Bu Hobiyle İlgili En Sevmediğiniz Şey?

M-rah

Pure Parfum
Satış Onaylı
Benim en sevmediğim; Parfüm bir tutkudur ve bunu anlamayan hayatında süpermarkette satılanların dışında bir parfüm kullanmamış kişilerin ne güzel kokuyorsun, hangi parfüm ne kadara aldın sorusunun cevabında parfüme bu kadar para verilirmi hezeyanları..!

mert.kaan22

Eau de Parfum
Ekstra olarak birde sey diycem bunu diyen arkadaslara ara ara dekant hediye ediyorum kullanırken dekantları sorun yok bitince istiyorlar her zaman vermiyorum gözden cıkardıklarımı veriyorum vermeyincede hemen kötülüyorlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sedobey

Pure Parfum
Satış Onaylı
Bu güzel bir hobi bir sürü sorun barındırsa da hiç önemli değil

cagri

Eau de Toilette
bu hobiyle ilgili sevmediğim çok şey var. Başta parayı emmesi.
Ne kadar araştırsak , yorumları okusak , notaları incelesek bile, denediğimiz parfümün tahminimizden daha farklı çıkması.
Parfüm denemenin mağazalarda zor olması. Kokular karışıyor, satış elemanı gıcıklık yapıyor. Evde kağıda sıkıp dekant test etmenin keyfi hiç birinde yok. Ama bunun için de ciddi para gerekiyor.
Hele bir de genel beğeniden farklı bir koku zevkiniz varsa işiniz daha zor. Örneğin ben çoğu parfümü şekerli bulurum ve asla kullanmam.
Daha da aklıma gelmeye çok zorluk var bu hobiyle ilgili...

Umut Aras

Perfume Lover
Satış Onaylı
En sevmediğim şey kendi kendini tüketen bir hobi olması şişede durduğu gibi durmuyor meret :)
Şişedeki sıvının miktarında azalma olunca moralim bozuluyor onun için genelde şişeli değil dekant tüketmeyi tercih ediyorum hastamıyım neyim :D

Umut Aras

Perfume Lover
Satış Onaylı
Ne zaman ki çilem dolar şişem boşalır, ne zamanki gözüm dolar içim boşalır. Şarkı sözünü getirdin aklıma Umut hocam. Bende dekantı daha rahat kullanıyorum ama dekant bitirmedim daha hiç :)
Valla dostum çok şişe var bilion bazılarına kıyamıyorum tekrar almanın aynı formülü bulmanın zorlaştığı şu günlerde ama dekanta affım yok sıkar sıkar gezerim :D

Zulkarneyn

Perfume Lover
Satış Onaylı
6 ay öncesine kadar bende sigara kullanıyordum, sigarayı bırakırken motivasyon kaynağınıza sıkı sıkı sarılmanız gerekiyor, kimi bunu sağlık olarak seçer, kimi bunu maddiyat olarak seçer, ben motive olurken sigaraya vereceğin parayla parfüm alırsın diye yaptım, ne zaman sigara bastırsa o zaman parfüm alamazsın seç birini diyerek yaptım parfüm kazandı :) yinede bazen abartmıyor değiliz ama seviyorum yapacak bir şey yok
Tebrik ederim hocam sigarayı bıraktığınız için. Darısı başıma ve bırakamayanlara diyeceğim ama ben şartlandırmayı yanlış yapmışım sanırım,ya da ucu açık olmuş boşluktan istifade etmişim. "sigara alırsan parfüm yok" dedim. Bir müddet sonra parfüm alımlarım arttı.Ama kendimi tütün sararken buldum:) biliyorum ne yapıcaz:)
Benim de en gıcık olduğum olay birilerinin her terlediğinde sende parfüm vardır dedikten sonra çekmecelerime yönelip koltuk altına nişler i sıkmaya yeltenmeleri! Özellikle iş yerim de deli ediyorlar.açık parfüm bulunduruyorum artık mecbur. Sağ tarafa dokunma soldan al git diyorum ne yapayım.
Bir de sanırım bizim ülkemizde tam yaygın değil insanların kokuyu aldıklarını hissediyorum burunlarıyla çekiştiriyolar.. Ama sormadan koku hakkında yorum yapmıyorlar.,bekliyorum ki parfümün çok ağır yada baharat kokuyorsun türevinde yorumlasalar.. Bende kalıcılık ve yayılımı nı tartayım.ama malesef bu tarz yönlendirmeler yerine sanırım esnaflık tan olsa gerek daha keskin daha sert yorumlara maruz kalıyorum.. Adam bağıra bağıra "mal pazarından mı geldin" yada "buradan bir hayvan geçmiş" diyebiliyor hunharca.:)

politycan

Eau de Cologne
Bu kadar çok kimyasal molekülü içimize çekmenin ve sürmenin ileride cilt olsun solunum yolları olsun bir tehlikeye yol açacağı riskini ara ara düşündürmesi :/

mert.kaan22

Eau de Parfum
Tam parfüm alıyorum bi süre almıycam diyorum aklıma denemek istediğim parfümler geliyo sinir oluyorum :) sonuc 2 hafta sonra yeni bi dekant paketi siparişi geçiyorum :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

K

kuzgun1984

Misafir
sevdiğim bazı parfumlerin düşük sillage lı olması.. en temel problemim bu.

xPixa

Perfume Lover
Moderatör
Sert olacak kusura bakmayın ama parfüm satılan büyük mağazalardaki çoğu satış elemanının bildiğiniz gerizekalı olması.

Sen daha kokusunu bile bilmediğin parfümü eline tester şişesini alıp arkasına yapıştırılmış olan kağıttan notaları okuyup sonrasında da sana ezberletilen "yok işe bu marka 300-500 yıl önce Fransa krallarına parfüm üretmiş" diye pazarlama yalanlarını satmaya çalışıp fahiş kârlarla satılan parfümlerden bir de pay alacaksın öyle mi güzel kardeşim? Ne âlâ memleket cidden.

Bu kişiler özellikle Beymen'de çok var. Böyle yanıma yaklaşan satış elemanlarına aramadığım bir şey olsa bile nota bazında sorarak bana parfüm önermelerini istiyorum. Çoğu da bilmediğinden "size onun yerine şunu öneririm bu en çok satan kokularımızdan" diye geliyor. Geçen kış gül temalı parfüm aradığımı söylediğimde bir tanesi bana Xerjoff Naxos önermişti. Ben de "tütün-bal karışımı değil gül arıyorum, keşke bana satmaya çalıştığınız parfümle ilgili biraz okusanız da bilgi edinseniz ve kazanmaya çalıştığınız parayı hak etseniz" dediğimde de buz gibi bir hava esmişti mağazada.

ahmeticz

Eau de Parfum
Sanırım doyumsuzluk.Ne kadar parfüm alırsam alayım hep bir şeyler eksikmiş gibi hissediyorum.Hep daha fazlasını istiyorum.Bazen cebimdeki son parayı verdiğim oluyor.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mühendis.91

Perfume Lover
Satış Onaylı
Pahalı olması:)
96772B6A-02CB-4FB7-91B1-03210F178684.jpeg

Suox

Eau de Parfum
Bütçe düşmanı,sürekli yeni kokular denemek ve almak arzusu,eldekilerle yetinememek.

Yavuz14M

Pure Parfum
Satış Onaylı
Okyanus gibi sonu illaki var ama ne burun ne para dayanır :)

Starboy

Perfume Lover
Satış Onaylı
döviz kurlarından dolayı pahalı olması ve maalesef bir çok parfümün ülkemizde satışının olmaması