AJMAL - MUSK GAZELLE LIMITED EDITION

baykalbul

Perfume Lover
Satış Onaylı
-musk-gazelle-by-ajmal-ltd-edition-grade-aaa-high-quality-deer-musk-perfume-oil-[2]-1792-p.jpg

AJMAL - MUSK GAZALLE LİMİTED EDİTİON

Yukarıdaki şişe 3 veya 6 ml lik olmalı. Alttaki 12 ml lik arkadaşlar, benim resmimle çektiğim. Boyutu çok düşük, bir iki tane daha yayınlayabilirim. Kapağın arkasında Ajmal yazısı arapça yayınlanmış. Altta Crafting Memories yazıyor, sanırım anılar yaratır veya Anılar hazırlar demek :).. Her zaman bekleriz ingilizcesi iyi olan arkadaşları :)..

Gazalle arapça
geyik demek. Ürünü şöyle anlatabilirim, ''mazot, mazot, mazot'', artı ''bal, bal, bal'', artı ''vanilya, vanilya, vanilya'' ve mest eden ne koku varsa var bence. 3 defa yazmamın sebebi yoğunluktan olabilir. Daha yoğun misk vardır ama.. Bu da işinizi görür kanaatimce.

Mazot dedim ama bence itici bir yan yok. Mazot kokusu bu arada çok hoş kokuludur.

Bu geyik miski ile ilgili bir arkadaşın yorumu, kouros un yaseminli, civetli, ballı o yoğun akorunu hissettmiş çok yoğun bir şekilde. Gene Ajmalın miskinde yasemin, sakız, sivet, belki biraz bal, ve kakao yağı kokusu algılamış ve belki öd. Bunların karışımından oluşuyormuş gibi durduğunu söyledi ve bu çok ağır geldi bana biraz da dengesiz bir karışım gibi olduğunu söyledi.

Yani şöyle açıklayayım, ambergris ve misk birbirine benzer. Ambergris biraz daha ağırbaşlıdır, dumansıdır diyebilirim ama miskinde böyle ağırbaşlı ve çiçeksi feminen yapıları var. Mesela Sibirya miski feminen çiçeksidir ama Moğol moğalistan miski gene çiçeksidir ama daha uniseksdir ve tatlımsıdır gene ve kısmen hayvansı. Tibet miskine de hayranım, çok koyu elime geçmişti, harika, zamk gibi çok yoğun idi. O dönem Agarscentbazaar'dan almıştım. KEndisi ile koyu muhabbetim olmuştu. Çok bilinen bir yer ve Basenotes.net 'de konusu geçiyor arkadaşlar. Şu an mısır miskini tanıtyımda natural eklemişler ona dikkat edin lütfen, Mısır miski demek (Egyptian musk) sentetik misk demek anlaşılıyor litaratürde şu an. Daha test edeceğim ki çok test ettiğim kokular, satıcılar oldu bu konuda. Karavana olduğum durumlar oldu alımlarda maalesef..

Yani şöyle açıklayayım, ambergris ve misk birbirine benzer. Ambergris biraz daha ağırbaşlıdır, dumansıdır diyebilirim. Daha test edeceğim ki çok test ettiğim kokular, satıcılar oldu bu konuda. Karavana olduğum durumlar oldu alımlarda maalesef..

Evet açıklamama devam edeyim, yani biri denizde çıkıyor ki balina kusmuğu ve balina dışkısı; Diğeri de karada yetişiyor ve misk geyiğinin ter bezi hatta yağ bezesi, irini diyende var. İkisinin birbirine benzer yönleri olması bence Allah 'ın birlik kavramına delillerden.

Aslında bilimsel deliller allah'a yakınlaştırır ama imanın tam güçlenmesi mesela rüyalarla olur. Geleceği gören bir rüya görürsün ve çıkar işte bu Allah'a imanı arttırır. Örnekler çok şimdi değinmeyeyim burada. Bu konuda başka başlıklar açtım, inşallah oralara yazarım, okursunuz hayırlısı ile :).

Tam benzer bulmayan çıkabilir misk ve ambergris'i(amberi) ama onlarda doğada yetişen ürünlere benziyor, bu açıdan da mucize..

Misk geyiğinin çiçekli, tatlı olarak tanımlanması çok ilginçtir. Neyse misk detayına inmeyeyim. Bu konuyu yazmak için bir sürü test yaptım ama denenecek şey bitmiyor bitmiyor bu koku için şu an Benim aldığım ürün Grade AAA diye geçiyor belki AA 'dır bilmiyorum. Satıcı AAA dedi.

Koyu hali ile saçda, tende çok kuvvetli arkadaşlar. Giysi üzerinde azalıyor diyebilirim ama alkolde veya güzel bir eterik yağında seyreltilirse, kıyafette daha performanslı olacağına inanıyorum yani verimli olacak. Alkolde tam çözünmüyor aslında denedim :D . Bu hal ile sürmek çok daha mantıklı. Bu arada ten emiyor ve vücudumuza, bize bir yararı olduğunu düşünüyorum Misk ve Amber (Ambergris, Balina amberi) nin.

Kıyafette gene de performanslı. 1 gün sonra annem 4-5 bilyeli kapak sürmeli tişörtümden koku koyuluğu olarak rahatsız oldu .

Normalde 5 silme sürüyorsan, tek sürme ye denk gelebilecektir bence, giysi üzeri için seyreltilmiş misk yağı. Bana özelden yazabilirsiniz misk nerden bulunur, nereler güvensizdir ama yüzde yüz garanti veremem..

Benim aldığım Ajmal - Musk Gazalle Limited Edition Grade AAA, mağazasında satılıyor görünmüyor ve Ajmal mağazasına gitti ve orjinal olduğu söylendi.. Bu ürün Fragrantica.com 'da da görünmüyor tam olarak. Yağ serisi var aam tam bu ürün yok. Wild Musk diye bir ürün var en yakın olarak..

Asaq miski de var bende.. Onunda resmini yayınlayayım ve benzer kokular. Sanırım kaynak aynı içerikte. O da ASAQ mağazasına gitti yani '' Abdul Samad Al Qurashi '' mağazasına.

Suudi arabistan'da da geyik miski çiftlikleri kurulmuş ki çok iyi bir şey. Dubai'de vardı daha önce.. Başka yerlerde de olabilir. Bence geyik miski kullanılmalı çünkü bu, bu hayvanın üretilip, neslinin devamı için de yararlı olabilir.. Kötüler olacaktır tabi ki oto kontrol, kontrol lazım.

İşin içinde para olunca, doktorundan, polisinden, savcısından, devlet, hükümet görevlilerine kadar kimi çürük elmalar çıkmıyor değil. Tabiki bir kişi bir mevkide olunca dört dörtlük biridir demek olmuyor. Devlet müfettişleri ile her görevlisini , hakimine kadar araştırmalı ki Kuran'da da yazar. Gizli kamerada iyi bir kontroldü ama yasakladılar maalesef o_Oo_O:eek::confused:...

Kısaca misk geyiği kesesine de değineyim. Hayvanın bu kokuyu süründüğü yerlerden elde edildiği gibi öldüğünde kesesinden de elde ediliyor, ama kimi yerlerde, hayvanın bu keseyi döktüğü söyleniyordu ve tekrar üretiyormuş.. Bu konuda araştırmam devam edecek inşallah..

Detaylı bir konu arkadaşlar, ayrıntısı çok. Bende yazayım dedim. Akıllı hatır sayarken, deli oğlunu evlendirmiş derler :rolleyes::D. Yazalım ki işe yarayalım hayırlısıyla inşallah ;);):cool::) yoksa araştıra araştıra konuyu yazamayacağım :confused: :D:cool:

A
şağıda görüyorsunuz. Uddan, safrana, ambere kadar kimi maddeler Ajmal- Musk Gazalle içinde var ama ana hat misk geyiğinin miski.

iNGİLİZCE AÇIKLAMA : '' Those who know about AJAMAL'S Products need no more clarification.

Makers of Top Quality Perfumes Catering for the Sheikhs of Arabia

For a Limited time only!

100% GENUINE AJMAL'S LTD EDTION CRAFTING MOMENTS

Perfume *Musk Gazelle* Combining The Worlds most Expensive Ingredients and Natural Extracts

Including Dehanl Oudh Thaqeel Gazelle Musk Amber Khus Saffron Etc...

A King-Like Royal Perfume Strong Scented Oriental Oil which exudes a Powerfull Aroma

enveloping the wearer in a contemporary weave of Natural Prestigious elements. ''

TÜRKÇESİ AÇIKLAMANIN : ''
Ajmal'S Ürünler hakkında bilenlerin artık açıklamaya ihtiyacım var. Arabistan Sheikhs için en iyi kalite Parfüm Catering yapımcıları

Sınırlı bir süre için!
% 100 ORİJİNAL Ajmal'S LTD Edtion hazırlama MOMENTS

Parfüm * Misk Gazelle * Worlds birleştiren en pahalı Malzemeler ve Doğal özleri
Dehn Al Oud Thaqeel Gazelle Misk Amber Khus Saffron vb dahil ...

Bir Güçlü Aroma sızar bir kral-gibi Kraliyet Parfüm Güçlü Kokulu Oriental Oil

Doğal Prestijli unsurların çağdaş bir dokumada giyen kaplamakta. '''''''''''

Tek silme dediğim 0.6 mm eninde, 3cm boyunda bilyeli kapakla sürülmeyi kastettim. Sürüm diyeyim kimi yerde. 3-4 sürme 2-3 gün kokmanıza yetebilecektir eğer saçınıza ve tene sürmüşseniz. Koku burnuma alışıyor tene sürdüğümde. Elimin üstüne bileğin karşısına belki sürüp oradan da kokluyorum.

Bu parfüm alınır mı derseniz, araştırın, bana yazın, ucuz bulursanız yumulun :) . Tüm koku anlayışınız değişebilir. Belki tüm parfümleri bir kenara itip sadece bu kokuyu, bu parfümü kullanmak isteyebilirsiniz. Gene de başka kokulara da şans vermek isteyebilirsiniz tekrar ve güzel olabilir bu.. Ben haftada bir-iki şans veriyorum en az miske, ambergrise, diğer zamanlarda da başka kokular :) :cool:;):)

Yoğun halde açık renk elbiseye sıkılmaz, bunu yukarıda yazdım, yaniseyreltilmek olayını..
ama sıkmak isteyen sıksın. Araba ile bir yere birileriyle gidiyorsanız kesinlikle kullanmayın bu miski. Rahatsız olacaklardır ve araba penceresi açılsa bile koku rahatsız etmeye devam eder (başımdan geçti haha :D ). Türkiye olarak koku kültürümüz çok gelişmemiş ki çok fakirlik çektiğimiz kahraman Türk milletimizin, Türkiyenin maalesef dönemleri olmuş. Bunla ilgisi olabilir.
ajmal musk gazalle ürün şişe kutu baykalbul ginepig guinepig 2.jpg
asaq musk gazalle tahta kutu baykalbul ginepig.jpg

Yukarıdaki benle çekilen parfüm, yağ Ajmal - Musk Gazalle Limited Edition Grade AAA. Alttaki ise O da ASAQ Royal Musk Gazalle Limited Edition diyor ama Limited edition olmayabilir, onu araştırayım.. Resimleri yarın değiştirebilirim, şimdilik bunlar efendim.. Omuzumdaki hayvan Ginepig ( Guinea pig), cavia, kobay da deniyor..

2-3 saattir neti tekrar araştırdım. Kendisi gibi kokusuda, araştırması da derin..

Yoğun kokular, seyreltmeyi de deneyeyim inşallah. Yağ halde sürüme, dozaja dikkat etmelisiniz. Hafif bir koku beklemeyin.

Elinize sürdükten sonra ele yüze sürülüyor ki bu sünnetti, kimi kokudas önce yüzden kiminde önce saçtan başlıyormuş hz.muhammed. Bulursam editlerim inşallah. Uydurmalığı konusunda allah'a sığınırım..

Bu kokuyu sürünce kendimi Arap zengin Şeyhleri gibi hissediyorum canım :D:p:cool:;):). Zenginlik kısmı da olur inşallah ki önce Allah huzur versin ve hep inşallah hayırlısı ile..

İşte bu kokuya yakışan araba ama bir laf var benim murat131 bana ferrari diye.. Evet halimize şükür etmeli, bizimkisi hayal biraz da :) . altınsa bence gerçekten görgüsülük gibi ama benzer bir kaplamasa ise daha iyi bari.. Görgüsüzün oğlu ile ilgili bir atasözü var ''Görgüsüzün bir oğlu olmuş, çekmiş koparmış.'' Kıbrıs'a ait bir sözmüş, aşağıda kaynakları, asılları sanırım var ve ırak 'a ait bir görgüsüzlük üzerine söz var.. : ''

Irak Görmemiş, gördü gümüş, oldu kudurmuş. (ITDA, 285)
Kıbrıs.. Görgüsüzün bir oğlu olmuş, çeke çeke taşaklarını sökmüş. (KTADS, 116) '' :

altın gold lamborghini Aventador masaüstü boyut 2048x1152 299kb.jpg

https://turkparfum.net/konu/ajmal-musk-gazelle-limited-edition-grade-aaa.903/

İyi kokular, iyi günler :) :cool:;):)

Son düzenleme: