Bembeyaz Giysi Parfümleri-Kokuları ve Leke Bırakanlar

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
baykal baykalbul bembeyaz tişört parfüm sıkılması sürülmesi.jpg

Evet resimde gördüğünüz bembeyaz tişörte ne parfüm sıkılır iz bırakmayan.. Benim tespitlerime göre güllü parfümler pek leke bırakmıyor.. Konu mankenliği yapayım dedim, netten bir bilinmeyen arkadaşı eklemektense resmini, buraya..

Leke bırakmayanları öncelik olarak yazalım sonra bırakanlara bakarız. Bırakmayan görünüpte bırakanalrı özellikle yazalım lütfen.. Genelde bırakıyor aslında bu yüzden püskürtme ile kullanılmalı parfüm ve yakından sıkılmamalı şimdiki deneyimime göre.. İyice alkollenen Brut Madalyonluda leke bırakmıyor gibi..

Meşeyosunlu parfümler pek beni yarıyolda bırakmadı evde beyaz tişörtle gezerke nsıktığımda.. Bu konuda testlere devam bakalım.. Tom Ford 'lar bu konuda oldukça sabıkalı çoğu :D..

En iyisi giysiye uygulanmamalı ve saça uygulandığında kepek yapmayan daha doğal parfümler tercih edilmeli eğer beyaz giyilecekse giysi..

Siyah giysilerin böyle iyi yanı var, noir, koyu renkli ve karanlık parfümleri kaldırıyor hatta kimi yağ için çok koyu olması bile yetmiyor. Bence en iyisi tene, saça uygulanması parfümün ve koku notalarının...

@Mutlu korkmaz hocam senden de yardım bekleriz bu konuda :)..

Hatalarımız affola,iyi kokular, iyi günler :)..

elle61

Perfume Lover
Satış Onaylı
Vanilya içermeyen, çiçeksi kokuların leke bırakmadığını tecrübe ettim ben. Vanilyalı parfümler zaman geçtikçe koyulaşıyor ve giysilerde maalesef leke bırakıyorlar. Bendeki Addict, Cavalli Nero Assoluto bu duruma en iyi örnekler. Bu parfümleri kullanacağım zaman mutlaka siyah giyiniyorum.

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
Vanilya içermeyen, çiçeksi kokuların leke bırakmadığını tecrübe ettim ben. Vanilyalı parfümler zaman geçtikçe koyulaşıyor ve giysilerde maalesef leke bırakıyorlar. Bendeki Addict, Cavalli Nero Assoluto bu duruma en iyi örnekler. Bu parfümleri kullanacağım zaman mutlaka siyah giyiniyorum.
Aynen vanilya renk veriyor.. Beyazımsı kristalizeden(Vanilya çubuğu bekletildiğinde oluşuyor diye duymuştum) üretilen bile sarı renk veriyor ki zaten o kokuyu veriyor..

Tüm vanilya çubuğu tentürü renk verir eğer tüm meyva tentüre yatırılıyorsa, renk verir ve gittikçe koyulaşır rengi. Sentetik vanilya da rengi koyulaşıyor.

Bence kokusu kısmen alındıktan sonra geriye kalan kısım gıda tüketiminde kullanılabilinir..

Doğal vanilya yağı ne kadar koyulaşıyor şu an yeni teste başladım. Evde var, onu bekleteyim bakalım :)..

Bugün Giorgio for Men sıktım meşeyosunlu ve renk vermedi beyaz tişörtte..

Yukarıya da editleyebilirim, ekleyebilirim..

Son düzenleme: