber çektik oradan biliyoruz şimdi gerçeklere dönelim dönelim de bu neyin kafası sen ne yapıyon..?! Bunu Moschino’nun herhangi bir departmanındaki herhangi bir ayık kafa isim yada parfümörün kendisi söylemeliydi: Süper bir sıvı bu!!! Keskin baharat belki biber belki biraz melekotu, taze ve olgun yeşiller, metalik ve güzel bir gül ve transparan miski amber odunsu amber ve her birini bağlayıp kompakt hale getiren dip… Bazı Hermes çiçeksileri, bazı L’Artisan tematikleri ve hatta erken dönem Roudnitska ve modern dönem Ellena izleri…
Bu bir başyapıt ve bu saçmalığa kurban gidecek müthiş bir iş 🎉🎉🎉 Çok memnunum.

Franck Boclet Angie;
İncir, sandal ve tatlı bi şeylerle yeşilden kreme pastel bir kimlikle giden renksiz, zarafetten uzak ve hiçbir şey vaadetmeyen bir çalışma. Bois Farine çok güzel, aaaaaa ben de Philosykos seviyorum; beyler bi saniye Santal Massoia’da iyidir ama biraz kalınlaştıralım diye başlayan muhabbet bu parfüme evrilmiş sanki ama hiç hoş olmamış tabi…

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Kilian Angel’s Share;
Karamelize portakal kabukları, tonka/coumarin ve paçuli ile oluşturulan ve her orta üst sınıf oryantal çalışmada bulunan o tanıdık iskelet, kuvvetli sıcak amber, tiz baharatlarda başrol tarçın ve muskat, sandal ile vanilin şantili kırmızı/yeşil elmalar…
Markanın Apple Brandy’sinin daha feminen ve çok daha tatlı hali gibi ama onun derinliğinden de biraz uzakta çünkü o parfümde karar tatlılığa eşlikçi hoş bir duman ve daha derin bir odunsuluğa eşlik eden daha fazla baharat ve balzamlar da var idi sanki Lutens bir boozy yapmış gibi o Apple Brandy ama yeni viski kadehi şişeyi denemedim bilmiyorum…
Dolaysı ile bu sınıfın iki ucundaki benlik referansın köprüsü Apple Brandy ise o iki uç Ambre Narguile ve Spirit of the Glen’dir.

Acemiburun

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Frederic Malle - Promise

Desert Gems serisi 4 kokudan oluşmakta
-Dawn
-Promise
-The moon
-The night
Kaynak : Fragrantica
İçeriklerine baktım, promise hariç hepsinde oud listelenmiş ama bana göre promise ta bir oud efekti var. Seriden sadece bu arkadaşı deneme fırsatı buluyorum ve diğerlerini hiç mi hiç merak etmiyorum.
Promise ta ilk dakikalarda ben kırmızı meyve kokluyorum, o meyve dağ çileğini aklıma getiriyor çokta güzel kompostası olur. bulgar gülünün şeker etkisi son noktasına kadar, tavanda verilmesede yine de hatrı sayılır şekilde tatlılık barındırıyor, duyduğum yeşil ekşi mi ekşi yüz kamaştıran türden bir elma efekti belli bir aralıkta ,zamanda algılıyorum.
Oud olduğunu düşündüğüm nokta ise yada andırılmakta istenmiş olabilir sonuçta benim aklıma oud notasını getiriyor, yoksa bile olmuş , benziyor... papua greenoud'a çağrışımlar yapıyor (elma,hafif mentol,keskin,parlak) efektli ruhani bir oud parçasıdır.
İkisinde de cami avlusu, şadırvan,dini ritüeller,tesbih,seccade gibi terimler çağrıştırıyorlar..
Evet böyle bir deneyim ,çağrışım aktarmak istedim sizlere.

cantona8

Pure Parfum
Satış Onaylı
Kilian Angel’s Share;
Karamelize portakal kabukları, tonka/coumarin ve paçuli ile oluşturulan ve her orta üst sınıf oryantal çalışmada bulunan o tanıdık iskelet, kuvvetli sıcak amber, tiz baharatlarda başrol tarçın ve muskat, sandal ile vanilin şantili kırmızı/yeşil elmalar…
Markanın Apple Brandy’sinin daha feminen ve çok daha tatlı hali gibi ama onun derinliğinden de biraz uzakta çünkü o parfümde karar tatlılığa eşlikçi hoş bir duman ve daha derin bir odunsuluğa eşlik eden daha fazla baharat ve balzamlar da var idi sanki Lutens bir boozy yapmış gibi o Apple Brandy ama yeni viski kadehi şişeyi denemedim bilmiyorum…
Dolaysı ile bu sınıfın iki ucundaki benlik referansın köprüsü Apple Brandy ise o iki uç Ambre Narguile ve Spirit of the Glen’dir.
Hacım Glen ve Single Malt da bendeki iki ucu... Angel's Share de aradığımı bulamadım ben...

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Hacım Glen ve Single Malt da bendeki iki ucu... Angel's Share de aradığımı bulamadım ben...
Kardom; sendeki uçlar da iyimiş ama Single Malt’ta da ben büyük hayal kırıklığı yaşamıştım hani notalara, örgüye ve ada bakınca daha dolgun, doyurucu, derin ve baskın/şakasız bi şey beklerken o şeylerin hepsini yine Glen’de koklamıştım onu da bitirdi Durga bizi de bitirdi yarım kalmış hayallerimizi de yaşatmadı lan doyamadık 😢🙂

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Frederic Malle - Promise

Desert Gems serisi 4 kokudan oluşmakta
-Dawn
-Promise
-The moon
-The night
Kaynak : Fragrantica
İçeriklerine baktım, promise hariç hepsinde oud listelenmiş ama bana göre promise ta bir oud efekti var. Seriden sadece bu arkadaşı deneme fırsatı buluyorum ve diğerlerini hiç mi hiç merak etmiyorum.
Promise ta ilk dakikalarda ben kırmızı meyve kokluyorum, o meyve dağ çileğini aklıma getiriyor çokta güzel kompostası olur. bulgar gülünün şeker etkisi son noktasına kadar, tavanda verilmesede yine de hatrı sayılır şekilde tatlılık barındırıyor, duyduğum yeşil ekşi mi ekşi yüz kamaştıran türden bir elma efekti belli bir aralıkta ,zamanda algılıyorum.
Oud olduğunu düşündüğüm nokta ise yada andırılmakta istenmiş olabilir sonuçta benim aklıma oud notasını getiriyor, yoksa bile olmuş , benziyor... papua greenoud'a çağrışımlar yapıyor (elma,hafif mentol,keskin,parlak) efektli ruhani bir oud parçasıdır.
İkisinde de cami avlusu, şadırvan,dini ritüeller,tesbih,seccade gibi terimler çağrıştırıyorlar..
Evet böyle bir deneyim ,çağrışım aktarmak istedim sizlere.
Üstadım; The Night deneyimlerinizi ve çağrışımlarınızı da merak ediyorum umarım onları da aktarmak istersiniz 🙂

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Amouage Overture;
Uyku tutmadı dedim bi daha üstünden geçeyim geçen salladıydık uzunca geçti zaman acaba haksızlık mı ettim dedim ama yine olmadı maalesef…
Eski ve kuru odundan mamul ve artık suntavari parçacıkları yere dökülen masanın altından, sotadan; zuladan yani siyah naylon poşet içindeki kalitesiz içkisini hızlıca yudumlayan Sirkeci civarındaki attar dükkanı dayı…
Sonundaki ızgara böbrek şöleni de bonus onu kaçırmışım mesela: Kuru odun, merdiven altı alkol, laylon poşet, kimyon, sakatat ızgara ve bomboş bi parfüm… Üzgünüm 😞

samettemiz34

Pure Parfum
Satış Onaylı
AMOUAGE MYTHS MAN

Açılış hem kirli, hem dumansı hem çiçeksi ve aromatik ilk sıktığım andan itibaren o kadar hoşuma gitti ki bu sefer beklentimi yüksek tutmadan deneyeyim dedim çünkü anlatılanla çıkan aynı olmuyor bazen ama baya baya iyi sonrasında elemi notası heralde romla beraber alıyorum çok öncelerden bir yorum görmüştüm içkinin verdiği hissiyat overture andırıyor ufaktan ve biraz mayhoşluk var, çok çekici kardeşimde koklar koklamaz ne bu dedi deri kullanımı koku güzelliği olarak toplasan markada 4-5 parfüm koklamışımdır ama benim jubilationla beraber kokladığım en iyi 2 parfüm şuan yaptığım listeyede yazarım bu aralar benim kokladığım en güzel kokulardan...

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Jo Malone Myrrh & Tonka;
Jo Malone işlerini Wood Sage & Sea Salt, artık hayatta olmayan Wild Fig & Cassis, Vanille & Anise ve Red Roses olmak üzere çok seviyorum Pomegranate Noir ile hala anlaşmaya çabaladığım hanımefendinin Zara’ya yaptığı çalışmaları da çok seviyorum. Neden çünkü o da bildiği yada hayır aşık olduğu tarzdan vazgeçmeyip hoş imzası ve kırılgan karakteriyle yol almaya devam ediyor kaldı ki bu; yukarıdaki kalın nitelendirilebilecek çalışması veya çalışmalarında da büle…
Mür ve Tonka da güzel hanımefendinin parlak imzası ve Hedione tabanlı çiçeksiliğini barındıran vanilik odunlu devasa bir balzam parfümü. Mür ve tonkadan ziyade tolu ile opopanax benim burnumda çok daha önde ve bu da parfüme yumuşak vanilyası ve o ünlü parlak çiçeksiliğiyle dandik Brit kimlikten çok Fransız bir duruş katmış…

Memo Manoa;
Bu da artık hayatta olmayanlardan Linalool’un gözüne gözüne vurulduğu, sarı beyaz çiçeklerle yumuşatılan ve yine vanilik balzamlarla dibi çekilen yine zaafım bir iş. Ara ara vuran karlı hava yada cam elyafı veya ozonik ve metalik garip his de cabası…

Van Cleef & Arpels Bois Dore;
Bu da yukarıdaki ikili nasılsa onların aynı reçetesinin ekolayzer ayarlarıyla oynanmış hali gibi diyebilirim. Mür ve Tonka’da balzamlar, Manoa’da çiçekler öne diğerleri geriye alınmışsa burada da sandal başta olmak üzere odunlar öne alınıp diğerleri yorum sırasına göre geriye çekilmiş. Pudralı ve beyaz çiçekli yumuşacık tatlı odunlar…

Bu tarz, yani ilk Guerlain’lerin narenciyesiz ve lavantasız orta/dip imzasının modernize ancak kültürden ve gelenekten kopmamış o Fransız duruşu beni benden alan ve hala öğreten bir kadın gibi adeta ve ilaveten YSL, Van Cleef ile Boucheron özel serileri bu işin günümüzdeki okulları gibi çok güzel, özel ve konuşulmayı daha çok hakediyorlar. 🌗

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sparfume

Perfume Lover
Satış Onaylı
Dün nerdeyse 4 5 saati Nokta Cosmetiks te gecirdim..nerden baslayacagimi neyi koklayacagimi bilemedim.. tekrar tekrar bastan baslayarak dukkani tavaf ettim.. Sağolsun Muhip bey "sana hersey serbest istedigin kadar bak dene" dedi ..Ee izmirden gelmisim koku manyagiyim e bide misafir simarikligim tavan ne merak ediyorsam denedim...Yemek yemeyi bile unutmusum... Ne zaman ki pasaj kapandi aksam oldugunu anladik... Yanimda tum nezaketiyle benimle ilgilenen , bilgisine tasarımlarina kendisine hayran oldugum sevgili @Makedon Volkan da vardi..
RENIER.. KISSES RAIN
Gourmand havada tatli yoğun performansli badem ve amber kokusu .. Angels share e benzettim...
PAPILLION... BENGALE ROUGE
Yine tatli performansli vanilya amber kokusu ... Begendigimi soyleyebilirim ama belirtilen notalardaki gibi muthis değil.. Ambre Loop a benziyor.. Eksimsi karanlik bir tarafi var..
ANKA KUŞ... JEZEBEL
Valla ruhum altust oldu... Cok unique farkli karanlık sanatsal bir koku.. belirtilen notalardan muallak amber disinda diger notalari hissedemedim... @Makedon Volkanın kokularina benziyor
IZZ... HEPSİ...
Yerli marka olusundan dolayi hicbir yorum yapmak istemiyorum...
REGALIEN... BİRÇOĞU
Helal olsun nerdeyse %90 birebir klonlamislar bilindik parfumleri.. Dayanamadim Marrakesh aldim.. TAUER e o kadar para veremem dogrusu.. fiyatlarina da zam gelmiş bu arada...
HERVE GAMBS... HOTEL PARTICULIER
Tonka Majestic kokusunu begenen biri olarak bu koku bana fazla kimyasal geldi.. camasir deterjani gibi kokuyor. Belirtilen notalari hissedemedim...
b0c490c9b2b14f7f8345a19cfadf2fcb.jpg

CPH2219 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Not: Angels Share e benzettigim Kisses Rain degil Habana 500 mus.. bugun tekrar denedim karistirmisim...

Son düzenleme:

fsater

Pure Parfum
Satış Onaylı
Dün nerdeyse 4 5 saati Nokta Cosmetiks te gecirdim..nerden baslayacagimi neyi koklayacagimi bilemedim.. tekrar tekrar bastan baslayarak dukkani tavaf ettim.. Sağolsun Muhip bey "sana hersey serbest istedigin kadar bak dene" dedi ..Ee izmirden gelmisim koku manyagiyim e bide misafir simarikligim tavan ne merak ediyorsam denedim...Yemek yemeyi bile unutmusum... Ne zaman ki pasaj kapandi aksam oldugunu anladik... Yanimda tum nezaketiyle benimle ilgilenen , bilgisine tasarımlarina kendisine hayran oldugum sevgili @Makedon Volkan da vardi..
RENIER.. KISSES RAIN
Gourmand havada tatli yoğun performansli badem ve amber kokusu .. Angels share e benzettim...
PAPILLION... BENGALE ROUGE
Yine tatli performansli vanilya amber kokusu ... Begendigimi soyleyebilirim ama belirtilen notalardaki gibi muthis değil.. Ambre Loop a benziyor.. Eksimsi karanlik bir tarafi var..
ANKA KUŞ... JEZEBEL
Valla ruhum altust oldu... Cok unique farkli karanlık sanatsal bir koku.. belirtilen notalardan muallak amber disinda diger notalari hissedemedim... @Makedon Volkanın kokularina benziyor
IZZ... HEPSİ...
Yerli marka olusundan dolayi hicbir yorum yapmak istemiyorum...
REGALIEN... BİRÇOĞU
Helal olsun nerdeyse %90 birebir klonlamislar bilindik parfumleri.. Dayanamadim Marakesh aldim.. TAUER e o kadar para veremem dogrusu.. fiyatlarina da zam gelmiş bu arada...
HERVE GAMBS... HOTEL PARTICULIER
Tonka Majestic kokusunu begenen biri olarak bu koku bana fazla kimyasal geldi.. camasir deterjani gibi kokuyor. Belirtilen notalari hissedemedim...
b0c490c9b2b14f7f8345a19cfadf2fcb.jpg

bu regalien'i çok merak ediyorum ancak anlamadığım şimdi bu marka doldurma parfüm gibi bişey olmuyormu

Sparfume

Perfume Lover
Satış Onaylı
STELLA...AMBERLIEVABLE ASTROPHIL
i magazada deneyip cok begendim... Hafif tatli.. unisex ve baymayan amberi ile cok guzel bir amber yorumu olmus... Bengale Rouge ile arada kalmistim .. Bengale Rouge u maskulen buldugum ve surekli kullanamayacagimi düşündüğüm icin Stella yi tercih ettim ve aldim.. yarin da Jardin de Topkapiyi almayi dusunuyorum .. Magazada agir gelmisti .. Ama kurumasina bayildim.. Zaten az ml .. sıkılsam da çabuk biter..

"REGALIEN... BİRÇOĞU
Helal olsun nerdeyse %90 birebir klonlamislar bilindik parfumleri.. Dayanamadim Marakesh aldim.. TAUER e o kadar para veremem dogrusu.. fiyatlarina da zam gelmiş bu arada... " notumu da tekrar ekliyorum... kucuk bir aciklama yapayim...
Öncelikle koleksiyoner olmadigimi, onume gelen her parfümü koleksiyonuma katmak icin almadigimi belirteyim.. Sahip oldugum her parfumu dibine kadar kullaniyorum.. Bu benim tercihim...
Yazdigim notta da belirtmis oldugum gibi Regalien iyi bir klonlayici marka .. siz deyin doldurma ben diyeyim klon.. farketmez beni de hic rahatsiz etmez..Biri kokumu cok begenip markasini sorarsa Regalien derim.. siz almazsiniz olur biter... Haa hangi parfümleri aldigimi mevcutta hangi parfumlere sahip oldugumu merak eden olursa da fotograflar atarim..
LDDM yi baya baya maskulen buldugum , nefsimi istegimi koreltmek adina , ara ara kullanmak icin ve is arkadaslarimdan dekant isteyenler oldugu icin Regalien aldim. Kendim icin o kadar para vermem ama sevdicegime (O da cok sevdigi icin) sevgililer gunu hediyesi olarak TAUER LDDM siparisi verdim. yurtdisindan gelecek "O" nun icin o parayi veririm..verdim..
@fsater denemek isterseniz bendeki Riviera (Aqua Sexitus klonu) ve Maracesh ten dekant yapar yollarim denersiniz..
Bu arada Aqua Sexitus tan, ulkemde bulamayinca yurtdisindan getirttim.. ondan da dekantlarim karşılastirmasini kendiniz de yapabilirsiniz...
Simdilik bu kadar... Yarin da denediklerimi yazarim..

Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Paloma Picasso EdP (Yine, Yeni & Yeniden);
Civet nedir, nasıl kokar, yıllar içinde geçirdiği evrim bu parfümün yıllarında ne haldedir, çiçek nedir, karanfil nedir, aldehit nedir, kadın nedir ve şimdi ne değildir sorularının net cevabı bu taş gibi referansta cevaplanmış. İkonik şişesi ve sprey kısmının hala ilk günkü gibi dandik ve orijinal görünümü kokuyla beraber muazzam bir nostalji yaşatıyor. Şakası yok ama vaadettiği ve bununla kalmayıp sundukları; özü sözü bir, niyet ve eylemi tutarlı ve artık günümüzde en adam geçinenlerde bile olmayan erdemlere işaret ediyor.

samettemiz34

Pure Parfum
Satış Onaylı
Amouage Beach Hut

Açılışta nane fesleğen turunçgil notaları alıyorum odunsu yazlık ve kolonya havasında,ferah biraz geçince bowling green de aldığım karanfil hissini alıyorum parfüm guerlain leau boise bowling green ve xerjoff renaissance arasında ve tarzında aslında renaissance ye çok yükselmemiştim ama beach hut daha iyi ve daha çok beğendim yazın güzel olur

Al Haramain Amber Oud
Gerçekten denilen gibi şuanki tobacco vanille dan daha iyi en azından benim düşüncemde böyle

Slumberhouse Jeke
Çok merak ediyordum slumberhouse parfümlerini ama malum şartlar denediğim ilk slumberhouse jeke oldu Açılış direk yanık tahta hatta bu açılış direk serge lutens fille en auguilles ben benzettim verdiği his aynı vernikli tahta sonra tütün ve baharatlar alıyorum bu baharatlar böyle aktar hissi verdi ve paçuli alıyorum kapaktan koklayınca bile geliyor paçuli bence çok çekici ve erkeksi yoğun bir koku en fazla 2 fıs yeterli olur heralde ilk denemelerimi yazıyorum biraz daha geçince ekleme yaparım

Not:diplerde tereyağlı bi his geldi yapaylık yok gerçekten parfümde

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 4295

Misafir
Tom Ford Fucking Fabulous;
Nihayet kendisiyle yolumuz kesişti ve bir gün bir yerlerde karşılaştık. Okuyamadığım ve kendisi hakkında öngörüde bulunamadığım ayrıca da onca şeyin arasında ötelediğim bir arkadaştı çünkü ismi, sansür yemesi, hakkında yazılan/çizilen çift taraflı yazılar ve TF faktörü analizimi zorlaştırıyordu derken işte karşılıklı birer kahve içip bi İstanbul turu yaptık hafiften de kozlarımızı paylaşarak…
Baştan belirtmeliyim hiç korktuğum gibi tatlı ve vıcık biri değil gayet oturaklı bir p.ç bu; frambuazı alınmış Tuscan Leather, kükürt ve sülfürü arttırılmış Leder 6 ve yanan çıralardan çıkan dumanı ehlileştirilmiş Zefiro tınıları barındıran; bozuk/bulanık yada süt yerine su katılmış sahlepli ve kaçınılmaz tiz çok çok tiz kırmızı meyveli badem kokusu. Ancak yukarıda saydığım herşey olsam mı olmasam mı, yapsam mı yapmasam mı, gitsem mi gitmesem mi yada ne bileyim koksam mı kokmasam mı havalarında arada kalmış ve aynı zamanda arada bırakan bir yapıda tam bir manipülasyoncu tam bir politika üstadı ama yavşak değil dediğim gibi bu; garip karakterli ve oturaklı bir deri yada odun yada gurman veya vanilya parfümü..?
Hiç beklenmedik anlarda beklenmedik kişiler üzerinde çalışabilir ancak kulanıcısı da bunu anlamaz öylesine muallak bir iş ve ben böylesi şeyleri çok seviyorum dolayısı ile Fucking Fabulous’u da çok sevdim…
Bu parfüm ile vakit geçirmemi sağlayan ve bundan sonra da açılmamış kutusunda Malle The Night ve Roja Diaghilev hediyeleriyle de beni mutlu edecek olan değerli dostum, güzel yorumcu ve cömert insan @samosbabos arkadaşa çok teşekkür ediyorum 👍

samosbabos

Perfume Lover
Satış Onaylı
Tom Ford Fucking Fabulous;
Nihayet kendisiyle yolumuz kesişti ve bir gün bir yerlerde karşılaştık. Okuyamadığım ve kendisi hakkında öngörüde bulunamadığım ayrıca da onca şeyin arasında ötelediğim bir arkadaştı çünkü ismi, sansür yemesi, hakkında yazılan/çizilen çift taraflı yazılar ve TF faktörü analizimi zorlaştırıyordu derken işte karşılıklı birer kahve içip bi İstanbul turu yaptık hafiften de kozlarımızı paylaşarak…
Baştan belirtmeliyim hiç korktuğum gibi tatlı ve vıcık biri değil gayet oturaklı bir p.ç bu; frambuazı alınmış Tuscan Leather, kükürt ve sülfürü arttırılmış Leder 6 ve yanan çıralardan çıkan dumanı ehlileştirilmiş Zefiro tınıları barındıran; bozuk/bulanık yada süt yerine su katılmış sahlepli ve kaçınılmaz tiz çok çok tiz kırmızı meyveli badem kokusu. Ancak yukarıda saydığım herşey olsam mı olmasam mı, yapsam mı yapmasam mı, gitsem mi gitmesem mi yada ne bileyim koksam mı kokmasam mı havalarında arada kalmış ve aynı zamanda arada bırakan bir yapıda tam bir manipülasyoncu tam bir politika üstadı ama yavşak değil dediğim gibi bu; garip karakterli ve oturaklı bir deri yada odun yada gurman veya vanilya parfümü..?
Hiç beklenmedik anlarda beklenmedik kişiler üzerinde çalışabilir ancak kulanıcısı da bunu anlamaz öylesine muallak bir iş ve ben böylesi şeyleri çok seviyorum dolayısı ile Fucking Fabulous’u da çok sevdim…
Bu parfüm ile vakit geçirmemi sağlayan ve bundan sonra da açılmamış kutusunda Malle The Night ve Roja Diaghilev hediyeleriyle de beni mutlu edecek olan değerli dostum, güzel yorumcu ve cömert insan @samosbabos arkadaşa çok teşekkür ediyorum 👍
Ahahah güzel yazı olmuş Volkan hocam, beğendiğine sevindim. Tabi bahsettiğin hediyeler yolda :D

HT

Perfume Lover
Satış Onaylı
Splitten gelen OUD FOR GREATNESS

Parfüm bana daha çok Straight to Heaven'i andırdı; Zaten ortak notaları; Patchouli, Musk, Nutmeg... bariz benzerliği hissettirdi.

OUD yönüyle tam benim tarzıma uygun bir parfüm, kesinlikle şişesini almalıyım. Yine bir spliti zararla kapatacağım için üzgünüm...

İlyas

Perfume Lover
Satış Onaylı
Splitten gelen OUD FOR GREATNESS

Parfüm bana daha çok Straight to Heaven'i andırdı; Zaten ortak notaları; Patchouli, Musk, Nutmeg... bariz benzerliği hissettirdi.

OUD yönüyle tam benim tarzıma uygun bir parfüm, kesinlikle şişesini almalıyım. Yine bir spliti zararla kapatacağım için üzgünüm...
Halit hocam Alghabra Ottoman Treasure al paran cebinde kalsın.