Bugün Hangi Parfümü Denediniz?

Akropolis

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
prada amber poor homme: pudralı sabun kokusu ,genel begeniye çok uygun begenmeyen çıkmaz gibi grey vetiver gibi yeşil sabun hamam sabunu gibi değil de daha çok avmlerde bazı markaların sattıgı butik sabun kokularına benziyor. böyle sanki naif bencil olmayan içinde hasetlik şeytanlık olmayanlara yakışacak türden bir parfum :) açıkcası ben begendim yaz harici 3 mevsim de kullanılabilir,

Son düzenleme:

samettemiz34

Pure Parfum
Satış Onaylı
Prada L'Homme: İris menekşe ve pudramsı his dior homme edt ayarında rahatsız etmez açık kapalı ofis ortamına uygun fena değil
Ysl Y : notalarda gözükmüyor ama bana açılışta ananas kokusu geldi aromatik odunsu ve hoş dylan blue ve invictus o aralarda bir parfüm
Ferrari Noble fig: incir yaprağı ferah ve yeşil kokuyor ilk izlenimlerim çok yükselmedim kullandıkça bakarım
Armaf Millestone:Sucul ferah alttan gelen meyvemsilik gerçekten hoş bahar ve yaz için iyi tercih olur yukardaki 3 parfüme göre daha kaliteli geldi bana

Son düzenleme:

NightManager

Perfume Lover
Satış Onaylı
Son zamanlarda bi kaç parfüm test ettim biraz betimlemek isterim ;

Tom Ford Soleil Blanc ;
Açılışından kapanışa kadar kremsi beyaz çiçeklerin de içinde oldugu hafif hindistan cevizli bir parfüm. Feminen tarafa yakın ve ortalama bir performansa sahip 5-6 saatlik bir ömrü var. Kanaatimce Niş segmentte olur demek çok zor . bana göre puan 6/10.
Creed Virgin Island Water;
Yine bir hindistan cevizi parfümü , yaz için ideal kullanılan maddeler çok kaliteli . Parfümün başından sonuna kadar o kalite hissiyatı var. Açılışta bergamot ve lime ile burnumuza giren ViW sonrasında çok hoş lime , hindistan cevizi ,rom biraz da zencefil ile devam ediyor, çok az tatlımsı performansı çok iyi olan bir yazlık . Unisex bir parfüm . Kesinlikle niş parfüm kalitesini sizlere gösteriyor. Puanım 8/10. Kesin alınacaklar listemde.
İnitio Absolute Aphrodisiac ;
Bence ismi ile alakasız net bir parfüm.
Ortalama performansa sahip olan bu koku castoreum ile amberin birleşiminden bana kimyon gibi bir tat verdi. Açılışından sonuna kadar bu kirli tat hep var hatta öyle var ki vanilyayı bile arkada bırakıyor. Bayanlara bi tık daha yakışabilecek parfüm bana göre. Genel beğeniye uzak hatta bence normal beğeniye de uzak . Puanım 4/10 .

Frederic Malle Vetiver Extraordinaire ;

Kremsi hoş bir vetiver .Kesinlikle genel beğeniye uygun. Markanın değeri zaten ortada , keşke bi tık daha performansı da iyi olsaydı. Koleksiyon için alınabilir ama bence fiyatı biraz fazla . 7/10 .

İnitio Oud For Greatness ;

Safran , oud , lavanta , paçuli ile birleşip arasına biraz misk atılıp küf gibi kokan bir parfüm .Düz bir çizgide ilerleyen performansı çok iyi bir parfüm. Bazı insanlar gibi ben de bi esprisini göremedim . Bence fiyatı çok olan bir koku, günlük kullanımlarda daha güzel kokular bulunabilir. Puanım 6/10.

Side Effect İnitio;
Bana göre markanın Blessed Baraka ile alınabilecek (denediklerim içinde) kokularından. Tarçın tütün rom un olduğu vanilyanın baymadığı çekici bir koku .Başından sonuna kadar tütünün hissedildiği performansı çok iyi bir akşamları takılmaca kokusu. Unisex denmiş ama bence erkeğe daha çok cuk diye oturur.
Tom Ford TV ile bunun arasında kalsam TV seçerim.Kör Alışa hiç uygun değil önce bi deneyin derim. Puanım 7,5/10.

Blessed Baraka İnitio;

Amberi dengeleyen sandal ağacı ve misk. Fragranticada yok ama ben vanilya da alıyorum.Çok güzel markadan Side Effect ile beğendiğim tek kokusu , genel beğeniye uygun , unisex hafif tatlı bir parfüm . Kör alışa en yatkın koku bu olsa gerek initiolardan . Çekici, performansı muazzam . Puanım 7,5/10 ileride bi gün alabilirim.

Said

Pure Parfum
Satış Onaylı
Mendittorosa | Rituale
limon, karanfil nar ekşisi, tozlu gül ve kuru meyveler ile birleşik paslı otsu, melekotu benzeri bir yapıya eşlik eden gazolinsi yarı kirli yağlı bir karışım. kıyafette kalıcılık çok iyi, yayılım orta üstü.
genel beğeni çizgisinden oldukça uzak olsa da yine de ara sıra kullanılabilir yapıya sahip çok çarpıcı ve sanatsal bir koku. benim için niş teriminin karşılığı olan parfümlerden biri. ekşi meyveli kısmında Alambar ile baharatlı amber yapısı ve 1888 deki karanfil-amber akoru ile benzer tınıları var.

Son düzenleme:

samettemiz34

Pure Parfum
Satış Onaylı
IMG_20210904_014642.jpg

Denediğim ilk rojalar o yüzden azar azar olsada yorum ekleyeceğim

Roja Vetiver : Açılış bergamotlu ve ferah guerlain homme intense, leau boisee tarzı vetiver sonradan daha belirginleşiyor rahatsız etmez en çok bahara yakışır hem açılışı hem vetiver kullanımı gayet hoş

Roja Scandal: Dangerla benzer tarzlar dangera göre daha yumuşak ve güzel geldi açılışta sonra danger daha güzel geldi biraz arada bıraktı beni ve sabunsu hissiyatı var viking ve eau sauvage aralarında bowling greenide anımsatıyor

Roja Danger: Lavanta limon bergamot belirgin eski kafa nikolai nyi tarzında birde yaz harici kullanılır

Roja Elysium:Açılış citruslu tam bir genel beğeni parfümü ve bana sanki Mancera cedrat boise nin cologne versiyonuymuş gibi geldi

Roja Enigma:Açılışta çok net baharat aldım onun dışında zencefil tütün vanilya konyak çok net hissediliyor böyle içkili kokular zaten hoşuma gidiyor cologne olmasına rağmen diğerlerine göre hem daha baskın hem de çok daha iyi

Sıralamam
1Enigma
2Elysium
3Vetiver
4Danger
5Scandal

Son düzenleme:

Akropolis

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
acqua di sale :sevene saygi duyarim zevkler ve renkler tartisilmaz ama ben hayatimda bu kadar agir ve kotu koku koklamadim deniz hissiyatini alamadim ve de yaz icin cok agir koku creed imperial, versace frache ,sel marin cok daha fazla deniz hissiyatina sahip parfumler . Dogrusunu soylemek gerekirse su anki fiyatinin 5 te biri fiyati olsa yine almam.puanim 10 uzerinden 4

xerjoff mefisto: cok naif cok guzel bir koku tam baharlik ,bence parfumdeki en belirgin nota cay ve lavanta ,temizlik hissiyati yuksek cevreden bolca iltifat aldiracak ne guzel kokuyorsun dedirtecek bir koku , puanim 10 uzerinden 8.5

Marmaris büfe

Marmaris büfe
Satış Onaylı
acqua di sale :sevene saygi duyarim zevkler ve renkler tartisilmaz ama ben hayatimda bu kadar agir ve kotu koku koklamadim deniz hissiyatini alamadim ve de yaz icin cok agir koku creed imperial, versace frache ,sel marin cok daha fazla deniz hissiyatina sahip parfumler . Dogrusunu soylemek gerekirse su anki fiyatinin 5 te biri fiyati olsa yine almam.puanim 10 uzerinden 4

xerjoff mefisto: cok naif cok guzel bir koku tam baharlik ,bence parfumdeki en belirgin nota cay ve lavanta ,temizlik hissiyati yuksek cevreden bolca iltifat aldiracak ne guzel kokuyorsun dedirtecek bir koku , puanim 10 uzerinden 8.5
Di sale gerçekten taşıması zor bir koku, ama hiç bir şey gibi kokmadığı da bir gerçek. Bir 5 ml den zarar gelmez ama şişe almak mantıksız. Aldım çünkü ondan biliyorum 😏

Ozfragrance

Pure Parfum
Satış Onaylı
MAB Ganymade: sirf performansi iyi diye bazi parfumlerin abartildigini dusunuyorum.Yani ne derinlik var ne guzellik.Dumduz hicbir ozelligi olmayan hafif sekerli su gibi kokuyor.Evet performansi ii ama parfum gercekten cok vasat.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sparfume

Perfume Lover
Satış Onaylı
MAB Ganymade: sirf performansi iyi diye bazi parfumlerin abartildigini dusunuyorum.Yani ne derinlik var ne guzellik.Dumduz hicbir ozelligi olmayan hafif sekerli su gibi kokuyor.Evet performansi ii ama parfum gercekten cok vasat.

Hohhaaydaaaa... Demeyin oyle yaw... baya ağır oldu bu... Ganymede i seven biri olarak eziklendim... (kokudan hic anlamadigimin yüzüme vurulmasi kotu oldu)

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Akropolis

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Dior spice blend: şimdiye kadar deneyip en beğendiğim kışlıklardan oldu koku pürüzsüz kokuyor burnu tırmalayan hiçbir nota yok sabunumsu baharatlı hafif içkili bir koku genel beğeniye müthiş uygun çekici bir parfüm , parfümüm herkes tarafından beğenilsin kimseyi rahatsız etmesin bol bol iltifat alayım diyenler için ilk önerilecek parfümlerden biri. kalıcılığı ve silajı gayet iyi .her erkeğin denemesi dolabında olması gereken bir koku.puanım 10 üzeriden 8.5

Pure malt limited edition : pure havanadan dolayı çekincem vardı pure havana başımı ağrıtmıştı dekantını dahi bitirememiştim begenmemiştim ama pure malt hiç öyle değilmiş içkili kuru meyveli kahveli çok güzel koku , kuru erik kuru üzüm kokusu alıyorum parfümden bu da kahve ve içki notalarıyla güzel harmanlanmış genel begeniye uygun çekici bir koku bol bol iltifat aldırır spice blende göre biraz daha agır daha kışlık koku hem spice blendi hem de bu parfümü çok begendim. kalıcıgı ve silajı da gayet iyi.puanım 10 üzeriden 8.

Ozfragrance

Pure Parfum
Satış Onaylı
Hohhaaydaaaa... Demeyin oyle yaw... baya ağır oldu bu... Ganymede i seven biri olarak eziklendim... (kokudan hic anlamadigimin yüzüme vurulmasi kotu oldu)

Hahaa. Estağfurullah bende cok profesyonel degilim.Sadece bana hitap etmedi, cok sıkıldım ve abartıldığı gibi beni etkilemedi.Bu arada essential parfum bois imperial a cok benziyor.Ama ikisi de beni hic etkilemedi.

Sparfume

Perfume Lover
Satış Onaylı
Hahaa. Estağfurullah bende cok profesyonel degilim.Sadece bana hitap etmedi, cok sıkıldım ve abartıldığı gibi beni etkilemedi.Bu arada essential parfum bois imperial a cok benziyor.Ama ikisi de beni hic etkilemedi.

Olsun ... Herseyi beğenecek degiliz ya... bi sure sonra belki bende sevmekten vazgeçerim.. omru billah bi kokuyu seven varmidir merak ediyorum

Akropolis

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
ambre narguile : parfümü birkaç kelime ile özetleyecek olursam herkesin dediği gibi tarçınlı elmalı kurabiye şeklinde kokuyor. parfümü açıkcası günlük hayata yer ve kıyafet seçmeksizin kullanmaya uygun bulmadım bana biraz agır geldi ve kadın kullanım tarafına daha yatkın geldi koku güzelliği bakımından çok iyi olmasına ragmen tobacco vanilya ,amouge interlude,naxos gibi parfümleri günlük kullanıma uygun bulmuyorum, sanki yer ve kıyafet seçiyor gibi bu parfümler bu da bana gelmiyor ben daha çok düşünmeden sıkma taraftarıyım rahatsız olurmuyum başkaları rahatsız olur mu düşünmek istemiyorum ,kış için çok tercih oldugundan çok begendiğim parfüm oldugundan dolayı şişeli almaya uygun bulmadım ama seveni çoktur bence çünkü koku güzelliği hakkaten güzel özellikle gurme parfüm sevenler çok sevecektir.

samettemiz34

Pure Parfum
Satış Onaylı
Ufak ufak yorum yapayım az da olsa denediklerimden

Pdm Nisean: jubilationsla benziyor

Rasasi Shuhrah:akdeniz armaf millestone aralarında derili ve gayet güzel deri kullanımı ferah aquatik hoş koku

Byredo Pulp: Açılış çok baskın domates kokusu ve uzun sürüyor bu his çok yükselemedim sonradan daha iyi orta kısımlar incirin geldiği kısım yani peşine düşülmez

Acqua di sale: kesinlikle açık alan parfümü kapalı alan da boğucu olabilir çok güçlü açılışa katlanabilen kullanır ilk 15dakika çok yoğun geldi squid havasında kirli tuzlu yosun kokusu kağıtta koklamak tenimde koklamaktan daha keyifli bu yoğun kısım geçince daha güzel

Regalien marrakesh: lddm tarzı daha yumuşak hali ama o kadar kaliteli değil kalite farkı çok belli ama seven için fena alternatif değil

Kilian cruel intentions: baharatlı oud ama çok alamadım dipler daha güzel çok fazla aramam olsada olur olmasa da

Penhaligons Lavandula :isminden de anlaşılacağı üzere düz lavanta ve yeşil kokan kolonya havasında bir parfüm

CH Chic Man: citruslu baharatlı aromatik bir parfüm 4mevsim kullanılabilecek ama çokta peşine düşülecek bir koku değil

Son düzenleme:

shurbe

Eau de Cologne
Chima mağazasına uğrayacak bayan arkadaşlara one more passion kokusunu denemelerini şiddetle tavsiye ediyorum
Badem kokuyor, hypnotic poisona benziyor, kalıcılık ve yayılım da fena değil

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Akropolis

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
kilian straight to heaven :içkili meyveli yanık talaş kokusu, kokuyu çok begendim çok çekici ama yayılımı iyi gelmedi,ursa buna çok benziyormuş en kısa zamanda onu da deneyecem

nishane cha :ekşi bergamotlu yeşil çay kokusu , kalıcılıgı iyi yayılımı idare eder, kokusu güzel fiyat perfonmans urunumudur bilemedim

xPixa

Perfume Lover
Moderatör
Byredo Tobacco Mandarin

Hafta sonu elimin üzerine birkaç fıs sıkarak test etme imkanına eriştim. Açılış yoğun olarak kimyon notasıyla gerçekleşmekte. İsminde ve üst notalarda yer alan mandalina notasını hiç alamadım. Kimyon egemenliği ilk 2-2.5 saat çok yoğun. Böyle olmasına rağmen kimyonun altındaki notalar öyle güzel, derin ve sıcak bir harmoni ile işlenmiş ki kimyon yoğunluğu zerre rahatsızlık vermiyor. Normalde kimyon ya da karanfil gibi baharatların yoğun işlendiği parfümler (Amouage Bracken Man, Puredistance M) beni çok rahatsız ederken bu parfümde öyle bir şey hiç olmadı. 2.5 saatten sonra kimyon geri plana çekilip derinlerden sıcak ve tatlı bir tütün kokusu ortaya çıkıyor ve parfüm tamamen silikleşene kadar bu şekilde kokuyor. Listede yer alan diğer notaları tek tek algılayamadım ama dediğim gibi kompozisyonun genel havası çok dengeli bir şekilde işlenmiş ve notalar tek tek sırıtmıyorlar.

Performans oldukça güzel. İlk 3 saat kol boyu yayılıma sahip, kalıcılık 20 saat üzeri. Cumartesi öğleden sonra 3 gibi sıktığım parfüm pazar sabahı 11'e kadar çok silik bir şekilde bile olsa elimin üstünde kokuyordu.

Genel itibariyle tek düze olmasına rağmen çok lüks bir kokusu var. Tam rüzgarlı sonbahar ve soğuk kış günlerinin parfümü. Özellikle atkı ya da kazak giymeyi seviyorsanız bu giysilerinizin üzerine 2-3 fıs sıkıp dışarı çıkmalık parfüm. Ofis ortamında da rahatlıkla kullanılır, yeter ki dozaja dikkat edin.

Sonuç olarak ben oldukça beğendim. Tek negatif yanı 50 ml şişesinin 3000 TL olması. Paradan yana sıkıntınız yoksa düşünmeden alınır ve uzunca bir süre sıkılmadan kullanırsınız. Takip listeme ekledim bu arkadaşı, bakalım hayırlısı 🙂

samettemiz34

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bugün noktaya gitmek nasip oldu gerçekten çok yardımcı oldular orda baya bir koku denedik aklımda kalanlardan kısa kısa yorum yapmaya çalışayım belki fikir oluşur

Rennier HABANA 500:Kahveli sucul performansı iyi kahve notası ve sucul nota olması arada bırakmasın uyumlu başlarda değilde kahve sonradan daha öne çıkıyor yakından sıkarsan şirin baba olursun kağıda sıktık mavi yaptı kağıdı

Rennier Kisses Rain : Bademli pudralı benim aklıma kiss me intensi getirdi bazı notaların benzerliğinden olsa ama kiss me intense açılışı çok yoğundu feminen tarafa daha yakın

Renier De Lirius: Meyveli yeşil citruslu yukardaki iki parfüme göre daha güzel geldi ve burda guava denen meyve deneyen veya kullanan oldumu bilmiyorum issey miyake havası verdi bahar ve yaz için güzel seçim çok fazla benzeri yok

Renier Guanabo:bunu çok koklayamadım ama aklımda kalan sucul aquatik bir parfümdü

Bois İmperial :Ganymede ile çok yakın bahar ve yaza gayet güzel olur

Divine Vanille : Normalde vişne denediğim bi kaç parfümde çok hoşuma gitmemişti burdaki vişne notalarda gözükmesede burna geliyor gayet hoş bu his heroda benziyor markanın iki parfümüde güzel

Masque Milano Montecristo :Puroyu yakmadan burnunda gezdirirsin ya öyle kokuyor bence tütün kullanımı gayet güzel soğuk havalarda güzel olur

Masque Milano Hemingway:Açılışında yoğun bir fıstık kokusu aldım biz mağazadan çıkana kadar bu his devam etti

MFK Lumiere Noire:Güllü baharatlı çok naif ve güzel hiç rahatsız etmedi kokladığım en iyi 3 gül parfümünden biri tenimede yakıştı

Son düzenleme:

azzura

Perfume Lover
Moderatör
Bugün noktaya gitmek nasip oldu gerçekten çok yardımcı oldular orda baya bir koku denedik aklımda kalanlardan kısa kısa yorum yapmaya çalışayım belki fikir oluşur

Rennier HABANA 500:Kahveli sucul performansı iyi kahve notası ve sucul nota olması arada bırakmasın uyumlu başlarda değilde kahve sonradan daha öne çıkıyor yakından sıkarsan şirin baba olursun kağıda sıktık mavi yaptı kağıdı

Rennier Kisses Rain : Bademli pudralı benim aklıma kiss me intensi getirdi bazı notaların benzerliğinden olsa ama kiss me intense açılışı çok yoğundu feminen tarafa daha yakın

Renier De Lirius: Meyveli yeşil citruslu yukardaki iki parfüme göre daha güzel geldi ve burda guava denen meyve deneyen veya kullanan oldumu bilmiyorum issey miyake havası verdi bahar ve yaz için güzel seçim çok fazla benzeri yok

Renier Guanabo:bunu çok koklayamadım ama aklımda kalan sucul aquatik bir parfümdü

Bois İmperial :Ganymede ile çok yakın bahar ve yaza gayet güzel olur

Divine Vanille : Normalde vişne denediğim bi kaç parfümde çok hoşuma gitmemişti burdaki vişne notalarda gözükmesede burna geliyor gayet hoş bu his heroda benziyor markanın iki parfümüde güzel

Masque Milano Montecristo :Puroyu yakmadan burnunda gezdirirsin ya öyle kokuyor bence tütün kullanımı gayet güzel soğuk havalarda güzel olur

Masque Milano Hemingway:Açılışında yoğun bir fıstık kokusu aldım biz mağazadan çıkana kadar bu his devam etti

MFK Lumiere Noire:Güllü baharatlı çok naif ve güzel hiç rahatsız etmedi kokladığım en iyi 3 gül parfümünden biri tenimede yakıştı
Elinize sağlık:)

Said

Pure Parfum
Satış Onaylı
Zoologist | Sloth
mango, ananas, kavun tarzı egzotik meyveli nemli toprak akoru Bat²⁰²⁰ ile oldukça yakın. Bat'da bu meyveler haddinden fazla olgunlaşmış iken burada daha kıvamında. buruk yeşil kısım çiğ vetiver - kök rezene arası bir yerde, sonlara doğru daha belirgin. topraksılık geosmin davranışında, Bat'da da olduğu gibi ozonik şekilde sunulmuş. nota çeşitliliği fazla olsa da ortaya karışık birşey çıkmamış yine de Bat'a göre daha boyutlu hissettiriyor. aynı tarzı paylaştımları Chypre Mousse'ye göre nispeten daha kullanışlı. yayılım ve kalıcılık iyi seviyede.

Son düzenleme:

Said

Pure Parfum
Satış Onaylı
Sonoma Scent | Tabac Aurea
genel hissiyatı tütüne eşlik eden bal ve temiz labdanum. yapı olarak tobacco absolute'un saman efektinin çoğundan sıyrılmış haline benzer. tütün yapısı Tabac Tabou'dakinin biraz daha pişmişi. tatlılık yapıları da birbirini anımsatıyor. ikisi de tekdüze hissettirse de T.Tabou ekstradan hafif kirli bir hayvansallığa eşlik eden yeşilimsi tütün, kuru saman ve çiçeksi bir dokunuş ile bana daha dolgun hissettiriyordu. T.Aurea genel beğeniye daha uygun, temiz ve sade fakat sert. yayılım ve kalıcılık iyi seviyede. serin havalar harici bunaltabilir.

Akropolis

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
Hermes mediterrane : limonlu domates yapragi kokuyor , diger yazlik parfumler gibi birbirine benzeyen turden degil cok farkli , cok begendim.ismine bakinca versace fraiche tarzi denizel bir koku sandim ama daha farkli ciktim . Denemeyenler denemli bence genel begeninin cok yuksek olacagini dusunuyorum

Said

Pure Parfum
Satış Onaylı
Serge Lutens | L'incendiaire
safran - ahududu - kırmızı elma birleşimi benzeri meyvemsi soğuk isli ince bir amber üzerine, abanoz - guaiac birleşimini anımsatan vanilya ve plastik deri nüansları olan odunsuluğun hakim olduğu bir koku. tende iyice kuruduktan sonra diplerde civet benzeri kirli bir yapı da hissediliyor. isminden dolayı daha yanığa kaçan bir yapı beklemiştim ama oldukça dengeli tutulmuş.

Son düzenleme:

Akropolis

Extrait de Parfum
Satış Onaylı
armani eau poor homme : limonlu lavanta kokusu, kokuyu begendim berber kokularına benziyor sabunumsu hissiyatta, meşe yosunun agırlıkta oldugu berber kokularından değil de lavantanın yogun oldugu berber kokularından

tom ford beau de jour : çok keskin bir lavanta kokusu armandideki gibi limonla portakalla harmanlanmış gibi değil de daha çok lavantaya agırlık verilmiş gibi,açıkcası begenmedim düz ve keskin lavantadan başka bir şey alamadım